Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Moderálás szabályai

Ebben az al-Fórumban a szerződött Kereskedők és Gyártók számára biztosítjuk a megjelenési és kapcsolattartási lehetőséget.
Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


, szégyentábla kaloda... de az nem lenne baj, ha a többi fórumos is tud(hat)na róla, hogy esetleg veszélyes hirdető
Ez nagyon jó ötlet. Ha tényleg ilyen hülye valaki azt pellengérre kell állítani.

Najó, de hogyan? Minden ilyen kiemelés értelmetlen, hiszen kilép és regisztrál egy másik néven az illető. Azt hiszem, én inkább hagynám az adás/vételben a piaci törvényeket működni: aki lejáratja magát, nem vásárolnak tőle. Esetleg a moderátori közlemények között meg lehetne említeni, hogy XY inkorrekt módon akart üzletelni.
 
Béla! Tudom és megértem, hogy Shala és néhányan a bögyödben vannak. De egy ilyen nyílt fórumon nehéz mit kezdeni ezekkel. Csak abban bízhatunk, hogy a közösség kidobja magából őket. Ezt a folyamatot erővel nem lehet vezérelni.
 
A tegnapi történések alapján van egy olyan rossz érzésem, hogy az október hónap nagyon kemény időszak lesz a moderátoroknak.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: AVX »


, szégyentábla kaloda... de az nem lenne baj, ha a többi fórumos is tud(hat)na róla, hogy esetleg veszélyes hirdető 


Ez nagyon jó ötlet.
Ha tényleg ilyen hülye valaki azt pellengérre kell állítani.

Vendég

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem is lefejezésre gondoltam, de pl ha törzsfórumos, akkor a figyelmeztetési rendszer ugyanúgy élhetne, de itt mondjuk erősebben dominálna, tehát pl két ilyen pali csali hirdetés után esetleg némi kitiltás vagy nyilvános megszégyenítés, szégyentábla kaloda... de az nem lenne baj, ha a többi fórumos is tud(hat)na róla, hogy esetleg veszélyes hirdető
llenpélda a vevő, aki nem megy el de megígéri és ezt többször is megteszi ugyanazzal meg másokkal is, erre is tudok (nem saját) de jópár esetet..

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Tehát arra gondolok, hogy aki hirdet, az legyen egy komoly üzleti ajánlat, és ha a vevő(k) panaszkodnának, legyen valami szankció.Ne lehessen nótorius hintapalintás hirdetésfeladó Newman-t persze kivételezve

Érzékelem a problémát, de nem tudom, ezt hogyan lehetne megakadályozni.
 
Erre csak egy eBay-szerű vevő/eladó értékelő rendszer lenne jó, de az meghaladja erőnket. Egyéb ötlet?

Vendég

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Alapvetően ha jól tudom, az ebay-on is meg a vaterán is ki van pl írva, hogy a licit vételi ajánlatnak számít, és ha valaki komolytalankodik, akkor akár perrel is rákényszeríthetik a vásárlást... szóval nem ennyire szigorúra gondoltam, de az se lenne jó, ha más is ugy járna mint én, a fórumtárs meg vadul forumoz most is, sőt akadnak hirdetései is eladó holmikkal...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: AVX »


Tehát arra gondolok, hogy aki hirdet, az legyen egy komoly üzleti ajánlat, és ha a vevő(k) panaszkodnának, legyen valami szankció.
Ne lehessen nótorius hintapalintás hirdetésfeladó Newman-t persze kivételezve

Érdekes gondolat.
Nem tudom,hogy hogyan leget megfogni.
Lehet,hogy csak az apróhirdetés miatt regisztráltatta magát.

Vendég

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Vendég »


VAlami utalás kellene az adás-vétel topicban arra is, hogy az eladó meg persze a vevő is egy üzletet köt, de:
Én már jártam úgy, hogy egy fórumos meghírdetett valamit, rákérdeztem, mert érdekelt volna, erre előadott priviben egy zűrös történetet, hogy az aproneten is hirdeti, de ott 5000ft-al többért, és hogy ha érdekel akkor minimum 5000-el több...
Épp csak nem küldtem az édes anyukájához vissza
 
