Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelek

Moderátor: pj-

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kábelek

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »

Milyen bevonattal vannak ellátva?

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Kábelek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Ezentúl a Power Min. 2.0 hálózati kábelünket jobb (és drágább) csatlakozókkal szerelve is tudjuk szállítani.
Az ára a standardhoz (aminek 8.800Ft bruttó fogy ára) képest drágább bruttó 14.000Ft.




Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Kábelek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Elkezdtük forgalmazni a Cardas Crosslink 1s jelű összekötő kábelét, természetesen Cardas RCA csatlakozókkal (kép).
Mivel a kábel szimmetrikus felépítésű, ezért Neutrik XLR csatikkal is kérhető.
Mind a két kivitel ára 17.500Ft/pár/3láb (kb 0,96méter).
Az összeszerelést mi végezzük, s a forrasztásnál speciális forr. anyagot használunk (ólom mentes, 9,5% ezüst tartalmú).
Demo példányok vannak Budapesten, s letét ellenében elvihetők.


tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

Kábelek

Hozzászólás Szerző: tégé »


Sziasztok!
 
A Powermax-ról pár szó. Már a kinézete is komoly. 2x vastagabb az ethosz "kis" kábelénél, más a tapintása, finomabb a burkolata. A dugók (mű)anyaga áttetsző, az érintkezők aranyozottak.
 
A hangjáról. Kicsit utópisztikus számomra (is), hogy lehet meghallani a hangzásbeli különbséget. Pedig meg lehet. És nem is "éppenhogycsak", hanem határozottan. A magam részéről az ethosz végfokát kötöttem be vele a hálózatba és mondhatom, megérte. Tisztább, világosabb, dinamikusabb, teresebb hangkép. Ez utóbbira eddig sem panaszkodtam, de a változás jól érezhető.
 
Aztán cseréltem, az ethosz távos előfoka elé kötöttem a Powermax-ot és a végfok elé a vékony hálókábel került. Nos, ez nem tűnt jó választásnak. De megkockáztatom, ha az előfok elé is Powermax került volna, a hangélmény tovább javult volna.
 
Így hát kedves hifitársaim, jól gondoljátok meg, hogy kipróbáltok-e egy ilyen kábelt, mert félő, hogy utána nem akartok majd mást használni.
 
Aki nem hiszi, amit leírtam, jöjjön el és hallgassa meg! Csak egy telefont kérek!

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

Kábelek

Hozzászólás Szerző: tégé »


Sziasztok!
 
Íme a kép, amit ígértem.
 
üdv


tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

Kábelek

Hozzászólás Szerző: tégé »


Sziasztok!
 
Hozzám került az ethosz komolyabb hálózati kábele, a Power MAX. Első ránézésre is komoly a kivitele (majd teszek fel fotót). A meghallgatási teszt eredményéről később beszámolok.
 
üdv

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

Kábelek

Hozzászólás Szerző: tégé »


Sziasztok!
 
Megszületetett az előzetes kábelteszt eredménye. "N" kábeleket használok, de a teszt kedvéért 3 hétre bekötöttem egy vadiúj "C"-t. Nyilván a járatás során eleinte igen nyers hangot hallottam, később kezdett hozzászokni a fülem. Ez a kábel csaknem elhiteti veled, hogy ő a legjobb. Igen jó ár/érték viszonyt képvisel, egyszerűbb rendszerekben bizonyosan jó szolgálatot tesz.
 
Viszont amikor visszakötöttem az "N"-t, rájöttem a különbségre. Nagyobb dinamika, nagyobb tér, nagyobb felbontás. És nyilván nemcsak a WBT dugók miatt!
 
Természetesen nincs akadálya, hogy bárki saját fülével is meggyőződhessen a leírtak valóság tartalmáról. Csak egy telefont kérek.

Vendég

Kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mi a különbség a dugókon kívül az olcsóbb és a drágább IC kábel között?
Szia!
 
