Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

D/A konverterek

Moderátor: pj-

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Már nem tudom megállni...
 
Mit szereznél pontosan? DAC-ot venni vagy okostojásként osztani az észt? Ha nem akarsz semmit az Ethosztól, akkor akadj le róluk, van általános DAC topik is, ott ömölhet belőled az intelligencia.
 
Ha DAC-ot akarsz tőlük venni, akkor vedd magadnak a fáradtságot és menj el hozzájuk, ott minden kérdésedre válaszolnak.


Megvan a non oversampling dac,ráadásul Ethosz termék és a hangja remek.

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: marci81 »

Ehotsz forever! :kiraly:

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 45

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: maliviper »



Sziasztok!
 
Én tegnap kaptam meg a csöves MKII-es dac-omat, és nagyon meg vagyok vele elégedve!


 
Üdv a klubban!

CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Sziasztok!
 
Én tegnap kaptam meg a csöves MKII-es dac-omat, és nagyon meg vagyok vele elégedve!
Bátran tudom ajánlani mindenkinek, ahogy az Ethosz audio összes termékét!
Nagy tér, dinamika és felbontóképesség, valamint színezetlen, élettel teli hang jellemzi szerintem a cég "hitvallását", a vevői igények figyelembe vételével.
Talán túlzás nélkül állíthatom, hogy a magyar piacon a legjobb ár/érték arányú termékek az Ethosz készülékei!
 
Még egyszer köszönöm Neked Józsi a jól sikerült dac-ot!


 
 
Köszönöm a visszajelzést, s a türelmet.
Használd egészséggel!

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Sziasztok!
 
Én tegnap kaptam meg a csöves MKII-es dac-omat, és nagyon meg vagyok vele elégedve!
Bátran tudom ajánlani mindenkinek, ahogy az Ethosz audio összes termékét!
Nagy tér, dinamika és felbontóképesség, valamint színezetlen, élettel teli hang jellemzi szerintem a cég "hitvallását", a vevői igények figyelembe vételével.
Talán túlzás nélkül állíthatom, hogy a magyar piacon a legjobb ár/érték arányú termékek az Ethosz készülékei!
 
Még egyszer köszönöm Neked Józsi a jól sikerült dac-ot!

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Személy szerint óvnálak az A/B tesztől, nagyon tévútra tud vezetni. Amolyan tipikus eladási módszer -szerintem.
Mi azért adjuk ki termékeinket 1-2 hétre (néha többre), mivel így együtt élve a készülékkel, le lehet mérni azt, hogy tetszik-e avagy sem.
 
Üdvözlettel: PJ


 


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Köszönöm a segítséget a szimmetrikus kapcsolat előnye amúgy egy amolyan AB teszten
hamar kiderül.A 24 bites dac árának feltétlen utánanézek.


 
 
Személy szerint óvnálak az A/B tesztől, nagyon tévútra tud vezetni. Amolyan tipikus eladási módszer -szerintem.
Mi azért adjuk ki termékeinket 1-2 hétre (néha többre), mivel így együtt élve a készülékkel, le lehet mérni azt, hogy tetszik-e avagy sem.
 
Üdvözlettel: PJ

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem használunk túlminta-vételezést, s jelenleg úgy látom, egy jó darabig nem is fogunk.
 
Szimmetrikusan kategóriával jobb a hang, mint aszimetrikusan, ez azonban akkor jön ki, ha az egész rendszer úgy épül fel.


Köszönöm a segítséget a szimmetrikus kapcsolat előnye amúgy egy amolyan AB teszten
hamar kiderül.A 24 bites dac árának feltétlen utánanézek.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



És az új 24 bites dac3 használ túlmintavételt?Amúgy majdnem sikerült vennem
itt a fórumon hirdetett Ethosz tda1543 nos dac-ot,sajna elhalászták előlem.
Sokáig csend volt körülötte mire felfedeztem,kár volt előrehozatnom,mert a következő
napon elkelt,topic zárva.A szimmetrikus kimenete miatt is érdekelne inkább mint egyéb
noname hobbielektronika.Köszönöm szives válaszukat.


 
 
Nem használunk túlminta-vételezést, s jelenleg úgy látom, egy jó darabig nem is fogunk.
 
Szimmetrikusan kategóriával jobb a hang, mint aszimetrikusan, ez azonban akkor jön ki, ha az egész rendszer úgy épül fel.

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És az új 24 bites dac3 használ túlmintavételt?Amúgy majdnem sikerült vennem
itt a fórumon hirdetett Ethosz tda1543 nos dac-ot,sajna elhalászták előlem.
Sokáig csend volt körülötte mire felfedeztem,kár volt előrehozatnom,mert a következő
napon elkelt,topic zárva.A szimmetrikus kimenete miatt is érdekelne inkább mint egyéb
noname hobbielektronika.Köszönöm szives válaszukat.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Úgy látom belőled is feltört.A kérdésem azért fennáll.Szórólapon specifikációként
van hirdetve.Egy ilyenirányú kérdés azért ennyire nem lehet bántó!
A kérdésem az lenne még miért ezt alkalmazzák!


