Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »



János!
 
Ezt nagyon meghallgatnám!!!

Rudolf, ha még tudnád, hogy Power-R kábelekkel van bekötve, akkor még jobban ;-)
Táp és 5 db analóg IC az előfokból.
Jövő héten sort keríthetünk rá.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: cables »


János!
 
Ezt nagyon meghallgatnám!!!

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Elkészült a korábban megvásárolt DIY végfokom. Jelentős átépítésen esett át, több új alkatrészt kapott (nemcsak fa deszkát és merevítést), viszont cserébe már üzembiztos és nem életveszélyes.
Maradjunk annyiban, hogy az átrajzolása többe került, mint a megvásárlása.
 
Cserébe viszont elég jól sikerült, még járatni kell egy hétig, de - mivel bátor gyerek vagyok - az LX-90 után be mertem kötni. És nagyot néztem, de inkább hallgattam 
Vájtfülűeknek erősen ajánlott kategória.


 
 
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Azt hiszem, tegnap én is ezt a láncot hallgattam.
 
Nagyon jó volt a hang, lehet róla meghallgatás nélkül
is véleményt írni, de nekem most sikerült csak eljutni  Budakeszire.
 
Szóval a hangról röviden a véleményem:
-nem véletlenül szól jól, mint kiderült, csak az előfok újkori ára kb, 2 millió HUF lehetett,
a lánc többi elemének az árát nem tudom.
 
Ismét bebizonyosodott előttem, hogy ezeknek a cuccoknak nem a kora számít.
 
Kicsit szokatlan módon, csak a cd-ket cserélgettük több órán keresztül,
se egy kábelt, se erősítőt, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy másik kábellel, másik
erősítővel milyen lett volna. Biztos vagyok benne, hogy lehetne még a kábelek cseréjével
javítani a hangon, az más kérdés, hogy az csak nekem tetszene, vagy a tisztelt tulajdonosnak is.
 
De elfogadom Tanczi véleményét,
hogy ő már annyi mindent csereberélt,
hogy csak rontani tud rajta, ha
a jelenlegi felálláshoz hozzányúl.
 
A hangfal bitang jó hangú.
 
Nagyon jól szólt rajta Fischer Iván vezényletével a Fesztivál zenekar.
Megállapítottuk, hogy a HUNGAROTON felvétel jobban szól, mint a TELARC.
 
Gondolom, lesz majd aki ezért elküld minket hallásvizsgálatra.
 
A szobában remek az akusztika.
A rendszer nagyon nyílt hangú, sok részlettel, nagy felbontással.
 
Igazi monitoros hang, a felvételek hibáit bizony megmutatja,
(arra még várni kell, hogy jó tanár módjára az előforduló hibákat ki is javítsa).
 
A hangszerek úgy szólaltak meg, hogy a jelenlétérzet fantasztikus volt.
 
A dac- ami be lett építve- és sajnos külön nem tesztelhető, elég jó.
A hangszerek hangja tiszta, nem elmosódott.
 
Nyilván, a monitor doboznak más a hangzásvilága, mint nálam otthon
a 80 kg/db THIEL CS6-nak, de ez ízlés kérdése.
 
Kb. 4 óra hallgatózás után nyugodtan mondhatom, hogy hosszan hallgatható.
 
Akinek szimpatikus az amerikai cuccokra jellemző nyílt hang, annak ajánlom meghallgatni-
már ha meghívást kap valaki.
 
Sakkozni szeretők előnyben
- de tényleg, külön köszönet a sakkpartikért.
 
Nagyon kevés helyen hallottam ilyen jó hangot.
 

Hát, a sztereó rendszeremben történtek kisebb változások:
1.) az LX90 bekerült előfoknak
2.) a sztereó (és az hm front + center) váltóinál  kisebb finomítás történt
3.) a változások után a szobához lett újra kalibrálva minden, fázis-kontrollal stb.
4.) Philips helyett egy másik full tuningos cd-lejátszó (Yamaha cd-2) került be ideiglenesen, még a 80-as évek közepén (!) gyártva. Vagy mégsem ideiglenesen? 
 
