Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kimber 8tc hangfal kábel

Rca, XLR, HDMI, koaxiális és optikai digitális, táp, hangsugárzó, szerelő és antenna drótok.
Lezárt
szilagyijani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 07:20
Értékelés: 8

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: szilagyijani »

Egy gyors összegzés a kábelről.
Először is elnézést szeretnék kérni a vevőtől, mert a kábel tényleg hamisnak bizonyult!
A vételár részére visszautalásra került.
Másodszor akitől én vettem a kábelt...
Ő nem adta vissza a teljes összeget, személyesen kellett lemennem hozzá Győrbe (-10 ezer)
Na ő egy igazi kioktató, nagyképű, de nem ragoznám!
Nem ajánlom senkinek, hogy tőle vásároljon!
Tanulság legyen mindenkinek, és ne féljetek a rendőrségen feljelentést tenni, mert bármire is hivatkozik a jog ha lassan is de a vevőt védi!
A témát lezárom, összegzésként a kábel tényleg hamis volt!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Unlocked 2.jpg
Unlocked 2.jpg (3.28 KiB) Megtekintve 2877 alkalommal
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Pampika írta:
2020.07.13., hétf. 11:50
Eredeti Amerikai Kimber vétele az egyik legnehezebb dolog...
Az érem másik oldala, némi kutakodás után:

A kimber.de -n alighanem eredetit árulnak? (ezt a honlapot a kimber hivatalos központi honlapja ajánlja, és úgy tűnik, szállítanak Magyarországra). A kábel hosszát, erősítőoldali csalakozókat, hangsugárzóoldali csatlakozókat külön meg lehet adni, és lehet kérni szerelés nélkül is (kábelek+csatlakozók, de nem szerelve) - ekkor valaki más rakja össze - szóval a zsugorfólia feliratának iránya nem mérvadó abban, hogy eredeti-e a kábel. De lehet kérni csatlakozók nélkül is a kábelt, és akkor olyan csatlakozóval szereled, amilyennel akarod. Szóval elég érdekes kérdés ezalapján megmondani, hogy a kábel eredeti-e vagy sem. Legfeljebb annyit lehet a csatlakozókról és a zsugorfólia helyzetéről megmondani, hogy gyárilag szerelt vagy sem, ill. hogy gyári csatlakozókkal szerelt-e vagy sem. (megjegyzem, játszásiból konfiguráltam az itt hirdetett méretben és csatlakozókkal, gyári szereléssel a végösszeg 667,97€ lett).

Ha valakit érdekel, megpróbálhatja maga is: https://www.kimber.de/alle-produktkateg ... 8TC-detail (ne felejts el 2 darabot tenni a kosárba, mert egyértelműen írja lenn, hogy darabra /nem párra/ vonatkozik az ár).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Bandi32 írta:
2020.07.13., hétf. 08:43
A kábelt szilagyijani fórumtárs tőlem vásárolta. Én is itt vettem kb. 3 éve a fórumon, akkor még eredeti dobozában, ami nálam elkallódott valahová. A doboz igazolta számomra annak idején eredetiségét részben, másrészt a csatlakozók, a zsugorcsövezés, ja és nem utolsó sorban a hangja. Megkérném a tisztelt fórumtársakat az eladó védelmében, hogy tényszerűen kritizálják eme portékát. Végig olvastam a beírásokat és nem tudom eldönteni, hogy emberi vagy szakmai gondok vannak, avagy mindkettő. Ha olyan portéka kerül ide a fórumra, ami nem felel meg a róla készült leírásnak, akkor a fórum moderátoraira bíznám, hogy közbe avatkoznak-e vagy sem. Ebben az esetben a hozzá-nem-értés magas iskolája ami itt történt. Legalább egy elnézést kérő bejegyzést küldjetek szilagyijani-nak, az gondolom, ennyi jár a történtek után. Bocs a hosszú kommentért, kiment a biztosíték a fórum miatt (és nem az első alkalom).
Kedves Bandi32!

A fórum moderátoraként kifejezetten kértem az eredetiséget tagadó fórumtársat, hogy indokolja meg publikusan a véleményét. Ha nem tette volna meg, töröltem volna a bejegyzését. De sajnos azt kell látnom, hogy sokkal több valódi érvet hozott fel az álláspontja alátámasztására, mint a hirdető. És ezt a kifejezett moderátori kérésre tette, szóval az ő és az én szempontomból is itt a helyük. A vevő pedig eldönti, hogy kinek hisz.

Ami azt illeti, az sajnos nem bizonyíték az eredetiségre, hogy Te vagy a hirdető hozzá nem értéssel vádoljátok a kétkedőket. Én bevallom, hogy nem értek hozzá, és nem is foglalok állást a dologban. De részrehajló sem lehetek, egyik oldal javára sem. Próbálunk mindkét fél részére biztonságos környezetet teremteni a fórumban, és ha ez zavarja valamelyik fél érdekét, akkor csak annyit tudok mondani: a fórumban hirdetés egy ilyen műfaj.

