Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

D/A konverterek

Moderátor: pj-

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Töki »



 
Jelenleg a cd játszó/transporthoz egy új készülék lábat fejlesztettem. Eddig tüskéken állt, azonban ez a jelenlegi kis lábacskák (3db) nagyon sokat hoznak hangban. Feltisztul a hang, jobb a térérzet (hangfalakról jobban leválik a zene), s az egész hangzás természetesebbé válik.
Kétféle átmérőben vannak 3 és 5 cm-es korongok.
Demo példányok vannak, így akit érdekel, kérem keressen meg nyugodtan, 2 hetes visszavásárlási garanciát adok rá.
Áruk 5.000Ft/3db

Szabad tudni az alátétek anyagát?
Ha jól látom ez nem grafit
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: petimre »


Helló,
 
Én hosszú évek óta minden alatt grafit alátéteket használok kerámia golyóval... Úgy találtam a legjobbnak, ha a trafók alá helyeztem őket, illetve cd-nél a futómű alá egyet, egyet a  trafóhoz, a harmadik ahova kell az egyensúlyhoz...
 
A legolcsóbb tuning lehetőség...
 
Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Üdvözlet!
 
Elő - ill végfok hangján is javíthat a lábacska?

 
Üdv!
 
A kérdés jogos, még nem jutottam el odáig.
Elvben igen. Igyekszem kipróbálni a csöves előfok és a tranzisztoros végfok alatt is, megírom majd.
 
Ami biztos, hogy hangfalnál kipróbáltam (3+3), s ott elég nagyot hozott -számomra- a tüskék helyett. Az egész hang feltisztult, jobb lett a hangszerek pozicionálása.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: K P »


A készülék alátét fehér színben is kérhető. Ára ugyan annyi, mint a fekete.
Üdvözlet!
 
Elő - ill végfok hangján is javíthat a lábacska?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



A karbon leszorító első adag ami jött, sajnos kifogyott, azonban a következő adag úton van.
Kérem, akit érdekel, magánban keressen meg.
Ára 6.500Ft személyes átvételkor.Ha postázni kell, akkor bélelt borítékban ajánlott levélként el tudom küldeni +500Ft.
 
Jelenleg a cd játszó/transporthoz egy új készülék lábat fejlesztettem. Eddig tüskéken állt, azonban ez a jelenlegi kis lábacskák (3db) nagyon sokat hoznak hangban. Feltisztul a hang, jobb a térérzet (hangfalakról jobban leválik a zene), s az egész hangzás természetesebbé válik.
Kétféle átmérőben vannak 3 és 5 cm-es korongok.
Demo példányok vannak, így akit érdekel, kérem keressen meg nyugodtan, 2 hetes visszavásárlási garanciát adok rá.
Áruk 5.000Ft/3db

 
A készülék alátét fehér színben is kérhető. Ára ugyan annyi, mint a fekete.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Alapvetően a cd játszó mint kiegészítő rendszertag indult útjára (a cd transzportra épülve, alap d/a+analóg kimenet) kb 2 éve. E miatt csak RCA verzió készült, hogy tudjunk nyújtani egy más alternatívát (cd játszó+integrált erősítő+EAL hangfal). Így egy komplett "kis" rendszert lehet kiépíteni.
 
Többen is érdeklődtek azonban, hogy készülne-e szimmetrikus verzió ebből. A szándékom a fentebb leírtak alapján nem ez volt, azonban természetesen lehetséges.
Ekkor duplikált d/a+analóg+táp+trafó (digitálisan megvalósított fázis fordítás van benne, mint a csöves dacban).
A komplett cd játszó szimmetrikus verzióban 225.000Ft (az alap verzió kicsatoló kondiját tartalmazza -természetesen ennek cseréjével lehet felfelé lépni egy nagyot).
 
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


A karbon leszorító első adag ami jött, sajnos kifogyott, azonban a következő adag úton van.
Kérem, akit érdekel, magánban keressen meg.
Ára 6.500Ft személyes átvételkor.Ha postázni kell, akkor bélelt borítékban ajánlott levélként el tudom küldeni +500Ft.
 
