Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kecskemét és környéke

Avatar
rewox
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 07:51
Értékelés: 7

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: rewox »


Boldog, békés karácsonyt kívánok a kecskeméti fórumtársaknak, és minden zeneszerető embernek.

Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: otlm »


Jó lenne ha jó lenne, de most ez nem olyan egyszerű dolog. Külföldre talán, de az meg elég nehézkes ügy.
Igen, sajnos tényleg nem egyszerű manapság hifit eladni.

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis »


Legalább ki tudsz venni egy kis pénzt a hifiből, ünnepek előtt nem jön rosszul. 
Jó lenne ha jó lenne, de most ez nem olyan egyszerű dolog. Külföldre talán, de az meg elég nehézkes ügy.

Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: otlm »



Egy ESI Juli@ hangkártya digitális kimenetét használom, tehát "sima" rca-s digit kábellel. (Azért nem annyira sima, ez egy jól sikerült Zimonyi Attila gyártámány, ehhez az Esel rendszerhez jól passzol. Nem is az enyém, Sümeghi Laci féltett tulajdona, nálam kölcsönbe van.)
Ami ezt a pc-s rendszert illeti, itt a kulcs azt gondolom, az Ubuntu Studio oprendszer, ami pont az audióra van kihegyezve. De nem én vagyok a mit hogyanban szakértő, hanem Laci és bodnart fórumtárs, ők együtt faragják ezt a felállást.

Legalább ki tudsz venni egy kis pénzt a hifiből, ünnepek előtt nem jön rosszul. 

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis »


Most hogy oldod meg a PC és a DAC összekötését?
Egy ESI Juli@ hangkártya digitális kimenetét használom, tehát "sima" rca-s digit kábellel. (Azért nem annyira sima, ez egy jól sikerült Zimonyi Attila gyártámány, ehhez az Esel rendszerhez jól passzol. Nem is az enyém, Sümeghi Laci féltett tulajdona, nálam kölcsönbe van.)
Ami ezt a pc-s rendszert illeti, itt a kulcs azt gondolom, az Ubuntu Studio oprendszer, ami pont az audióra van kihegyezve. De nem én vagyok a mit hogyanban szakértő, hanem Laci és bodnart fórumtárs, ők együtt faragják ezt a felállást.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »



Már elég régóta a Sonic Studio Model 304-es berendezését használtam. Ez, akárcsak egy visszafele forgatott életem története film, végigjárt rükvercben minden lépcsőt nálam, ami csak benne van. Amíg ESEL végfokaim voltak csak, ez volt a hangkártya - dsp-s aktív váltó - dac - előfok egyben. Akkor jött a passzív váltó, ez átment hangkártya -dacba. Mikor megkaptam a dac-ot ez már csak hangkártyaként üzemelt. Most, hogy van jobb felállás ez utóbbira is, kikerült a rendszerből.
Azért azt hozzá kell tenni, nagyon jó cucc ez, digitalizálásra például továbbra is elsőrangú.
 
Sonic_model_304.jpg

 
Most hogy oldod meg a PC és a DAC összekötését?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis »



Bizony, nagyon ki van találva minden!
Milyen stúdióberendezéseket váltott a Linux rendszer ?

Már elég régóta a Sonic Studio Model 304-es berendezését használtam. Ez, akárcsak egy visszafele forgatott életem története film, végigjárt rükvercben minden lépcsőt nálam, ami csak benne van. Amíg ESEL végfokaim voltak csak, ez volt a hangkártya - dsp-s aktív váltó - dac - előfok egyben. Akkor jött a passzív váltó, ez átment hangkártya -dacba. Mikor megkaptam a dac-ot ez már csak hangkártyaként üzemelt. Most, hogy van jobb felállás ez utóbbira is, kikerült a rendszerből.
Azért azt hozzá kell tenni, nagyon jó cucc ez, digitalizálásra például továbbra is elsőrangú.
 


Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Én is ugyanezt tapasztaltam. A rendszer minden eleme, beleértve a linux pc-t is, nagyon ki van találva.
Nem gondoltam volna, hogy kiszállok az apple -sonic hifiből, merthogy van nála jobb, de most mégis. Ezért eladó lett nálam egy profi studió berendezés.

Bizony, nagyon ki van találva minden!
Milyen stúdióberendezéseket váltott a Linux rendszer ?
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis »



Sziasztok !
 
Tegnap meghallgattam az új fejlesztésű Esel- Third(harmadik generációs) erősítőt és dacot,
pc-s forrásból, Linux Ubuntu operációs rendszer segítségével.

