Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kecskemét és környéke

Avatar
Vikibácsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.12.18., kedd 14:47
Értékelés: 269

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Vikibácsi »



Sziasztok.
Túltettem magam a nyaraláson is, úgy hogy több kibúvó nincsen. Liftezés és barkácsolás tölti ki a következő heteket.
A nagy történés egyszerű alapokra épül, mégis rászántam magam a MOS fetek kiirtására. Már csak trióda karakterisztika működik mindenhol. Egyszerű, simulékony hang, bámulatos felbontással. Gábornál lesz hangnyomás is, már alig várom a próbát.

 
Na ez jó hír, végre életre kellnek a mélyhangok hifis szobályában, felkerülhet a yello felvétel nagy örömömre!
/emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »


Szerintem tuti. Itt valami történt, és nem is kicsi.
Sziasztok.
Túltettem magam a nyaraláson is, úgy hogy több kibúvó nincsen. Liftezés és barkácsolás tölti ki a következő heteket.
A nagy történés egyszerű alapokra épül, mégis rászántam magam a MOS fetek kiirtására. Már csak trióda karakterisztika működik mindenhol. Egyszerű, simulékony hang, bámulatos felbontással. Gábornál lesz hangnyomás is, már alig várom a próbát.

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis »


picit "félek" is meghallgatni , mert a végén csere lesz
Szerintem tuti. Itt valami történt, és nem is kicsi.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



A közeljövőben elkészül Sümeghi Laci egybe elektronikája, aminek próba példányát volt alkalmam a napokban meghallgatni a szélessávú hangdobozon. Hogy hogyan, arra ez a kis gif ad némi támpontot.
Kíváncsi leszek, nálam, a komplikáltabb rendszerben is hozza-e ezt a minőséget. Mindenesetre aki teheti, tapasztalja meg maga is.
 
surprised-cat_512814_GIFSoup.com.gif

 
Kíváncsian várom a fejleményeket , a tapasztalás/fülelés nem marad el
A fejlődés egyértelmű és elengedhetetlen , picit "félek" is meghallgatni , mert a végén csere lesz
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis »


A közeljövőben elkészül Sümeghi Laci egybe elektronikája, aminek próba példányát volt alkalmam a napokban meghallgatni a szélessávú hangdobozon. Hogy hogyan, arra ez a kis gif ad némi támpontot.
Kíváncsi leszek, nálam, a komplikáltabb rendszerben is hozza-e ezt a minőséget. Mindenesetre aki teheti, tapasztalja meg maga is.
 

 

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Józsi, köszönöm a könyveket, még ugyan nem láttam őket közelről, de majd pótolok.
Remélem hasznos lesz! Én májusra kitűztem a nyelvvizsgát és gőzerővel haladok. Ha szükséges bármilyen más anyag, szóljon Laci bácsi bármikor, egy könyvtároshoz méltó hozzáférésem van.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »



Úgy látszik megint elkapott a disco láz
 
 


Józsi, köszönöm a könyveket, még ugyan nem láttam őket közelről, de majd pótolok.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »



Úgy ám, éltessen nagyon sokáig! Sok Boldog Születésnapot Kívánok én is!
Épp a hétvégén gondoltam rá, hogy kellene valami alkalom a találkozásra. Pálinkát találok ha esetleg szükség lenne rá...

Most érkeztem haza egyheti továbbképzésről, kissé elmaradtam kötelező munkáimmal, ez a hétvége teljesen alkalmatlan. A jövő hét lehet jó, beszéljünk róla.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Úgy látszik megint elkapott a disco láz




Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: moja »


Úgy ám, éltessen nagyon sokáig! Sok Boldog Születésnapot Kívánok én is!
Épp a hétvégén gondoltam rá, hogy kellene valami alkalom a találkozásra. Pálinkát találok ha esetleg szükség lenne rá...
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »

Hálás köszönet Minendkinek. Legyen igazatok ! Éltessen sokáig.

Avatar
rewox
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 07:51
Értékelés: 7

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: rewox »


Kedves Laci!
 
Isten éltessen nagyon sokáig, boldog születésnapot kívánok neked!

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »

Lacibácsi!  Isten éltessen , Boldog Születésnapot kívánok ! 
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Kedves Laci!
Boldog Születésnapot!
Még vagy 100-at:-)

Avatar
Zimonyi Attila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2007.04.17., kedd 09:25
Értékelés: 13

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Zimonyi Attila »


Nagyon boldog születésnapot Lacibácsi!!! :dj:


PC,ESEL SOUND First inegrated amplifer,ESEL SOUND Dac,MEZZO&TEMPO KÁBELEK

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »


No, hát akkor kerekedj fel és gyere.
Egyeztetjük Lacibácsi, és megyek !
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »


Nagyon kíváncsi vagyok a Third-re Lacibácsi
No, hát akkor kerekedj fel és gyere.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »


Nem megyek ki a tanyából. Szorgalmasan forrasztgatok.
Nagyon kíváncsi vagyok a Third-re Lacibácsi
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



 
Sziasztok!
 
