Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zalaegerszeg és környéke

Avatar
AST
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2015.09.28., hétf. 22:28
Értékelés: 34
Tartózkodási hely: Pest megye

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: AST »


Köszi a tippet, hétvégén arra leszünk.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Programjavaslat hétvégére: https://index.hu/kultur/zene/2018/03/09 ... _di_meola/



 



Jó szórakozást!



Menjetek!


Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: HoriTon »


Már régen volt hozzászólás a topikban, ezért úgy gondoltam, hogy kicsit felpörgetem. Okot adott az írásra az, hogy Feri barátunkhoz új lakók érkeztek, 2db Godina Audio monó előerősítők személyében, valamint elkészült a módosított Marantz cd játszója. Mindig is nagy tisztelettel és figyelemmel kísértem Godina úr munkásságát, ezért is nagy örömömre szolgált Feri meghívása. Ezúton köszönet érte.:-) Előrerebocsájtom, hogy írásom nem lesz elfogulatlan, mivel én is rendelkezem Godina termékkel, egy Dac-al, aminek a hangját nagyon kedvelem. TDA1543-as chipre épül ami talán a 1541-es egyszerűbb változata. Véleményem szerint, ezekkel az ic-el lehet a legjobban megközelíteni az analógos hangzást. Szóval mire megérkeztem és ahogy haladtunk fel a szobából a résrenyitott ajtón hallatszott, hogy a zenészek már hangolnak. Belépve a helyiségbe a Godinák méltóságateljesen a szépségűkkel tüntettek a polcon. A megjelenésük vonzatta a tekintetet. Egyszóval, gyönyörűek! Tökéletes méretarányok, a végletekig precíz megmunkálás a fánál és a fémnél egyaránt. A nemes anyagok felhasználása, aranyozott forgatógombok, polírozott ház a fabetétek
színezése felületkezelése, mind arra utal, hogy művészileg
megkomponált tágyakkal állók szemben! Az biztos, hogy nem egy hétköznapi, egy tucat megjelenésűek ezek a dísztárgyak. A Godinák Pro-jekt LP-t B&W MPA-1-es mono blokkokat, átalakított Marantz cd játszót és ML Montage hangfalakat szolgáltak ki. Amikor helyet foglaltunk és a cd-n felcsendült a zene, egyszerre ismerősnek tüntek a hallottak. Barátságos a hangzás, sehol semmilyen felkeményedés, vagy ellágyulás nem volt tapasztalható. Számomra tetsző volt a hangzási balansz, mivel a magas és a mély hangokat sem hangsúlyozta túl a rendszer. Nagyon természetesen volt a zene. Egymás után kerültek fel a cd lemezek a játszóba (Leonard C. Tátrai Band. Szabó G. Mizrab.stb) és mindegyiknél megfigyelhető volt úgyan az a kellemes hangzás. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy valamilyen mézes-mázas bevonattal a zenét meghamisította. Nagyon élethűek és természetesek voltak a hangszerek és ez elsősorban a Godina előfokaink volt köszönhető. Tesztünk első részében a módosítótt Marantz cd játékost hallgattuk meg, ami mechanikailag teljesen megújult. Új házat kapott 5mm vastag acéllemezből, az eleje pedig polírozott rozsdamentes acéllemezből épült fel. A cd lemezt a tetején lévő nyiláson kell berakni. A mechnika alatt 5cm vastag mdf lap van 3db rúgóval. Az átlakítást takiszer-el csinálták Jadis cd futó mintájára. Nagyon stabilan áll a kb.40kg-val az állítható kupokon. Ez a játszó is nagyon jól sikerült és a Feri elmondása szerint, lényegesen jobb az eredeti alap géphez képest. Kis idő elteltével a Takiszer is megérkezett aki szintén elsmerően nyilatkozott a Godina előerősítőkről. A szeánszot tovább folytattuk LP vonalon. Mind a két mono Godina előerősítő rendelkezik phono bemenettel. Ha jól értettem, az előfokok tranzisztoros és ic-s felépítésűek. A pro-ject lemezjátszóban valameyik alap micro benz hangszedő van. A jelet az lp-ből az előfokba madrigal ezüt kábel viszi. A lemezek Szabó G. Mini Bartók acoustic. Cesaria Evora. Pink floyd. Körössy J.stb. Az analóg vonalat hallgatva, egy szintet emelkedett a megszólalás. A zene minden hallható tartómányában még jobb lett! Nagyfokú természetesség, ritmust játszó képesség, kiteljesedett hangszer hangok, jó felbontás és a cd-nél tapasztalt kellemes hangzás itt is tetten érhető volt.
A hallottak alapján úgy gondolom,hogy a vendéglátónknak ezek az előerősítők már a végállomás lehet, mivel szvsz. nagyon nehezen lehet überelni.
Nagy gratula Godina Istvánnak!:-)








CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Cseneles »


Szevasztok!
 
