Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Régiómentesítés ITT!!!

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hogyan lehet visszaállítani multi régióról 1-es vagy 2-es régióra?

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nistvan
 
http://www.laserdiscarchive.co.uk/dvd.htm
Itt érdemes körülnézni. De még új ez a gép ahhoz, hogy szanaszerte meglegyen a hack.
Érdekes módon azonban a Thomson-ok nál is u.a. a feltörési leirás van. (miután a Thomson a Samsungtól vesz) Van ahol a subtitle gombot emlegetik a számsor (ami u.a.) elé.

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Samsung DVD-M405
 
 
Always perform a Cold Start before applying the hack below:
Power on your player whilst pressing hold both the Play and Stop
buttons on the front player
After a short while you should be presented with a set of language
options. Release the Play and Stop buttons on the player
You will now need to select a language option between 1 and 6
To convert this player to Multi-Region playback:
Press the Repeat button on the Remote Control
Using the Remote enter the code below, note that you must know
what Region your player is currently set to in order to know which
code is appropriate
for Region 1 use 2, 9, 3, 3 and 4
for Region 2 use 3, 8, 7, 6 and 7
for Region 3 use 5, 6, 7, 3 and 2
for Region 4 use 7, 6, 8, 8 and 4
for Region 5 use 5, 3, 8, 1 and 4
for Region 6 use 2, 4, 4, 6 and 2
A code should be displayed on the screen indicating the current
Region setting of your unit
Press the 9 button on the Remote Control for Region free, or 1 for
Region 1, 2 for Region 2 and so on
Press the Open button on your player
Press the Standby button on the Remote Control
If the player sticks on FBI Warning screens:
Press Forward Search x2 or faster, the disc should skip straight
to the main feature
If you have a player with newer firmware i.e. 5.02E try this:
Power on your player
Press and hold both the Play and Stop buttons
on the player itself
After a short while you should be presented with a
set of language options. Release the play and the
stop buttons on the player
You will now need to select a language option
between 1 and 6
Press the Repeat button on your Remote Control
Now using your Remote Control enter the code below,
note that you must know what Region your player is
currently set to in order to know which code is
appropriate, for Region 2 use 5, 7, 5, 3, 8 instead of 3, 8, 7, 6,
7
A code should be displayed on the screen indicating the current
Region setting of your unit
Press the 9 button on your Remote for Region free, or press 1
button for Region 1, button 2 for Region 2 and so on
Press the Open button on your player
Press the Standby button on your Remote Control
:smile1:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


„Repeat” gomb van kettő is egy sima és egy „Repeat AB”, a 38767 számsort a Repeat gomb megnyomása után írtam be de nem történt semmi /mindkét gombot próbáltam/. Lehet, hogy más gombot is meg kellene nyomni, vagy áramtalanítani (cold reset) a számsor beírása előtt?
 
:smile2:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nistvan
 
Azt írja ottan hogy "Repeat x x x x x " és utána a számsor. Gondolom a repeat gomb( ha van ilyen és aztán a számok?

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez módszer sajnos nem jött be, ezért kérdeztem lépésről lépésre. Odáig még működött, hogy megjelent a nyelvválasztási menü, de a szásor beírása hatástalan maradt. Mit ronthattam el? :smile2:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nistvan !
 
 
http://www.netdepo.hu/html/multiregio.htm#dvdm405
 
Csak Óvatosan. :smile44:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Samsung DVD M405-ös lejátszómat szeretném régió mentesíteni vagy átállítani az 1-es régióra, amelyben segítségeteket kérném lépésről lépésre.
 
Köszönettel:
NISTVAN
:smile2: :smile2:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló,
 
nekem pioneer 525-öm van és úgy tudom, hogy csak chipcserével lehet megszabaditani.
De,
1. nem akarom külföldre kiküldeni
2. a csináld otthon beszreléshez én pite vagyok :smile9:
Mit javasoltok?

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Re Emptyhead!
 