Jelenleg a cd játszó/transporthoz egy új készülék lábat fejlesztettem. Eddig tüskéken állt, azonban ez a jelenlegi kis lábacskák (3db) nagyon sokat hoznak hangban. Feltisztul a hang, jobb a térérzet (hangfalakról jobban leválik a zene), s az egész hangzás természetesebbé válik.
Kétféle átmérőben vannak 3 és 5 cm-es korongok.
Demo példányok vannak, így akit érdekel, kérem keressen meg nyugodtan, 2 hetes visszavásárlási garanciát adok rá.
Áruk 5.000Ft/3db
 



Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vigyetek haza egy mostani fejlesztésű Ethosz D/A-t és egy másik ligába ugrik a Transport!
Efelől semmi kétség, egy gond van vele, hogy az ár is. Persze ez se úgy "gond", csak egy kényszerű velejárója. És akkor ugye plusz egy digi kábel, 1 tápkábel, egy újabb aljzat az elosztóba és elosztó belső kábel, ha úgy van, az állványon egy újabb polc és 3db Vibra-R korong pl esetemben. Ez szűken számolva is 500-550e Ft. Ami persze megéri az árát csak nem ebbe a rendszerbe, ami nekem van. Akkor kéne elő-végfok, és a többi... Oda akarok kilyukadni, hogy az egy olyan szint lépés, amire a rendszer többi elemével együtt érdemes lépni.
De ez kis pénzért CD lejátszóként is olyat zenél... 
Persze, ehhez tisztességesen és szakszerűen be kell járatni pl a dobozokat, de a CD-t is (min 3-400óra), mert pár órásan max. sejteti a kvalitásait. De ha ez megvan, akkor örök    Nekem.

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Örvendetes és irigylésre méltó,mikor valaki megtalálja a"HANGOT".
Gratulálok a dolgaidhoz Ákos .

Köszönöm, de ugye az érdem messzemenően és egyedül csak Józsit illeti. Még a rátalálás is csak véletlenszerű volt részemről, nem azért mert olyan ügyes gyerek vagyok, sajna. Meg engem az Emberi oldala is érdekel, és ez esetben az is maximális. 

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: skorpio- »



Köszi. Viszont gratula!
Az az igazság, ez a digit vonalnak is a legalja csak Józsinál. Még lehetne DAC fronton fejleszteni, stb. Egyszerűen nem érzem szükségét. Lehet majd később.
Analóg az nálam biztos nem, mert nincs időm arra, és főként nincs lemezem hozzá. Aki ismer, tudja hányféle rendszert kipróbáltam... Egy biztos, ilyen tisztán semmi nem szólt. De hallottam sok rendszert másoknál, ott se sok, ami igen, annak ára ezének sokszorosa. Nem is érdekel már más, jönnek a CD lemezek, ma 38db, holnap is jön tizenvalamennyi. Minden másodperc élvezet rajta. Most Pl Kaltenecker megy, Borlai dobol, 1 cintányért 500 féle képp tud megütni ez a zseni, és ezen a cuccon 500 féle képpen is szólal meg, nem csak valami mintha cintányér szólna... nah ez a felbontás szerintem, nem az hogy mit ír ki a lejátszó szoftver, mikor a fájlra kattintasz. Node ez csak az én dolgom, mindenki azt csinál, amit akar.
Örvendetes és irigylésre méltó,mikor valaki megtalálja a"HANGOT".Gratulálok a dolgaidhoz Ákos .

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Üdv a klubban, es gratulalok a CD jatszohoz.
 
En is hosszas vivodas utan valasztottam Józsi keszuleket. A vivodas addig tartott, mig elszantam magam egy veszpremi meghallgatasra. Hazafele mar jott velem a bemutato keszulek, hogy legyen mit hallgatnom, amig az enyem elkeszul.
Minden tapasztalatod egybevag az enyeimmel, hihetetlen jo keszulek!
 
