Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Elektronikai alkatrészek, szerszámok, műszerek, készülékházak, hangsugárzó kabinetek, hibás / működésképtelen készülékek, működőképes de nem dobozolt panelek / készülékek, csövek
Lezárt
Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Re: Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Hozzászólás Szerző: goldenmean »

Mindenkinek köszönöm a lehetőséget és a fórum által nyújtott felületet, a témát zárom.

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Re: Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Hozzászólás Szerző: goldenmean »

A meghirdetett tételek jegelve egy fórumtárs számára.

Az eddig felmerülő kérdésekre néhány válasz és vélemény:

A Kalmi-féle háromutas kisdoboz sok tekintetben hasonló volt a Dynaudio LYD 48 monitorához, bár szerintem ez a dyno még akkor nemigen lehetett kereskedelmi forgalomban. A Neumann is gyártja ezt a koncepciót, de zárt dobozként, nem épp a belépő kategóriában. A fenti hasonlóságok jó közelítéssel igazak a dobozok és a hangszórók méreteire is. Amatőr viszonylatban szerintem a a dyno paraméterei simán hozhatók, vagy felülmúlhatók, azonban a Neumann valószínűleg már magas léc lenne.

A nettó térfogat egyébként 19 liter körüli volt a mélysugárzónál és 2,7 l körül a középkamrában. Az élek minden oldalon lekerekítve, a felület magasfényű gyöngyházfehérre színezve Pisti80 által, az f3 pedig valahol 35 Hz környékén volt mzperx elektronikájával.
Az eredeti képeket sajnos én sem találtam meg, pedig igazán jópofa kis dobozok voltak.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Re: Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Nagyon impozáns :P
De ehhez nagyobb tér kell, mint ami nekem van :(
(Amúgy ennek a magasa nem Illuminator?)

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Skipper írta:
2021.04.25., vas. 12:16
Szia!

Van hozzá dobozterv?
Vagy esetleg képes példa?
Csatolmányok
7FAF766E-0C1B-4228-8B80-C6BF1B555660.jpeg
7FAF766E-0C1B-4228-8B80-C6BF1B555660.jpeg (2.41 MiB) Megtekintve 701 alkalommal
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Re: Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Hozzászólás Szerző: goldenmean »

A 4.tétel (Seas CA12RCY új...) elkelt, a többi tétel továbbra is eladó:

1. Aktív elektronika 2db új 80.000 Ft
2. Indel toroid trafó 200VA 2db új 16.000 Ft
3. Seas CD22RN4X 2db újszerű 60.000 Ft
5. Seas CA 12 RCY 2db újszerű 25.000 Ft

Személyes átvétel, vagy posta korrekt csomagolással megoldható.

Tel. 20 3236630

Köszönöm a fórumtársak már eddigi megkeresését, hozzászólásait is, próbálok keresni a múltból képi információkat az érdeklődők számára. Ha sikerül érdemleges dolgot találnom, fel fogom ide tenni.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Re: Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Szia!

Van hozzá dobozterv?
Vagy esetleg képes példa?

Avatar
cooler-mg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2014.11.20., csüt. 14:02
Értékelés: 30

Re: Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Hozzászólás Szerző: cooler-mg »

Ebből nagyon finom dobozokat lehet epiteni.
Az eladót meg külön ajanlom, korrekt és segítőkész. :tutiok:
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php? ... 5#p2807625

Megjelenítő: Lapos, Hangsugárzó: DIY, Kábel:DIY (Neotech, pure silver, Furutech), Erölködő: Luxman, DAC: Musical Fidelity, Lejátszó: Philips 620 MOD CD, Raspberry (Volumio)

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Re: Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Hozzászólás Szerző: goldenmean »

A Morel magassugárzók elkeltek, a többi tétel továbbra is eladó:

1. Aktív elektronika 2db új 80.000 Ft
2. Indel toroid trafó 200VA 2db új 16.000 Ft
3. Seas CD22RN4X 2db újszerű 60.000 Ft
4. Seas CA 12 RCY 2db új, apró esztétikai hibával 25.000 Ft (hiba a sárga karikában látható)
5. Seas CA 12 RCY 2db újszerű 25.000 Ft

Személyes átvétel, vagy posta korrekt csomagolással megoldható.

Tel. 20 3236630

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Re: Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Hozzászólás Szerző: goldenmean »

A "7. Morel MDT 32-S 2 db újszerű 25.000 Ft" tétel jégen.

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Aktív projekt mzperx elektronikával, Seas és Morel hangszórókkal

Hozzászólás Szerző: goldenmean »

Kedves Fórumtársak!