A lényeg, hogy kedvenc komolyzenei cd-im is leporoltam, és nagyon élvezem a megfinomodott hangot...
pl.: http://www.deutschegrammophon.com/en/cat/4390132
 
Akit kicsit is érdekel, akár csak meghallgatásra, welcome. 
 
Ne feledjük: "Ha hifi esetében láncról beszélünk, akkor a legelső láncszem a meghallgatás ..."  

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »



tegnap mi vót nálad az a sok autó? demo vagy csak családi?
 

 
Az családi-baráti szezonnyitó bográcsozás volt (paprikáskrumpli), kis csocsóval és darts-szal megspékelve.
Ja, meg borocskákkal 
Nyugodtan benézhettél volna (volt elég mindenből), és az egyik kültéri rosszalkodik néha...
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: lacy »


Látogatásokban sűrű volt a február, egy jól sikerült beszámoló olvasható itt.
tegnap mi vót nálad az a sok autó? demo vagy csak családi?
 

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Látogatásokban sűrű volt a február, egy jól sikerült beszámoló olvasható itt.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
kempi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2011.01.28., pén. 13:37
Értékelés: 57

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: kempi »


A napokban jártam Tanczi barátomnál, miután az említett módosítások megtörténtek, és megfüleltük a rendszert. 
Előtte sem tudtam nagyon belekötni, illetve hibát találni benne,és most sem tudtam! (talán csak annyit, hogy nem az én szobámban van mindez) :)
Számomra hihetetlen, hogy mennyire "leválik" a zene a hangfalakról, előttünk zenélnek a zenészek, és mindehhez olyan mély hangok,tér és dinamika társulnak, amit még sehol sem hallottam. 
 
Egyszóval, gratulálok hozzá!!! Mind mozin, mind zenén számomra tökéletes! Aki kíváncsi rá, menjen el és hallgassa meg, hogy mit lehet kihozni két "pici" monitor sugárzóból.
 
Ja és mindemellett nagyon segítőkész fórumtárs!
 

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Hát, a sztereó rendszeremben történtek kisebb változások:
1.) az LX90 bekerült előfoknak
2.) a sztereó (és az hm front + center) váltóinál  kisebb finomítás történt
3.) a változások után a szobához lett újra kalibrálva minden, fázis-kontrollal stb.
4.) Philips helyett egy másik full tuningos cd-lejátszó (Yamaha cd-2) került be ideiglenesen, még a 80-as évek közepén (!) gyártva. Vagy mégsem ideiglenesen? 
 
A lényeg, hogy kedvenc komolyzenei cd-im is leporoltam, és nagyon élvezem a megfinomodott hangot...
pl.: http://www.deutschegrammophon.com/en/cat/4390132
 
Akit kicsit is érdekel, akár csak meghallgatásra, welcome. 
 
Ne feledjük: "Ha hifi esetében láncról beszélünk, akkor a legelső láncszem a meghallgatás ..."  
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »


+1 
 

2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »



A topicot at lehetne írni "Tanczi és baráti körére"!
 
Megjegyzem hogy segítőkész fórumtárs!

 
Értem én a viccet, és szeretem is :-)
 
E topikot a környéken lakó fórumtársaknak indítottam, ill. azoknak, akik az ő rendszereiket hallották. Ez vissza is kereshető szerencsére. 
Az tény, hogy nálam viszonylag aktív a fórumos élet (már akiket érdekel bármelyik rendszerelemem, örömmel látom és megmutatom, mit tartok jónak - saját ízlésem alapján).
De: jeleztük is nem egy alkalommal, hogy másokhoz is szívesen elmegyek / elmegyünk, ha hívnak.
 