Azert van egy rossz hirem is...
Ha ennyire tetszik az Ethosz CD, akkor nem fogod meguszni a vinilezest. En is a pc-rol sztreamelesben bizakodtam, aztan azt a mufajt lemosta Jozsi CD-je.
Kozben vettem egy lemezjatszot... hat sajnos az verhetetlen. Mar nem az en lemezjatszom, hanem ugy altalaban a lemezjatszok jobban szolnak barmi egyeb musorforrasnal.
Azert azt elarulom, hogy Jozsi CD-jen meg most is szivesen hallgatok barmikor akar komolyzenet is.

Köszi. Viszont gratula!
Az az igazság, ez a digit vonalnak is a legalja csak Józsinál. Még lehetne DAC fronton fejleszteni, stb. Egyszerűen nem érzem szükségét. Lehet majd később.
Analóg az nálam biztos nem, mert nincs időm arra, és főként nincs lemezem hozzá. Aki ismer, tudja hányféle rendszert kipróbáltam... Egy biztos, ilyen tisztán semmi nem szólt. De hallottam sok rendszert másoknál, ott se sok, ami igen, annak ára ezének sokszorosa. Nem is érdekel már más, jönnek a CD lemezek, ma 38db, holnap is jön tizenvalamennyi. Minden másodperc élvezet rajta. Most Pl Kaltenecker megy, Borlai dobol, 1 cintányért 500 féle képp tud megütni ez a zseni, és ezen a cuccon 500 féle képpen is szólal meg, nem csak valami mintha cintányér szólna... nah ez a felbontás szerintem, nem az hogy mit ír ki a lejátszó szoftver, mikor a fájlra kattintasz. Node ez csak az én dolgom, mindenki azt csinál, amit akar.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Majik »



Nos, 1 hónapja a saját Ethosz CDM Transport & Playeremet hallgatom, mint CD lejátszó, tehát analóg kijáratról....
 
ákos

Üdv a klubban, es gratulalok a CD jatszohoz.
 
En is hosszas vivodas utan valasztottam Józsi keszuleket. A vivodas addig tartott, mig elszantam magam egy veszpremi meghallgatasra. Hazafele mar jott velem a bemutato keszulek, hogy legyen mit hallgatnom, amig az enyem elkeszul.
Minden tapasztalatod egybevag az enyeimmel, hihetetlen jo keszulek!
 
Azert van egy rossz hirem is...
Ha ennyire tetszik az Ethosz CD, akkor nem fogod meguszni a vinilezest. En is a pc-rol sztreamelesben bizakodtam, aztan azt a mufajt lemosta Jozsi CD-je.
Kozben vettem egy lemezjatszot... hat sajnos az verhetetlen. Mar nem az en lemezjatszom, hanem ugy altalaban a lemezjatszok jobban szolnak barmi egyeb musorforrasnal.
Azert azt elarulom, hogy Jozsi CD-jen meg most is szivesen hallgatok barmikor akar komolyzenet is.

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: lacee »