Tehát arra gondolok, hogy aki hirdet, az legyen egy komoly üzleti ajánlat, és ha a vevő(k) panaszkodnának, legyen valami szankció.
Ne lehessen nótorius hintapalintás hirdetésfeladó Newman-t persze kivételezve

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: AVX »


Az utolsó mondat kérdéses, beszéljük meg!
Szerintem tökéletes.
Még egy jó pont Fapacinak.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Az utolsó mondat kérdéses, beszéljük meg!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Fórumszabályzat tervezet:
 
1. Tagság:
 
Az AVX fóruma nyílt, bárki által olvasható, de hozzászólni csak regisztrált tagoknak lehet. A regisztráció során a fórumtag magára nézve kötelező érvényűnek fogadja el a fórumszabályzat betartását. A fórumon kötelező az internet általános kommunikációs és viselkedési szabályainak (Netikett) betartása. Tilos egymás sértegetése, gyalázása, személyiségi jogainak megsértése.
 
 
2. Hozzászólások:
 
2.1. A fórumban megjelenő információk hitelességéért kizárólag az azokat közzétevő fórumtag felel.
 
2.2. A szakmai részeken (Szoftver, Hardver, HiFi, Hangfalak, TV-plazma-LCD-projektor, HD, Csináld magad, kiadói fórumrész) csak a topicok címéhez köthető témában lehet hozzászólni.
 
2.3. A csevegő részeken (Galéria, Kávéház) nincs szigorú témafelügyelet, de törvénysértő témájú és tartalmú hozzászólás itt sem megengedett.
 
2.4. A kereskedői részben csak az adott kereskedő, gyártó termékeiről lehet írni. A kereskedő a saját topicjában moderátori jogokat élvez.
 
2.5. Az Adás/vétel részben kizárólag a hírdetési topic címében szereplő termékhez kapcsolódó hozzászólások megengedettek. Ennek megsértése esetén a topic törlésre kerül.
 
 
3. Reklám és marketing:
 
A fórumon reklám és marketing tevékenység kizárólag a szerződött üzleti partnereknek megengedett saját kereskedelmi topicjaikban. A fórum egyéb területein rájuk is az általános szabályok vonatkoznak.
 
 
4. Moderálás:
 
A moderátor felügyeli a fórumszabályzat betartását, melynek megsértése esetén figyelmeztetésben részesíti a vétkes fórumtagot és/vagy törli a szabálytalan hozzászólást. A 3. figyelmeztetés automatikus és végleges kizárással jár. A moderátor döntései ellen különösen indokolt esetben jogorvoslatért lehet fordulni az AVX vezetőségéhez.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Köszi.Azért is írtam ide először.
Mire végzek,már lenyugszok.
Az a bajom,ha megnézed ha beír utána csak ez a téma és semmi más.

Az ilyen esetek elkerülhetetlenek. Nem fog minden topic csak és kizárólag, folyamatosan az adott témánál maradni. Az ilyen és hasonló offtopic megnyilvánulások elkerülhetetlenek és nincs is velük semmi baj, amíg gyorsan véget érnek és nem kerülnek személyeskedő hangvételű hozzászólások bele.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszi.
Azért is írtam ide először.
Mire végzek,már lenyugszok.
Az a bajom,ha megnézed ha beír utána csak ez a téma és semmi más.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Shalafi barátunk ujra megérkezett és szapulja a hangszóróinkat.Piszkosul érdekli,hogy mit írtok neki.
Szarik rá.


Nem kell tudomást venni róla.
 
Szerintem amúgy nem szapult semmi, általánosságban írta, hogy van ahol a csomagolás fontosabb.
 
Nyugodtan válaszolhatsz a felvetésre, de én továbbra is azt mondanám, hogy békén kell hagyni. Előbb - utóbb le fog csengeni ez a dolog és amíg konkrétumokat nem ír, hogy ez hangszóró és vagy erősítő, bármi szar, addig nincs miért szólni neki. Felejtsd már el egy kicsir Shalafit.
 
- szerintem amúgy ahhoz képest lényegesen visszafogottabb mint volt.
 