Itt is jelezheti bárki, aki folyamatosan invitált és valamiért nem mentünk 
 
Az tény, hogy akikkel személyesen ismerjük egymást (netán ha még el is látogatott hozzám), azokkal fórumbarátok vagyunk (talán ez is okozhatja a barátlistám méretét). Szerintem a hifi így működik, nem pedig a netes trollkodással és fikázós jólmegmondásokkal.
 
Végezetül, hogy ne csak rólam szóljon a dolog, egy mai látogatásom gyors mobilos fotóit engedjétek meg.
Szerintem alakul az újonnan kialakított meghallgató szoba, a hangról nem is mondanék semmit.
Akit érdekel, meghallgatja...
Van mit.
 



 
Örülök, ha
- normális emberekkel (fórumtársakkal) ismerkedem meg,
- ha megoszthatom másokkal, nekem milyen hang tetszik (még akkor is, ha nem maradéktalanul tetszik),
- segíthetek másoknak jobb rendszert építeni szerény tapasztalatommal, mindezt netán viszonylag aprópénzért,
- új dolgok-rendszerek megtapasztalásával én is gazdagabb leszek (itt akár a tavaszi kocka-tesztre is örömmel gondolok vissza),
- vendégként volt már arra is példa, hogy minimális installációkkal, beállítás-módosításokkal lényegesen jobb hangot sikerült összehozni.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: Doky »


A topicot at lehetne írni "Tanczi és baráti körére"!
 
Megjegyzem hogy segítőkész fórumtárs!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
vespa
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015.10.26., hétf. 17:30
Értékelés: 5

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: vespa »


Sziasztok!

Egy kis hallgatózás és életem első sztereó rendszerének beszerzése kapcsán írok, már tartoztam is tanczinak ezzel, több mint két hete voltam nála.
Tanczi úr volt az egyik ember, aki hallgatózást és számomra is érdekes eszközöket fel tudott vonultatni, mondhatni megértette mire lehet szükségem és volt is neki "raktáron". Így egyértelmű volt, hogy rabolni fogom majd az idejét.
 
Pioneer A400, Dynaudio Audience 42 és Pioneer DV-717 volt az első hármas amit fülelhettem. Ez a trió nagyon meggyőzött.
Azt nem tudtam akkor, hogy a moddolt Pioneer DV-717 mennyit nyomott a latba, utólag már mondhatom, hogy elég sokat. PC-ről most meg sem közelítem. A hallgatózásnak köszönhetően tudtam, hogy jó párost van alkalmam megszerezni (az erősítő és a hangfalak személyében).
Elégedettséget vásároltam, ahogy a nagy könyvben meg van írva, köszönhetően a remek házigazdának.
 
Második körben a Dynok le lettek cserélve egy öreg 3 utas párosra, Tüű mester által kezelésbe vett Ortofon P-15-re.
Nem ismerem a mestert és nem tudom, hogy szólt előtte a hangfal, de a végeredmény a retró, kicsit diszkós külső ellenére remek lett.
A zongora számomra ezen szólalt meg a legszebben, olyan mélysége volt a térnek, hogy eszméletlen.
 

Utána jött a fülbemászás avagy a "lenyűgöző kör", legalábbis így hívnám, ha én lennék tanczi marketingese.
Nyilvánvalóan ki volt tervelve, külön köszönet érte!
Szóval a Stereo One rendszer... hááááááááááát ..... hazavágta a fülem.  A szoba akusztikája is biztosan sokat számított.
Annyira részlet gazdag volt és annyira erőteljesek voltak a magas hangok, hogy le voltam nyűgözve és le is fáradtam elsőre.
Az tuti, hogy én egy sokkal kellemesebb, lágyabb, ha úgy tetszik melegebb hangot tudnék csak hosszabb távon hallgatni, még ha valami apró részletről le is maradnék cserébe. Mindenesetre maradandó élmény volt hallani a rendszert, laikusként is ez lenne az amit high-end audio rendszernek neveznék és nem tévednék
 
Még egyszer köszi tanczi és ezek után várom a házimozis "lenyűgöző kör"-t is.

