Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Phono előerősítők

Moderátor: pj-

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Pontos méretet nem tudok (már nincs nálam, elvitte a gazdája Ausztriába), ha jól emlékszem 40cm széles, 25cm mély, s a magassága 7-8cm (csövek nélkül).
 
A külalakról meg nem én döntöttem, ez volt a kívánság, ilyen lett (szép fa kerettel, betétekkel, fél fedetten persze más lenne, de nyilván az ára sem lenne annyi amennyi).

 
Számomra kifejezetten pozitív, ha egy gyártó rugalmas és eleget tesz a megrendelői igényeknek. 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Mekkora a mérete ?
 
Pontos méretet nem tudok (már nincs nálam, elvitte a gazdája Ausztriába), ha jól emlékszem 40cm széles, 25cm mély, s a magassága 7-8cm (csövek nélkül).
 
A külalakról meg nem én döntöttem, ez volt a kívánság, ilyen lett (szép fa kerettel, betétekkel, fél fedetten persze más lenne, de nyilván az ára sem lenne annyi amennyi).

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Rétegelt nyír az oldallapok, vörösréz a hordozó rész (vörösréz és sárga réz csavarokkal).
 
Mekkora a mérete ?

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: kammerer »



Tehát a nyitott konstrukció így néz ki. Mielőtt bárki bármi esztétikai vagy egyéb kérdést, megjegyzést tenne, leírom: a megrendelő így kérte, s ehhez alkalmazkodtunk.
Rétegelt nyír az oldallapok, vörösréz a hordozó rész (vörösréz és sárga réz csavarokkal).

Hehe, tegyünk megjegyzést a megrendelőre.  
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »



Mivel kis cég vagyunk, így könnyen tudjuk az egyedi konstrukciós igényeket megvalósítani.
 
A csöves phononál lehetőség van más házba, illetve nyitott kivitelűre is (ez viszont a megrendelő felelőssége). Erről a nyitott fajtáról teszek fel képet majd.
 
Valamint egy kombinált készülék is készül, jFET-es MC+csöves phono egy készülék házba (mindegyiknek külön tápegysége van).

 
Tehát a nyitott konstrukció így néz ki. Mielőtt bárki bármi esztétikai vagy egyéb kérdést, megjegyzést tenne, leírom: a megrendelő így kérte, s ehhez alkalmazkodtunk.
Rétegelt nyír az oldallapok, vörösréz a hordozó rész (vörösréz és sárga réz csavarokkal).


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Mivel kis cég vagyunk, így könnyen tudjuk az egyedi konstrukciós igényeket megvalósítani.
 
A csöves phononál lehetőség van más házba, illetve nyitott kivitelűre is (ez viszont a megrendelő felelőssége). Erről a nyitott fajtáról teszek fel képet majd.
 
Valamint egy kombinált készülék is készül, jFET-es MC+csöves phono egy készülék házba (mindegyiknek külön tápegysége van).

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »



A csöves phono ára csökkent, elég jelentős mértékben (165.000Ft-ról 128.000Ft-ra).
Köszönhetően a kedvező anyag és alkatrész beszerzésnek, illetve megrendelőink bizalmának.

 
Többen kérdezték, ezért leírom a felhasznált alkatrészeket:
-hangfrekis csövek ECC83 (3db)
-csöves az egyenirányítás (6x4) és a szabályzás is
-Takman és Caddock ellenállások
-Mundorf, ASC, silver mica kondenzátorok

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


A mini phononál szeretnék egy hibámat javítani, az alkalmazott IC típusát rosszul adtam meg.
TIBB (gyártmány) OPA2134 (DIL tokos verzió).
 
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


A csöves phono ára csökkent, elég jelentős mértékben (165.000Ft-ról 128.000Ft-ra).
Köszönhetően a kedvező anyag és alkatrész beszerzésnek, illetve megrendelőink bizalmának.
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Jelenleg úgy néz ki, hogy az idénre tervezett lemezjátszó, az idén sem készül el.
 
Helyette inkább a nagy phonora koncentrálok, illetve a csöves MC elektronikára.
Ez utóbbi kialakítása folyamatban van, s ha készen lesz, tesztelésre kiadom majd.
 

Avatar
gytam
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2016.04.04., hétf. 16:57
Értékelés: 4

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: gytam »


Kipróbáltan és meg is vettem a mini MC változatát. Ajánlom mindenkinek, aki alacsony áron akar phonot venni hallgassa meg.
Az Ethosz nálam testesen, természetesen,kellően gyorsan szólalt meg, az is igaz, hogy a minőségi hálózati kábelt meghálálja, de legalább felkínálja ezt a tuning lehetőséget.
Külön kiemelem a lehetőséget, hogy otthon ki lehet próbálni, ez sokunknak azt hiszem nagy ajándék...

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »



Szia!
 
