Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzók

Moderátor: pj-

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »

frenki485 írta:
2020.06.05., pén. 11:24
ui: ha valakit érdekelne, hogy pontosan melyik verzió volt nálam, P.J. pontosan be tudja azonosítani :)
MKII verzió (2019 május), s jelenleg még jó pár évig marad.

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Sziasztok!

Ethosz EAL-07

Pár napig voltak nálam a jelzett dobozok.
A meghallgatás apropója az én régebbi EAL-04-eseim upgrade-je, belső kábelezés cseréje.
Mindig motoszkált bennem, hogy talán lehetne kicsit javítani a mélyeken, amit Józsi (Ethosz P.J.) is megerősített.
Nos itt volt az alkalom, hogy a sajátjaim távollétében az én rendszeremben tudjam meghallgatni az EAL-07-eseket.
A különbség nagyon szembe(fülbe)tűnő volt, ami nem is csoda: két eltérő fejlesztés, jó pár év eltérés a gyártásban,
más impedanciák, hangszóró készlet, méretek, megépítés.
Ami elsőre hallatszott az bizony a jelentősen megnövekedett mélyek az enyéimhez képest.
Nagyon szép magasak, amire az EAL-04-eseknél sem volt panasz.
Rock , metal zenét hallgatok főleg, így elsőre feltűnt hogy mennyire dögös a megszólalás.
Viszont kis idő elteltével úgy éreztem mintha mégis ez a fajta "színezettség" kicsit sok lenne nekem.
Amit a neutrálisabb EAL-04-ekből hiányoltam, az itt megvolt bőven, most mégis sokallottam.
Olvastam már máshol: "az igazán jó hangdobozok minden stílusban jól teljesítenek".
Hogy így van-e, nem tudom, az biztos sok tesztben, leírásban olvasni, ilyen és ilyen hangfalaknak bizonyos stílusok fekszenek igazán, míg egyébként akadnak hiányosságok.
Viszont mikor én is a rock után mást raktam be (Djabe, Katie Melua), már egészen más lett a véleményem.
Nagyon szépen helyreálltak az arányok, eltűnt az érzésem, hogy (túl) színezett a hangkép.
A rock csapkodós stílusa után, aminek akár jól is állnak a dübörgő mélyek, harsány magasak, teljesen más világ nyílt ki.
Ezeken az említett és egyéb "szellősebb" zenéken már nagyon élveztem az EAL-07-ek hangját, majd vissza térve rockra sem volt zavaró a hang.
Nyilván ezek nagyon szubjektív érzések, amelyek ezer apró és nagyobb dolgokon múlnak.
A rendszer egyéb komponensei, a forrás LP, vagy CD (nekem más nincs) akusztikai környezet és még sok más , amik mind befolyásolhatják a kapott hangot.
Összességében az EAL-07 hangja hamar megszokható és ami a lényeg nagyon szerethető.
Bár nem a vásárlás volt a célom, nagyon örültem, hogy megismerhettem a dobozokat.
Ha valaki elszánja magát, ezeket is mint a többi Ethosz terméket lehet kérni saját rendszerben történő meghallgatásra.
Mindenképpen ajánlanám, sehol máshol nem fog úgy szólni, mint otthon és ha már adott, élni kell a lehetőséggel!

ui: ha valakit érdekelne, hogy pontosan melyik verzió volt nálam, P.J. pontosan be tudja azonosítani :)
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »

A golyós alátéttel kapcsolatban a társalgó részhez írok majd.

Amikor az ember hangfalat hallgat, akkor gyakorlatilag komplett rendszer hangját hallja, így igazán, hogy lassú a mély, vagy síkit a magas önmagában semmit sem mond -szerintem.
A mélynél választott tekercs belső ellenállása nagyon kicsi, persze lehetne javítani rajta -mint mindenen- azonban akkor más árkategóriába ugrana (egy komolyabb induktivitás ára 30-50 ezer/db). Illetve nem biztos, hogy az össz produktum megérné ezt a ráfordítást.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »

pj- írta:
2019.04.26., pén. 07:56
Érdemes a hangfalak alatt is kipróbálni a kerámia golyós alátétünket, mert a sima tüske helyett sokat hoz hangban. Azt nem tudom, hogy padlószőnyeg esetén milyen hatása van, de parketta esetén meggyőző.
Továbbra is vásárlási kényszer nélkül kipróbálható (elküldjük, s ha nem tetszik visszavesszük).
Mit lehet pontosan tudni erről? A weboldalon nem találtam semmit.
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Amikor én hallottam a rendszert Veszprémben nekem pont a magas volt az egyik ami különösen tetszett. Fényes és élénk volt anélkül, hogy bántó vagy fárasztó lett volna. Én azon nem is tudtam volna mit javítani, de lehet, hogy most még jobb lett. :-)
Ami számomra talán picit még lehetne jobb, az a gyorsaság, különösen a mély-közép tartományban. Persze lehet hogy ezt az alkalmazott mélyközép hangszóró tulajdonsága befolyásolja, mindenesetre én szeretem az ennél még precízebb, feszesebb mélyeket.
Ezen kívül egyébként az Ethosz hangzás szinte mindenben megfelelt az én ízlésemnek az alatt a nagyjából bő egy óra alatt míg hallgattam.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »

Az EAL-07 hangsugárzóknál történt egy kis fejlesztés.
Keresztváltót módosítottuk egy kicsit, így a magas sokkal selymesebb és tisztább lett, anélkül, hogy fárasztóvá válna. Illetve az egész hangkép teltebbé, érettebbé vált.
A változások miatt MKII jelöléssel fogjuk ellátni a hangfalakat.

A drágább anyagok miatt egy minimális árváltozás történt (anyagár).
Természetesen a régebbi hangfalaknál is elkészítjük az utólagos fejlesztést (számla, jelölés, stb jár hozzá) igény esetén.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »

Érdemes a hangfalak alatt is kipróbálni a kerámia golyós alátétünket, mert a sima tüske helyett sokat hoz hangban. Azt nem tudom, hogy padlószőnyeg esetén milyen hatása van, de parketta esetén meggyőző.
Továbbra is vásárlási kényszer nélkül kipróbálható (elküldjük, s ha nem tetszik visszavesszük).
Csatolmányok
Kép 016.jpg
Kép 016.jpg (38.16 KiB) Megtekintve 4625 alkalommal
Kép 017.jpg
Kép 017.jpg (41.81 KiB) Megtekintve 4625 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »

Új köntösben az EAL-07 demo hangfal.
Sikerült kialakítani egy másik rendszert, amelyben átpakolások nélkül be tudjuk mutatni.
Csatolmányok
Kép 018.jpg
Kép 018.jpg (194.67 KiB) Megtekintve 4761 alkalommal
Kép 019.jpg
Kép 019.jpg (172.25 KiB) Megtekintve 4761 alkalommal

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

pj- írta:
2017.12.13., szer. 06:39
Alakul ...
 
Lehet egyszer 1 pár ilyen vagy hasonló hangfalra vevő leszek.
Már maga a hangszóró készlete is igen komoly. Kár, hogy nem volt szerencsém meghallgatni.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: xilop »



Nekem a palettáról az EAL7 a kedvencem, szerintem az egyszerű, szögletes megjelenése nagyon adja a kevesebb néha több érzést.
 
Ez a mostani hangfal nekem nem nyerte el a tetszésemet a külsőt illetően (mintha egy terhes anyuka közeledne velem szemben), persze lehet a hangja feledteti az emberrel. 

Nincs értelme összevetni a "palettán" lévő típusokkal mivel ez egy egyedi rendelésre készült darab, nem valószínü, hogy ebből sorozat lesz, már csak azért sem mert kategóriákkal nagyobb a minősége hangban.( meg árban)

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: theo »



Nalad is ilyen fog zenélni?
Átugranak meghallgatni.
 

Szia nekem csak volt ilyenem (aktívba) most azt hiszem valahol Szegeden leledzik. Szerintem az egyik legjobb mélysugi(gyors ,feszes , precíz, kontrolált és pince mélyre megy) de, kell neki a térfogat (vagy 95lityi)

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Nalad is ilyen fog zenélni?
Átugranak meghallgatni.
 
Pedig az a 11-es Eton nem gyerek játék :-)
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kammerer »



Hangjáról nekem nem ildomos beszélnem, akik eddig hallgatták remélhetőleg elmondják (leírják) véleményüket.
Ha esetleg valakit érdekel akkor ma és holnap (pénteken) meghallgathatja nálam Veszprémben (előzetes időpont egyeztetéssel), mivel szombaton reggel jön érte a gazdája.
 