Üdv,
Zoli

 
ArgonAudio Solo, ValhallA CuAu-Reference S/PDIF, Denafrips Ares II, Andre Charlin Blue 1100 MKII RCA, Nordost Shiva, Pioneer A-400, Dynaudio Audience 42, Dynaudio Stand 6

Avatar
franciás
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.03.28., pén. 21:41
Értékelés: 10

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: franciás »


Sziasztok !
 
Új tulaja vagyok Tanczi kolléga tuningolt Pioneer pörgetőjének.
 
Nem taglalom hosszasan benyomásaim, röviden annyit, hogy zenés múltam idestova negyven éve alatt,
eljutottam arra a pontra, hogy teljesen elégedett vagyok jelen összeállításom hangzásával.
S e csoportból is kiemelendő a lejátszó képessége !
 
Ezért a tisztelt nagyérdemű előtt is megköszönöm a lehetőséget, és a korrekt üzleti  magatartást !
 
Üdvözlettel:
Attila
 

Avatar
sssxxx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2014.02.18., kedd 21:00
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Budapest

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: sssxxx »


Sziasztok!
 
Kis beszámoló:
Volt szerencsém hallgatni Tanczi kolléga rendszerét immáron két alkalommal is, megfelelő körülmények közt, nagyszerű zenékkel megspékelve. 
Hadd mondjam el magamról, hogy nem igazán vagyok a kis monitorok híve, a magam részéről a dinamikusabb, dögös hangzást kedvelem, minél kiterjesztettebb sávszélekkel, főleg a mélytartományban. Szinesztéziai hasonlattal élve, mint amikor egy fénykép kicsit élénkebbre, teltebb színűre van elkészítve. Ez nem jelenti persze azt, hogy bármit is fől kellene adni a zeneiségből, vagy a finom részletek tolmácsolásából, a részletezés képességéből, mindössze némi testességre gondolok, legalábbis az én filozófiám ez.
A tűű dobozok hallgatása során a következőket tapasztaltam: Ami a legmeglepőbb, és legjobban megragadta a figyelmemet, az az, hogy nagyon egyben van a fázismenet, azaz minden hang a megfelelő időben szólal meg, ami nagyban hozzájárul az élethűséghez, és nagyobb hangerőn sem esik szét az összkép, jól bírja a terhelést. A sávszélek igen rendben vannak, közhelyes szóhasználat, de egy ekkora doboztól ez meglepő. Dolgozik (kileng) ugyan a kis membrán, de ennek így is kell lennie, a megszólalás szép kerek, nem hiányoznak a mélyebb hangok sem, a dinamika is jó. A beszéd, de leginkább az énekhangok nagyon életszerűek, nem nehéz elképzelni amint ott ül az énekesnő középen, vagy ott zúz a rockbanda közepén egy tetovált srác, kezében egy üveg tequilával, mellette egy hordó méretű lábdobbal a dobszerkó alatt
A magasabb hangok igen keményen, és végtelenül precízen-részletesen szólalnak meg, tényleg széles a színpad, és tényleg kialakul minden hangszernek a helye (jó felvételnél-keverésnél)
Összegezve azt tudnám mondani a dobozokról, hogy aki egy precíz részletező, minden túlzástól mentes dobozt szeretne magának, TÉNYLEG RITKA JÓ (!) fázismenettel, az válassza ezt, vagy legalább hallgassa meg őket, Tanczi kolléga nagyon segítőkész ember! DE! És itt jöjjön egy kis szubjektív ítélet a részemről (hogy mégse legyen olyan egyértelmű minden) aki egy kicsit lazább, bugisabb, dögösebb hangzást keres, annak nem ő lesz a kedvence... 
Igen vékony a jég véleményem szerint a bugisabb-dögösebb, mocskosabb dolog, és a szétesett össze-vissza szóló, fedett-fátyolos hangzás között, amikor is nincsenek a hangok időben (ami a zene legfontosabb része mellesleg) jól, és egységesen  megszólaltatva, de talán érti mindenki miről beszélek. 
Ezek után, azt hiszem, hogy meg fogom hallgatni a gyártó nagyobb dobozait is egyszer, már csak kíváncsiságból is, mert véleményem szerint tagadhatatlanok a Tanczi-nál hallott dobozok előnyei!
 
