Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó

Moderátor: pj-

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »

Az új termékek árai fenn vannak a honlapunkon:
http://www.ethoszaudio.hu/
A képek és műszaki információk is hamarosan szerepelni fognak.
Kerámia golyós készülék alátét még nincs rajta, azonban ennek ára változatlan (5.000Ft/szett).

Avatar
Toto77
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2017.03.21., kedd 19:37
Értékelés: 3

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Toto77 »



Sziasztok!



 



@PJ és @kammererKöszönöm mindenkinek a gyors választ! 



Toto


Online
Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Társalgó

Hozzászólás Szerző: kammerer »




11 hours ago, Toto77 said:




Üdv. Mindenkinek!



Ugyan még nem olvastam vissza a kezdetekig, így lehet, hogy már volt szó róla, de én azért megkérdezném. Fejhallgatóerősítő nincs tervben? Főleg ha DAC-os lenne


 



Toto





Józsi mostani válasza mellett érdemes elolvasnod az Ethosz Audio Sztereó erősítők topikban a 2017. április 16. bejegyzését. 

Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »




11 hours ago, Toto77 said:




Üdv. Mindenkinek!



Ugyan még nem olvastam vissza a kezdetekig, így lehet, hogy már volt szó róla, de én azért megkérdezném. Fejhallgatóerősítő nincs tervben? Főleg ha DAC-os lenne


 



Toto





Szia!



Fejhallgató erősítő nincs a kínálatunkban (régebben volt, csöves), s a jelenlegi rövid és közép távon sem tervezünk ilyen készüléket készíteni.



Sőt, a jelenleg feleslegesnek tűnő dolgainkat is ki fogjuk árulni, azaz egyfajta profil tisztítást végzünk a közeli jövőben -kicsit túl sok mindenbe belevágtunk.


Avatar
Toto77
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2017.03.21., kedd 19:37
Értékelés: 3

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Toto77 »



Üdv. Mindenkinek!



Ugyan még nem olvastam vissza a kezdetekig, így lehet, hogy már volt szó róla, de én azért megkérdezném. Fejhallgatóerősítő nincs tervben? Főleg ha DAC-os lenne


 



Toto


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Sajnos a 2017 tervezett termékek nem egészen úgy valósultak meg, ahogy szerettem volna (a kis hangfalat kivéve).
 
A nagy phono (LXS) kicsit csúszott, így várhatóan az első példány az idén január/februárban készül el. Erről annyit, hogy a hangfrekvenciás része teljesen csöves, s MC és MM részt tartalmaz, valamint valódi szimmetrikus felépítésű. Többet írok róla majd (képekkel) a Phono erősítők címben.
A másik tavalyra tervezett projekt a lemezjátszó volt, ami őszintén szólva az időhiánynak esett áldozatul. Rengeteg időt fordítottam eddig is rá, főleg a motor és vezérlés részre, s ez az ami még nem látszik. Kis türelem és mintapéldányt teremt majd. Viszont biztosan fejleszthető gép lesz, s komplett is, azaz hangkarral (de a nélkül is akár).
 
Ami konkrét dolog, hogy az idén az árak nem változnak (ha csak az €/Ft árfolyam nem száll el nagyon).
 
Igyekszem majd minden termékből mintapéldányt tartani (LXS dacot nem, talán ez a kivétel), s továbbra is működik, hogy a demo készülékek letét ellenében hazavihetők 1-2-3 hétre hallgatózásra.
 
Pár termék várhatóan lesz készleten is (kábel, cd játszó, mini termékek -bár ez utóbbi gyakorlatilag 1-2 napos határidővel tudjuk szállítani most is).
 
 

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Társalgó

Hozzászólás Szerző: lacy »




Arról nem is beszélve, hogy manapság mennyi forrás is áll rendelkezésre:
-lp
-cd
-rádió/tuner
-szalagos magnó (esetleg kazetta)
-számítógép
Lassan beleveszünk ebbe, csak időnk nem marad hallgatni.
 