Köszönöm a segítségedet és a fáradozásodat!
 
bye
 


Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez az egész nem lesz olyan bonyolult, ahogy elsőre hangzik.
 
A PC-s dvd-zéshez jobbára 3 helyen kell(het) régiókódot állítanod:
1.) A DVD-meghajtó firmware-jában. Szerencsés esetben ettől a problémától egy hackelt firmware-rel örökre megszabadulhatsz. Nem kell a drive-on régiót állítanod akkor sem, ha régi modell (1999/2000 előtti). Mindezektől ellenkező esetben 5x változtathatod meg a firmware régiókódját; utána többnyire a drive az utolsó beállítást zárolja.
2.) Az operációs rendszer internal region code-jában. Ez csak w2k-tól felfelé igaz, a korábban publikált M$ op-rendszerek ilyen bejegyzést nem tartalmaztak. Ezt elvileg egyáltalán nem tudod állítgatni, hanem az oprendszer kezeli.
3.) A lejátszó programban. Jobbára ezt is 5x változtathatod.
 
Az utolsó 2 szoftveres kulcs; az elsőben szoftveren keresztül írod a hardware-t. (Például w2k esetében a drive-hoz tartozó advanced settings fülön.) Az internal region w2k-n installálás után többnyire oda állítódik, ahová a drive van állítva. A lejátszó szoftvert elvileg oda állítod, ahová akarod, de egy pár program figyeli az internal regio-t is.
A régiómentesség érdekében tehát először mentesíted magát a drive-ot. Ha ez megvan, a szoftveres bejegyzéseket kényelmesen manipulálni tudod különféle segédprogramokkal (például a DVDGenie). (Ha jól sejtem, idáig már eljutottál.)
Ezek után HA(!) olyan oprendszert használsz, amiben nincs internal region code (vagy a lejátszószoftver nem figyeli), ÉS(!) olyan lejátszó szoftvert, amiben van érvényes nullás régió beállítási lehetőség akkor tudsz igazi régiómentes lejátszást lehetővé tenni. (Ha jól értetem, ez volt a felvetés lényege.)
Olyan op-rendszer-drive-szoftver kombinációkat, amik a fenti kritériumoknak megfelelnek, hirtelenjében nem tudok neked mondani. De azt hiszem, ez nem egy akkora dráma, mert a maximum 2 szoftveres kulcsot igazán kényelmesen lehet állítgatni segédprogramokkal. Ráadásul a lemeznek megfelelő régiót emulálni többnyire szerencsésebb, mint 0-s régión belefutni az RCE-be, vagy valami hasonszőrű próbálkozásba.

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Emptyhead!
 
Jó a válaszod, tetszik.
 
Nekem is tudnál segiteni?
 
Ezeket a kérdéseket már egy másik topicban is feltettem, de sajna ott még nem jött válasz.
 
http://dvd.index.hu/forum/list.php?t=16 ... 0bd4503236
 
 
Nem értem miért kell mindig átállítani?
Nem lehet beállítani úgy, hogy minden lemezt lejátszon?
 
Olvastam, hogy 0-ra kell állítani, vagy 9-esre, de már a 6-os kódot is ajánlották, hogy minden lemezt elfogadjon.
 
Melyik az igazi megoldás?
 
És ha minden lemezt elfogad, miért kell vissza állítani?

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziszi!
 
Az "MBO DVD-921 lejátszó" nevű téma alatt /HARDVER csoport/ pont a legújabb ilyen sztárról esik szó. És elég jók a vélemények.
 
Ezt megelőzően az Elta 8891-es /azt hiszem/ volt a favorit, jött hozzá pár száz beírás. Ez főleg a Metroban meg a Keravillban volt kapható, 45-48000 forint körül. Mechanikára a Grundig 130-cal azonos.
 
