Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tápregenerátor

Moderátor: pj-

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: ktamas »


Érdeklődnék, rendelhető e a tápgenerátor? Ha igen mennyi az átfutási idő ? 

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: kammerer »




22 hours ago, tottyi said:




Hello, ilyen tapgenerator megoldhat olyan problemat, hogy ha becsengetnek hozzank akkor pattan egyet a hangfalban, igaz maxra van tekerve a 2x400 wattos vegfok de allitolag nem szabadna ilyet csialnia ezert gondolom, hogy talan a foldelessel vagy a halozattal lehet valami gond.





Ha a vezetékhálózaton keresztül kerül be az említett zavar a hifi rendszerbe, akkor a tápgenerátoron nem nagyon fog átjutni, de ha elektromágneses hullámok formájában a légtérben terjed oda, akkor természetesen nem fog segíteni a tápgenerátor. De ez olyan kérdés, mintha ágyúval akarnál verebet lőni - az meg koreai diktátorok szokása. 
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »




16 hours ago, tottyi said:




Hello, ilyen tapgenerator megoldhat olyan problemat, hogy ha becsengetnek hozzank akkor pattan egyet a hangfalban, igaz maxra van tekerve a 2x400 wattos vegfok de allitolag nem szabadna ilyet csialnia ezert gondolom, hogy talan a foldelessel vagy a halozattal lehet valami gond.





 



Szia!



Erre nem tudok konkrét választ adni, mivel nem értek a hálózathoz ilyen szinten. Azt gondolom villany szerelővel kellene konzultálni, hátha van jó ötletük erre.



Üdv: Puklics József


Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Hello, ilyen tapgenerator megoldhat olyan problemat, hogy ha becsengetnek hozzank akkor pattan egyet a hangfalban, igaz maxra van tekerve a 2x400 wattos vegfok de allitolag nem szabadna ilyet csialnia ezert gondolom, hogy talan a foldelessel vagy a halozattal lehet valami gond.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
mrfn85
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.03.22., szer. 13:50
Értékelés: 12

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: mrfn85 »




Éppen most, gabo01 írta:




Nem gondolom, hogy siettettem volna, csak egy kicsit konkrétabb időpontot próbáltam kicsikarni Józsiból! 




Általánosságban értettem természetesen!  Nem rád vonatkozólag!


Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Nem gondolom, hogy siettettem volna, csak egy kicsit konkrétabb időpontot próbáltam kicsikarni Józsiból! 
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
mrfn85
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.03.22., szer. 13:50
Értékelés: 12

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: mrfn85 »


Szerintem felesleges sürgetni a dolgot. Ha kész lesz, meg fogjuk tudni és örülhetünk. Inkább később, mint esetlegesen egy "bug" os készülék. Nagyon várom!

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »




21 hours ago, gabo01 said:




Szia!



Ez kicsit konkrétabban mit jelent? 1-2 nap, hét, hónap?




Szia!



Jelenleg konkrét időpontot nem szeretnék adni, mivel mint írtam, én túl optimista vagyok, kollégám meg realista. Mind a ketten dolgozunk a megvalósításán, s igen fontos termék, ezért elkapkodni sem szeretnénk. Csak és kizárólag akkor bocsátjuk útra, ha minden paraméterében tudja azt amit elvárunk.


Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: gabo01 »



Szia!



Ez kicsit konkrétabban mit jelent? 1-2 nap, hét, hónap?
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »



Túl optimista voltam -kollégám jobban a földön jár ez ügyben.



Kis türelmet kérünk még.



 


Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: nadtom »


 Tényleg ma van 11-dike, mi a helyzet a tesztkészülékkel? 
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Sikeres volt a próbaidőszak? 
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »

Jelenleg a terheléses próba folyik, várhatóan április 11-től kiadható lesz a mintapéldány.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »


Ez tudom ízlés dolga, de milyen készülék alátétek váltak be egyes készülékeknél? CD lejátszó/transzport, DAC, előfok, végfok, hangfal, lemezjátszó, fejhallgató erősítő, lemezjátszó erősítő, hálózati zajszűrő és tápkondícionáló?
 
Ezt használom:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... rek/page-2

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Palm »



A csavaros lábnak több előnye is van:
-egyrészt jobb mint a sima gumis láb
-könnyen kicsavarható (M6) és helyettesíthető /magam is nekem tetsző készülék alátétet használok/
-csomagolásnál a "műhó" alapba besüllyed, ezáltal stabilabb marad, ami szállításnál előny
Marad ez a konstrukció, akit zavar, kérem ne nézzen a készülék alá :-))
 
Picit csúszunk -már szinte szokás szerint- mivel pár előre nem tervezett technikai malőr bejött. Ugyanis a sima bekapcsoló gomb, nem bírta a strapát, ezáltal komolyabb darabot kell beszerezni hozzá (jelenleg 16A-es a kísérleti alany).
Jó esetben jövő hét közepére ígérték a csomagoló dobozokat, reménykedek ...
 