Nos, 1 hónapja a saját Ethosz CDM Transport & Playeremet hallgatom, mint CD lejátszó, tehát analóg kijáratról.
Tehetségtelenségem okán a PC-s lejátszásban nem jött össze az a hang, amit szerettem volna. Hogy hányszoros pénzért, le se írom, mert még jobban kitűnik, mennyire béna voltam.   Ez kellett, hogy megtapasztaljam, az nem az én utam. 
Tehát jó sok év számítógépes zenehallgatás után döntöttem úgy, meghallgatnám Józsi CD lejátszóját, bár igen sok kétség gyötört, hogy ennyi év berögződés, megkövesedett szokáscsokor után vajon fog-e menni a dolog? Nem lesz online stream, nincs meg CD-n minden zene, ami fájban megvan, bár a magyarokat mindig megvettem CD-n is, még akkor is, ha fájlban is megvettem. Szóval hogy lesz ez?
Elhoztam Józsi saját transportját, amiben szintén van analóg kijárat is. Elsőre döbbenet, hogy mennyivel jobb a PC-s kombónál. Jó-jó, de minden zenén tudja ezt? Nem fog hiányozni a kattogtatás? Lepörgött Palya Bea A Nő c. lemeze, a távirányító meg a lejátszó mellett. Újraindítottam a lemezt, megint végigment. Hoppá sebestyén, te zenét hallgatsz? Csak zenét hallgatsz?
Másnap mondtam Józsinak, ilyen kell nekem. Mondta, hallgassam még. Végül itt volt sokáig (több hét), hallgattam boldogan. Aztán 4 hete szombaton meghozta a sajátom. Percre pontosan állt meg gyakorlatilag a kapu előtt, mint mindig, pedig nem a szomszéd utcából jön.
Ez a saját példányom tartalmaz már némi táp upgradet és az általam megválasztott igen jó kicsatoló kondit. Elkezdtem járatni, igazából az elmúlt 4 hétben nem sokat volt kikapcsolva. Mikor nem voltam itthon, akkor ment rajta a bejárató lemez. Kb 3 hét kellett mire elérte így azt a hangot, amihez képest már jelentős változást nem érzékeltem azóta. A hang még tisztább, részletezőbb, finomabb.
Az én fülemnek, az én habitusomnak ez a lejátszó A megoldás a forráskészülék tekintetében. Imádom a hangját, szeretek és tudok rajta zenét hallgatni, a távirányítót gyakorlatilag nem használom.
Vibra-R kerámia golyós korongokon áll és CD MAT korongot használok a lejátszáshoz. Minden igényemet kielégíti. Lehet ez tényleg Nyugdíjas klub, lehet nem ezt tartják a jövőnek, lehet nem trendi, de ezzel a készülékkel sikerült az, amiért elkezdtem ezt az egész hobbit anno. Ide tartozik az is, hogy ilyen korrekt, lelkiismeretes, precíz, megbízható emberrel ritkán lehet találkozni, mint amilyen Józsi. Sokan példát vehetnének Róla. Én nagy tisztelettel viseltetek irányába. Tiszta szívvel ajánlom mindenkinek, tegyen 1 próbát.
 
ákos

Ugye ugye Én igaz nem a szóban forgó készüléket hallottam hanem 1 másik márkát,de pc-s. zenehallgató létemre elgondolkodtam,hogy is van ez  kb. az álam s a  füleim a padlón voltak,remélem a fönt említett készüléket is meg tudom majd fülelni valahol.

Vendég

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nos, 1 hónapja a saját Ethosz CDM Transport & Playeremet hallgatom, mint CD lejátszó, tehát analóg kijáratról.
Tehetségtelenségem okán a PC-s lejátszásban nem jött össze az a hang, amit szerettem volna. Hogy hányszoros pénzért, le se írom, mert még jobban kitűnik, mennyire béna voltam.   Ez kellett, hogy megtapasztaljam, az nem az én utam. 
Tehát jó sok év számítógépes zenehallgatás után döntöttem úgy, meghallgatnám Józsi CD lejátszóját, bár igen sok kétség gyötört, hogy ennyi év berögződés, megkövesedett szokáscsokor után vajon fog-e menni a dolog? Nem lesz online stream, nincs meg CD-n minden zene, ami fájban megvan, bár a magyarokat mindig megvettem CD-n is, még akkor is, ha fájlban is megvettem. Szóval hogy lesz ez?
Elhoztam Józsi saját transportját, amiben szintén van analóg kijárat is. Elsőre döbbenet, hogy mennyivel jobb a PC-s kombónál. Jó-jó, de minden zenén tudja ezt? Nem fog hiányozni a kattogtatás? Lepörgött Palya Bea A Nő c. lemeze, a távirányító meg a lejátszó mellett. Újraindítottam a lemezt, megint végigment. Hoppá sebestyén, te zenét hallgatsz? Csak zenét hallgatsz?
Másnap mondtam Józsinak, ilyen kell nekem. Mondta, hallgassam még. Végül itt volt sokáig (több hét), hallgattam boldogan. Aztán 4 hete szombaton meghozta a sajátom. Percre pontosan állt meg gyakorlatilag a kapu előtt, mint mindig, pedig nem a szomszéd utcából jön.
Ez a saját példányom tartalmaz már némi táp upgradet és az általam megválasztott igen jó kicsatoló kondit. Elkezdtem járatni, igazából az elmúlt 4 hétben nem sokat volt kikapcsolva. Mikor nem voltam itthon, akkor ment rajta a bejárató lemez. Kb 3 hét kellett mire elérte így azt a hangot, amihez képest már jelentős változást nem érzékeltem azóta. A hang még tisztább, részletezőbb, finomabb.
Az én fülemnek, az én habitusomnak ez a lejátszó A megoldás a forráskészülék tekintetében. Imádom a hangját, szeretek és tudok rajta zenét hallgatni, a távirányítót gyakorlatilag nem használom.
Vibra-R kerámia golyós korongokon áll és CD MAT korongot használok a lejátszáshoz. Minden igényemet kielégíti. Lehet ez tényleg Nyugdíjas klub, lehet nem ezt tartják a jövőnek, lehet nem trendi, de ezzel a készülékkel sikerült az, amiért elkezdtem ezt az egész hobbit anno. Ide tartozik az is, hogy ilyen korrekt, lelkiismeretes, precíz, megbízható emberrel ritkán lehet találkozni, mint amilyen Józsi. Sokan példát vehetnének Róla. Én nagy tisztelettel viseltetek irányába. Tiszta szívvel ajánlom mindenkinek, tegyen 1 próbát.
 
