Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kecskemét és környéke

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



 
 
 
"hangosítós-buli hangkarakter" végy két aktív ládát( RFC ,CW, JBL), XLR -el drótozva,
és totálisan ki fog szolgálni


Én is arra gondolta, hogy kell két nagyot szóló doboz.
 
Attila is aktív dobozt ajánlott. Passzív miért nem jó? Van erősítőm...
 
A crome 12-es aktív váltóval milyen szerinted?
 
Az RFC nagyon drága, nem?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



A sub nem a Thiel miatt kell. Azt adja vissza, ami a felvételen van.
sajnos sok a gyenge lemezem, amik nem igazán hallgathatók a rendszerben, mert a jó felvételek elkényeztettek, ugye.
Akkor hol tudom hallgatni a másik 100 cd-t?
Na, ha már nem szólnak túl jól, legalább szóljanak dögöse, most itt tartok.
 
A sub nem jött be, nem oldotta meg a problémát, a Thiel nem szereti, ha beledumálnak a munkájába. Ehelyett a második rendszert a hangosítós-buli hangkarakter irányába fogom most elmozdítani.
 
Hát itt tartunk. Azért arra jó volt, hogy megmutattam Attilának a Boney M. hangzást.


 
Szerintem az pont jó ami a felvételen van
Nálad most "hangoskodós" hangulat van (szvsz) ,ha a CS6 nem szolgál ki, beleestél a "soha nem elégbe"
"hangosítós-buli hangkarakter" végy két aktív ládát( RFC ,CW, JBL), XLR -el drótozva,
és totálisan ki fog szolgálni
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Mi volt a szubbal, írhatnál róla!
(miért kell sub a Thiel-hez, egyáltalán??)


A sub nem a Thiel miatt kell. Azt adja vissza, ami a felvételen van.
sajnos sok a gyenge lemezem, amik nem igazán hallgathatók a rendszerben, mert a jó felvételek elkényeztettek, ugye.
Akkor hol tudom hallgatni a másik 100 cd-t?
Na, ha már nem szólnak túl jól, legalább szóljanak dögöse, most itt tartok.
 
A sub nem jött be, nem oldotta meg a problémát, a Thiel nem szereti, ha beledumálnak a munkájába. Ehelyett a második rendszert a hangosítós-buli hangkarakter irányába fogom most elmozdítani.
 
Hát itt tartunk. Azért arra jó volt, hogy megmutattam Attilának a Boney M. hangzást.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Nem baj. Ma a subbal szívtunk, tanulságos volt. Attila majd gondolom mesél.


 
Mi volt a szubbal, írhatnál róla!
(miért kell sub a Thiel-hez, egyáltalán??)
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



A zárójelben lévő utolsó mondat magyarázza a jelenséget.


Nem baj. Ma a subbal szívtunk, tanulságos volt. Attila majd gondolom mesél.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »



A külső jelet fogadó bemenete nem működik, valami forrasztásról beszéltünk a múltkor.
De a másik dachoz vezető kábeleket cserélgettük. Az a dac nem volt összekötve az erősítővel.
Érdekes, hogy így is hallottunk különbséget a kábelek között. Rejtély.


A zárójelben lévő utolsó mondat magyarázza a jelenséget.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Atti azt mesélte, hogy megy a vonaton focizni
Úgy látom inkább szellemi ping-pong volt ott

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Valami kis titok nekem is jár!
(Ha a Teac-ba épített dac-ot átkapcsolod külső jel fogadására és a Teac digit kimenetét külső dróttal kötöd be, a próbát elvégezheted. Az eredmény nem lehet meghatározó erejű, mert a Teac digit kijáratát meghajtó elektronikát a dac belső összeköttetéséről nem tudod lekapcsolni. Tehát ilyenkor két "fogadó állomásra" dolgozik.)