AT OC7-hez keresek MC előerősítőt. Ennek adatai 0,35mV kimeneti fesz, 12 ohm belső ellenállás (ebben nem vagyok 100%-ban biztos) és 100 ohmos lezárást kíván. Van-e lehetőség a Te fonódat valahogy kipróbálni, összehasonlítani a jelenlegivel (NAD)? Én a nagyobb dual verzióra gondolnék, de lehet, hogy a mini is érdekelne. Ha gondolod privátban is megbeszélhetjük.

 
Szia!
 
MC pre-pre gondolsz, akkor van lehetőség természetesen.
Ráadásul pont egy AT -igaz OC9- van beállítva a demo készülék (igaz jelenleg ki van adva, de megoldható a dolog).
Ha gondolod, nyugodtan írhatsz:
ethosz64@gmail.com
 
Pontosan be tudom állítani a lezáró ellenállást és kapacitást hozzá.
 
Üdv: Puklics József

Avatar
gytam
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2016.04.04., hétf. 16:57
Értékelés: 4

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: gytam »


Szia!
 
AT OC7-hez keresek MC előerősítőt. Ennek adatai 0,35mV kimeneti fesz, 12 ohm belső ellenállás (ebben nem vagyok 100%-ban biztos) és 100 ohmos lezárást kíván. Van-e lehetőség a Te fonódat valahogy kipróbálni, összehasonlítani a jelenlegivel (NAD)? Én a nagyobb dual verzióra gondolnék, de lehet, hogy a mini is érdekelne. Ha gondolod privátban is megbeszélhetjük.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »



Pár gondolat a koncepcióról.
 
Az átlagnál sokkal komolyabb tápegységgel fogjuk készíteni.
A legtöbb kedvező árú phononál a legnagyobb probléma, hogy egyszerű dugasztápot használ. Nálunk 50VA toroid transzformátor és HEXFRED-ek lesznek. A tápkondenzátorok várhatóan Nichicon FW széria, s a stabilizátor rész tranzisztoros.
Maga a phono BB OPA2164 (eredeti), s a passzív alkatrészek magyar (REMIX) gyártmányúak lesznek (R534 ellenállások és stiroflex kondenzátorok).
Készülék doboza alu.
 
Várható fogyasztói ára 25.000Ft alatt lesz valamivel.
Igyekszünk majd többet készíteni, hogy legyen készleten belőle, s az első példányok nemsokára elkészülnek. Amint tudok, képeket is teszek fel.

 
Sajnálatos módon az R534 ellenállásból kifogytunk, így a RIAA részhez RCY55/65 ellenállásokat fogunk használni.
Hangminőségben nincs különbség -illetve én nem érzékeltem-, annyi hogy sokkal alacsonyabb a zajszintje ezeknek az ellenállásoknak.
Ára nem változott, annyi amennyi a honlapon is van.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


2016. szeptember 1-től minden mini termékünket Magyarországon belül ingyenesen postázzák (értékbiztosítással).
Magyarán e termékek szállítási költségét átvállaljuk.
-MPP (mini phono preamp)
-MPPMC (mini phono MC verzió)
-MPMC (mini MC pre-preamp dual verzió)
 
 
Valamint a csöves phono (EAP) optimalizálva lett, s japán ellenállások mellet japán film/oil kondenzátorokkal készítjük.
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »



Egy kis felhasználói visszajelzés.
 
A minap birtokomba került (értsd megvettem, hehe) a Mini Phono prototípusának kisjelű MC-hez átalakított változata, a hangszedőmhöz illesztve ( a jóval magasabb árfekvésű Goldring Eroica LX) , és elégedetten hallgatom.
Komoly tápegysége van, az erősítőáramkör Burr-Brown OPA IC-n alapuló egyszerű kapcsolás, - no persze nyilván mindenki jobban szereti a teljesen diszkrét áramkört, de az ugyebár nem ez az árszint. A jelek szerint az MC Mini Phono 28ezerbe fog kerülni, hát annyiért szerintem bőségesen megéri, főleg hogy kiváltok vele egy MC trafót is. Jellegzetes Ethosz hangvétel, semmi zsír, semmi izgágaság, hanem pontosság, tisztaság, nyugodtság, és legfőképpen nagyon zajtalan, ami ugyebár egy phono fokozatnál különösen fontos. Igazi "büdzsé vétel", okos tervezés, okos alkatrészekkel, az áráért felettébb korrekt szerintem. Érdemes kipróbálni, aki olcsón akar "elegendően jót", kulturált, ízléses, jólnevelt karakterűt. 

 
Köszönöm!
 
Nyilván ár/arányban kell gondolkodni, s pontosan azért is írtam le, hogy miből áll a készülék.
Így adott esetben, el lehet dönteni, hogy belevág-e valaki, avagy sem. Nincs zsákba macska effektus.
 
Igyekszünk folyamatosan készleten tartani, azonban ha valakinek speciális kérése van, természetesen nyitott vagyok rá. Azonban ilyenkor kicsit (vagy többet) várni kell a készülékre.

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: kammerer »


Egy kis felhasználói visszajelzés.
 