Látom 3 éve halott a topik Gondoltam azért beköszönök. +1 fővel Zalaegerszegről
 
Üdv

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: cat7505 »


Sziasztok!
 
Mivel fogalmak sincs amúgy hova való lenne a téma, + itt Vas megyét nem is talátam, a Györi meg elég lapos..
 
Szóval, Teszetelő kerestetik:
 
Saját készítésű tápkábelem véleményezésére keresek vállalkozó kedvű nyitott személyt.
Kerskedők, Forgalmozók, Gyárok, valamint kivácsi barkácsolók is kiméljenek!
Ősszefoglava egy sokat hallott vájtfülű személy kerestetik komoly rendszer(ek)-el,
egészséges kiváncsiságal és érdektól mentes őszinte véleménnyel.
 
Egyeztetés PU-ben, de kép kérése vagy műszaki részletek megadása nincs!
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



Felteszem itt is a kérdésemet.
Nem akar valaki Zalaegerszegről vagy környékéről akusztikai mérést csináltatni a hifi-mozi szobájáról?Ketten már lennénk a környékről, de jó lenne még 1-2 ember, így a költségek csökkennének.
Részletek itt találhatók:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... akusztika/

Én lennék az egyik. Épp most akartam írni! Várjuk a jelentkezőket.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Felteszem itt is a kérdésemet.
Nem akar valaki Zalaegerszegről vagy környékéről akusztikai mérést csináltatni a hifi-mozi szobájáról?Ketten már lennénk a környékről, de jó lenne még 1-2 ember, így a költségek csökkennének.
Részletek itt találhatók:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... akusztika/

Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: HoriTon »


Egy kedves ismerősöm többszöri unszolására végre rászántam magam és készítettem egy SE EL84-es erősítőt.Már az első hangok nagyon biztatóak voltak.Rögtön szóltam is Laci (opel123) barátomnak,hogy ugorjon át hozzám és mondja el a véleményét.Sorban csendültek fel az ismerős dallamok,melyeket mind a ketten már jól ismertünk.Kb, 40perc elteltével azzal az ötlettel állt elő,hogy áthozza a teljes kábel szettjét.Nagyon megörültem az ötletnek,mivel azok a kábelek már az álomhatár feletti kategóriába tartóznak,legalábbis számomra.Nem is kellett sokat várni a zsinórokra,mivel egy útcában lakunk.A kábelek a kis SE erősítőbe,A A cd játszóba,csövesített Godina DAC-ba, AN E/LX 02kit hangfalakba kerültek. 
Tehát a vezetékek,     tápok: Valhalla AG IV R;
                                                2db Shunyata King Cobra;                                           IC: 2db Audio Note VZ                                        Digi: Shunyata Stron Python digital                        Hangfal kábel: Audio Note SPZ
 
A vezetékek látványa sokkoló volt.Kar vastagságú tápok, masszív csatlakozókkal. Robosztus megjelenésükkel ellentétben viszont, nagyon könnyen hajlíthatóak.Az IC-k végein ezüst AN és szórítos WBT csatlakozók a hangfal kábeleken is ezüst AN banán dugok voltak. A kábelek összértéke egy jó középkategóriás autó árával vetekszik!
Cd lemezek: Ingram Washington-What a difference a day makes;Loreena McKennitt-The Book Of Secrets;Tátrai Trend-Kis Duna keringő;Putomayo-Italia;Mark Knofler-Get Lucky.
 