Többen is leírták a javaslatot, hogyan lehet meggyőződni a kábel eredetiségéről. Ezek után én is azt javasolnám.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Off.
Függetlenül attól hogy ez eredeti avagy nem,kíváncsiságból utánanézve a dolognak azt írják több helyen is,hogy amelyik nem márkakereskedőtől,számlával igazoltan származik,az új állapotban neten rendelten tuti hogy hamis,és használtan is nagyon sok a fake verzió,szóval legyen mindenki körültekintő ha kimber drótot vásárol.
Legyen meg a számla,vagy legyen a régebbi típus,az talán még nagyobb eséllyel eredeti.
Én egyébként ezek után elküldeném a képet róla a gyártónak,de ez csak egy javaslat.
On.

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Pampika »

Bandi32 írta:
2020.07.13., hétf. 08:43
A kábelt szilagyijani fórumtárs tőlem vásárolta. Én is itt vettem kb. 3 éve a fórumon, akkor még eredeti dobozában, ami nálam elkallódott valahová. A doboz igazolta számomra annak idején eredetiségét részben, másrészt a csatlakozók, a zsugorcsövezés, ja és nem utolsó sorban a hangja. Megkérném a tisztelt fórumtársakat az eladó védelmében, hogy tényszerűen kritizálják eme portékát. Végig olvastam a beírásokat és nem tudom eldönteni, hogy emberi vagy szakmai gondok vannak, avagy mindkettő. Ha olyan portéka kerül ide a fórumra, ami nem felel meg a róla készült leírásnak, akkor a fórum moderátoraira bíznám, hogy közbe avatkoznak-e vagy sem. Ebben az esetben a hozzá-nem-értés magas iskolája ami itt történt. Legalább egy elnézést kérő bejegyzést küldjetek szilagyijani-nak, az gondolom, ennyi jár a történtek után. Bocs a hosszú kommentért, kiment a biztosíték a fórum miatt (és nem az első alkalom).
Még mielőtt nekimennél itt valakinek nézzük végig a tényeket.Itt vetted a fórumon te is a kábelt? Pff semmit nem igazol. Dobozban volt? Pff semmit nem igazol. Számlát kaptál róla ami igazolja,hogy az eladó honnan vette?
Mint ahogy írtam is vettem én is Vodka kábelt dobozában. Viszont a hullámok a dobozon vísszintesek voltak nem függőlegesek. Tehát kiderült fake volt.
Zsugorcsőre hivatkozol. Pont az az egyik buktatója a kábelnek. Köze nincs hozzá mint amit én itt lefotóztam.
Na mindegy is.Eredeti Amerikai Kimber vétele az egyik legnehezebb dolog...

tiii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2018.11.18., vas. 10:54
Értékelés: 5

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: tiii »

Én vásároltam a kollégától, maximálisan korrekt és megbízható eladó.

Nyugodt szívvel ajánlom bárkinek.
Régen minden könnyebb volt. ( Én is )

Bandi32

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Bandi32 »

A kábelt szilagyijani fórumtárs tőlem vásárolta. Én is itt vettem kb. 3 éve a fórumon, akkor még eredeti dobozában, ami nálam elkallódott valahová. A doboz igazolta számomra annak idején eredetiségét részben, másrészt a csatlakozók, a zsugorcsövezés, ja és nem utolsó sorban a hangja. Megkérném a tisztelt fórumtársakat az eladó védelmében, hogy tényszerűen kritizálják eme portékát. Végig olvastam a beírásokat és nem tudom eldönteni, hogy emberi vagy szakmai gondok vannak, avagy mindkettő. Ha olyan portéka kerül ide a fórumra, ami nem felel meg a róla készült leírásnak, akkor a fórum moderátoraira bíznám, hogy közbe avatkoznak-e vagy sem. Ebben az esetben a hozzá-nem-értés magas iskolája ami itt történt. Legalább egy elnézést kérő bejegyzést küldjetek szilagyijani-nak, az gondolom, ennyi jár a történtek után. Bocs a hosszú kommentért, kiment a biztosíték a fórum miatt (és nem az első alkalom).

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ezt azért nem gondolhatja senki sem komolyan, különbözö minösegü hamisítványok vannak/lehetnek
szilagyijani írta:
2020.07.12., vas. 20:59
....Mindenki el tudja dönteni, hogy amit lát az eredeti vagy sem...

ez viszont teljesen korrekt es fontos:
szilagyijani írta:
2020.07.12., vas. 20:59
...A kábelre pénz visszafizetési garanciát vállaltam annak akik kértek jegelest....

szerintem is ez lehetne továbbvezetö lépés:
Pampika írta:
2020.07.12., vas. 21:11
... Inkább írj a Kimbernek és igazoltasd,többet érsz vele....

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Pampika »

Sajnálom,hogy bosszantalak emiatt. Nem volt szándékomban. Viszont mikor látok egy "ilyen" kábelt akkor elgondolkozom mi lenne ha ennyit kiadnék egy "ilyen"-ért és kiderülne az eredete.
Roppant csalódott lennék. Szerintem te is.

