Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Moderálás szabályai

Ebben az al-Fórumban a szerződött Kereskedők és Gyártók számára biztosítjuk a megjelenési és kapcsolattartási lehetőséget.
Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »

Tőlem ki lehet szedni a moderátoros részt. Úgy gondolom úgysem fogok olyan esetekben eljárni, amikor nem szükséges, ha meg mégis, kirúgtk a pi***ba

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


8.3 Ha úgy érzed egy Adminisztrátor visszaél a jogaival, nyugodtan látogass el egy másik weboldalra.
a 8.3 k*rvajo
 
a konnyem kicsordult ugy rohogok


Tényleg jó!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


- nekem ez nem tetszik: 
"A moderátor döntései ellen különösen indokolt esetben jogorvoslatért lehet fordulni az AVX vezetőségéhez."

taminak igaza van
egyreszt akit moderaltak annak kulonosen indokolt lesz mindig, masreszt ezzel a moderatorok szerepe, mint vegrehajto szerv csorbul, harmadreszt konkretan meg kellene hatarozni kihez lehet fordulni, a vezetoseg itt tul tag fogalom, raadasul a moderatorok is benne vannak, mehet fellebezni a sertett ahhoz aki ellen fellep...


Egyetértünk. De mint írtam, én is ki akartam ezt venni, de a moderátorok kérték, hogy maradjon. Döntsétek el!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


"2.4. A csevegő részeken (Galéria, Kávéház) nincs szigorú témafelügyelet, de törvény- és jogsértő témájú és tartalmú hozzászólás itt sem megengedett." itt mire utal a tema es mire a tartalmu? a tema mint topikcim ertendo? 
elozohoz hasonloan a "2.3. A szakmai részeken (Szoftver, Hardver, HiFi, Hangfalak, TV-plazma-LCD-projektor, HD, Csináld magad, kiadói fórumrész) csak a topicok címéhez köthető témában lehet hozzászólni." szamomra igy nem ertelmezheto a korlatozas (topikcim vs tema)

Hm... a kávézóban bármilyen topicot lehet nyitni, ahogy eddig is. Én ezt értettem téma alatt. A "tartalmú" pedig a hozzászólás maga. Másoknak sem egyértelmű ez így? Mert akkor át kell írni.
"2.6. Az Adás/vétel részben a hírdetési topic nyitója kérheti az általa nem kívánatos hozzászólások törlését a moderátoroktól. Az ezen fórumrészben leírt üzleti ajánlat betartása a hozzászólóra nézve kötelező." ezt egyaltalan nem ertem, milyen uzleti ajanlat betartasa? (de attol is felek hogy a hirdetok helyetti moderalas tul nagy terhet jelenthet ha rakapnak)
Én üzleti ajánlat alatt magát a hírdetést, illetve a konkrét vételi ajánlatot értem. Te?

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Tami »


- nekem ez nem tetszik: 
"A moderátor döntései ellen különösen indokolt esetben jogorvoslatért lehet fordulni az AVX vezetőségéhez."
Hát igen. Kérdésre tettem fel a dolgot, hogy maradjon-e, de a moderátorok kérték, hogy igen. Tőlem kivehetjük.
- igazabol a tobbiek, foleg az erintettek velemenye erdekelne.., en csak a korabban leirt vesszoparipam alajan mondtam, hogy nem szerencses ez igy.
- de kivancsian varom a modik velemenyet, ok ezt hogyan gondoljak.
- aztan tutko osszeall a vegleges verzio..
 
ui.
- kicsit gondolkodva rajta, benne hagyhatnank ezt a reszt, ugy modositva, hogy priviben jelezheti a problemajat a modinak, szvsz a jogorvoslat mint kifejezes nem teljesen helytallo itt.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


- nekem ez nem tetszik: 
"A moderátor döntései ellen különösen indokolt esetben jogorvoslatért lehet fordulni az AVX vezetőségéhez."