ákos

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Sziasztok!
 
 
Lehet kapni a távol keleten szélesebb speciális fából készített, középen mágnes leszorítókat, melyek könnyűek, de jóval szélesebb területen fednek, mint a gyári mágnes. Ismerősnek vettem, ki is próbáltam, de a karbon lemez nagyobb hatással bír. Nem beszélve arról, hogy a speciális fa alapú leszorítók, 25.000 Ft-tól indulnak, míg most nekem a spirális leszorító 8 eFt-ból kijött.
 
Nekem most ilyen van:
 
http://www.ebay.com/itm/Carbon-CD-MAT-e ... Sw-4BXY-~e
 
Ez vastagabb 0,4 mm érezhetően merevebb jóval,de a mágnes simán fogja stabilan..
 
Üdv.
Imi

 
Persze, csak Neked Pro-2 van, s annak leszorítójának mágnese erősebb, és nagyobb.
Valamint egy aluban van a mágnes, s nagyobb felületen nyomja le a cd-t.
 
Jelenleg a VAM 1201-hez próbálok megoldásokat találni.

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: petimre »


Sziasztok!
 
 
Lehet kapni a távol keleten szélesebb speciális fából készített, középen mágnes leszorítókat, melyek könnyűek, de jóval szélesebb területen fednek, mint a gyári mágnes. Ismerősnek vettem, ki is próbáltam, de a karbon lemez nagyobb hatással bír. Nem beszélve arról, hogy a speciális fa alapú leszorítók, 25.000 Ft-tól indulnak, míg most nekem a spirális leszorító 8 eFt-ból kijött.
 
Nekem most ilyen van:
 
http://www.ebay.com/itm/Carbon-CD-MAT-e ... Sw-4BXY-~e
 
Ez vastagabb 0,4 mm érezhetően merevebb jóval,de a mágnes simán fogja stabilan..
 
Üdv.
Imi
 
 
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Majik »


Sziasztok!
 
En is probalkoztam a leszorito feljavitasaval. Ethosz CD jatszo, termeszetesen
Sajnos nem tudtam beszerezni gyari magneses leszoritot a Philips mechanikahoz, igy a kiserletezes elmaradt. Az egyetlen leszoritot, amit a keszulekkel kaptam nem akartam megfarigcsalni.
 
Erdekes, jelenleg ezt hasznalom:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... lad%C3%B3/
 
Kicsit draga, de finom
 
Mondjuk szivesen fogadnek (vennek) egy Jozsi altal fejlesztett (javasolt) leszoritot.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Köszönöm a pontos kiegészítést a karbon rátéttel kapcsolatban.
Megpróbálok majd kitalálni valamit, hogy nagyobb felületen legyen a cd rögzítve, mivel érezhetően igen nagy pozitív változást okoz.
 