Eladásra kínálom egy kezdeti fázisban maradt aktív hangsugárzó-projekt főbb elemeit.
Az építés a kalmi 2014-ben épített háromutas gyöngyházfehér kisdoboza nyomán indult. Gyakorlatilag utánépítésnek indult a dolog, mivel annak idején a dobozokat még meg tudtam hallgatni, de kalmi már akkor sajnos elígérte valamelyik ismerősének. Így azokat megvásárolni már nem tudtam, de az alkatrészeit elkezdtem 2015-ben összegyűjteni. Az élet kisebb-nagyobb napi bevállalásai azonban azóta sem engedtek annyi időt és energiát számomra, amely elegendő lett volna egy ilyen színvonalú munka igényes befejezéséhez. Jó ötévnyi állásidő már reprezentatívnak tekinthető, ezért döntöttem inkább az eladás mellett. Tényleg kár lenne, ha egy ilyen szett dobozban állna továbbra is.
Akit esetleg ilyen jellegű doboz építése érdekelne, érdemes lehet megragadnia ezt a lehetőséget. A várható eredmény úgy gondolom, hogy kellően megalapozott, még fapaci is tesztelte a dobozokat akkoriban és kifejezetten jó véleményt alkotott róluk. Az erre vonatkozó bejegyzések a fórumon még visszakereshetők, emlékeim szerint akkortájt, amikor kalmi a dobozait eladásra kínálta, kb. 2014. vége felé. Továbbá az induláskor kaptam néhány tanácsot tőle, amelyek alapján a jóból még jobb konstrukció érhető el. Nem utolsó sorban pedig meg kell jegyeznem, hogy az mzperx által épített és azóta többek által is sikerrel használt elektronikák kis méret mellett komoly műszaki színvonalat képviselnek. Olyan haladó, egyedi megoldásokat is tartalmaznak, amelyek még manapság is kizárólag a felső árszegmens készülékeiben fordulhatnak csak elő.
Az elektronikák nálam sosem kaptak tápfeszültséget, mivel hűtés nélkül nem gondoltam volna bekapcsolni ezeket. Emiatt tehát újnak tekinthetők, pontosan ugyanabban az állapotban vannak, ahogy mzperx kollégától kézhez kaptam. A trafókat viszont teszteltem, hibátlanul működnek, ezek is újak.
A hangszórók holland és magyar forrásokból származnak, új, vagy újszerű állapotúak. A biztonság kedvéért nemrég teszteltem mindet rezonanciára is: a mély és közép szekciót 20 Hz...10 kHz-ig (5W), a magasakat 700 Hz...16 kHz-ig (1W) szinuszjellel, 60 s-ra állított logaritmikus sweeppel. Mindegyik hibátlanul működik és káros rezonanciáktól mentes.
A közép-és a magassugárzók esetében tartalékról is gondoskodtam, ezért van 2-2 pár ezekből.

Az árak tekintetében egy tétel csak egyben eladó. Kőbe vésve ár nincs, de kisebb engedményt csak tömbösítés, komolyabb engedményt pedig az egész egyben való megvásárlása esetén tennék. Természetesen minden értelmes ajánlat érdekel.

A tételek a következőképpen alakulnak:

1. Aktív elektronika 2db új 80.000 Ft
2. Indel toroid trafó 200VA 2db új 16.000 Ft
3. Seas CD22RN4X 2db újszerű 60.000 Ft
4. Seas CA 12 RCY 2db új, apró esztétikai hibával 25.000 Ft (hiba a sárga karikában látható)
5. Seas CA 12 RCY 2db újszerű  25.000 Ft 
6. Morel MDT 32-S 2 db új 30.000 Ft   
7. Morel MDT 32-S 2 db újszerű 25.000 Ft

Az "új" hangszórók még egyáltalán nem voltak bekötve, illetve csak nemrég tesztelve a fenti metódus szerint. Az "újszerű" használtak összesen kb. 10 órát üzemelhettek, megkímélve, nem széthajtva. Egy gyári passzív váltóval próbáltam ki ezeket próbadobozban (az aktív elektronikához még hűtő, stb. is kellett volna). Minden hangszóró klimatizált szobában, UV-és pormentes módon volt tárolva. A termékek helyileg Hevesen vannak.
Egyébként kalmi a háromutas aktív dobozához ilyen mély-és középhangszórókat használt. A Morel magas pedig jobb a kis SEAS-tól amit Ő használt akkor, ez már azóta tapasztalat.
Kezdeti tanácsokkal tudok támogatni egy esetleges építési szándékot, de az elektronikával kapcsolatban mzperx is biztosan segíteni tud.

Minden érdeklődőt tisztelettel megkérek, hogy technikai kérdés, vagy egyezkedés céljából lehetőleg telefonon keressen a 20 3236630 számon!

Természetesen írásban is lehet, de számos egyéb teendőm mellett gyors választ egyáltalán nem garantálhatok. Az esetlegesen ezáltal meghiúsuló vétel(ekk)el kapcsolatban semminemű felelősséget nem vállalok, különösen, hogy a termékek máshol is meghirdetésre kerülnek. Tehát komoly szándék esetén inkább telefon!

Üdvözlettel: goldenmean
Csatolmányok
SEAS_CD22RN4X_2.JPG
SEAS_CD22RN4X_2.JPG (844.26 KiB) Megtekintve 1325 alkalommal
SEAS_CD22RN4X_1.JPG
SEAS_CD22RN4X_1.JPG (813.13 KiB) Megtekintve 1325 alkalommal
SEAS_CA12RCY_2.JPG
SEAS_CA12RCY_2.JPG (629.92 KiB) Megtekintve 1325 alkalommal
SEAS_CA12RCY_1.JPG
SEAS_CA12RCY_1.JPG (808.97 KiB) Megtekintve 1325 alkalommal
MOREL_MDT32-S_2.JPG
MOREL_MDT32-S_2.JPG (866.6 KiB) Megtekintve 1325 alkalommal
MOREL_MDT32-S_1.JPG
MOREL_MDT32-S_1.JPG (811.79 KiB) Megtekintve 1325 alkalommal
Aktív_elektronika_2.JPG
Aktív_elektronika_2.JPG (834.41 KiB) Megtekintve 1325 alkalommal
Aktív_elektronika_1.JPG
Aktív_elektronika_1.JPG (907.75 KiB) Megtekintve 1325 alkalommal

Lezárt

Vissza: “Híradástechnikai alkatrészek, hangszórók, csatlakozók, aljzatok”