Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

D/A konverterek

Moderátor: pj-

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: tégé »


Sziasztok!
 
A napokban megtörtént a sok éve kifogástalan hangú ethosz RTP elektroncsöves DAC-om upgrade-je. Már járatom az új alkatrészeket és azt tapasztalom, hogy változott a tér felbontása, pedig eddig sem volt kicsi. Eddig nem hallott apró részletek jönnek elő! Csodálatos! Még a basszust is megpróbálja felbontani, pedig azt nem egyszerű. Egyértelműen finomodott a hang, nagyobb lett a felbontás.
 
Aki kíváncsi rá, szívesen fogadom. Csak egy telefont kérek.

Avatar
Koriori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 19:45
Értékelés: 106
Tartózkodási hely: Veszprém

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Koriori »

Néhány gondolat röviden. Egészen röviden, mert az ingyen reklámnak nem vagyok híve és az alaptalan tömjénezés gyakran izzadság szagú. Ezért nem szeretnék ömlengeni, de a tapasztalatomat leírnám. Először is kezdeném a "túlmintavételezés" és mindenféle frekvencia megszállottság fényében. A túlmintavételezős DAC-ok nagyon prímán futnak a gyengébb futóművekkel, kijavítván azok olvasási hibáit. A részletekért a kételkedők keressék a szakértőket. Először ezen a síkon futottam pár kört, mivel lényegesen kisebb pénzért egészen jó, már élvezhető hangot kap az ember. Aztán egyszer befutott próbára egy túlmintavételezés nélküli DAC. Az egyik rendszeremen totális katasztrófa, viszont a dédelgetett, válogatott rendszeremben jött a nagy "hoppá". Tulajdonképpen a képlet borzasztóan egyszerű, végy egy jó futóművet, olvass ki a lehetőségekhez képest minden adatot a lemezről, és ne statisztikai számítással pótold (így működik a túlmintavételezés. A kiolvasott adatokat fordíts át analóg jellé, dőlj hátra, aztán mondd meg mit hallottál, mit éreztél, mit mondott a zene. Nálam most egy DAC3 Dual megy, egy egészen jó futóművel, és azt hallom, tapasztalom, hogy sem a Musical Fidelity TriVista sem pedig a Proceed DAC mellett nem kell szégyenkeznie. Az én DAC3 Dual készülékem a múlt héten járt az Ethosz műhelyben, ahol kapott valami trafót, és valami egyéb tunning alkatrész cserét. Józsi nem mondott semmi konkrétumot, csak vigyorgott, hogy ha nem tetszik visszacsinál mindent bérmentve. Viszont ha tetszik akkor valami szuper borral kell megpecsételnem a paktumot. Tehát hazahoztam a DAC-ot, járattam, cserélgettem a lemezeket. Most pedig gyűjtök a szuper borra.
Ha a plázacicák tudnák, hogy mennyibe kerül egy traktor, akkor a farmer fiúkra buknának...

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Szia!
 
Megengeded, hogy összehasonlítsuk egy TEAC D70- ESOTERIC- el?
Használtan 750-et kérnének érte, de ha nem sokkal jobb, mint a tied, akkor inkább a tiedet venné meg a barátom.


 
 
Azt hiszem, ehhez nem kell engedély , természetes, hogy az ember minél jobbra törekszik, normális áron.
Egy dologtól azonban óvnék mindenkit, a gyors tesztektől.
A készülékek igazán hoszabb távon tudják úgy kifutni magukat, hogy az ember rámondja bármire, hogy megtaláltam a nekem tetszőt, azaz javaslom, hogy legalább több napig érdemes hallgatni a készüléke/ke/t.
Azt azért el kell mondjam, hogy a Budapesten található DAC-3 még nem az upgradelt változat, az csak valamikor február közepére lesz kész, mivel az alkatrész szállító cég ekkor igazolta vissza a megrendelt anyagot.
Sok sikert a füleléshez.
Üdv: Puklics József

Avatar
HiFi-Stereo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.09.11., szomb. 06:41
Értékelés: 2

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: HiFi-Stereo »



Szia!
 
Megengeded, hogy összehasonlítsuk egy TEAC D70- ESOTERIC- el?
Használtan 750-et kérnének érte, de ha nem sokkal jobb, mint a tied, akkor inkább a tiedet venné meg a barátom.