És kihagytad a szerintem most már a majdnem a legelőrébb tartó - majdnem azt mondom, hogy legfőbb vagy legfontosabb - eszközt a médiaplayert
Ami lehet asztali vagy hordozható is, van belőlük occoé párezer ft és van ami 7 számjegyű összeg majdnem és mégis elfér egy kisebb zsebben is.
Aztán ugye ezekkel többségében - főleg az fix verziók, lehet netes rádiókat meg zeneszolgáltató izéket is hallgatni tidal meg pukifájl éljenazempéhárom
Van ami még grátisz képet is ad fullHD
szóval van forrás bőven
a gondot még az is soxorozza, hogy ugyanannak a hanganyagnak immár vagy 3-4 féle verzióját is tartja az ember, mert ugye megvót LP-n aztán vett CD-t most utána kellett az empéhárom hogy hordozható(bb) legyen de most kell a HiRes is hogy hordozható(bb) de sokkal jobb is legyen
és ezek variációja
azért el lehet lenni  a forrásokkal. én pl mikor mihez van kedvem, mert néha gyorsabb könnyebb egy CD-t bedobni mint a lemezzel maceráskodni
De ha van idő és kedv és hangulat, akkor csak csak előkerül a lemez és kinyílik egy más világ

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »



Én úgy látom, hogy már ez a jelen.
Vagyunk egy páran, akik még ellenállnak, de meddig...
 

 
Másképpen látom a dolgot.
 
Egyrészt akinél kiépült egy komoly cd rendszer (gyűjteménnyel) és mellette például LP rendszer (gyűjteménnyel), az miért is akarna egy 3. forrást -max kíváncsiságból.
Arról nem is beszélve, hogy manapság mennyi forrás is áll rendelkezésre:
-lp
-cd
-rádió/tuner
-szalagos magnó (esetleg kazetta)
-számítógép
Lassan beleveszünk ebbe, csak időnk nem marad hallgatni.
 
Inkább korosztályi különbségekre gondolok, a mai fiataloknak ez természetes dolog (bár ott is érdekes tendenciákat lehet észrevenni), az idősebb meg vagy érdeklődik vagy nem.
 
Az is igaz, hogy nem teljesen gondoltam át ezt a szabvány mondatot, mivel a cd-t a Philips-SONY fejlesztette, s így relatíve könnyű volt az adott kor technikai színvonalához mért szabványt kreálni. Amit azért erősen túlhaladott az idő, s jó lett volna azért frissíteni, azonban úgy gondolom ez senki érdeke már nem volt.
A számítógépnél meg úgy érzem, mindenki megy a maga feje után, kicsit katyvasz az egész, amiből még nagyon jó dolgok is jöhetnek (vagy nem).
Ezért is érdekes volt Attilával beszélgetnem, mert mondott olyan dolgokat, amikre nem is gondol egy átlag felhasználó, de már a kapuban van (na akkor lesz igazán érdekes a dolog).

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Társalgó

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Én úgy látom, hogy már ez a jelen.
Vagyunk egy páran, akik még ellenállnak, de meddig...
 
Amit leírtál, az mind igaz. Azért egy cd-t betenni, sima ügy, indul, leáll, ennyi.
Nincs semmiféle újraindítási macera.
 
Képlékeny. Meg lehet oldani egy használt 30 000.- Ft értékű IBM Thinkpad-el is,
meg 3 000 000.- Ft- os dedikált PC-vel is.
A számítógép olyan tempóban fejlődik, hogy nem tudom, mikorra lesz kiforrott.
 
 
 

Azt gondolom, hogy ez a jövő.
Azonban most jelenleg erős fenntartásom van, az egészet elég kiforratlannak érzem.
AZ LP-nél és CD-nél (ennél eleve szabvány is van) nagyjából tudja az ember mire számítson.
 
A számítógépes zenelejátszásnál inkább a kütyüzés lehetőségét érzem:
-milyen a gép (több ezer variáció is lehet, s lehet hogy 3 év múlva semmit sem fog érni a most megvásárolt drága készülék -biztosan vannak olyanok akiket ez nem érdekel, nekem mindig is fontos volt az értékarányosság, illetve, hogy megőrzi-e valamennyire a befektetett összeget)
-milyen az operációs rendszer
-az adott op rendszerhez optimalizált lejátszó/kezelő szoftver (ingyenes vagy fizetős, fejleszthető vagy statikus)
S a lényeg, a zenék, most még ingyenes (persze tudom vannak fizetősek is), na de ki garantálja hogy ez lesz. Sanda gyanúm, hogy a beetetés időszakát éljük, az átlag lehet marad ingyenes, a jobb meg fizetős.
Szóval számomra nagyon is képlékeny ez a dolog.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Azt gondolom, hogy ez a jövő.
Azonban most jelenleg erős fenntartásom van, az egészet elég kiforratlannak érzem.
AZ LP-nél és CD-nél (ennél eleve szabvány is van) nagyjából tudja az ember mire számítson.
 
