Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kecskemét és környéke

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Igen, Cziffra György az egyik legnagyobb magyar zongorista, írjuk tán magyarul. Nekem is az egyik legnagyobb kedvencem, ahogy Lisztet játssza. leborulok.gif


Leho, bizony-bizony , fantasztikus magyar muzsikus, óriási élmény zongorajátéka
UI: a cd-n szereplő művésznevet írtam (használtam) I'm sorry

A rendszernek pedig így, a távolból is nagy tisztelet, zongorát zongoraképpen visszaadni egyáltalán nem egyszerű feladat. leborulok.gif


 
Pontosan úgy adta vissza a Third, azzal a lélekkel, zsenialitással , ahogyan azt játszotta Cziffra György, rögzítették, ez viszont Lacibácsi érdeme
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: lehoako »



...
Mikor megérkezett Laci, figyelmembe ajánlotta Liszt zongoraművét-George Cziffra előadásában ,
itt jött ki az igazán karakterbéli különbség zongora és zongora között, felvétel és játékstílus között,
a rendszer hifis "felrakódásoktól " mentes mivolta között ...


 
Igen, Cziffra György az egyik legnagyobb magyar zongorista, írjuk tán magyarul. Nekem is az egyik legnagyobb kedvencem, ahogy Lisztet játssza. leborulok.gif
 
A rendszernek pedig így, a távolból is nagy tisztelet, zongorát zongoraképpen visszaadni egyáltalán nem egyszerű feladat. leborulok.gif

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis »



észre sem vettem hogy végighallgattam a cd-t .


Pont ugyanígy "jártam" én is, csak nekem Bartók Concerto for Orchestra akadt a kezembe, Soltival, Londoni szimfonikusokkal.
 
 

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Tegnap megtehettem, és tényleg érdemes. Amit most meghallgathattam Eselnél, az a kombinált készülékemmel egyező kapcsolás, kiegészítve egy végfok áramkörrel. Tehát ez egy ma (újra) korszerűnek számító fullos felállás lesz, lényegében egy integrált erősítő daccal és aktív keresztváltóval egybeépítve.
Az eredmény nagyon bíztatónak tűnt: összefogott, egységes, kiegyensúlyozott hang barátságos, meleg tónussal, de finom részletekkel. Tipikusan az a megszólalás, aminél a hifizés is észrevétlenül, magától átvált zenehallgatásba. Szerintem prímán fog passzolni a kerámia hangfalamhoz.


 
Ma volt szerencsém meghallgatni a Third, azaz harmadik generációs Esel rendszert .
Hát bizony, ez egy szép új világ , a nyugalom és a zene szigete.
 
Mikor kiértem a tanyára, még útban volt hazafelé Laci, így kedvemre válogathattam a
lemezek közül,így egy Beethoven zongoradarab akadt a kezembe, vele kezdtem .
Nyugodtság, harmónia, lélek, észre sem vettem hogy végighallgattam a cd-t .
Majd következett Dvorak (ismerős) 9 . szimfóniája, mégiscsak nehezítünk. félelmetes összkép ,dinamizmus és nyugalom költözött szobába.
Mikor megérkezett Laci, figyelmembe ajánlotta Liszt zongoraművét-George Cziffra előadásában ,
itt jött ki az igazán karakterbéli különbség zongora és zongora között, felvétel és játékstílus között,
a rendszer hifis "felrakódásoktól " mentes mivolta között (k..va nehéz ezt megfogalmazni ).
Nem tudtam mibe belekötni,nagyon tetszett (talán egyvalami, a Teac vrds hiánya)
Aztán jött egy pici stílusváltás, avagy keményítsünk a feladaton; System of a Down Toxicity albuma,
aki ismeri, tudja, hogy nem könnyű darab, hifi rendszernek még annyira sem
A lánc könnyedén birkózott, és tolta az arcunkba a brutál gitárokat, dobokat, tempóváltásokat,Tankian féle spirituszt, és
hangulatot.
Kari Bremnes egy laza kiruccanás volt a Thirdnek, könnyedén ahogy kell !
 
