Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó

Moderátor: pj-

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Társalgó

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »



Köszi, reméljük lesz ez még szebb és jobb is.


 
Ha olyan lesz a környezet, és az egyéb összetevők, mint amilyen minőséget a hangszórók képviselnek, akkor
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »






 
 
Köszi, reméljük lesz ez még szebb és jobb is.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Társalgó

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »



Az új bemutató szobánkról -még van rajta alakítani- egy fotó.
2012.01.11.-től lehet jönni hallgatózni, s hétvégén is megoldható, előre megbeszélt időpontban.


 

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Az új bemutató szobánkról -még van rajta alakítani- egy fotó.
2012.01.11.-től lehet jönni hallgatózni, s hétvégén is megoldható, előre megbeszélt időpontban.


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Megváltozott az elérhetőségünk:
Veszprém, Sarkantyú u.8.
T/F 88/780-115
E-mail (jelenleg ideiglenes) ethosz64@gmail.com
Mobil szám változatlan.
Ezek az adatok a honlapunkon is szerepelnek: http://www.artonius.hu/ethosz/
 
Az új helyen egy szebb és nagyobb bemutató szoba is lesz, amit remélhetőleg hamarosan is be tudunk mutatni.
 
 
Üdvözlettel: Puklics József

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Békés Boldog Ünnepeket!


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Mindenkit örömmel tájékoztatunk, hogy cégünk új helyre költözik Veszprémen belül.
A költözködés várhatóan 2012 január elejére befejeződik, s ekkortól egy nagyobb és remélhetőleg jobb és szebb bemutatótermünk lesz.
Ez azt jelenti, hogy ügyfeleket decemberben nem tudunk fogadni, azonban a folyamatban lévő megrendeléseket természetesen teljesítjük.
 
Tisztelettel: Puklics József

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »



Namost ezzel nem letiltani vagy érvényteleníteni szeretném a haragodat, de 6 számjegyű-e a károd? Mert nekem igen és persze senki nem tud semmit, senki nem látott semmit, sőt, el sem tudják képzelni mi történhetett. Magyar Postánál lopnak. Ezt úgy kell kezelni, minthogy a fű meg zöld. Tanulunk.. mindannyian. Kérdés mikor jön el a pont, amikor el merjük hinni a tényeket, s a saját hasznunkra, védelmünkre fordítani a jövőben. Rettenetesen okos vagyok, tudom.


 
 
Igen, tanulunk, csak sajnálatos, hogy egy magyar cégnél ezt kell tapasztalni.
Évekig kisebb problémákkal megúsztuk a dolgot -pár nap csúszás azt gondolom belefér- azonban ami az elmúlt fél évben tapasztalunk minden negatív várakozásunkat felül (illetve alul) múlt.
Azt gondolom, hogy sem magunkat mint cég, sem az ügyfeleket nem szabad/na kellemetlen helyzetbe hozni.
Részünkről lezártnak tekintem a dolgot, lehet, hogy majd újra próbálkozunk, de egy darabig biztos nem.

Vendég

Társalgó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De szerencsecsekket lehet venni Ahelyett, hogy ilyenekkel foglalkoznak, inkább a minőségi szolgáltatásra kéne törekedni.
Amikor sorkatona voltam, postás beosztást kaptam (csókos hely ).. Tudnék mesélni a postáról..
Azóta egyszer volt dolgom velük, egy fotóeszközt adtam fel utánvételesen, 1 hét alatt ért oda (írt a vevő), a pénz meg csak nem jött. 2 hét után lementem a postára, érdeklődésemre elmondták, hogy valóban ott van a pénzem.. Az is elmondták, hogy tényleg sajnálatos, hogy még kiértesítve sem lettem...

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Társalgó

Hozzászólás Szerző: venomer »



Tisztelt Mindenki!
 
Ezentúl szeretnénk tájékoztatni, hogy a mai naptól kezdve a Magyar Postán keresztül semmilyen levelet, csomagot nem adunk fel.
 
 
Tisztelettel: Puklics József


 
 
Namost ezzel nem letiltani vagy érvényteleníteni szeretném a haragodat, de 6 számjegyű-e a károd? Mert nekem igen és persze senki nem tud semmit, senki nem látott semmit, sőt, el sem tudják képzelni mi történhetett. Magyar Postánál lopnak. Ezt úgy kell kezelni, minthogy a fű meg zöld. Tanulunk.. mindannyian. Kérdés mikor jön el a pont, amikor el merjük hinni a tényeket, s a saját hasznunkra, védelmünkre fordítani a jövőben. Rettenetesen okos vagyok, tudom.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »



Tán valami elveszett?


 
 
Többek közt, meg 8 munkanapos szállítás, meg ...

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Társalgó

Hozzászólás Szerző: ruczak »



Tisztelt Mindenki!
 
Ezentúl szeretnénk tájékoztatni, hogy a mai naptól kezdve a Magyar Postán keresztül semmilyen levelet, csomagot nem adunk fel.
 
 
Tisztelettel: Puklics József


Tán valami elveszett?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Tisztelt Mindenki!
 
Ezentúl szeretnénk tájékoztatni, hogy a mai naptól kezdve a Magyar Postán keresztül semmilyen levelet, csomagot nem adunk fel.
 
 
Tisztelettel: Puklics József

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »



Nocsak, miért?
Lesz másik helyette?


 
 
Jövőre biztosan nem, inkább a hazai pályát szeretnénk erősíteni Veszprémben.
 
Például januárban tervezünk a Veszprémi Egyetemen egy jazz kultúrtörténeti előadást és komplett Ethosz Audio rendszer bemutatással egybekötött programot egyik hétvégén.