 
A külső jelet fogadó bemenete nem működik, valami forrasztásról beszéltünk a múltkor.
De a másik dachoz vezető kábeleket cserélgettük. Az a dac nem volt összekötve az erősítővel.
Érdekes, hogy így is hallottunk különbséget a kábelek között. Rejtély.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »



 
Negyed órája megpróbáltam újra kicserélni a digikábelt, hogy milyen különbséget hallok.
Eszembe jutott, hogy a digikábel a futóművet a régi daccal köti össze, ami nincs is bekötve az erősítőbe. Mert a futóművet ugye egybeépítette Laci bácsi az új daccal, így ott képtelenség kábelt cserélni. Ez oké, de akkor hogyan hallottuk különbözőnek a különböző digikábelekkel a hangot?


 
Valami kis titok nekem is jár!
(Ha a Teac-ba épített dac-ot átkapcsolod külső jel fogadására és a Teac digit kimenetét külső dróttal kötöd be, a próbát elvégezheted. Az eredmény nem lehet meghatározó erejű, mert a Teac digit kijáratát meghajtó elektronikát a dac belső összeköttetéséről nem tudod lekapcsolni. Tehát ilyenkor két "fogadó állomásra" dolgozik.)

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Tegyük külön dobozba az új dacot.
 
A régi daccal jól szól a TEAC-is.
 
Van egy kis kábel probléma is. A dac címkéjű kábellel jobban szól a Teac, mint azzal, amit a Sonyból kivettem.


Na, ma egy kicsit kábeleztünk.
Új digitkábel, mert a régi néha kontakthibás.
És cserélgettük az IC kábeleket, valahogy a régi jobban tetszett nekem.
 
Eredmény 2-3 óra intenzív kábelcsereberélgetés után:
az új és a régi digikábel között minimális a különbség,
szinte teljesen egyformán szólnak, az újnak kell még egy pici járatás, ebben megegyeztünk.
 
Az IC kábel rejtélyes, de jobban szól, mint az új, az okát találgatjuk.
 
Van még egy új digikábel, ennek sokkal több a mélye, de nem tetszett a hangja,
vissza is tettük a helyére a régit.
 
 
Délután 4 és 6 között ezzel jól elvoltunk.
 
 
Negyed órája megpróbáltam újra kicserélni a digikábelt, hogy milyen különbséget hallok.
Eszembe jutott, hogy a digikábel a futóművet a régi daccal köti össze, ami nincs is bekötve az erősítőbe. Mert a futóművet ugye egybeépítette Laci bácsi az új daccal, így ott képtelenség kábelt cserélni. Ez oké, de akkor hogyan hallottuk különbözőnek a különböző digikábelekkel a hangot?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



 
 
Néhány haver is rászánta magát, megyünk hatan ha minden igaz!
 
A fertőzés jeleként az én szobámban is feltűnt egy Kenwood DP 5020 és tökéletesen működik, bár így eléggé "dögös" és karcos hangja van önmagában


 
 
Szuperszónikus, várunk titeket :kiraly:
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »



 
Néhány haver is rászánta magát, megyünk hatan ha minden igaz!
 
A fertőzés jeleként az én szobámban is feltűnt egy Kenwood DP 5020 és tökéletesen működik, bár így eléggé "dögös" és karcos hangja van önmagában

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Online
Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Én is köszönöm a kiváló összejövetelt. Remélhetőleg hamarosan nálam. Jó volt látni Tigrist, hogy él és virul és lelkes! A hangfal bizonyára mindannyiunkat feldobott, remekbe szabott doboz! Lendületes hetet!


 
Józsi , az öntözőrendszert majd hétvégén társadalmi munkában, mert nem bírta ki a zsigulit, elnézted a körforgalmat
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »

Én is köszönöm a kiváló összejövetelt. Remélhetőleg hamarosan nálam. Jó volt látni Tigrist, hogy él és virul és lelkes! A hangfal bizonyára mindannyiunkat feldobott, remekbe szabott doboz! Lendületes hetet!

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Doky »


Örülök neki hogy jól éreztétek magatokat!!!
De aki ismeri a társaságotokat annak ez természetes mert remek emberek vagytok!!!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »



Én is sajnálom, hogy nem tudtam elmenni. Legközelebb pótolom.