Laci bácsi, gratulálok az új fejlesztéshez, azt hiszem , megint egy mérföldkő, mint anno a Power Art vagy a First volt !
 
A Peavey kapcsoló javításért külön nagy-nagy köszönet
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis »



Nos, ez a gen. 4. dac már a múlté!
Volt szerencsém hétfőn meghallgatni az új dac-ot. Nevezzük gen.5- nek?
Mindegy minek nevezzük, mert az erősítő is már az újabb ( third?) generációból származik.
Ez a két új fejlesztés az eddigiekhez képest legalább egy kategória ugrást jelent, ha nem többet.
 
Forrásnak teac vrds-t használtunk, azzal mutatta meg igazán, mit tud.
Aki teheti, hallgassa meg, nagyon érdemes.


Tegnap megtehettem, és tényleg érdemes. Amit most meghallgathattam Eselnél, az a kombinált készülékemmel egyező kapcsolás, kiegészítve egy végfok áramkörrel. Tehát ez egy ma (újra) korszerűnek számító fullos felállás lesz, lényegében egy integrált erősítő daccal és aktív keresztváltóval egybeépítve.
Az eredmény nagyon bíztatónak tűnt: összefogott, egységes, kiegyensúlyozott hang barátságos, meleg tónussal, de finom részletekkel. Tipikusan az a megszólalás, aminél a hifizés is észrevétlenül, magától átvált zenehallgatásba. Szerintem prímán fog passzolni a kerámia hangfalamhoz.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »



Szia Tris...Igen valóban szép Szeged, és egyben a szülővarosom is.30 éves koromig itt éltem, itt a családom is. Így nem volt kérdés, h hová menjek.


 
Tudom, beszéltük is, hogy ott laktál a hőközpont környékén, ahol én is utolsó éveimben. Nagyon klassz környék csodás közlekedéssel és nyugis is. Kicsit irigy vagyok, de az én utam itt folytatódik tovább.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Vendég

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezt jó olvasni! Tigris,Örülök,hogy újra itt vagy!


 
Csatlakozom én is !
 
Tigris aztán becsüld meg a bizalmat amit adott Béla!!!!!
 
Egyébként nagyon drukkolok a magánéleted pozitív alakulásához

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: tigris »

Szia Tris...Igen valóban szép Szeged, és egyben a szülővarosom is.30 éves koromig itt éltem, itt a családom is. Így nem volt kérdés, h hová menjek.
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Szeged elmondhatatlanul hiányzik nekem, nem csodálom, hogy Tigris ilyen szép helyet választott élete következő szeletének. Bringázz sokat, egy igazi kerékpáros város, egy igazi élőzene mekka (Milleneumi Kávézó, hogy mást ne mondjak), lesz zene bőven és program is. Melókereséshez sok sikert, a sok fürge egyetemista mellett nehéz ügy, de a kitartás a fontos!
 
Jövő hétvégén lehet kimennék a tanyára, ha úgy érkezem. Más is ráérne esetleg? Némi túlóra hullámok előtt-után-között nem árt egy kis zene. Bár főnökék nem nagyon bírják a rock&roll-t. Múltkor egy Doors számra megkérdezte a kollégám, hogy ezt szeretik az emberek? Szegény, áriákon nőtt fel, nem tehet róla.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ráfér a kollégára...


 
Csak nehogy a csajokat birizgáltassa vele,mint abban a bizonyos filmben.

Avatar
Zimonyi Attila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2007.04.17., kedd 09:25
Értékelés: 13

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Zimonyi Attila »



Lehet hamarosan jobban képben lesz,mint én a saját cuccainkkal kapcsolatban.
Gondolom gergő kollégát meg fogja párszor látogatni.
Ha van normálisabb helyisége,akkor majd küldök hozzá dobozokat járatni.


 
Ráfér a kollégára...
PC,ESEL SOUND First inegrated amplifer,ESEL SOUND Dac,MEZZO&TEMPO KÁBELEK

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: tigris »



Tigris én is csatlakozom többiekhez, sok sikert kívánok neked Szegeden.