Muzsika:  Lenyűgöző volt a megszólalás. Természetes könnyedséggel,lazasággal váltak le a hangok a technikáról. Ingram bársonyos, ugyanakkor rekedtes, kissé érces hangon öntötte ki a fájdalmát tőlünk 4m-re. A dinamika a Cobráknak köszönhetően kis és nagy hangerőnél is megfelelő volt. Sosem volt lapos,vagy túlzó. Érdekes volt hallani, hogy csatornánként 1db EL84 végcsőből milyen mély erőteljes basszust tudnak kihozni ezek a vezetékek. A zene magas fokú felbontásában nagy szerepe volt az AN Vz IC-k nek és a Note hangfal kábeleknek is.Olyan részletek jöttek elő, amelyeket a HT; V.d.H. kábeleimmel még ilyen pregnánsan nem is hallottam. A Loreena McKennitt 8. számánál a férfi kórus egyes tagjainak a ficergése, mozgolódása, papír lapozása, halk köhintése nagyító alá került.Általában nem szoktam ezekkel a dolgokkal foglalkozni, de érdekes volt számomra ez a magas fokú felbontás.A "vendégek" nagyon jól beleintegrálódtak a rendszerembe. Arra a következtetésre jutottam, hogy talán nem is a rendszerhez kell kábelt választani, hanem a jó vezetékhez a hifit.      
Laci nagyon jó érzékkel válogatta össze a kábeleket, amihez gratulálok! 
 
Néhány fotó a délutáni akcióról:
 
                           
 
 
 





CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Na pörögjünk... :-)  nem nagyon sikerül, kevesen vagyunk....
 
Lehet, hogy a Zala-Vas-Győr együtt jobban kiadná azt a triódát 

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: opel123 »

Na pörögjünk... :-)  nem nagyon sikerül, kevesen vagyunk....

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Kicsit pörgessük fel ezt  a topikot
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Sziasztok! Ha valaki szeretne jönni triódás találkozóra , kérem jelentkezzen nálam a takiszer@freestart.hu-n
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Okés!
rendben

Avatar
Flandy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.06.30., szomb. 11:03
Értékelés: 6

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Flandy »


Okés!
 
Vasárnap reggel 9-kor találka a Joy kávézó előtt inkább!!!

Vendég

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor én állom a harmadik kört. Vasárnap reggel 9-kor talàlka a Joy kávézóban?
 
 
Vasárnap reggel 9-kor találka a Joy kávézó előtt inkább!!!

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Okés, én ott leszek.  Sok kör ne legyen, mert teli hassal/fejjel nem jó zenét hallgatni.  Valamelyikünkhöz elmehetünk egy kicsit zenélni.  Nálam most készült el a cucc, Ha gondoljátok kiugorhatunk kezdetnek, végigjárhatunk mindenkit tanulni egymástól.  Taki mester is ott lesz remélem, írtam neki emailt...
Üdv,
NL

Avatar
Flandy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.06.30., szomb. 11:03
Értékelés: 6

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Flandy »

Akkor én állom a harmadik kört. Vasárnap reggel 9-kor talàlka a Joy kávézóban?

Vendég

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Még valaki?  Takit beszervezem, az már 3....Vasárnap reggel 9-kor nyitnak.
 
Én benne vagyok a dologban.
Ha ok PÜ-ben a részletekkel zaklathattok!
2. kört fizetem!

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Én benne vagyok a dologban.
Még valaki?  Takit beszervezem, az már 3....Vasárnap reggel 9-kor nyitnak.

Avatar
Flandy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.06.30., szomb. 11:03
Értékelés: 6

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Flandy »


Én benne vagyok a dologban.

Találjunk valami jó helyet dumálni vagy menjünk el valamelyikünkhöz.  Én a Joy kávézóba szeretek járni.   A jövő hétvégén szombaton vagy vasárnap reggel beülünk aztán dumálunk én állom az első kört....kávé, süti, pia...aztán megbeszéljük hova megyünk zenét hallgatni.  Hozzám négyen beférnek a kocsiba....vagy séta...
No?


Vendég

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Vendég »

En is itt lennek,ha ritkan haza ugrom zegre megyek nem mashova!

Vendég

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Vendég »

!!

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Találjunk valami jó helyet dumálni vagy menjünk el valamelyikünkhöz.  Én a Joy kávézóba szeretek járni.   A jövő hétvégén szombaton vagy vasárnap reggel beülünk aztán dumálunk én állom az első kört....kávé, süti, pia...aztán megbeszéljük hova megyünk zenét hallgatni.  Hozzám négyen beférnek a kocsiba....vagy séta...
No?

Avatar
Flandy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.06.30., szomb. 11:03
Értékelés: 6

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: Flandy »

Támogatom az ötletet.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Zalaegerszeg és környéke

Hozzászólás Szerző: opel123 »

Ja.  Össze kéne jönni.  Itt van még Horváth Laci barátom is--HoriTon.. lennénk hatan-heten.

Válasz küldése

Vissza: “AVX baráti körök”