Az árról nem tudok nyilatkozni, mivel a hangszórók pontos árát egyrészt nem tudom (persze típus alapján sejthető), illetve a tulajdonos nem hatalmazott rá fel.
Hangszórók:
-C30
-17cm közép
-Eton 11

"akik eddig hallgatták remélhetőleg elmondják (leírják) véleményüket."
 
Én is hallgattam egy bő órácskát délután az "Avalon klónt". Saját lemezekkel, hogy jó összehasonlítási alapom legyen - komolyzenék, jazz, rock, világzene. 
Csatlakozom abban hifidokihoz, hogy az Ethosztól megszokottan szépen kidolgozott magas és középtartományt mutat a doboz. Arányos, részletezős, pontos a prezensze, nem szépeleg, inkább precíz, torzítatlan, nem színez. Hiteles a térleképzés, inkább stabilan állnak a hangszerek, nem szaladgálnak ide-oda a zenészek és az effektusok, mint esetleg bizonyos "látványoskodóbb" típusoknál. Ez a stabilitást persze nagymértékben a komoly hangtest miatt van, sosem üresedik ki a színpad, egyúttal elég háromdimenziós. 
Abban nem értek egyet hifidokival, hogy "nem elég precíz a mély, néha döng is". Precíz az, és nem döng, ellenben igen nagy teste van, még a viszonylag nagyméretű dobozhoz és mélysugárzóhoz képest is nagy teste van a hangnak, egyúttal talán van egy kis kiemelése 100Hz környékén, kb. egy oktávnyi intervallumban. A hangtest szerintem kb. olyan alakú, mint a doboztest alakja, azaz a szubmélyek elég "szélesek", de a középmélyek egy kicsit "szélesebbek". A szubmélyek is testesek, de egy icipicit "takarja" őket a 70-140Hz körüli sáv, ezért nem mindig feltűnő, hogy mennyire mélyre megy a mélye. A középsávra egyébként egyáltalán nem ül rá ez az esetlegesen meglévő 100Hz körüli kiterjedés, csak néha egy kicsit "takarja" a szubmélyeket. A hangfelvételek többségén szerintem nagyon kellemes és helyes, hogy ez a test viszi az egész zenét, azazhogy sosem ürül ki a színpad, és szerintem a mélykiemeltebb hangfelvételeken is elegendően kordában marad, már csak azért is, mert eléggé precíz az a talán kicsit kiemeltebb sáv is. Elbír nagyobb bázistávolságot, mint ahogy Józsinál elfért, bár ott se volt egymás nyakán a páros.
Nem hiszem, hogy a megrendelő változtatni akarna az "Avalon klón" frekvenciabalanszán, mert az körülbelül olyan, amilyen a doboztesthez illik. Még ha egy kicsit csal is az a kitárgyalt mélysáv, valószínűleg megtartanám ezt a frekvenciabalanszot, mert ez tudja nagymértékben kiegyenlíteni a hangfelvételek különbözőségeit. Ez a doboz nem lesz válogatós a hangfelvételekkel, ami nagy érték, még ennél a méretnél és árkategóriánál is ritka. 
Nekem jelenleg sajnos csak egy 11literes kisdobozkához van érkezésem otthon. Máskor, ha Józsinál az "Avalon klónhoz" képest is kétszer "böhömebb" méretű LXS-t, vagy az EAL-07-et hallgattam, hazamenvén nem éreztem mindenáron kardomba dőlendőnek magam a kisdobozom kicsisége miatt. Most, az "Avalon" után azonban eléggé. Most egy-két napig el fog tartani, amíg visszaszokom a sajátomra, ezt elősegítendő, úgy döntöttem, hogy kiszedtem a (Focal TC90 DT5) magassugárzóm fáziskúpját, amely fáziskúp kicsit megmagasítja a magasak (és a felsőközép) magasságát - sikerült így egy kicsit földközelibbé tennem a hangtestet, így jobban hasonlít az "Avalon klónra", már nem elefánt és hangya a különbség, hanem elefánt és pocok. Szóval, nem az "Avalon" balanszán változtatnék, hanem a sajátomét próbáltam közelíteni ahhoz - addig is, amíg nem lesz módom rendes állódobozt csinálni belőle. 
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: theo »