Hát igen. Kérdésre tettem fel a dolgot, hogy maradjon-e, de a moderátorok kérték, hogy igen. Tőlem kivehetjük.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Tami »


- ez sem rossz otlet: egy rovid es egy hosszabb verzio:
 
http://www.mke.oszk.hu/tajek.html#forum
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Tami »


- egy pdas portal egy resze ez tetszik:
Moderálással kapcsolatos kérdések:

A moderátori döntéssel kapcsolatosan indított vitának nem a Fórumon van a helye. A moderálással kapcsolatos kérdéseket a moderátorokkal lehet megvitatni magánlevélben. Amennyiben úgy érzed, hogy jogtalanul moderáltak szintén magánlevélben jelezd a moderátorok felé!


T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


8.3 Ha úgy érzed egy Adminisztrátor visszaél a jogaival, nyugodtan látogass el egy másik weboldalra.
a 8.3 k*rvajo
 
a konnyem kicsordult ugy rohogok

o v e r p o w e r e d

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


- nekem ez nem tetszik: 
"A moderátor döntései ellen különösen indokolt esetben jogorvoslatért lehet fordulni az AVX vezetőségéhez."

taminak igaza van
egyreszt akit moderaltak annak kulonosen indokolt lesz mindig, masreszt ezzel a moderatorok szerepe, mint vegrehajto szerv csorbul, harmadreszt konkretan meg kellene hatarozni kihez lehet fordulni, a vezetoseg itt tul tag fogalom, raadasul a moderatorok is benne vannak, mehet fellebezni a sertett ahhoz aki ellen fellep...

o v e r p o w e r e d

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Tami »


- egy ingyenes [Joomla] portal-hoz tartozo forumszabalyzat magyarul:
FIGYELEM: A Szabályzat el nem olvasása nem jogosít fel annak megszegésére!
Az alábbi szabályokat kérjük betartani, a kultúrált fórum megőrzésének céljából:

1.0 Hozzászólási szabályok
1.1 Mielőtt felteszed a kérdésed, használd a keresőt. A kérdésed vagy felvetett témád már lehet hogy meg lett oldva, beszélve.
1.2 Kérjük a megfelelő fórumba helyezd a megnyitni kívánt témát. Amennyiben nem így teszel, át lesz helyezve, vagy ha már van ilyen téma, törölve lesz.
1.3 Egy rövid, tömör címet adj a témádnak, ami összegzi, hogy mi is a kérdésed.
1.4 Ne használd a „Sürgős” vagy „Fontos” szavakat a témád címében. Az összes hozzászólást fontosnak tartjuk.
1.5 Ne használj nagybetűket, túlzott számú kérdőjelet (?) vagy felkiáltójelet (!) a témád címében vagy a hozzászólásodban.
1.6 Ha hibát vétettél a hozzászólásban, használd a „Javít” funkciót. Válaszolni a saját kérdésedre nem kívánatos a fórumon.
1.7 Mellőzd az egyszavas / csak smileykat (grimaszokat) tartalmazó hozzászólásokat.
1.8 Ha bizonytalan vagy a hozzászólásodban, nyugodtan kérdezz meg egy moderátort mielőtt elküldöd.

2.0 Közösségi szabályok
2.1 Segíts másoknak. A fórum egy közösség, és akkor működik a legjobban ha megosztjuk az információkat.
2.2 Légy türelmes. Az összes fórumon résztvevő tag a saját szabadidejében osztja meg véleményeit, válaszait.
2.3 Adj visszajelzést. Ha valaki segített neked a kérdésed megválaszolásában, próbálj meg választ adni, hogy működött-e vagy nem.
2.4 Légy rendes az újakkal. Ne kergesd el őket mert nem olvasták el a fórum etikettet. Üdvözöld őket, és ne éreztesd velük azt, hogy buták vagy csacskák. Emlékszel a Joomla!-val való első lépéseidre?
2.5 Ha segítettek neked megoldani egy problémát, hálából köszönd meg a segítséget!
2.6 Mást lebutázni, vagy egyéb módon kellemetlen helyzetbe hozni azért mert most kezd ismerkedni a Joomla!-val, azonnali kizárást von maga után.
2.7 Ha valaki bemutat egy oldalt, szigorúan tilost azt fikázni, leszólni, ha nem tetszik, akkor írd le hogy miért, inkább tanácsot adj. Vagy ne reagálj rá.
2.8 Csak azért ne regisztrálj, hogy utána ne szólj hozzá egy témához sem! A nulla hozzászólással rendelkező felhasználók, a regisztráció időpontjától számított 1 hónapon belül törölve lesznek.