 
Azt gondolom az MPL lesz a befutó, mivel országon belül ez talán a legegyszerűbb (posta szinte mindenhol van).
Külföldre meg majd megoldjuk valahogy.

Ez tudom ízlés dolga, de milyen készülék alátétek váltak be egyes készülékeknél? CD lejátszó/transzport, DAC, előfok, végfok, hangfal, lemezjátszó, fejhallgató erősítő, lemezjátszó erősítő, hálózati zajszűrő és tápkondícionáló?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »


A csavaros lábnak több előnye is van:
-egyrészt jobb mint a sima gumis láb
-könnyen kicsavarható (M6) és helyettesíthető /magam is nekem tetsző készülék alátétet használok/
-csomagolásnál a "műhó" alapba besüllyed, ezáltal stabilabb marad, ami szállításnál előny
Marad ez a konstrukció, akit zavar, kérem ne nézzen a készülék alá :-))
 
Picit csúszunk -már szinte szokás szerint- mivel pár előre nem tervezett technikai malőr bejött. Ugyanis a sima bekapcsoló gomb, nem bírta a strapát, ezáltal komolyabb darabot kell beszerezni hozzá (jelenleg 16A-es a kísérleti alany).
Jó esetben jövő hét közepére ígérték a csomagoló dobozokat, reménykedek ...
 
 
Azt gondolom az MPL lesz a befutó, mivel országon belül ez talán a legegyszerűbb (posta szinte mindenhol van).
Külföldre meg majd megoldjuk valahogy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...más Ethosz készüléknél, könnyedén kitkerhetők, így szállításnál gondolom nem lesznek bent. ...
 
en betekert labbal kaptam meg egy Ethosz keszüleket ("erösen bennfentestöl"), es kicsit meg is szenvedte a postazast U(nem tudom van-e összefügges)

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Majik »



Én nem aggódnék a szállításon. A megfelelő céget kell megtalálni és a megfelelő csomagolást.
Én az MPL-t ajánlom. Velük szinte nincs töréskárunk pedig törékeny az áru és napi szinten 10-30 csomagot szállìttatunk velük.

 
A lemezjátszóm a Madrid-Köln-Bécs-Vecsés-Győr útvonalon érkezett. Szombaton délután adták fel, Csütörtök délben Győrbe érkezett. Még a kartondoboz is makulátlan kinézetű volt, a csomagolás nem gyári, de mintaszerű. 30 Eurót fizettem a szállításért.
Fedex.

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: gabo01 »



Szia,
 
Nekem volt ilyen lábam más Ethosz készüléknél, könnyedén kitkerhetők, így szállításnál gondolom nem lesznek bent. Én is kitekertem, s tettem alá komolyabb alátétet ;-)
 
Viszont a szállítás miatt én is aggódnék... lábbal és láb nélkül is...
 
Üdv.
Imi

Én nem aggódnék a szállításon. A megfelelő céget kell megtalálni és a megfelelő csomagolást.
Én az MPL-t ajánlom. Velük szinte nincs töréskárunk pedig törékeny az áru és napi szinten 10-30 csomagot szállìttatunk velük.
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: petimre »



 
Előzmény: a múltkori kérdésemet, ami a készülék lábára vonatkozott nem kötözködésnek szántam.
 
Dicséretes ez a hozzáállás, de, ha a mintadarabok postázva lesznek - nincs mindenkinek autója, illetve az ország távolabbi feléből nem szívesen autókázik az ember - akkor a lábak alá érdemes lesz elhelyezni valamilyen kemény, műanyag lapot vagy valamilyen más, de megbízható megoldást keresni, mert ellenkező esetben a csavarok átdöfik, átszúrják a dobozt. A másik, hogy a doboz oldalaira felfelé mutató nyilakat szükséges ragasztani vagy festeni és a tetejére rá kell írni, hogy az áru csak fektetve szállítandó. Ellenkező esetben - ismerve a hazai szállítócégeket - a készülék fogja megsínyleni a szakszerűtlen csomagkezelést és szállítást. 
Persze, így sincs rá garancia, hogy baj nélkül ki fogják bírni az utaztatást, de, ha van biztosítás, akkor a szállító cégtől kártérítést lehet igényelni.
További javaslat: postázás előtt érdemes pár fotót készíteni a dobozról benne a készülékkel majd kívülről is. Erre meg kell kérni a készüléket visszaküldő magánszemélyeket is.
 