Köszönöm a lehetőséget:
Üdv mindenkinek!
Barnabás

Avatar
Ragadozó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2013.12.31., kedd 18:11
Értékelés: 48

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: Ragadozó »


Sziasztok!
Volt egy kis kölcsönös hallgatózás tanczi  kollégával  
Hát azt hiszem, nem csak én vagyok "beteg"...
 
Nagyon köszönöm az élményt és meghívást neki 
 
Több óráig ott ragadtam nála...a sztereó rendszer nem semmi nála (voltak furcsa dolgok, mint cd lemez lemágnesezéses, nem tudom, hogy beképzeltem-e, de más, tisztább volt a hang utána)...a házimozi vas, nos kicsit irigy vagyok...elnézegetnem Susanot a polcomon...ritka alkalom egy ilyet élőben hallani, nem átlag erősítő...
 
Remélem neki is tetszett az én rendszerem, amit közösen megállapítottuk, hogy kábelezésben van még mit fejlődnöm...ebbe az irányba akarok majd a közeljövőben fejleszteni...főleg a sztereó rendszerem...
Kép: Panasonic  TX-P50GW20
Hang: Házimozi: Pioneer BDP-LX71, Dune HD BASE 3.0, Pioneer VSX-LX70, HTPC, Philips FA951, Pioneer A-509R, SVS SB12-NSD, Monitor Audio GX350, GX200, GX100, Kácsa - Neotech - Isotek kábelek 
 
http://logout.hu/blog/ragadozo/index.html pár saját cikk a témában...
 

Avatar
franciás
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.03.28., pén. 21:41
Értékelés: 10

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: franciás »


Sziasztok !
 
Volt szerncsém a minap Tanczi kolléga hi-fi ,,szegletébe" becsüccsenni, egy kis zenét halgatni...
Nem szertnék sokat írni a rendszer halgatása közbeni élményeimről, hiszen a topic-ot
olvasók már vélhetően ezeket ismerik..
Azonban ! A házi mozizás úgy rendesen odakent a fotelba, sőt a képen látható ,,ládika"
mellett ültem, és mit mondjak, szolt ott minden, ahogy a nagykönyvben írva vagyon !
Tanczi, a hatás 4d...! köszi a lehetőséget.
Üdv.
Attila

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »

a nyáron nagyon ráérek és nagyon sokat fogom élvezni a sztereó és hm rendszereim. akit érdekel kicsit egy kis fülelés, érdeklődjön jól meg...
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »


A nappalis rendszerbe visszakerült a wharfedale Topáz SW-15, és az UPA-500 helyett két régi végfok tolja. A rendszer tegnaptól újra kalibrálva, és manuálisan megfelelően módosítva.
Nem is akárhogy szól kérem szépen, felbontás prosztó tv-adáson is jobb, dinamikusabb. Akit érdekel, nyugodtan... ;-)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Megvolt a kockázás ma du., beszámolók hamarosan ;-)
 
Kicsit megkésve, de én is leírom a kockázással kapcsolatos élményeimet
Nem írom le még egyszer a technikai részleteket, hogy ki mit hozott, mit hallgattunk, az előttem szólok ezt már megtették.
 