3.0 Szigorúan tiltott
3.1 Ne spammelj és ne hirdess oldalakat a fórumokban!
3.2 Ne flamelj és ne írj rágalmazó, sértegető, durva, utálatos, rasszista, szexuális, bosszantó vagy obszcén szavakat tartalmazó üzeneteket!
3.3 Ne crosspostingolj, azaz a témád mindig csak egy (1) fórumba illeszkedjen! Ne nyisd meg a témád több hasonló fórumban!
3.4 Ne tégy közzé illegális anyagot és ne írj linkeket ahol illegális szoftverek találhatók!
3.5 A fentiek megszegése az üzeneted eltávolítását, az azonosítód és IP címed azonnali kitiltását vonja maga után korlátlan időre.
3.6 Ne hirdess más webfejlesztéssel foglalkozó cégeket és weblapokat!
3.7 Ha olyan oldalt látsz, amiről hiányoznak a Joomla! által előírt licensz adatok, azt szigorúan tilos leírni a fórumban. Ha ilyet látsz, azt a szerkesztőknek küldd el, ők tudják mit kell ilyen esetben tenni!

4.0 Szabályok, Moderátorok és Adminisztrátorok
4.1 A szabályok megváltoztatására csak a weboldal tulajdonosának van engedélye.
4.2 A fórum rendbentartása érdekében moderátorok ügyelnek a fórumokban. A Moderátorok az Adminisztrátorok által vannak kiválasztva.
4.3 A Moderátorok további jogokkal rendelkeznek a fórumokban. Amellett hogy le tudnak zárni egy témát vagy teljesen el is tudják távolítani, át tudják helyezni, ki tudják emelni az adott témát.
4.4 A Moderátorok további, az adott fórumra jellemző szabályokat állíthatnak fel.
4.5 Ha úgy érzed hogy egy Moderátor visszaél a jogaival, nyugodtan értesíts egy Adminisztrátort.
4.6 A Globális Moderátorok az összes fórum felett rendelkeznek jogokkal. A Globális Moderátorok az Adminisztrátorok által vannak kiválasztva.
4.7 Az Adminisztrátorok felelősek a közösség technikai hátterének biztosításában. Az Adminisztrátorok választják ki a Moderátorokat és Globális Moderátorokat.

5.0 Új téma létrehozása
5.1 Ha új témát szeretnél létrehozni, előtte nézz szét, hogy van-e már ilyen téma.
5.2 Ha valaki látja, hogy a másik új témát hozott létre, holott már van ilyen jellegű téma, akkor legyen szíves és szóljon a téma indítójának, hogy elfelejtett valamit. Az ilyen témákat a fórum adminjai lezárják, vagy törlik.
5.3 A kereső használata KÖTELEZŐ, különben mi értelme?

6.0 Tanácsok
6.1 Nem célszerű önmagunkat idézni.
6.2 Nem célszerű új témát felvetni más témajú hozzászólásban.
6.3 Amennyiben a legutolsó hozzászólásra válaszolsz, akkor a hozzászólást ne idézd! Ha a hozzászólás egy bizonyos részére akarsz válaszolni, akkor az idézetbe csak azt a részt hagyd meg.

7.0 Reklám
7.1 NE reklámozz webfejlesztő cégeket és szolgáltatásait ( ez a fórum nem erre való )

8.0 Záró szavak
8.1 Élvezd a fórumozást és tanulj sokat!
8.2 Nyugodtan vedd fel a kapcsolatot az egyik Adminisztrátorral ha nem értesz valamit a szabályzatban.
8.3 Ha úgy érzed egy Adminisztrátor visszaél a jogaival, nyugodtan látogass el egy másik weboldalra.