A számítógépes zenelejátszásnál inkább a kütyüzés lehetőségét érzem:
-milyen a gép (több ezer variáció is lehet, s lehet hogy 3 év múlva semmit sem fog érni a most megvásárolt drága készülék -biztosan vannak olyanok akiket ez nem érdekel, nekem mindig is fontos volt az értékarányosság, illetve, hogy megőrzi-e valamennyire a befektetett összeget)
-milyen az operációs rendszer
-az adott op rendszerhez optimalizált lejátszó/kezelő szoftver (ingyenes vagy fizetős, fejleszthető vagy statikus)
S a lényeg, a zenék, most még ingyenes (persze tudom vannak fizetősek is), na de ki garantálja hogy ez lesz. Sanda gyanúm, hogy a beetetés időszakát éljük, az átlag lehet marad ingyenes, a jobb meg fizetős.
Szóval számomra nagyon is képlékeny ez a dolog.

 
BÚÉK
Hasonlóan vélekedek magam is.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »



Ravasz.
Megvárod, amíg kimegy a divatból?

 
Azt gondolom, hogy ez a jövő.
Azonban most jelenleg erős fenntartásom van, az egészet elég kiforratlannak érzem.
AZ LP-nél és CD-nél (ennél eleve szabvány is van) nagyjából tudja az ember mire számítson.
 
A számítógépes zenelejátszásnál inkább a kütyüzés lehetőségét érzem:
-milyen a gép (több ezer variáció is lehet, s lehet hogy 3 év múlva semmit sem fog érni a most megvásárolt drága készülék -biztosan vannak olyanok akiket ez nem érdekel, nekem mindig is fontos volt az értékarányosság, illetve, hogy megőrzi-e valamennyire a befektetett összeget)
-milyen az operációs rendszer
-az adott op rendszerhez optimalizált lejátszó/kezelő szoftver (ingyenes vagy fizetős, fejleszthető vagy statikus)
S a lényeg, a zenék, most még ingyenes (persze tudom vannak fizetősek is), na de ki garantálja hogy ez lesz. Sanda gyanúm, hogy a beetetés időszakát éljük, az átlag lehet marad ingyenes, a jobb meg fizetős.
Szóval számomra nagyon is képlékeny ez a dolog.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Társalgó

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Ravasz.
Megvárod, amíg kimegy a divatból?
 
Jelenleg nincs tervbe véve, s a tegnap hallottak alapján -nekem- még érdemes várni.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Csinálsz számítógépes forrást?
 
Jelenleg nincs tervbe véve, s a tegnap hallottak alapján -nekem- még érdemes várni.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Társalgó

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Csinálsz számítógépes forrást?
 

Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyien eljöttetek.
Külön köszönöm, s nagyon hálás vagyok Göllei Attilának, hogy ennyi sok hasznos információt megosztott velünk.
Remélhetőleg sokunkban kicsit tisztult kép, vagy még jobban belevitt az erdőbe
 
Azt nem ígérem, hogy negyedévente lesz ehhez hasonló találkozó, azonban ha igény mutatkozik rá, természetesen gyakrabban is összejöhetünk.
 
 
B.U.É.K!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyien eljöttetek.
Külön köszönöm, s nagyon hálás vagyok Göllei Attilának, hogy ennyi sok hasznos információt megosztott velünk.
Remélhetőleg sokunkban kicsit tisztult kép, vagy még jobban belevitt az erdőbe
 
Azt nem ígérem, hogy negyedévente lesz ehhez hasonló találkozó, azonban ha igény mutatkozik rá, természetesen gyakrabban is összejöhetünk.
 
 
B.U.É.K!
 

Online
Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Társalgó

Hozzászólás Szerző: kammerer »

Hasznos és kellemes találkozó volt, és ha mondjuk negyedévente lenne, felmerült vagy két évre elegendő téma is.  
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Társalgó

Hozzászólás Szerző: petimre »


Kedves Józsi!
 