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

Társalgó

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Nocsak, miért?
Lesz másik helyette?

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »

A budapesti bemutató helységünk megszűnik az idei év végén.

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Társalgó

Hozzászólás Szerző: csupafül »


Szívesen adok otthoni hallgatózásra elő- végfokot! Ha szépen megkéred, Maliviper még talán házhoz is viszi Neked.
 

Köszi! Tegnap éppen olyan bort ittam, mint amit múltkor hoztál, jó volt
A kábeledet mikor vihetem vissza?
Az a legnagyobb problémám, hogy megint beindult nálam a hifibogár, már elkezdtem utánajárni az Ehosz cuccoknak...


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Társalgó

Hozzászólás Szerző: maliviper »



Köszi! Tegnap éppen olyan bort ittam, mint amit múltkor hoztál, jó volt
A kábeledet mikor vihetem vissza?
Az a legnagyobb problémám, hogy megint beindult nálam a hifibogár, már elkezdtem utánajárni az Ehosz cuccoknak...


Jövőhéten délután 3 körül már itthon leszek, ha erre jársz bedobhatod a kábelt.
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pali923 »



Így van! Biztos jobban kifutná magát egy nagyobb térben, de én ennek is örülök mert előtte kb fele ekkora szobában zenéztem!
 
Azért ha kész lesz a rendszer szívesen várlak egy hallgatózásra!
(Voltam Osztrákba, hoztam tuti kis Burgenlandi bort! Ne kocsival gyere)


Köszi! Tegnap éppen olyan bort ittam, mint amit múltkor hoztál, jó volt
A kábeledet mikor vihetem vissza?
Az a legnagyobb problémám, hogy megint beindult nálam a hifibogár, már elkezdtem utánajárni az Ehosz cuccoknak...
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Társalgó

Hozzászólás Szerző: maliviper »



Igazából maliviper szerénykedik. Én csak pár percig hallgattam ezt a felállást, de állítom, hogy sokaknak az igazi rendszere nem szól így (az viszont igaz, hogy nem ugyanaz, mint az Ethosz). Nagyon komoly ez a doboz, már az előző állapotában is. Egy kicsit "szigorú" a hangja, tényleg nagyon amerikai, de nagyon sokat tud. Egy kicsit nagyobb teret is elbírna biztosan.


Így van! Biztos jobban kifutná magát egy nagyobb térben, de én ennek is örülök mert előtte kb fele ekkora szobában zenéztem!
 
Azért ha kész lesz a rendszer szívesen várlak egy hallgatózásra!
(Voltam Osztrákba, hoztam tuti kis Burgenlandi bort! Ne kocsival gyere)
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pali923 »



Igazából majd akkor fogok tudni mesélni a hangjáról, ha kész lesz az egész rendszer!
Ahogy most hallgatom iPhone - Yamaha párossal, Fényévekre van egy Ethosz rendszer kifinomult zeneiségétől, így a hangfalak sem nagyon tudják megmutatni magukat!


Igazából maliviper szerénykedik. Én csak pár percig hallgattam ezt a felállást, de állítom, hogy sokaknak az igazi rendszere nem szól így (az viszont igaz, hogy nem ugyanaz, mint az Ethosz). Nagyon komoly ez a doboz, már az előző állapotában is. Egy kicsit "szigorú" a hangja, tényleg nagyon amerikai, de nagyon sokat tud. Egy kicsit nagyobb teret is elbírna biztosan.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Társalgó

Hozzászólás Szerző: maliviper »



-a teljes rendszer szimmetrikussá alakul (kábelek is természetesen)
-ezzel párhuzamosan bizonyos fejlesztések is megvalósulnak (pl. előfokban kondi cserék)
-RTP dacot SQ-vá varázsoljuk


 
Így van!
Nagyon tuti lesz!
Már nagyon várom!
CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »



A rendszer többi tagján mi lesz a fejlesztés?


 
 
Maliviper helyett én válaszolnék -ha nem gond
 
-a teljes rendszer szimmetrikussá alakul (kábelek is természetesen)
-ezzel párhuzamosan bizonyos fejlesztések is megvalósulnak (pl. előfokban kondi cserék)
-RTP dacot SQ-vá varázsoljuk
 
 
Szia:PJ

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

Társalgó

Hozzászólás Szerző: marci81 »



Igazából majd akkor fogok tudni mesélni a hangjáról, ha kész lesz az egész rendszer!
Ahogy most hallgatom iPhone - Yamaha párossal, Fényévekre van egy Ethosz rendszer kifinomult zeneiségétől, így a hangfalak sem nagyon tudják megmutatni magukat!


 
A rendszer többi tagján mi lesz a fejlesztés?

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
maliviper
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2006.06.27., kedd 06:48
Értékelés: 43

Társalgó

Hozzászólás Szerző: maliviper »



Milyen változást lett a hangban a cseréktől?


 
Igazából majd akkor fogok tudni mesélni a hangjáról, ha kész lesz az egész rendszer!
Ahogy most hallgatom iPhone - Yamaha párossal, Fényévekre van egy Ethosz rendszer kifinomult zeneiségétől, így a hangfalak sem nagyon tudják megmutatni magukat!

CD Futómű: ETHOSZ Audio CD-Transport (+Libra) DAC: ETHOSZ Audio Balanced RTP Vacuum Tube SQ Előfok: ETHOSZ Audio Balanced Zen (Referenc) Végfok: 2x ETHOSZ Audio PA-2.5 SQ (Bi-amp) Hangfal: WATT/Puppy by ETHOSZ Audio Kábelek: Nirvana S-L

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”