Az előkészületek alatt elkezdtük már a zenehallgatást, akkor még csak CD szólt, hogy szokjuk a hangot.
Fontos tudni, hogy a kis fekete monitorok nem tükrözik teljes mértékben az én ízlésemet zeneileg, ezért talán még pártatlannak is számíthat a véleményem valamelyest.
Meglepő volt, hogy hihetetlen mennyiségű mély hang tudott kijönni abból a pici dobozból. Tonalitását tekintve jó sok sub mély (kanapét rázóan sok) hallatszott, utána egy picit kevesebb "rendes" mély, viszont a közép és magas tartomány már rendben volt szerintem. Részletezettségét tekintve nem hagyott maga után kívánnivalót, mindent hallottam, amit kellett. A terét tekintve is elsőrangú produkciót hallottunk, nem tapadtak a hangok a hangfalakhoz, transzparens volt.
Nekem a "rendes" mélyeket tekintve volt egy kis hiányérzetem, de ez már nyilván a doboz méretei miatt is fizikai képtelenség lett volna. A sub-mély mennyisége, meg ízlés dolga
 
Az összehallgatás során meglepően közel került a kocka produkciója a cd-lejátszóéhoz. A kocka hangja keményebbnek tűnt, a mélyei agresszívabbak voltak, ami nekem már sok is volt Tanczi rendszerében. Kevésbé volt lágy, mint a CD. A kockánál a térből is veszítettünk egy picit, mert elkezdtem hallani a hangszórókból 1-2 kósza hangot, illetve a mélységérzet csökkent. A CD-nél az énekhangok élőbbek voltak, sokkal inkább átjött a zene érzelmi része, mint a kockából. Zeneibben szólt a CD, de persze zenefüggő volt ez is, mert rockosabb zenénél nem éreztem ezt a hiányt. A különbségek a felvételek minőségének javulásával nőttek egyenes arányosan.
 
Ugyan a CD jobban tetszett, de azért a fájl alapú zenelejátszásban is látni fantáziát. Figyelembe véve ezt, hogy a CD rendszer egy jól összeválogatott, minden igényében kiszolgált összeállítás volt, a kocka pedig egy teljesen idegen rendszerben, telefontöltő kaliberű tápegységgel tudta így megközelíteni a jó öreg lemezes formátumot. Volt egy olyan érzésem, hogy egy teljesen gyári cd lejátszó valószínűleg alulmaradt volna a kockával szemben. Ebből adódóan egy full tuningos kocka szerintem jó alternatíva lehet, csak persze még ki kell találni, hogy mi is az a full tuning egy ilyen rendszer esetében
Illetve azért azt is tegyük hozzá, hogy mindenki a saját dac-jával szólt. A Philips CD-nek volt beépítve, a kocka pedig egy USB-s Bladeliusnak küldte az adást. Ebből adódóan a DAC-ok közötti különbség is benne van ebben. A formátumok minden kétséget kizáró összehasonlításához egy adott DAC-ra kellene ráköteni egy CD-transport-ot, és a kockát.
 
Ugyan holnap kell választ adnom a nálam levő Audiolab M-DAC megtartásáról, de szerintem nem fogom visszaadni, tetszik a hangja és úgy tűnik, hogy a rendszeremben is megtalálta a helyét. Ez a DAC rendelkezik aszinkron USB csatlakozással és COAX SPDIF csatlakozással is. Így már korrektebb összehasonlításokat lehet tenni. Pl én ma összeeresztettem a Cambridge Audio DVD 89-emet a Popcorn A-400-ammal, mindkettőt COAX-on keresztül. Nálam sokkal kisebb a különbség, de még mindig picit a CD javára. Igaz tegyük hozzá gyorsan, hogy a Popcorn mozizásra van és arra tökéletes megoldás  A CD-t meg egy dvd lejátszóval pörgettem meg, ami abból a formátumból sem képes a legtöbbet kihozni.
Viszont ebben a környezetben szívesen megtartanám ennek az összecsapásnak a második fordulóját. Kocka vs. komolyabb CD transzport (akár a Philips )
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: Patice »


Megvolt a kockázás ma du., beszámolók hamarosan ;-)
Bizony megvolt. Szombat délután Tanczi fogadott bennünket a rezidenciáján. Ezúton is köszönöm még egyszer!  
 