 
Mire gondoltál "összehasonlítás" alatt???

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: tégé »


Szia! 
Megengeded, hogy összehasonlítsuk egy TEAC D70- ESOTERIC- el?
Használtan 750-et kérnének érte, de ha nem sokkal jobb, mint a tied, akkor inkább a tiedet venné meg a barátom.


 
Hello!
 
Csak a pontosság kedvéért az összehasonlítandó tipus: ESOTERIC D-07.
 
üdv

Avatar
tutajos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.01.03., hétf. 16:57
Értékelés: 2

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: tutajos »



Minden tekintetben, s minden téren NAGY VÁLTOZÁSOK a DAC3-n!!! Pedig csak egy Pioneer PD-S904-el használom, sima BNC (SPDIF) kimeneten. Azóta végihallgattam a nagyzenekari szvitekkel és akusztikus (hagyományos) Jazz zenével is (GRP records, Blue Note Records, stb...) továbbá a BELL Records 1-2 kiadványával és a Reprise Records (Eric Clapton) CD-ivel is RÉSZLETGAZDAGABB HANGOK és TISZTÁBB MAGASAK A "DINAMIKA CSÖKKENÉSE NÉLKÜL" /ez nagyon fontos változás!!!/
Józsi! Minden hálám Neked!


 
Szia!
 
Megengeded, hogy összehasonlítsuk egy TEAC D70- ESOTERIC- el?
Használtan 750-et kérnének érte, de ha nem sokkal jobb, mint a tied, akkor inkább a tiedet venné meg a barátom.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Igen.
Az RTP csöves dacnak az SQ változatában vannak (2db) 1 koronás chipek.
Két koronással nem szerelünk, mert annyi hamisítvány van belőle, hogy szinte lehetetlen kiszűrni, s ráadásul -ha jól tudom- nem Európában készültek, míg az egyesek igen, melyek hangja jobban is tetszik.
Természetesen ennél a kivitelnél nem csak jobb dac chipek vannak a készülékben, hanem a kiszolgáló rész is drágább anyagokat tartalmaz.
 
A kép lemaradt


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Üdv, nagyon szép, markáns gépek!
 
Koronás TDA-val is gyártjátok őket?


 
 
Igen.
Az RTP csöves dacnak az SQ változatában vannak (2db) 1 koronás chipek.
Két koronással nem szerelünk, mert annyi hamisítvány van belőle, hogy szinte lehetetlen kiszűrni, s ráadásul -ha jól tudom- nem Európában készültek, míg az egyesek igen, melyek hangja jobban is tetszik.
Természetesen ennél a kivitelnél nem csak jobb dac chipek vannak a készülékben, hanem a kiszolgáló rész is drágább anyagokat tartalmaz.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: gabigo »



A Philips (tda1541)az Philips... Józsi pedig nagyon érti...
 


 
Üdv, nagyon szép, markáns gépek!
 
Koronás TDA-val is gyártjátok őket?

Avatar
HiFi-Stereo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.09.11., szomb. 06:41
Értékelés: 2

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: HiFi-Stereo »



"Egy ügyfél visszajelzése (remélem megengedi): "Ami első hallásra feltűnt, részletgazdagabb hangok s tisztább magasak a dinamika csökkenése nélkül! A cselló és zongora duetten próbáltam, de ott nagyon feltűnő volt a változás."
Akit érdekel, kérem e-mailben keressen meg."

 
Minden tekintetben, s minden téren NAGY VÁLTOZÁSOK a DAC3-n!!! Pedig csak egy Pioneer PD-S904-el használom, sima BNC (SPDIF) kimeneten. Azóta végihallgattam a nagyzenekari szvitekkel és akusztikus (hagyományos) Jazz zenével is (GRP records, Blue Note Records, stb...) továbbá a BELL Records 1-2 kiadványával és a Reprise Records (Eric Clapton) CD-ivel is RÉSZLETGAZDAGABB HANGOK és TISZTÁBB MAGASAK A "DINAMIKA CSÖKKENÉSE NÉLKÜL" /ez nagyon fontos változás!!!/
Józsi! Minden hálám Neked!