 
 
Üdvözlöm!
 
Van egy egyszerű és egy bonyolult válasz.
Az egyszerű, mert ez tetszik.
A bonyolult, hogy minden plussz alkatrész a hangba megjelenik. Anno a fejlesztések időszakában alkalmaztunk benne analóg szűrőt, sőt adtunk is el így belőle, majd visszakértük, s átalakítottuk, s egyöntetű volt a visszajelzés, hogy jobb -lehet, hogy az analóg szűrőt nem jól készítettük el? bár elég sokat számoltunk, szimuláltuk és mértük.
A digitális szűrőt elvből elvetttük.
A lényeg, hogy egy hosszan hallgatható, s ne fárasztó készüléket -hangot- kapjunk.
Természetesen nem csak a fejlesztések fázisaiban, hanem késöbb is elég sok daccal volt/van alkalmunk összehasonlítani, s a mai napig is így érezzük jó ez az út.

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Már nem tudom megállni...
 
Mit szereznél pontosan? DAC-ot venni vagy okostojásként osztani az észt? Ha nem akarsz semmit az Ethosztól, akkor akadj le róluk, van általános DAC topik is, ott ömölhet belőled az intelligencia.
 
Ha DAC-ot akarsz tőlük venni, akkor vedd magadnak a fáradtságot és menj el hozzájuk, ott minden kérdésedre válaszolnak.


Úgy látom belőled is feltört.A kérdésem azért fennáll.Szórólapon specifikációként
van hirdetve.Egy ilyenirányú kérdés azért ennyire nem lehet bántó!
A kérdésem az lenne még miért ezt alkalmazzák!

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »



Az lenne a kérdésem a konverterekkel kapcsolatban,miért nem alkalmaznak
sem túlmintavételt,sem analóg sem digitális szűrőt.úgy gondolom a jelalaknak
szükség van szűrésre,talán konderzátorokkal oldják meg?


 
Már nem tudom megállni...
 
Mit szereznél pontosan? DAC-ot venni vagy okostojásként osztani az észt? Ha nem akarsz semmit az Ethosztól, akkor akadj le róluk, van általános DAC topik is, ott ömölhet belőled az intelligencia.
 
Ha DAC-ot akarsz tőlük venni, akkor vedd magadnak a fáradtságot és menj el hozzájuk, ott minden kérdésedre válaszolnak.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az lenne a kérdésem a konverterekkel kapcsolatban,miért nem alkalmaznak
sem túlmintavételt,sem analóg sem digitális szűrőt.úgy gondolom a jelalaknak
szükség van szűrésre,talán konderzátorokkal oldják meg?

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Már hallottam ethosz rendszert egyszer a hifishow-n egyszer meg az Őrs vezér téri
magánlakásban.Csak jót tudnék róla írni,de hallottam már jobbat is.
 
 
Persze, mindennél van jobb, az megint más kérdés mennyiért. Kicsit elkanyarodtunk.. Azért írtam, hogy hallgass meg egy ilyen Dac3-at, akkor talán fény derül a kérdésedre, hogy jobb e nagyobb felbontású hanganyag usb-ről, vagy sem. Ha tényleg klasszissal jobb, akkor megéri vele foglalkozni és nem kell azon agyalni, hogy mit hova konvertál az usb..

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én továbbra is azt mondom, hallgass meg pl egy Ethosz dac3-at, sok minden kiderül.. A többi csak duma.. Lehet beszélni khz-ekről meg bitek-ről, de tudod, a puding próbája az evés.


Már hallottam ethosz rendszert egyszer a hifishow-n egyszer meg az Őrs vezér téri
magánlakásban.Csak jót tudnék róla írni,de hallottam már jobbat is.
Amúgy meg a 24 vs. 16 bitről annyit,van egy olyan forrásanyagom Hamamura Quintett-től
melyen van 24/192 24/96 16/48 felbontású ugyanazon track-ek.Hát a 16 bit is nagyon jó,
szinte ugyanaz az élmény mint a 24 bit.

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az Audmax-nál a következő rendszert hallgattam ezt még leírnám:laptop dvd meghajtója,
Asus előfok daccal és genelec 8040 stúdiómonitor.Ennyi!


 
Én továbbra is azt mondom, hallgass meg pl egy Ethosz dac3-at, sok minden kiderül.. A többi csak duma.. Lehet beszélni khz-ekről meg bitek-ről, de tudod, a puding próbája az evés.

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ha jól vettem ki asus médialájátszóról hallgatsz zenét, annak a dac-ját használod? Mert ha igen, akkor számomra inkább az az elgondolkodtató, hogy egyáltalán a 24bites lossless, meg egy 320kb-es mp3 közt hallasz e vele különbséget..