Egyébként meg majd én válaszlok neki. (sőt, ezt már meg is tettem) De a legrosszabb ha ilyenkor törlöd amit írt, vagy erőből, sértettségből reagálsz. A mi dolgunk, hogy figyeljünk erre, hidd el, nem lesz baj.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: AVX »


Shalafi barátunk ujra megérkezett és szapulja a hangszóróinkat.
Piszkosul érdekli,hogy mit írtok neki.
Szarik rá.
nem akarom megint túl lihegni,de ha most reagálnék rá,akkor jönnének a többiek megvédeni,de az meg elég fura,hogy a saját ker topicunkba már lassan nem is írhatok.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Esetleg vmi értelmesebb formába kellene önteni ezt a szöveget. Ezt ha lehet, másra bíznám..
Este megfogalmazom, most melóznom kell.

Bocs, de ez ma már nem fog összejönni, hulla vagyok. Holnap pótlom.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


- ahha... egy kis jogosultsagi problema...
Újra próbáltam, nem változott a helyzet. Csak növelni - csökkeneni tudom a figyelmezetések számát, valamint üzenni, ill. indokot hagyni. Ennyi. Több nincs.
 
De asszem már lelépek, mert vmiért iszonyat lassú a fórum és nincs türelem minden hozzászólást előtt - után perceket várni.
 
szerk: Most bezzeg gyors lett a fórum
 
Itt a kép, amit én látok


Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Tami »


- meg kene probalnod ugy csinalni, hogy csak a modi jovahagyasaval jelenhet meg a hozzaszolasom..
Ez a rész az, amit nem találok én sehol se..

- ahha... egy kis jogosultsagi problema...
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


- meg kene probalnod ugy csinalni, hogy csak a modi jovahagyasaval jelenhet meg a hozzaszolasom..
Ez a rész az, amit nem találok én sehol se..

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Tami »


- tesztelj rajtam: 
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=3695

No lehet ki is rugtalak, mert 100%-ra ment a figyelmeztetéseid száma

- en meg 0%-ot latok
- meg kene probalnod ugy csinalni, hogy csak a modi jovahagyasaval jelenhet meg a hozzaszolasom..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


- tesztelj rajtam: 
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=3695

No lehet ki is rugtalak, mert 100%-ra ment a figyelmeztetéseid száma

Vendég

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vmi hasonló pontok kellenének szerintem a fórumszabályzatba.
Nekem megfelel, bár ha mondjuk saca leírja egy fórumban, hogy de jók az oxygen házak, akkor az már reklámnak minősül? Én talán nem szigorítanám azzal, hogy a fórum nyilvános részében egy kerekedő nem promotionálhat.

Szerintem meg inkább az szokott előfordulni (ami szerintem helyénvaló is lehet) hogy pl pont saca írja be ha valaki olyan termékről érdeklődik, ami az Ő témaköre hogy pl. nézz be ebbe a topicba vagy itt találsz megoldást
ez szerintem teljesen krrekt mód arra, hogy a saját kertopicjába irányítsa az érdeklődőt, ráadásban ha nem Ő saját maga teszi, akkor 1 órán belül valaki más úgyis ugyanezt fogja javasolni a kérdezőnek.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Tami »


- erre a tobblepcsos figyelmeztetesre van beepitett funkcio: - most 3 lepcsos..

Ez szerintem maradhat is így, hiszna az első csak egy síma privát üzenet, akkor még nem növeljük a számlálót. A következőtől növekszik..
 
A kitiltás automatikus a 3.-tól?
 
Ha az, akkor beállítható, hogy a 2.-tól csak úgy írhasson, hogy előbb a modi ellenőrzi azt?

- tesztelj rajtam:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=3695
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


- erre a tobblepcsos figyelmeztetesre van beepitett funkcio: - most 3 lepcsos..

Ez szerintem maradhat is így, hiszna az első csak egy síma privát üzenet, akkor még nem növeljük a számlálót. A következőtől növekszik..
 
A kitiltás automatikus a 3.-tól?
 
Ha az, akkor beállítható, hogy a 2.-tól csak úgy írhasson, hogy előbb a modi ellenőrzi azt?

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Tami »


- erre a tobblepcsos figyelmeztetesre van beepitett funkcio:
- most 3 lepcsos..

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


igen, ezt egészítettem ki egy negyedikkel pontosabban amit én írtam, abban az első még nem számít bele és a másodiktől kezdődik a sorozat.
Ha őszinta akrok lenni nekem mindegy. Legyen négy. A negyedik maga a kirugás.

Vissza: “Kereskedők és Gyártók valamint Támogatók”