T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


par dolgot nem ertek
 
"2.4. A csevegő részeken (Galéria, Kávéház) nincs szigorú témafelügyelet, de törvény- és jogsértő témájú és tartalmú hozzászólás itt sem megengedett." itt mire utal a tema es mire a tartalmu? a tema mint topikcim ertendo?
 
elozohoz hasonloan a "2.3. A szakmai részeken (Szoftver, Hardver, HiFi, Hangfalak, TV-plazma-LCD-projektor, HD, Csináld magad, kiadói fórumrész) csak a topicok címéhez köthető témában lehet hozzászólni." szamomra igy nem ertelmezheto a korlatozas (topikcim vs tema)
 
"2.6. Az Adás/vétel részben a hírdetési topic nyitója kérheti az általa nem kívánatos hozzászólások törlését a moderátoroktól. Az ezen fórumrészben leírt üzleti ajánlat betartása a hozzászólóra nézve kötelező." ezt egyaltalan nem ertem, milyen uzleti ajanlat betartasa? (de attol is felek hogy a hirdetok helyetti moderalas tul nagy terhet jelenthet ha rakapnak)
 
a felsorolassal kapcsolatos dolgot kivettem ebbol a hozzaszolasbol, azt at kell neznem ujra
o v e r p o w e r e d

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Tami »


- nekem ez nem tetszik:
 
"A moderátor döntései ellen különösen indokolt esetben jogorvoslatért lehet fordulni az AVX vezetőségéhez."
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »

Részemről is rendben van.

Vendég

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez nekem jónak tűnik

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Fórumszabályzat tervezet v1.1:
 
1. Tagság:
 
Az AVX fóruma nyílt, bárki által olvasható, de hozzászólni csak regisztrált tagoknak lehet. A regisztráció során a fórumtag magára nézve kötelező érvényűnek fogadja el a fórumszabályzat betartását. A fórumon kötelező az internet általános kommunikációs és viselkedési szabályainak (Netikett) betartása.
 
 
2. Hozzászólások:
 
2.1. A fórumban megjelenő információk hitelességéért kizárólag az azokat közzétevő fórumtag felel. A hozzászólások tartalmát az AVX csak alkalmanként ellenőrzi és azokkal nem feltétlenül ért egyet. A hozzászólások rendelkezési jogáról a hozzászóló lemond, így azok az AVX által szabadon felhasználhatók, újraközölhetők, stb., a hozzászóló külön engedélye nélkül is.
 
2.2. Az AVX igyekszik a Fórumban esetlegesen megjelenő jogot, törvényt, becsületet sértő hozzászólásokat részlegesen vagy teljes terjedelmükben törölni, amennyiben az alábbi esetek fennállnak:
 
* rágalmazás
* becsületsértés
* kegyeletsértés
* közösség elleni izgatás (nemzeti, faji, etnikai, vallási vagy egyéb csoportok ellen)
* nemzeti jelkép megsértése
* rémhírterjesztés vagy pánikkeltés
* közveszéllyel fenyegetés
* személyi jogok, jó hírnév megsértése
* az AVX üzleti érdekeinek megsértése
 
2.3. A szakmai részeken (Szoftver, Hardver, HiFi, Hangfalak, TV-plazma-LCD-projektor, HD, Csináld magad, kiadói fórumrész) csak a topicok címéhez köthető témában lehet hozzászólni.
 
2.4. A csevegő részeken (Galéria, Kávéház) nincs szigorú témafelügyelet, de törvény- és jogsértő témájú és tartalmú hozzászólás itt sem megengedett.
 
2.5. A kereskedői részben csak az adott kereskedő, gyártó termékeiről lehet írni. A kereskedő a saját topicjában moderátori jogokat élvez, tehát szabadon törölheti az számára nem kívánatos hozzászólásokat.
 
2.6. Az Adás/vétel részben a hírdetési topic nyitója kérheti az általa nem kívánatos hozzászólások törlését a moderátoroktól. Az ezen fórumrészben leírt üzleti ajánlat betartása a hozzászólóra nézve kötelező.
 