Nagyon köszönöm a meghívást, igazán tanulságos és jó hangulatú délután volt.
 
Remélem folyt. köv...
 
 
üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Minden kedves érdeklődőt ezúton szeretnék meghívni 2017. december 30. tartandó összejövetelünkre.
Folytatva 2015-ben megkezdetett, most szeretném egy kis tartalommal is megtölteni e délutánt.
 
Előadó: dr Göllei Attila
Téma: számítógépes zenehallgatás
Időszak: 2017.12.30. 16.00-19.30
Cím: Veszprém, Sarkantyú utca 8.
 
Természetesen ingyenes a részvétel, azonban akit érdekel, kérem e-mailben jelezze részvételi szándékát:
ethosz64@gmail.com
 
Sajtos rágcsálni való lesz, meg üdítő.
Zenét tudok szolgáltatni, s lehet hozni LP-t és cd-t is (nem demózás!!!)
 
Átbeszéltük az előadás tartalmát, s nem egy statikus dolog lenne, hanem egy bevezető rész után, inkább kérdezz-felelek. Így inkább azok a témák kerülnének előtérbe, ami a hallgatóságot érdekli.
 

Online
Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Társalgó

Hozzászólás Szerző: kammerer »


Békés Boldog Ünnepeket!
Nektek is!
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Békés Boldog Ünnepeket!
 


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Felkerült a honlapra az EAL-07 hangfal, illetve lekerült a megszűnt termék.
 
http://www.ethoszaudio.hu/
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


2017.04.05-től megszűnt a partneri kapcsolatunk az egri Allegro Audio-val (Teleki Béla).
 
Kérem, ha valakit érdekelnek termékeink, ezentúl minket keressen meg, akár a honlapon megtalálható elérhetőségeink alapján, akár itt az AVX-n.
Továbbra is lehetőséget biztosítunk arra, hogy bármelyik termékünket otthon meghallgathassa letét ellenében.
 

Vendég

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tisztelt Topictársaim!
 
Hálát adok az égnek, hogy mikor hangsugárzót kerestem a szobámba, rátaláltam Józsira. Ami addig vezetett, hogy kiépült a teljes Ethosz kis rendszer. Kis szobába kis rendszer. Ami ebből a szobából kihozható, az szerintem megvan, számomra mindenképp. 
Sok mindent lehetne még.... de minek. Sok drágább rendszerem, komponensem volt ennél, csak ilyen jó nem.
Aláírásomban szerepelnek a komponensek. A belépő szintű eszközök vannak még picit megfűszerezve, ami - bár mindegyik alapvetően is igen élvezhető volt - még adott hozzá némi Ethosz esszenciát. 
Sajnos vagy nem sajnos, de én azt tapasztaltam, hogy bár a komponensek önmagukban is megállják a helyüket márkaidegen rendszerekben is, természetesen "azt" a hangot így komplett rendszerben adják.
Megkapta a pici pluszt a 2 hangsugárzó a prémium váltóval, a Cd lejátszó a tápegység moddal és a prémium kicsatoló kondikkal, az UNI-PAK erősítő a dual monová alakítással és szuper toroidok beépítésével. Igaz lett a mondás, sok kicsi sokra ment. Minden ráfordított Ft megérte.
 
Pörög a Manu Catché koncert, ez látható az alábbi képen: 
 

 
Aki hallani is szeretné, vegyen magának. Viccet félre téve, letéttel haza kell vinni meghallgatni. Mit vesztenél?
 
ákos

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »



Budapesten illetve vonzáskörnyezetében keresek partnert, aki cégünk termékeit szívesen felvállalná.
Lehet vállalkozás, de lehet magán személy is, a lényeg, hogy meg lehessen hallgatni, illetve bemutatni a készülékeket.
 
Kérem, hogy erre az e-mail címre írjon: ethosz64@gmail.com

 
Keresek partnert Kecskemét vagy Szeged vonzáskörzetében.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Budapesten illetve vonzáskörnyezetében keresek partnert, aki cégünk termékeit szívesen felvállalná.
Lehet vállalkozás, de lehet magán személy is, a lényeg, hogy meg lehessen hallgatni, illetve bemutatni a készülékeket.
 
Kérem, hogy erre az e-mail címre írjon: ethosz64@gmail.com
 

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”