A minap birtokomba került (értsd megvettem, hehe) a Mini Phono prototípusának kisjelű MC-hez átalakított változata, a hangszedőmhöz illesztve ( a jóval magasabb árfekvésű Goldring Eroica LX) , és elégedetten hallgatom.
Komoly tápegysége van, az erősítőáramkör Burr-Brown OPA IC-n alapuló egyszerű kapcsolás, - no persze nyilván mindenki jobban szereti a teljesen diszkrét áramkört, de az ugyebár nem ez az árszint. A jelek szerint az MC Mini Phono 28ezerbe fog kerülni, hát annyiért szerintem bőségesen megéri, főleg hogy kiváltok vele egy MC trafót is. Jellegzetes Ethosz hangvétel, semmi zsír, semmi izgágaság, hanem pontosság, tisztaság, nyugodtság, és legfőképpen nagyon zajtalan, ami ugyebár egy phono fokozatnál különösen fontos. Igazi "büdzsé vétel", okos tervezés, okos alkatrészekkel, az áráért felettébb korrekt szerintem. Érdemes kipróbálni, aki olcsón akar "elegendően jót", kulturált, ízléses, jólnevelt karakterűt. 
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Újra van készleten a mini phono.
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Elkészült a mini phono MC verziója is.
Tehát ez egy olyan phono előerősítő, mint a sima MM verzió, csak alkalmas az MC hangszedőkhöz.
Mindig az adott hangszedőhöz lesz beállítva, azonban utólag könnyen átvariálható.
Készülék doboza ua mint az MM verzió.
 
A fogyasztói ára 28.000Ft lesz (pár plusz drágább alkatrész miatt, s a különbözet csak az alkatrész árat tartalmazza).
Próba verzió is lesz, természetesen belőle.
 
 

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: lacy »



Igen, természetesen.
Amint visszakapom, jelzek.

Ok. köszönöm

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


A demo verzió otthoni kipróbálása lehetséges?
 
Igen, természetesen.
Amint visszakapom, jelzek.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: lacy »



Tehát pár konkrét információ az MC elő-előerősítőről.
 

A demo verzió a drágább dual felépítésű.
 .
A demo verzió otthoni kipróbálása lehetséges?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Tehát pár konkrét információ az MC elő-előerősítőről.
 
Tranzisztoros felépítésű, ugyan olyan dobozba kerül, mint a mini phono (MPP).
Tápegységének felépítése követi a másikat, illetve alkatrész felhasználása is ugyan az. Kivételt képez abban, hogy több szűrőtagot alkalmazunk benne.
Fix lezárás lesz a hangszedő felé, azért mivel így pontosan be lehet állítani, másrészt kicsit sem olcsó ellenállások miatt, felesleges a vevők pénztárcáját terhelni. A bemeneti ellenállások itt nagyon alacsony ppm értékűek, amik ára ezer forint (darabonként). Lezáró kapacitás értékét szintén pontosan próbáljuk meg beállítani.
Valamint drágább és jobb kicsatoló kondenzátort alkalmazunk, mivel a lánc elején található, ezért árához képest, igyekszünk azt maximálisan kiszolgálni.
Mivel az MC hangszedők drágák, ezért feltételezem, hogy az átlagos felhasználó nem fogja havonta váltogatni. Természetesen váltás esetén átszereljük -ingyenesen.
 
Az MC-nek kétféle változata lesz, az egyik dual-mono (tehát a bal-jobb csatornának két teljesen független tápegysége van), illetve olyan, aminek egy alap tápegysége, s a szabályzó után van külön választva (ez single néven fut majd).
Másban nem fognak különbözni, tehát alkatrészek és a felhasznált anyagok is ugyan azok.
Dual-mono MC ára: 35.500Ft
Single MC ára: 25.000Ft
A demo verzió a drágább dual felépítésű.
 
Illetve nem titok, hogy dolgozunk a mini phononak az MC verzióján, ami nagyságrendileg 28-30 ezer forint lesz (pár drágább alkatrész miatt van az eltérés).
 
Mivel jelenleg a mini phonoból (MPP) teljesen kifogytunk, így várhatóan 2 hét múlva lesz elérhető újra (alkatrész szállítások miatt), azaz április 10 környékén.
 
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Olyan készülék dobozban, mint amiben a mini phono van, elérhető egy külön MC elő-előerősítő is.
Jelenleg ügyfélnél van tesztelésen, viszont utána ha valakit érdekel, természetesen meghallgathatja.
 
Műszaki és egyéb információt pár nap múlva.
 
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Néhány praktikus kiegészítés a phonokhoz (főleg a MPP):
 
Teljesítmény felvétele max: 2W
Szállítás megoldható, MPL (postai csomag, értékbiztosítással).
Előre utalást szoktam javasolni, s ekkor a szállítási költség 1.000Ft (az e feletti részt átvállaljuk).
Számla, használati utasítás és garancia jegy minden esetben a csomagban van. Információs tábla (széria számmal ellátva) a készülék alján található.
 
 
Igény esetén kérhető majd szürke alumínium színben is a mini phono (MPP).

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”