 
3. Reklám és marketing:
 
A fórumon reklám és marketing tevékenység kizárólag a szerződött üzleti partnereknek megengedett saját kereskedelmi topicjaikban. A fórum egyéb területein rájuk is az általános szabályok vonatkoznak. Más reklám és marketingeszközzel kizárólag az AVX élhet a fórum teljes felületén.
 
 
4. Moderálás:
 
A moderátor felügyeli a fórumszabályzat betartását, melynek megsértése esetén figyelmeztetésben részesítheti a vétkes fórumtagot és/vagy törölheti a szabálytalan hozzászólást. A 3. figyelmeztetés automatikus és végleges kizárással jár. A moderátor döntései ellen különösen indokolt esetben jogorvoslatért lehet fordulni az AVX vezetőségéhez.
 
5. Személyes adatok védelme:
 
Az AVX megfelelő technikai megoldásokkal védi a regisztrált felhasználók személyes adatait, de a felhasználó által nyilvánossá tett adatok harmadik személy általi esetleges rosszindulatú felhasználásáért nem vállalja a felelősséget.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


adatlap=adatlap
honlap=barhol
a sajat jogaink kiterjesztese a cel, nem a korlatozasa
o v e r p o w e r e d

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Igen, tudom, de van ilyen megjelentetési szándék bennünk a továbbiakra nézve? Csak érdeklődöm.
 
Nekem biztosan nincs ilyen szándékom De ki tudja atc szempontjából mit hoz a jövő?
 
Ez OK, csak nem értettem, milyen HONLAPON jelennek meg ezek az infók. Szerintem ezt inkább adatlapnak hívjuk. Ha már precízkedünk... 
 
ja.. ok. Ebben neked van igazad!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ezzel mi a cél a törlési lehetőségen kívül? Hol akarjuk újraközölni, felhasználni a hozzászólásokat?
Anno ugye a DVDCenter magazinban jelentek meg a fórumból ollózótt hozzászólások. Volt ebből is vita..

Igen, tudom, de van ilyen megjelentetési szándék bennünk a továbbiakra nézve? Csak érdeklődöm.

Milyen honlapon jelennek meg személyes adatok?
A személyes adatok egyrésze megtalálható. ICQ, msn, stb. gond nélkül elérhető bárki számára. Az e-mail is kideríthető, ha küldessz egyet az adott usernek és az válaszol. A lényeg ebben az, hogy ezen adatok harmadik személy által bármire is történő felhasználásért az oldal nem vállal felelőséget. Szerintem ez jó dolog.

Ez OK, csak nem értettem, milyen HONLAPON jelennek meg ezek az infók. Szerintem ezt inkább adatlapnak hívjuk. Ha már precízkedünk...

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Itt javaslom a "vétkes hozzászóló" kifejezést alkalmazni, mivel a megtámadott fórumtag is érintett az ügyben, de gondolom emiatt nem akarjuk kizárni.
 
Legyen, bár ez nekem picit olyan túlzott precizitásnak tűnik, de igazából így kevésbé lehet belekötni.
 
Ezzel mi a cél a törlési lehetőségen kívül? Hol akarjuk újraközölni, felhasználni a hozzászólásokat?
 
Anno ugye a DVDCenter magazinban jelentek meg a fórumból ollózótt hozzászólások. Volt ebből is vita..
 
Ebben a kérdésben (is) bizonytalan vagyok. Hivatkozhatunk az AVX üzleti érdekeire, ha azok nem nyilvánosak? 
 
Van benne igazság, de nem érzem problémának.
 
No, ezt valahogy precízebben kellene leírni, mert ha a reklámot sugalló információk tilosak, akkor a hozzászólások negyede máris törölhető.
 
Én azt mondtam, hagyjuk ki, Béla azt, hogy maradjon. Át kell fogalmazni, kiemelve a ker. topicok mentességét ez alól.
 
100%-osan úgysem lehet ezt kiszűrni, Sőt, én igazából azt sem tudom, hol lesz a határ, ahonnan már reklámnak minősül. Mert az, hogy leírom ez vagy az szerintem k*rvajó, az most reklám? Ha meg nem írhatom le, akkor hogyan értesüljünk bármiről is.. ?
 
Milyen honlapon jelennek meg személyes adatok?
 