Az Audmax-nál a következő rendszert hallgattam ezt még leírnám:laptop dvd meghajtója,
Asus előfok daccal és genelec 8040 stúdiómonitor.Ennyi!

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azért ez nem teljesen így van.
Többféle forrással hallgatok zenét,azt még megjegyzem ugyanazt a 24 bit loslesst
dvd-re kiírva akár noname dvd-n megveri 16 bites ugyanazon a felvételt pioneer pd-s505-n.
Másik dolog olvasd el a Hegel h70 és Hegel hd2 usb dac teszteket a hifi-piacban.


 
705-ös Pioneer-ja van egyik rokonomnak, hallottam párszor, nem tudom, hogy egy dvd megveri e, de feledhető a hangja.
Hegel H70 tesztet nem találtam, csak egy rövid írást, meg kell hallgatni.
Én hegel H1-et hallottam (a H70 kicsit alatta van) Dynaudio S1.4-el, nem tetszett, a Hegel nem az én hangzásvilágom..
Nem tudom milyen dvd-d van, nekem Onkyo-m volt, nem találtam olyan anyagot, amivel a cd lejátszóm mellett labdába rúgott volna. Persze ettől még lehet igazad van, hisz ez az egész szubjektív..
 
Hallottál már Ethosz dac-ot? Ha nem, hallgasd meg.

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ha jól vettem ki asus médialájátszóról hallgatsz zenét, annak a dac-ját használod? Mert ha igen, akkor számomra inkább az az elgondolkodtató, hogy egyáltalán a 24bites lossless, meg egy 320kb-es mp3 közt hallasz e vele különbséget..


Azért ez nem teljesen így van.
Többféle forrással hallgatok zenét,azt még megjegyzem ugyanazt a 24 bit loslesst
dvd-re kiírva akár noname dvd-n megveri 16 bites ugyanazon a felvételt pioneer pd-s505-n.
Másik dolog olvasd el a Hegel h70 és Hegel hd2 usb dac teszteket a hifi-piacban.

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Engem is érdekelt a téma,ezért vettem asus médialejátszót(dacját nem ismerem).Most nem tudom melyik számokban volt,annyit tudok 84-től felfelé több számban is.Van is 24 bites felvételem is semmi különség
ugyan azon album cd-ném is meg van.
De mikor az Audmax-nál hallgattam cd után 24 bites felvételt lan csatlakozóról leesett
az állam.


 
Ha jól vettem ki asus médialájátszóról hallgatsz zenét, annak a dac-ját használod? Mert ha igen, akkor számomra inkább az az elgondolkodtató, hogy egyáltalán a 24bites lossless, meg egy 320kb-es mp3 közt hallasz e vele különbséget..

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezt hol olvastad?...
A visszakonvertálásnak szerintem egyáltalán nincs alapja. (különben nem lennének 24 bites kifejezetten usb-s dac-ok és dac chip-ek sem...)
A különböző forrásoknak illetve dac bemeneteknek a hangzásbeli különbségén már lehet vitatkozni...


Engem is érdekelt a téma,ezért vettem asus médialejátszót(dacját nem ismerem).Most nem tudom melyik számokban volt,annyit tudok 84-től felfelé több számban is.Van is 24 bites felvételem is semmi különség
ugyan azon album cd-ném is meg van.
De mikor az Audmax-nál hallgattam cd után 24 bites felvételt lan csatlakozóról leesett
az állam.

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: marci81 »



A számítástecnikai elemek csak példa volt.Hifi piac-ban olvastam több
cikket az usb szabványról,hogy visszakonvertálja 16 bitre és a dinamikából is
veszit.
Ezekre gondoltam,a szám.tech. példáknál ill. csatlakozójuknál.


 
Ezt hol olvastad?...
A visszakonvertálásnak szerintem egyáltalán nincs alapja. (különben nem lennének 24 bites kifejezetten usb-s dac-ok és dac chip-ek sem...)
A különböző forrásoknak illetve dac bemeneteknek a hangzásbeli különbségén már lehet vitatkozni...

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



A számítástecnikai elemek csak példa volt.Hifi piac-ban olvastam több
cikket az usb szabványról,hogy visszakonvertálja 16 bitre és a dinamikából is
veszit.
Ezekre gondoltam,a szám.tech. példáknál ill. csatlakozójuknál.


 
 
Ha ez így van, akkor elég nagy pofon a nagy felbontású rendszerben gondolkodó/alkalmazó felhasználóknak.
Üdv:PJ

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A számítástecnikai elemek csak példa volt.Hifi piac-ban olvastam több
cikket az usb szabványról,hogy visszakonvertálja 16 bitre és a dinamikából is
veszit.
Ezekre gondoltam,a szám.tech. példáknál ill. csatlakozójuknál.



Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”