Pedig az a 11-es Eton nem gyerek játék :-)

Avatar
hifidoki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2015.04.15., szer. 20:50
Értékelés: 36

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hifidoki »


Szólítva érzem magam,volt szerencsém hallani az Avalone-t
A magas és a mély tartomány Józsi munkáinak megfelelően messze átlag feletti,mondhatnám,hogy kitűnő!A tere,a szinpadképe példaértékű...
S ha hozzáteszem,hogy amikor és hallottam,akkor a rendszer kb.éppen elkészült,bár a Mester azt mondja,hogy a sugárzók korábban már be lettek járatva...
Ami  számomra a relative kevésbé tetsző rész,az a basszus regio...
Igaz,én eléggé bassz kedvelő vagyok.../igy van felépitve a rendszerem is-jbl 250ti jubilee-t hallgat/ok...
nekem kicsit definiálatlan és nem elég preciz a mély,helyenként kicsit döng is...Nem a mennyiséggel van bajom,hanem a tonalitásával.../Oh Mester,elnézést...  /
Összességéban azonban bátran ajánlom,aki ráér és Veszprém környéki, hallgassa meg,érdemes,nyilván a magas-kp.tartomány miatt.
A Tulajdonos pedig majd erőt gyűjt s nyilván változtat a keresztváltón,ha Ő is úgy hallja,mint én.
/szintetizátoros zenén kitűnően zenélt,rock zenén a bassz szekció olyan-amilyen,a női ének zseniális,a komolyzenén nem volt gond a mélyekkel /ez érdekes,de mégis igy van-szerintem.../
Jazz-fúvósok rendben.
Alapvetően jelen felállásban jazz és komolyzene hallgatására-általam is-ajánlott eccájg.../persze ki vagyok én...? /Hobo után szabadon/
Összességében kitűnő doboz,bár nem volt olcsó mutatvány...(azért én a keresztváltón változtatnék..../
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Nagyon szép! Gondolom a hangja sem marad el a kivitelezés minőségétől. Mennyi lesz az ára?
 
Hangjáról nekem nem ildomos beszélnem, akik eddig hallgatták remélhetőleg elmondják (leírják) véleményüket.
Ha esetleg valakit érdekel akkor ma és holnap (pénteken) meghallgathatja nálam Veszprémben (előzetes időpont egyeztetéssel), mivel szombaton reggel jön érte a gazdája.
 
Az árról nem tudok nyilatkozni, mivel a hangszórók pontos árát egyrészt nem tudom (persze típus alapján sejthető), illetve a tulajdonos nem hatalmazott rá fel.
Hangszórók:
-C30
-17cm közép
-Eton 11

Avatar
Lago
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2009.09.07., hétf. 20:50
Értékelés: 17

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Lago »

Nagyon szép! Gondolom a hangja sem marad el a kivitelezés minőségétől. Mennyi lesz az ára?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Alakul ...
 



Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »



Nagyon szép lesz ez is.
 

 
Köszönöm, az asztalosok nevében is.
 
Közben lassan, lassan készülget.
+12dB váltások lesznek benne, kompenzáló tagokkal megspékelve.


Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Nagyon szép lesz ez is.
 


Lassan befejeződik a felület kezelés -eddig 8 réteg.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Lassan befejeződik a felület kezelés -eddig 8 réteg.




Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Avalon clone lesz, amikor elkészül.
 


Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »



Még egy kis tuning a Duelund keresztváltónak...
 
http://www.acoustic-dimension.com/Duelu ... citors.htm

Ez nem kispályás kondi!

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: petimre »


Még egy kis tuning a Duelund keresztváltónak...
 
http://www.acoustic-dimension.com/Duelu ... citors.htm

Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Az EAL-07-nek milyen elvárásai vannak erősítő oldalon?
 
Alapvetően az volt a koncepció, hogy egy érzékeny és könnyen hajtható hangfal legyen (ehhez lettek a hangszórók is választva).
Ezért relatíve érzékeny (89dB), s a 12dB váltó elvileg nem terheli be az erősítőt.
 
Javasolt teljesítmény minimum 10W (tranzisztorosra értendő), 300B és 2A3 SE erősítőkkel nem próbáltam, így arról nem tudok érdemben nyilatkozni.

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”