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


CDM transport ezentúl a Pro2-es dobozában készülnek, szintén felültöltős kivitelben, s az ára változatlan marad.
Ez azért fontos (a jobb minőségen túl), mert a késöbbiekben a CDM-ből át lehet "ülni" egyszerűen a Pro-2-be.
 
 
DAC-3 tulajdonosok figyelmében ajánlom, hogy upgrade lehetőség van, ami az analóg tápegység javítását szolgálja.
Egy ügyfél visszajelzése (remélem megengedi): "Ami első hallásra feltűnt, részletgazdagabb hangok s tisztább magasak a dinamika csökkenése nélkül! A cselló és zongora duetten próbáltam, de ott nagyon feltűnő volt a változás."
Akit érdekel, kérem e-mailben keressen meg.

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: tégé »


Sziasztok!
 
Csatlakozom az előttem szóló topictársunkhoz (maliviper) és ezúton szeretném jelezni, hogy kb. 1 hónapja már nálam is az Ethosz CD-PRO futóműve olvassa a CD-ket.

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: maliviper »


by Ethosz audio

CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: maliviper »


Sziasztok!
 
A reggeli órákban, Józsi által telepítve lett az új CD TRANSPORT-om
A hangjától szó szerint dobtam egy hátast!
Hallgattam már Józsinál és Petimrénél is, (már akkor meggyőzött a hangja) de az otthoni környezetben teljesen más!
 
Csak Gratulálni tudok a Mesternek ehhez a készülékhez!
 
Meg azoknak is akiknél ilyen transzport pörgeti a lemezeket!

CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
HiFi-Stereo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.09.11., szomb. 06:41
Értékelés: 2

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: HiFi-Stereo »



Sziasztok! Csak megerősíteni tudom "HiFi-Stereo" hozzászólását. Még az én csöves elektronikához szokott fülemnek sem idegen az Ethosz "szimpla" chipes DAC-ja. És ez nemcsak a DAC-ra vonatkozik. Aki eljön hozzám, annak megmutatom miről beszélek.


 
A Philips (tda1541)az Philips... Józsi pedig nagyon érti...
 

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: tégé »

Sziasztok! Csak megerősíteni tudom "HiFi-Stereo" hozzászólását. Még az én csöves elektronikához szokott fülemnek sem idegen az Ethosz "szimpla" chipes DAC-ja. És ez nemcsak a DAC-ra vonatkozik. Aki eljön hozzám, annak megmutatom miről beszélek.

Avatar
HiFi-Stereo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.09.11., szomb. 06:41
Értékelés: 2

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: HiFi-Stereo »

Sziasztok! 2009 November óta a Józsi által épített DAC-3-at használom DUAL-DAC építéssel. Nagyon elégedett vagyok vele, nekem nagyon bevált!

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Dac-3 félvezetős dacunk mostantól meghallgatható Budapesten is előzetes időpont egyeztetés után. 
Tel.: +36 20/ 475-1006
E-mail: togaba@gmail.com

PJ
A vevő része a 96kHz jelet tudja fogadni, azonban a dac chip (TDA1541A) csak 16 bites.
 
Ez most akkor erre a készülékre is igaz?

Igen, egyféle koncepció alapján dolgozunk.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Dac-3 félvezetős dacunk mostantól meghallgatható Budapesten is előzetes időpont egyeztetés után. 
Tel.: +36 20/ 475-1006
E-mail: togaba@gmail.com

PJ
A vevő része a 96kHz jelet tudja fogadni, azonban a dac chip (TDA1541A) csak 16 bites.
 
Ez most akkor erre a készülékre is igaz?
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Dac-3 félvezetős dacunk mostantól meghallgatható Budapesten is előzetes időpont egyeztetés után.
 
Tel.: +36 20/ 475-1006
E-mail: togaba@gmail.com


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


valóban igen csinos! 
én csak azt nem értem, hogy a kijelző direkt ilyen, hogy megmutat mindent? szándékos koncepció?

Nem, a túl erős vakuzás hatása

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: earforce »


valóban igen csinos!
 
én csak azt nem értem, hogy a kijelző direkt ilyen, hogy megmutat mindent? szándékos koncepció?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: i-g »

A túlméretezett Zapf Chancery-szerű felirat nélkül igen jól nézne ki!

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: petimre »


Ethosz Audio
 
 
Üdv.
Imi

Lyngdorf - AP Avanti I.

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”