Ez mindkettő viszonylag biztosan és olcsón beszerezhető, és távirányítóval macrovision meg régókód mentesíthető. /A módszerek a témával foglalkozó topicokban vannak leírva./

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A "tájékozódjon a vásárlás előtt" fázisban vagyok;
olyan lejátszót keresek valószínűleg a "távolkeleti" kategóriából, mely könnyen átálítható (kezdésként R1-es lemezekhez jutok hozzá döntően), jók a tapasztalatok...
Nincs egyelőre semmilyen infóm
Kösz a javaslatokat

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Norman!
 
Én elhiszem, hogy a lustaság féltett kincs, de néha jobban jársz, ha a magad erejére támaszkodsz. Különösen, ha olyan nehéz esetekkel hoz össze a sors, mint én. :-)
 
Szerintem, a videojel stabilizátorral kapcsolatos problémáidat valahogyan így kellene orvosolnod:
 
1.) Megnyitsz egy kvázi tetszőleges keresőoldalt. Én az AltaVistát használom, de te tégy, ahogy jól esik.
2.) Begépelsz néhány keresőkulcsot, amivel lehetőleg pontosan definiálod a kutatásod célját.
3.) Válogatsz az eredmények között.
 
Így cca. 3 perc ráfordítása után olyasmi eredményekre juthatsz, mint:
 
Mikrokontroller nélküli kapcsolás, elég szájbarágós magyarázatal:
http://www.electronic-projects.net/proj ... ndex.shtml
 
Mikrokontrolleres kapcsolás, assembly-vel, nyáktervvel:
http://home.quicknet.com.au/andrewm/macro/index.html
 
Másik mikrokontrolleres, (itt regisztráltatnod kell magad):
http://www.epemag.com/0200p3.htm
 
Teljes elmélet és egy kapcsolási példa:
http://www.repairfaq.org/filipg/LINK/F_ ... sion1.html
http://www.repairfaq.org/filipg/LINK/F_ ... sion2.html
http://www.repairfaq.org/filipg/LINK/F_ ... sion3.html
 
Satöbbi. A bevitt munkával az eredmények száma növelhető.
(Az URL-ek természetesen nincsenek "eltörve").
 
Elnézést a pokróc modorért, de ha aközött kell választanom, hogy hogy veled levelezgetek itt off-topic-ban, vagy arra bíztatlak, hogy törődj magaddal... nos, akkor, vedd úgy, hogy most szuggesszíven a szemedbe nézek, és azt mondom: "Meg tudod csinálni, Norman! Tudom, hogy képes vagy rá!..." - EH

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Re Emptyhead!
 
Köszönöm az info-t, biz. dolgokkal tisztában voltam. Tudsz nekem esetleg abban segíteni, hogy honna tudnék macrovision decoder kapcs. rajzot, esetleg ha van benne PIC, akkor PIC tartalmat is szerkózni (esetleg tőled)?
 
bye
Norman
 
UI:írhatsz magánban is!

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


To Norman,
 
a megoldás: chipezés, (bár a konkrét modellel még nem találkoztam, csak az S300-assal.).
 
ADDENDUM: ha arról a legendáról hallottál, miszerint ha egy R2-es Sony-ba beteszel egy R1-es lemezt, és "megfelelő ritmusban" nyomogatod a lejátszón a PLAY-t, akkor idővel elkezdi lejátszani a filmet... hát... ha gondolod, próbálgathatod. Ha hiszel benne:
 
"For region 2 users [might work with region 1 players as well]:
 
1. Insert a region 1/x dvd then repeadetly press the play button on either the unit or remote until it starts reading the disc, you may have to try a couple of times until you get the timing right, though. Open the disc tray and try again.
 
2.This trick will not work with RCE1 protected discs and you will not be able to browse through the dvd menus.
 
3.To remove the disturbing banner that will appear on-screen simply press the P.MODE button on the remote, also remember to turn off the screensaver function or else it will start up during the movie."
 
A dolognak a hülyeség-részéről ennyit, erre én több időt (választ) nem fogok szánni.
 
Macrovision: (ha nem akarsz belenyúlni a lejátszóba) szerezz be, vagy építs egy videojel stabilizátort.
 