Köszönöm szépen!
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: AVX »



Van egy szép nagy szoba, majd benézek arra felétek..Biztos van látnivaló


 
Ok,majd dumálunk.
Gergő bent van mindig hétköznap.Érdemes bekukkantanod.
Van pár elég drága JBL dobozunk.

Avatar
rewox
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 07:51
Értékelés: 7

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: rewox »

Tigris én is csatlakozom többiekhez, sok sikert kívánok neked Szegeden.

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: tigris »



Lehet hamarosan jobban képben lesz,mint én a saját cuccainkkal kapcsolatban.
Gondolom gergő kollégát meg fogja párszor látogatni.
Ha van normálisabb helyisége,akkor majd küldök hozzá dobozokat járatni.


Van egy szép nagy szoba, majd benézek arra felétek..Biztos van látnivaló
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: AVX »



Zsolti, sok sikert Szegeden .
De azért még remélem látunk még személyesen...


 
Lehet hamarosan jobban képben lesz,mint én a saját cuccainkkal kapcsolatban.
Gondolom gergő kollégát meg fogja párszor látogatni.
Ha van normálisabb helyisége,akkor majd küldök hozzá dobozokat járatni.

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: tigris »

Köszi mindenkinek, ettől csak jobb lehet mint az elmúlt 5 évem.. Legalábbis a remény hal meg utoljára )
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
Zimonyi Attila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2007.04.17., kedd 09:25
Értékelés: 13

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Zimonyi Attila »


Zsolti, sok sikert Szegeden .
De azért még remélem látunk még személyesen...
PC,ESEL SOUND First inegrated amplifer,ESEL SOUND Dac,MEZZO&TEMPO KÁBELEK

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Mindenki Tigrisnek szólítja.Mondom én,hogy vissza kellene írni a nevét.


 
Írtam neki privátban,mert egyébként már próbáltam keresni skype-on korábban. A fekete kalapos avatarral és a név változással(Tigris) jobb lenne Úgyis úgy ismeri mindenki!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ezt jó olvasni! Tigris,Örülök,hogy újra itt vagy!


 
Mindenki Tigrisnek szólítja.Mondom én,hogy vissza kellene írni a nevét.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Most olvasom,hogy Tigris szegedre költözött.
Szóljatok neki,hogy regisztráljon újra.Most lehet jót tesz neki,ha van egy társaság körülötte.


 
Ezt jó olvasni! Tigris,Örülök,hogy újra itt vagy!

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: moja »


Szia Tigris!
 
Akkor vissza a szülővárosba? Legyen minden napod szebb és jobb! De te is gyere el néha felénk.
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Sziasztok, ha már itt vagyok beköszönök...Bár a Szeged topik lesz innentől a topikom De mint volt Kecskeméti, remélem nem baj, ha itt is vagyok ) Sajnálom, hogy ott kellett hagyjam a csapatot, de ha jártok Szegeden akkor összefuthatunk.
 
Üdv..Tigris


 
Csatlakozom , remélem hogy az új élet, új lehetőségeket, és új reményeket hoz (hordoz) !
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: tigris »



Szia,
 
mit csinálsz Szegeden, hogy kerültél oda? Jöhet priviben is!
 
Amúgy meg üdv újra a fedélzeten!


Köszi, a válasz ment!
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
kukori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2011.02.01., kedd 21:54
Értékelés: 206

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: kukori »



Sziasztok, ha már itt vagyok beköszönök...Bár a Szeged topik lesz innentől a topikom De mint volt Kecskeméti, remélem nem baj, ha itt is vagyok ) Sajnálom, hogy ott kellett hagyjam a csapatot, de ha jártok Szegeden akkor összefuthatunk.
 
Üdv..Tigris


 
Szia,
 
mit csinálsz Szegeden, hogy kerültél oda? Jöhet priviben is!
 
Amúgy meg üdv újra a fedélzeten!
Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Válasz küldése

Vissza: “AVX baráti körök”