Hopp egy válasszal úgy érzem elmaradtam némileg. Felénk is beköszöntött a sugárzó szépségű tavasz. Én munkát keresek jelenleg, az előző nem volt fenntartható, így lépni kellett. Emellett természetesen tanulás zajlik, hogy több helyre is alkalmas legyen a beadott anyag. Ezen kívül azt is mondhatnám, hogy nem is lehetne jobb. Harmonikus az élet, szól a zene, párommal együtt, barátokkal alkalmakkor együtt. Laci bácsit megfertőztem az elektronikus könyvolvasás rejtelmeivel, amire külön büszke vagyok Most pedig hamarosan indulok és megnézem mit lehetne tenni a hátúszás fejlesztése érdekében. Jó lesz ez...
 
Jók legyetek!

Köszi Józsi   bár a tavasz még várat magára
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »


Na milyen a hóhelyzet? Nyári gumikkal mindenki csak roccsinggol az utakon (katonai rohamcsónak=rocsó), alig győzöm őket kerülgetni.... nem egyszerű... főleg ha muszáj menni. Nagyon jó ez az "The Idian Raichel Project: Travelling home". Mindenkinek ajánlom, eszeveszett!
Nem megyek ki a tanyából. Szorgalmasan forrasztgatok.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »

Na milyen a hóhelyzet? Nyári gumikkal mindenki csak roccsinggol az utakon (katonai rohamcsónak=rocsó), alig győzöm őket kerülgetni.... nem egyszerű... főleg ha muszáj menni. Nagyon jó ez az "The Idian Raichel Project: Travelling home". Mindenkinek ajánlom, eszeveszett!

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Te jössz Józsi
 
Sziasztok!
 
Hopp egy válasszal úgy érzem elmaradtam némileg. Felénk is beköszöntött a sugárzó szépségű tavasz. Én munkát keresek jelenleg, az előző nem volt fenntartható, így lépni kellett. Emellett természetesen tanulás zajlik, hogy több helyre is alkalmas legyen a beadott anyag. Ezen kívül azt is mondhatnám, hogy nem is lehetne jobb. Harmonikus az élet, szól a zene, párommal együtt, barátokkal alkalmakkor együtt. Laci bácsit megfertőztem az elektronikus könyvolvasás rejtelmeivel, amire külön büszke vagyok Most pedig hamarosan indulok és megnézem mit lehetne tenni a hátúszás fejlesztése érdekében. Jó lesz ez...
 
Jók legyetek!

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »



Urak és Szép Leányok,
gyártódnak a Third nyákjai. Ha nem hibáztam túl sokat a (hosszan tartó) tervezés során, nemsokára "hordozható" állapotba kerül.
Amit tudni lehet róla: a teljes elektronika, a bemenettől a kimenetig full differencial felépítésű. Három PCM (dac) és négy analóg bemenet. A teljesítménye 50 Wattot tesz ki, 2-től 8 ohmos terhelésig. 15 lépéses hangerőszabályozás, elég nagy lépésekkel (3 dB). Doboz akkor lesz hozzá, ha jól működik ez a néhány null szériás darab.

 
És én még mindig nem hívtalak.
Ami késik, az múlik, de holnap felhívlak!

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »


Urak és Szép Leányok,
gyártódnak a Third nyákjai. Ha nem hibáztam túl sokat a (hosszan tartó) tervezés során, nemsokára "hordozható" állapotba kerül.
Amit tudni lehet róla: a teljes elektronika, a bemenettől a kimenetig full differencial felépítésű. Három PCM (dac) és négy analóg bemenet. A teljesítménye 50 Wattot tesz ki, 2-től 8 ohmos terhelésig. 15 lépéses hangerőszabályozás, elég nagy lépésekkel (3 dB). Doboz akkor lesz hozzá, ha jól működik ez a néhány null szériás darab.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »


Úgy ér csak ilyet kérdezni, hogy először a kérdező is megemlít néhány mondatot magáról
Ejnye-bejnye ,igazad van, no 
Munka, munka, munka, a Január szinte elreppent egy másodperc alatt(a február is)  , látástól mikulásig...
A zenehallgatásra (hifire) igen kevés idő jut mostanság, de azért bekapcsolom a rendszert .
Volt nálam Asztalos Jani barátom, és nagyon tetszett neki a "hang", a First-dac és  a Spendor
rendkívül jó hármast alkotnak, olyannyira, hogy minden zenehallgatás élvezet itthon, eszem ágában sincs csereberélni
komponenseket
Zenekari fronton épp felvételek zajlanak, háttér munkázunk, röviden és tömören összefoglalva
így áll a helyzet felém, szervezkedünk kellene valamit, ha javul az  idő, csivitelnek újra a madarak
 
Te jössz Józsi
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Válasz küldése

Vissza: “AVX baráti körök”