Ahogy én tudom az N kábel "N"irvana-ból készült, míg a C "C"ardasból. A Cardas szintén litze réz, csak durvább/vastagabb a belső érszerkezete. Van nekem mindkettő, most tesztelem őket.
 
üdv

Cardas-t még nem hallottam, de a Nirvana Nem hiszem, hogy valaha is megválok tőle..

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

Kábelek

Hozzászólás Szerző: tégé »


Mi a különbség a dugókon kívül az olcsóbb és a drágább IC kábel között?
Szia!
 
Ahogy én tudom az N kábel "N"irvana-ból készült, míg a C "C"ardasból. A Cardas szintén litze réz, csak durvább/vastagabb a belső érszerkezete. Van nekem mindkettő, most tesztelem őket.
 
üdv

Avatar
akusztic
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 08:23
Értékelés: 22

Kábelek

Hozzászólás Szerző: akusztic »

Mi a különbség a dugókon kívül az olcsóbb és a drágább IC kábel között?
Az a baj a világgal, hogy a hülyék  mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Kábelek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Valamint a másik fajta.


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Kábelek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Kibővült a választékunk összekötő kábelekkel is.
Ezek évek óta forgalomban vannak, csak most egységesítettük, s felkerültek a honlapra is.


Vendég

Kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na, elkészültek a kábeleim...

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Kábelek

Hozzászólás Szerző: maliviper »

Csak azt nem tudom, mi a fenének futok annyi kört minden komponenssel, mikor a végén úgyis az Ethosz audio-nál kötök ki????!!!!!
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Kábelek

Hozzászólás Szerző: maliviper »


Én is Beállok a sorba!
Audioquest midnight 3-at nyomta le a mély szekcióhoz, és ő elfoglalta méltó helyét a közép-magas szekcióban!

CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Vendég

Kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én ezt használom, de létezik egy komolyabb hálózati kábel is.
Nemsokára én is.. Nálam volt két hétig egy ilyen kábel.. Meg is rendeltem 2db-ot..

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

Kábelek

Hozzászólás Szerző: tégé »

Gratula az új kábelhez! Kb. 1 hónap múlva "beérik" és elnyeri végső hangzását.

Vendég

Kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Volt Audioquest Indigo+ és Cable Talk, amire emlékszem. Ezeket "lelépte".
Ezt csak megerősíteni tudom, én AQ Gibraltart cseréltem le Ethosz hf kábelre.. Éppen most bontottam ki....

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

Kábelek

Hozzászólás Szerző: tégé »


Talán nem meglepő, hogy ethosz hangfalkábelt használok. De nem minden előzmény nélkül. Volt Audioquest Indigo+ és Cable Talk, amire emlékszem. Ezeket "lelépte". Most utoljára egy Cardassal volt lehetőségem összehasonlítani.
Ízlések és pofonok, nekem az ethosz tetszett jobban. Meggyőzőbb volt a dinamikája, míg a Cardasnak fényesebb a hangképe. Ezzel nem azt mondom, hogy rossz a Cardas, isten ments, de az én rendszeremben az ethosz jobban és szebben muzsikál. Még annyit erről az összehasonlításról, hogy bizony-bizony hónapokig tartott a teszt!!

tégé
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.02.21., vas. 20:24
Értékelés: 0

Kábelek

Hozzászólás Szerző: tégé »


Én ezt használom, de létezik egy komolyabb hálózati kábel is.


Vendég

Kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


LSC 2.0 hangfal kábel
OFC (oxigen free copper) alapanyag
56 db 1 mm átmérôjû teflon szigetelésû elemi szál
Nem fonott (fonott szerkezetnél nagy a mikroinformáció veszteség)
10 mm átmérôjû mono kábel (különálló pozitív és negatív ér)
Sarukkal, STANNOL ezüsttel forrasztva
2x2 m / szett) - csatlakozók nélkül.
Ettôl eltérô méretben és különféle - STANNOL ezüsttel forrasztott - csatlakozókkal is
(OFC réz saru, Furutech, WBT, stb.) rendelhetô.


Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”