A személyes adatok egyrésze megtalálható. ICQ, msn, stb. gond nélkül elérhető bárki számára. Az e-mail is kideríthető, ha küldessz egyet az adott usernek és az válaszol. A lényeg ebben az, hogy ezen adatok harmadik személy által bármire is történő felhasználásért az oldal nem vállal felelőséget. Szerintem ez jó dolog.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mivel nem hiszek a minden esetre ráhúzható szabályozásban, én a rövidebb változatot támogatnám. A reklámra vonatkozó előírás abban is benne van, de leírhatjuk bővebben is. Ha ragaszkodtok a hosszabb verzióhoz, összekalapálom a kettőt.
 
Előtte viszont tisztázzunk néhány pontot, mielőtt félreértem:
 
"A fenti elvekkel ütköző hozzászólásokat az AVX.hu saját észlelés, vagy bejelentés után a lehető legrövidebb időn belül megvizsgálja, és szükség esetén részben vagy teljes egészében törli. Kirívó vagy ismétlődő esetben az érintett felhasználó(k) kitiltása is alkalmazható a Fórum rendjének fenntartása érdekében."
 
Itt javaslom a "vétkes hozzászóló" kifejezést alkalmazni, mivel a megtámadott fórumtag is érintett az ügyben, de gondolom emiatt nem akarjuk kizárni.
 
 
"A Fórumba beírt hozzászólások rendelkezési jogáról a hozzászóló automatikusan lemond, így azok az AVX által szabadon felhasználhatók, újraközölhetők, stb., a hozzászólás beírójának külön engedélye nélkül is."
 
Ezzel mi a cél a törlési lehetőségen kívül? Hol akarjuk újraközölni, felhasználni a hozzászólásokat?
 
 
" * az AVX.hu üzleti érdekeinek megsértése"
 
Ebben a kérdésben (is) bizonytalan vagyok. Hivatkozhatunk az AVX üzleti érdekeire, ha azok nem nyilvánosak?
 
 
"* tilos ezen kívül direkt kereskedelmi reklámot, vagy azt sugalló információt megjelentetni"
 
No, ezt valahogy precízebben kellene leírni, mert ha a reklámot sugalló információk tilosak, akkor a hozzászólások negyede máris törölhető.
 
 
"A Kiadó megfelelő technikai megoldásokkal védi a honlap regisztrált felhasználóinak a honlapon megjelenő személyes adatait (nicknév, e-mail cím), de az ilyen mások által is megtekinthető adatok esetleges rosszindulatú felhasználásáért nem vállalja a felelősséget."
 
Milyen honlapon jelennek meg személyes adatok?

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »

A szabályzat csak onnantól él majd, ha az adás - vétel megtörténik? Mert ha nem, akkor lassan ki lehetne tenni..

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: AVX »


A reklám rész nagyon fontos.A kereskedőknek és gyártóknak kell érezniük,hogy azért fizetnek,hogy ők több jogot kapjanak és nyugodtan üzleteljenek ott.

Akkor maradjon, de ki kell egészíteni azzal/vagy módosítani kell úgy, hogy csak a ker. topicban lehet.

Ezzel 100%-ban egyetértek és én is így gondoltam.
Ha kint tiltjuk és bent nem,akkor könnyebben bemennek a ker topicba.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


A reklám rész nagyon fontos.A kereskedőknek és gyártóknak kell érezniük,hogy azért fizetnek,hogy ők több jogot kapjanak és nyugodtan üzleteljenek ott.

Akkor maradjon, de ki kell egészíteni azzal/vagy módosítani kell úgy, hogy csak a ker. topicban lehet.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Moderálás szabályai

Hozzászólás Szerző: AVX »


A reklám részt vagy nem kellene beletenni, vagy kiegészíteni azzal, hogy kivétel a ker. topicok, de én inkább kiszedném a felsorolásból.
 


A reklám rész nagyon fontos.
A kereskedőknek és gyártóknak kell érezniük,hogy azért fizetnek,hogy ők több jogot kapjanak és nyugodtan üzleteljenek ott.

Vissza: “Kereskedők és Gyártók valamint Támogatók”