A másik dolog, hogy aki a cd játszóként használja a cd transportunkat, ott lehetőség van fejlesztésre.
Ez a kicsatoló kondenzátor cseréjét tartalmazza, s csak az árkülönbözetet kell kifizetni.
Akit érdekel, kérem keressen meg magánban.
 

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: kammerer »



Először is köszönöm a válaszod.
 
Az Alisca alátétet ismerem, magam is kipróbáltam annak idején.
(Akkor még az I. kerületben, a Logodi út 9. szám alatt volt Bese Attilá bemutató terme és műhelye.)

Megtévesztő a nickneved, hehe. 
No hát, a külföldi karbon rátétek is ilyesfélék. Az Alisca-féle 0,5mm vastagságú, és azzal az általad példálózott Sony XB930 például még elbír - ha nem is ideális. Tehát a Józsi által emlegetett 0,15-0,3mm vastagság még problémátlanabb lesz, - egy 0,15mm-esre én is lecserélném az Aliscámat.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Klasszikus és közismert a műfajban az Alisca CD rátét..
Először is köszönöm a válaszod.
 
Az Alisca alátétet ismerem, magam is kipróbáltam annak idején.
(Akkor még az I. kerületben, a Logodi út 9. szám alatt volt Bese Attilá bemutató terme és műhelye.)

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Kösz akkor várunk rá .
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Üdv! Valami árat lehet tudni róla??? 
 
Szia!
 
Várhatóan 6-8 ezer forint körül alakul majd az ára.
Azért nem tudok pontosabbat, mert dollár elszámolásban van, s az árfolyam függvényében változik. Illetve több variáció is szóba jött (vastágság alapján változik az ár).

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Üdv! Valami árat lehet tudni róla??? 
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: kammerer »



Az ember vizuális lény: jó lenne 1-2 fotó erről a cd karbon leszorítóról.
 
Feltételezem, hogy bizonyos cd-lejátszókban - például a Sony mágneses stabilizerrel rendelkező típusainál (XB-930 stb.) - nem alkalmazható.
Továbbá mi a helyzet a Pioneer fordított mechanikás gépeivel ?

 
Klasszikus és közismert a műfajban az Alisca CD rátét, én másmilyet még nem láttam, feltehetően Józsi is ilyennel próbálta.
Hogy vizualizálhasd:
 
   
 
 
CD méretű, a túloldala sima, az érintkezik a CD-vel, ez az oldala pedig a futómű le-(be)szorítóeszközével. Értelemszerűen, ha mágneses a le-(be)szorítóeszköz, akkor a közbeiktatott rátét miatti távolságnövekedés csökkenti a mágneses szorítóerőt. 
Alapból-elvileg annál többet számít ez a rátét, minél kisebb átmérőjű a beszorítóeszköz (hiszen minél kisebb a beszorító átmérője, annál szabadabban tud a CD mikrorezegni rátét nélkül). De természetesen akkor is számít a rátét, ha CD-méretű a beszorítóeszköz - mint például sok Sony, TEAC-futóműnél, vagy a Pioneer fordított tányérú mechanikájánál. A Philips futóművek esetében eleve rengeteget számít, mivel azoknál igen kicsi a befogóeszköz átmérője - ugyebár a rátét a forgó CD mikrorezgéseit csökkenti. Fontos, hogy rendesen be tudja fogni a beszorító, mert ha nem szorul össze eléggé a CD és a rátét, és elcsúsznak egymáson forgás közben, akkor nem szabályos sebességgel forog a CD. Sokszoros sebességgel olvasó (tehát sokszoros sebességgel forgó) számítógépes CD-ROM-mechanikákba jellemzően nem való, mert azok többsége általában nem tudja rendesen befogni, és kirepíti irdatlan sebességgel a tálcában.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Igen, vélhetően igazad van, ugyanakkor én továbbra is arra lennék kíváncsi, hogy mennyire univerzális ez a cd karbon leszorító.
Vajon használható más cd-lejátszókban is ?

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”