Én is ugyanezt tapasztaltam. A rendszer minden eleme, beleértve a linux pc-t is, nagyon ki van találva.
Nem gondoltam volna, hogy kiszállok az apple -sonic hifiből, merthogy van nála jobb, de most mégis. Ezért eladó lett nálam egy profi studió berendezés.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »


Sziasztok !
 
Tegnap meghallgattam az új fejlesztésű Esel- Third(harmadik generációs) erősítőt és dacot,
pc-s forrásból, Linux Ubuntu operációs rendszer segítségével.
 
Egy szóban tudnám talán megfogalmazni a hallottakat :ZENE
Mindennemű stílustól és műfajtól függetlenül óriási élmény,
ahol nem a magasakra, mélyekre, térre figyel az ember,elemezgetné azt, mert teljesen bevonja
az előadás. Elég sok hifi rendszert hallva úgy érzem, ilyen muzikalitást elektronikától még nem hallottam.
Legyen az jazz, rock, komolyzene, vagy épp  blues, az énekhang holografikus, a hangszerek
életre kelnek. A két mikrofonos felvétel már-már az elő előadás dinamikájával adja vissza a történéseket, a jelenlétérzet valós,
kézzel fogható zongorát, tubát, szaxofont, nagybőgőt, a rock muzsikában valódi torzítós gitárokat, pergőt, és lábdobot hallunk.
A templomi orgona sípjai egyenként számlálhatóak a széles sávú sonidók mögött!
Csak ültem és hallgattam a jobbnál jobb muzsikákat,  teljes stílusfüggetlenségével.
 
Én úgy gondolom, megint egy komoly előrelépés történt a fejlesztésben,
ami nagyon ajánlott mindenkinek egy meghallgatásra !
Nagy gratulációm Lacibácsi,köszönöm az élményt, minden elismerésem az új rendszerhez!
 
Üdv:
George
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Gyurka,
hajrá, rajtam nem múlik.

Rendben , keresni foglak telefonon !
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »


Jó lenne hozzád kilátogatni valamikor, és beszélgetni picit Lacibácsi(rég láttalak) !
Gyurka,
hajrá, rajtam nem múlik.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »


Naná, hogy benne vagyok.
Jó lenne hozzád kilátogatni valamikor, és beszélgetni picit Lacibácsi(rég láttalak) !
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »


Azt kell, hogy mondjam rendkívül érdekes Ubuntu studio operációs rendszerről hallgatni zenét. Valami egészen máshogy fogja meg a zenét és számomra ez az első olyan jelforrás, aminél sok hangszert végre tényleg eredetinek érzek. Már réges rég feladtam az esélyt arra, hogy egy lábdobnak lábdob hangja legyen, de az orgona sípok is végre nem azok a finomkodó valamik, végre olyanok mint a templomokban szokott lenni! Jajj, én borzasztóan lelkes vagyok! Ha lehet legközelebb elvinném a hangfalakat is, hogy egyben szólaljon meg az egész! Nagyon tetszik, nagyon érdekes, nagyon szikár és benne vagyok a szakszofon kürtőjében és ott fülelek! Laci bácsi, ez most nagyon rendben volt és minden része és minden zenén! Jövő hét végére gyűjtök össze néhány új hanganyagot és szétkergetjük vele a rendszert, ha Laci bácsi is ráér!
Gyű ha , lehet benne valami..
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »


Azt kell, hogy mondjam rendkívül érdekes Ubuntu studio operációs rendszerről hallgatni zenét. Valami egészen máshogy fogja meg a zenét és számomra ez az első olyan jelforrás, aminél sok hangszert végre tényleg eredetinek érzek. Már réges rég feladtam az esélyt arra, hogy egy lábdobnak lábdob hangja legyen, de az orgona sípok is végre nem azok a finomkodó valamik, végre olyanok mint a templomokban szokott lenni! Jajj, én borzasztóan lelkes vagyok! Ha lehet legközelebb elvinném a hangfalakat is, hogy egyben szólaljon meg az egész! Nagyon tetszik, nagyon érdekes, nagyon szikár és benne vagyok a szakszofon kürtőjében és ott fülelek! Laci bácsi, ez most nagyon rendben volt és minden része és minden zenén! Jövő hét végére gyűjtök össze néhány új hanganyagot és szétkergetjük vele a rendszert, ha Laci bácsi is ráér!
Naná, hogy benne vagyok.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »

Azt kell, hogy mondjam rendkívül érdekes Ubuntu studio operációs rendszerről hallgatni zenét. Valami egészen máshogy fogja meg a zenét és számomra ez az első olyan jelforrás, aminél sok hangszert végre tényleg eredetinek érzek. Már réges rég feladtam az esélyt arra, hogy egy lábdobnak lábdob hangja legyen, de az orgona sípok is végre nem azok a finomkodó valamik, végre olyanok mint a templomokban szokott lenni! Jajj, én borzasztóan lelkes vagyok! Ha lehet legközelebb elvinném a hangfalakat is, hogy egyben szólaljon meg az egész! Nagyon tetszik, nagyon érdekes, nagyon szikár és benne vagyok a szakszofon kürtőjében és ott fülelek! Laci bácsi, ez most nagyon rendben volt és minden része és minden zenén! Jövő hét végére gyűjtök össze néhány új hanganyagot és szétkergetjük vele a rendszert, ha Laci bácsi is ráér!

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »


Nagy - nagy köszönet Sümeghi Lacinak a komplett meghajtó elektronikáért! Ma lett teljesen kész a hangfal projektem azzal, hogy a végfokok full szimmetrikus upgrade-jével teljes lett a rendszer. A hangról annyit, hogy nem hiszem, bármi más elektronika, ártól függetlenül!!!!, ki tudna hozni többet ebből a hangfalból. A 3 fő egység (Laci dac - előfok - aktív analóg váltója és végfokai,  valamint a hangfal) így szinte összenőttek, és messze túlteljesítik minden előzetes várakozásomat a rendszerem színvonalát illetően.
Érdekes, izgalmas feladat volt. Sokat tanultam megoldása közben.

Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: otlm »


Erre azért ne vegyél mérget   !
A hangról annyit, hogy nem hiszem, bármi más elektronika, ártól függetlenül!!!!, ki tudna hozni többet ebből a hangfalból.

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis »

Nagy - nagy köszönet Sümeghi Lacinak a komplett meghajtó elektronikáért! Ma lett teljesen kész a hangfal projektem azzal, hogy a végfokok full szimmetrikus upgrade-jével teljes lett a rendszer. A hangról annyit, hogy nem hiszem, bármi más elektronika, ártól függetlenül!!!!, ki tudna hozni többet ebből a hangfalból. A 3 fő egység (Laci dac - előfok - aktív analóg váltója és végfokai,  valamint a hangfal) így szinte összenőttek, és messze túlteljesítik minden előzetes várakozásomat a rendszerem színvonalát illetően.

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: tigris »

NA kicsit benéztem az időt, du. fél 3-ra kell mennem ....Igy nem valószínű, h lesz időm utána.
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: tigris »


Ha emlékszel a számomra, hívj fel, amint végeztél.
Persze, meg van mindenki száma!
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »


30-án mennem kell Kecskemétre, nem tudom hány óráig leszek elfoglalva. Elvileg 8-ra megyek a bíróságra a válás végett. HA valaki ráér a csapatból összefuthatunk egy kis időre majd...Bár elvileg délután a műtétem varratait távolítanák el, de mehetek másnap is. Ezen már nem múlik majd.
Ha emlékszel a számomra, hívj fel, amint végeztél.

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: tigris »

30-án mennem kell Kecskemétre, nem tudom hány óráig leszek elfoglalva. Elvileg 8-ra megyek a bíróságra a válás végett. HA valaki ráér a csapatból összefuthatunk egy kis időre majd...Bár elvileg délután a műtétem varratait távolítanák el, de mehetek másnap is. Ezen már nem múlik majd.
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Online
Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis »



Ma beüzemeltük Hifis szakkoléga aktív váltóját.
Őszinte örömömre, elsőre remekült sikerült. Szépen muzsikál.

Szerintem viszont nagyon szépen muzsikál! :-)
Bejött, amit reméltem, és amit a korábbi tesztek akár a tanyán, akár nálam már jeleztek: nagyot ugrott a rendszer hangja. Összefoglalóan valami olyasmit mondanék, hogy kivirult. :-) Vagyis sok alapvető paraméter több lett: több élet, több természetesség, több zene. Persze, mivel sokszereplős, bonyolult a rendszer, kellett játszani pár dologgal (főleg a hálózati kábelekkel), hogy kigyomláljuk az oda nem való darabokat. Ehhez Sümeghi Laci hallása és szakértelme kellett.
Szóval összeállt ez a többutas, aktív analóg váltós felállás, és nekem nagyon bejött.
Most még a bejáratódás, az összeérés, (s ezzel persze sok - sok zene meghallgatása) következik. Ezek tovább finomíthatják még a megszólalást.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »


Ma beüzemeltük Hifis szakkoléga aktív váltóját.
Őszinte örömömre, elsőre remekült sikerült. Szépen muzsikál.

Válasz küldése

Vissza: “AVX baráti körök”