A találkozóra vittem laptopot + külső házban optikai egységet a CD lemezek beolvasásához. (Itt egy kis hibát elkövettem az összerakáskor, amit csak később realizáltam: az alap kábelt kötöttem be, nem az AudioQuest Carbont. Számít!) A zenék rippelése után a fájlokat felmásoltam a szintén elvitt Synology DS213-as NAS-omra, ami addigra összeköttetésben volt már egy routeren keresztül a laptoppal és a kockával (kocka = SolidRun CuBox-i2eX). A kockán most a volumio rendszere helyett a Voyage MuBox szoftvert használtuk RealTime kernellel.
Pár utolsó szoftveres simítás és adatbázis frissítés után (röpke 1 óra alatt) bevetésre kész volt a rendszer.
A digitális jelfolyamot itt is a Bladelius DAC alakította analóggá, és ezt a FoNóban is használt IC-vel (ValhallA CuAgSS) kötötte be Tanczi a tuning DBX előfok + végfok párosba.
A lánc többi része Tanczi aláírásában szerepel.
Amíg az én rendszerem felállt, addig a full tuning Philips CD-ről hallgattunk zenét, ismerkedtünk a fekete gyöngyszemek tudásával.
A begrabbelt CD-k anyagával elkezdtük összehasonlítani a valódi CD-k hangját, minimális időkülönbséggel egy időben játszva mindkét forrás eszközön.
A bemenetek között gyakran váltogatva füleltük a különbségeket.
 
Kíváncsi voltam nagyon, hogy mit tud a kocka egy összeszokott rendszerben, mert még soha nem volt alkalmam így hallani.
Megelégedve hallottam, hogy bizony nem volt sok különbség az elért hangminőségben, a CD ugyan élőbb, zeneibb hangot produkált, mélyebb térrel és nyugodtabb előadással, de csak picivel.  
Fejlesztés folytatódik: lineáris táp a kocka és a Bladelius elé is, ahogy eddig is gondoltam.
 
A többiek szerintem nemsokára megírják szintén a véleményüket.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Megvolt a kockázás ma du., beszámolók hamarosan ;-)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...meghitt zenehallgatás kivételével csak háttérzenét hallgatok olvasás közben, ezért nem szeretem az ilyen frontális hangzást. Ez hamar elfáraszt, túlságosan magára vonja a figyelmet, egész embert követelve. ...
 
könnyen lehet / en ugy erzem, hogy a zenehallgatasi szokas jelentösen (ha nem döntöen !) befolyasolja a velemenyt.
a fenti megfogalmazas szerintem nagyon jol sikerült: "háttérzene" vs. "magára vonja a figyelmet, egész embert követelve". 
 
van aki szereti, ha a zene csakugyan követeli, magara huzza, szinte nem lehet mellette mast csinalni, mert ugy jön, mas viszont hatternek es semmikepp sem figyelmét teljesen igenylönek (ill. ha nem figyel ra, akkor inkabb zavaronak) igenyli. ....es persze 1 szemely eseten is hol ez, hol az lehet fontosabb.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Aki holnap ráér, XI. ker. FONÓ! http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ó-csevegő/
 
Tudunk találkozni, beszélni (ha akarunk és van miről :-)
Ha netán az aláírásomban lévő motyó, netán egyik hirdetett cd-játszóm érdekel valakit, szóljon előre, elviszem.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Budaörs, Érd, Diósd, XI.és XXII. kerület

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Na végre, most már vinyódokkolóval is műxik a 3D a napaliban, már csak a tv Hdmi kimenetére kék hangot varázsolni az emotiváknak... ARC?
Meg persze kicsit játszogatni a 3D-vel, hogy minél jobb legyen ;-) mert alapból nem az igazi sztem...
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Válasz küldése

Vissza: “AVX baráti körök”