Jobbulást Neked is és Rewox-nak is.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



 
 
 
A sütögetés bobrácsozás a legjobb ötlet


Én is sajnálom, hogy nem tudtam elmenni. Legközelebb pótolom.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
rewox
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 07:51
Értékelés: 7

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: rewox »



Jobbulást kívánunk neked !


 
Köszönöm.

Online
Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Szervusztok! Örülök hogy jól sikerült az összejövetel. Sajnos már öt napja nyomom az ágyat, estére jól belázasodva. Ma már egy kicsit jobban érzem magam,remélem gyorsan kilábalok ebből a nyavalyából.


 
Jobbulást kívánunk neked !
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
rewox
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 07:51
Értékelés: 7

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: rewox »

Szervusztok! Örülök hogy jól sikerült az összejövetel. Sajnos már öt napja nyomom az ágyat, estére jól belázasodva. Ma már egy kicsit jobban érzem magam,remélem gyorsan kilábalok ebből a nyavalyából.

Avatar
péterbacsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2009.08.24., hétf. 18:46
Értékelés: 5

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: péterbacsi »



Tartalmas kis nap volt, remélem mindenki épségben hazaért.
Lacinak köszönjük a finom sütit, Gyurinak a DAC-ot és a First-öt! Jó volt Tigrissel és Attilával is találkozni, és felejthetetlen lesz Tristis rallyzása is...
A Spendor meg tarolt, ebbe most "beletenyereltem". Nagyon finom és könnyed doboz! Kicsit már tölcséres is...
A DAC meg No.1!
Jó volt Veletek! Majd máskor is csinálunk ilyet, csak akkor valamit sütögetünk vagy bográcsozunk is.


Üdvözlet mindenkinek.Kár hogy ilyen távol lakunk.Sziasztok Péter bácsi.

Online
Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Tartalmas kis nap volt, remélem mindenki épségben hazaért.
Lacinak köszönjük a finom sütit, Gyurinak a DAC-ot és a First-öt! Jó volt Tigrissel és Attilával is találkozni, és felejthetetlen lesz Tristis rallyzása is...
A Spendor meg tarolt, ebbe most "beletenyereltem". Nagyon finom és könnyed doboz! Kicsit már tölcséres is...
A DAC meg No.1!
Jó volt Veletek! Majd máskor is csinálunk ilyet, csak akkor valamit sütögetünk vagy bográcsozunk is.


 
Moja, köszönjük szépen a vendéglátást, nagyon kellemes, beszélgetős, zenélős, evős-ivós nap sikeredett
A Spendorhoz nagy gratula,igazi zenei csemege :kiraly: , érdemes lenne nálam is meghallgatnod
Este picit bekapcsoltam, hát, félelmetes, többszörösét mutatja(sok-sok tartalék van még benne) , mintha a szobámhoz lenne hangolva :kiraly:
 
A sütögetés bobrácsozás a legjobb ötlet
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: moja »


Tartalmas kis nap volt, remélem mindenki épségben hazaért.
Lacinak köszönjük a finom sütit, Gyurinak a DAC-ot és a First-öt! Jó volt Tigrissel és Attilával is találkozni, és felejthetetlen lesz Tristis rallyzása is...
A Spendor meg tarolt, ebbe most "beletenyereltem". Nagyon finom és könnyed doboz! Kicsit már tölcséres is...
A DAC meg No.1!
Jó volt Veletek! Majd máskor is csinálunk ilyet, csak akkor valamit sütögetünk vagy bográcsozunk is.
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: moja »



Amennyiben sikerül idejében felkelnem, és is szívesen elmennék hozzátok.
Mettől meddig tervezed az összejövetelt? (kb. másfél óra az út...)


A fiúk 9-10 körül szállingóznak. Vége nincs meghatározva, ki meddig ér rá. Ebéd után is itt leszünk sztem. Várlak szeretettel, többiek is tuti örülnének.
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Hétvégi ébredésrend nekem a hétköznapival azonos Amúgy 9-10 körül jöhettek. Igyekszem itthon lenni.


Amennyiben sikerül idejében felkelnem, és is szívesen elmennék hozzátok.
Mettől meddig tervezed az összejövetelt? (kb. másfél óra az út...)
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Válasz küldése

Vissza: “AVX baráti körök”