Mennyi a súlya az 500W-os és mennyi az 1000W-os tápgenerátornak ?
 

Szia,
 
Nekem volt ilyen lábam más Ethosz készüléknél, könnyedén kitkerhetők, így szállításnál gondolom nem lesznek bent. Én is kitekertem, s tettem alá komolyabb alátétet ;-)
 
Viszont a szállítás miatt én is aggódnék... lábbal és láb nélkül is...
 
Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Terheletlenül nagyságrendileg 50W körül, amennyiben pontosabb adat kell, megmérjük.
Értelemszerűen amint készüléket rákapcsolunk úgy növekszik a fogyasztása.
 
Többen érdeklődtek, így leírom, hogy természetesen letét ellenében a készüléket elküldöm (ezért is kell más csomagoló anyagot beszereznünk).

Előzmény: a múltkori kérdésemet, ami a készülék lábára vonatkozott nem kötözködésnek szántam.
 
Dicséretes ez a hozzáállás, de, ha a mintadarabok postázva lesznek - nincs mindenkinek autója, illetve az ország távolabbi feléből nem szívesen autókázik az ember - akkor a lábak alá érdemes lesz elhelyezni valamilyen kemény, műanyag lapot vagy valamilyen más, de megbízható megoldást keresni, mert ellenkező esetben a csavarok átdöfik, átszúrják a dobozt. A másik, hogy a doboz oldalaira felfelé mutató nyilakat szükséges ragasztani vagy festeni és a tetejére rá kell írni, hogy az áru csak fektetve szállítandó. Ellenkező esetben - ismerve a hazai szállítócégeket - a készülék fogja megsínyleni a szakszerűtlen csomagkezelést és szállítást. 
Persze, így sincs rá garancia, hogy baj nélkül ki fogják bírni az utaztatást, de, ha van biztosítás, akkor a szállító cégtől kártérítést lehet igényelni.
További javaslat: postázás előtt érdemes pár fotót készíteni a dobozról benne a készülékkel majd kívülről is. Erre meg kell kérni a készüléket visszaküldő magánszemélyeket is.
 
Mennyi a súlya az 500W-os és mennyi az 1000W-os tápgenerátornak ?

Online
Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: gyt »



Terheletlenül nagyságrendileg 50W körül, amennyiben pontosabb adat kell, megmérjük.
Értelemszerűen amint készüléket rákapcsolunk úgy növekszik a fogyasztása.
 
Többen érdeklődtek, így leírom, hogy természetesen letét ellenében a készüléket elküldöm (ezért is kell más csomagoló anyagot beszereznünk).

 
Köszönöm! Most még az ábrándozásnál tartok, de igen valószínű, hogy beállok majd az érdeklődők közé.
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: pj- »



Azt lehet tudni, hogy maga a tápgenerátor mennyi áramot fogyaszt? Leginkább azért érdekes számomra, mert nálam folyamatosan be vannak kapcsolva a készülékek.
 
Köszönöm!

 
Terheletlenül nagyságrendileg 50W körül, amennyiben pontosabb adat kell, megmérjük.
Értelemszerűen amint készüléket rákapcsolunk úgy növekszik a fogyasztása.
 
Többen érdeklődtek, így leírom, hogy természetesen letét ellenében a készüléket elküldöm (ezért is kell más csomagoló anyagot beszereznünk).

Online
Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: gyt »


Azt lehet tudni, hogy maga a tápgenerátor mennyi áramot fogyaszt? Leginkább azért érdekes számomra, mert nálam folyamatosan be vannak kapcsolva a készülékek.
 
Köszönöm!
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Tápregenerátor

Hozzászólás Szerző: tottyi »



vegfok kapcsan hülyeseget irtam, vagy pontositanom kell: a hangerö a hangsugarzo stb. mellett ugye attol is függ, hogy a forraskeszülek (bagy DAC) mekkora jelszintet ad.  
elöfordulhat, hogy hangeröpoti teljesen fel van tekerve egyik forrassal, megis halkabb, mint egy masik forrassal lejjeb tekert hangeröpotival ugyanaz az erösitö
 
az nekem döbbenet (vagy kis erösitöteljesitmeny, erzeketlen hangfal), ha/hogy teljesen feltekert potival 2m-re a hangfaltol lehet beszelgetni.

Hidd el nekem is az de mar nem akartam panaszkodni, hogy egy 2x 400 watt-os vegfok 500 watt-os hangfalon max hangeron lehet hallgatni anelkul, hogy mozgatna a kanapet de ez mar nem ide tartozik.  Aki nemhiszi jarjon utana. 
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”