Fotókon egyértelműen látszik mit kifogásoltam az eredetiségében. Tisztán látszik. Mint ahogy mondtad is,majd eldönti a vevő. Visszavásárlási garancia... Inkább írj a Kimbernek és igazoltasd,többet érsz vele.
Mégegyszer elnézést a kellemetlenségért.

szilagyijani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 07:20
Értékelés: 8

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: szilagyijani »

Továbbiakban nem bosszantom magam pampika miatt.
Mindenki el tudja dönteni, hogy amit lát az eredeti vagy sem.
Továbbá azt gondolom aki ismeri ezt a kábelt össze szerelve úgyis meg tudja mondani hogy az e, mert a hangot nem lehet másolni.
Amit írtam el se olvastad csak a saját igazad erőltetni..
A kábelre pénz visszafizetési garanciát vállaltam annak akik kértek jegelest.

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Pampika »

img_20200712_195554_optimized.jpg
img_20200712_195554_optimized.jpg (308.63 KiB) Megtekintve 3330 alkalommal
Valahogy így kellene kinéznie a logónak.

A "K" betű függőleges szàrànak pl a beütésen nem szabad hozzàérnie a màsik oldalhoz. Nem "csak az M a lényeg hanem mindennek stimmelnie kell.

szilagyijani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 07:20
Értékelés: 8

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: szilagyijani »

Pampika írta:
2020.07.12., vas. 20:26
Valóban?IMG_20200712_202501.jpg
A te általad csatolt képen a másolat m betűje jól láthatóan kisebb.
Nem szeretnék ide többet írni.
Főleg nem neked.
Nyomatékosan jelzem a kábel eredeti.

szilagyijani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 07:20
Értékelés: 8

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: szilagyijani »

meregzsak.gif
Csatolmányok
IMG_20200712_203431.jpg
IMG_20200712_203431.jpg (1.68 MiB) Megtekintve 3343 alkalommal

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Az eredetiségről meggyőződni egy emailbe kerül. Ha a vásárlónak kétségei vannak, nyugodtan írhat képekkel a Kimbernek. Válaszolnak.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Pampika »

Valóban?
IMG_20200712_202501.jpg
IMG_20200712_202501.jpg (707.4 KiB) Megtekintve 3366 alkalommal

szilagyijani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 07:20
Értékelés: 8

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: szilagyijani »

Eredeti a kábel.
Viszont arra kérném az amúgy is jégen lévő kábelhez ne tegyünk már több érdemi megjegyzést.
Nem célom senki megtévesztése de amit pampika ír azt tegye egy másik fórumon.
Köszönöm

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Pampika »

Sajnos saját fotómat nem tudom feltölteni a méret miatt de itt egy oldal ahol tisztán látszik hogyan is kellene kinéznie a K logónak.

https://capamthanh.com/Phan-Biet-Day-Lo ... hai-385677

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Pampika »

Próbálok feltölteni neked egy eredeti kábel logóját hogyan is néz ki.
A "K" pl egyből látszik,hogy fake. Az eredeti kábelnél ugyanis szinte csak egy hajszálnyi rés van a felső és az alsó rész között. Itt viszont sokkal vastagabb,nagyobb a távolság.

De a neten is utána lehet nézni hogyan is kellene kinéznie az eredetinek és milyenek a fake kábelek.

Sajna én is vettem már kínai Vodka kábelt amit sikeresen fel is daraboltak.

Avatar
DJK
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 00:58
Értékelés: 74

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: DJK »

Szerintem azért írta, mert köztudott, hogy a kínaiak előszeretettel hamisítják.

Lehet, hogy a banándugó formájára gondolt, vagy arra hogy a zsugorcsövön a feliratoknak mindig a csatlakozók fele kell futnia. Esetleg a zsugorcsövön a Kimber felirat előtt található K logo formája nem olyan, mint kellene...

Talán ilyesmikre gondolhatott a hozzászóló, én nem állítok semmit.

Kép

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Pampika írta:
2020.07.12., vas. 18:08
Ennek sem sok köze van az eredetihez....
Légy szíves, indokold meg a kijelentésedet. Köszi!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: Pampika »

Ennek sem sok köze van az eredetihez....

szilagyijani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 07:20
Értékelés: 8

Re: Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: szilagyijani »

Jégen

szilagyijani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 07:20
Értékelés: 8

Kimber 8tc hangfal kábel

Hozzászólás Szerző: szilagyijani »

Eladó hibátlan állapotban lévő gyári szerelt kimber 8tc hangfal kábel párom.
2.5 méteres hossz.
Egyik végén gyári banán másik végén gyári villa.
Budapesten 14 kerületből vihető.
Most futó modell.
Vagy előre utalás követően postázom.
Ára 60.000 forint.
Csatolmányok
IMG_20200712_161457.jpg
IMG_20200712_161457.jpg (3.06 MiB) Megtekintve 3536 alkalommal
IMG_20200712_161452.jpg
IMG_20200712_161452.jpg (3.33 MiB) Megtekintve 3536 alkalommal
IMG_20200712_161444.jpg
IMG_20200712_161444.jpg (4.08 MiB) Megtekintve 3536 alkalommal

Lezárt

Vissza: “Kábelek”