 
Mindenkinek, akit érdekel:
 
Még egy gondolat erejéig a chipezés problémakörénél maradva.
A legtöbb esetben a "chipezés" egy (mikro)kontroller beépítése. Ez valójában semmi mást nem csinál, csak azt a fals választ küldi a lejátszó vezérlőelektronikája felé, hogy a behelyezett lemez nem macrovision védett, és/vagy az X régióba tartozik. Tehát a "chipek" (kontrollerek) *nem* végeznek semmiféle szűrést / macrovision eltávolítást /stb-t, csak "átrázzák a lejátszót".
 
Egy (üres) mikrokontroller ára cca. 1.000 Ft. A beégetés többnyire akár a legegyszerűbb égetőkkel (pl.: JDM) is elvégezhető. A *program* az, amit nem tudsz hozzá beszerezni. Ezért "kell" súlyos 10.000-eket kifizetned. Természetesen, ha ismersz valakit, aki már "felchipeztete" az ugyanolyan lejátszóját, abból a kontrollerből ki lehet olvas(tat)ni a programot (szintén JDM, vagy bármi komolyabb). És ha megteted, semmi nem gátol benne, hogy publikáld a neten. :-)
 
Én azt szoktam tanácsolni a hozzám fordulónak, hogy ha régiókódmentes lejátszót szeretnek, akkor:
1.) tájékozódjon vásárlás előtt a függetlenítésről
2.) ha már késő, ne fizessen 30-40.000-et egy "chipezésért", hanem vegyen ugyanennyiért második lejátszónak egy távolkeleti márkát, ami jobbára menüből régió- és macrovision-mentesíthető.
 
Elnézést, ha valakit triviális dolgokkal untattam.

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Grundigokat tudjátok otthon is házilag a távirányítóval is régiófüggetleníteni! INGYEN!
Mielőtt bedölnétek nézétek meg ezt az oldalt: http://www.dvdregionhacks.com/ :smile45:

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Re Emptyhead!
 
Nem válaszoltál nekem. Vagy túl szaladhattál vagy nincs megoldás rá, de legalább mondd azt akkor, hogy nincs még rá megoldás. Az alany: DAV-S800. A kérés: macrovision off és régiófüggetlenítés.
 
előre is köszi
 
bye

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok,
 
4.000 Ft-ért régiófüggetlenítem bárkinek a következő Philips DVD-ket BP-en.
 
Philips 700, 701, 710, 711, 730, 750, 751, 756, 761, 825, 930, 935, 940, 950, 951, 955, 957.
Grundig 5100, 5102, 5120, 6150.
 
Előtte megnézzük, hogy milyen Firmware van a gépben, mert függhet tőle a művelet.
 
Írjatok, ha tudtok: telszámot is, felhívlak.
Rendben?

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


jvc xv-s-42 - lehet hackelni, vagy csak chippel?
 
ha van valakinek otlete, orulnek ha megosztana
 
koszi
 
bundee

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy megjobb DVD-hack oldal: www.vcdhelp.com
 
Ha valakit erdekel, akkor az MBO-921-es DVD regiomentesitese mukoduk a Mustek DVD-V560-as alapjan a kovetkezokeppen:
DVD-t bekapcsolni bezart talcaval, lemez nelkul a kovetkezo billentyuzetkombiancio utan bejon egy menu, ahol ki lehet kapcsolni:
SETUP - NEXT - STOP - PAUSE - PREV - NEXT

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Van ott bal oldalon közép tájon hogy Home DVD Hacks. Ott ha a ketyeréd mellett a REMOTE részbe bele van írva hogy YES, akkor arra kattintva megkapod, hogy távirányítóról hogy lehet régiómentesíteni.

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Valaki lecci irja le nekem reszletesen, hogy hogy kell regiomentesiteni egy 16xos Toshibat. Nagyon bena vagyok ehhez. Koszi elore is!

Vendég

Régiómentesítés ITT!!!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

JVC TH-A5R-re nem tud valaki valamit? Én nem találtam semmit.

Válasz küldése

Vissza: “Régiómentesítés”