Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fejlesztések

Ebben az al-Fórumban a szerződött Kereskedők és Gyártók számára biztosítjuk a megjelenési és kapcsolattartási lehetőséget.
Vendég

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó kérdés. Talán időkorlátozással. Tehát egy új belépő ne nyithasson azonnal újat. 1 hét alatt talán elolvas néhány meglévőt.
 
Támogatom. Bele kell venni a fórumszabályzatba.
 
Amikor ezt javasoltam, az járt a fejemben, hogy a HiFi-hez, házimozihoz mérhető hobbista tömeg a fotósoknál létezik, tehát be kellene őket vonni.
 
Itt két dolgot kell figyelembevenni. Az egyik az aprózódás. Ha sok mindennel akarunk foglalkozni a több látogató miatt az könnyen a főcsapás hátrányára válna. Másszóval el kell gondolkodni, hogy a társaság igényeit szolgáljuk-e ki vagy pedig adott csapásvonalra toborozzuk a társaságot.
A másik, hogy a fotós fórum másmilyen felépítést igényelne. Gondolok itt a tesztképek felrakása értékelése, ugyanez gépekre, stb. Nem tudom egyáltalán kivitelezhető lenne-e. Persze maradhatna minden a jelenlegi keretek között is.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


napi 20ezres unique alatt nem nagyon akarja senki megvenni az oldalt
Most mi a helyzet a látogatottsággal?

hirek unique 3-4000/nap
forum unique 7-10000/nap
 
hirek impression: 4-6000/nap
forum impression: 25-60ezer/nap
 
a hirek fenykoraban 10-13ezer unique korul volt
o v e r p o w e r e d

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Nincs lehetőség egy multival összeállni? Mint a dvdextra a Warnerrel. Bizonyos szempontból a függetlenség feladásával járna (a fórum kivételével) viszont lenne pénz magára az AVX-re.
dvdextra vs warner:
a dvdextra a lobenwein neven fut de a warner igazgatojae...
o v e r p o w e r e d

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


napi 20ezres unique alatt nem nagyon akarja senki megvenni az oldalt
Most mi a helyzet a látogatottsággal?

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


A kereskedői fórum egy nehéz falat. Többször átbeszéltük már. Az egyik fele a szürke kereskedők. 5-6-an vannak stabilan. Egyrészről fizetni nem fognak, másrészről a fórumlakók szeretik őket. Rea-t tudom idézni aki azt mondja, hogy kb. 5 helyen hirdet ezen kívül és itt adja el a legkevesebbet. Fizetni nem fog akkor maximum kimaradnak innen a hirdetései. A másik fele az új hirdetők idecsábítása. Szerintem az internet egy nagy valami. Nincs messzebb a www.bfg.hu, mint a www.avx.hu. Ha engem érdekel egy termék akkor az nem előny, hogy közvetlenül itt is megtalálom. Magyarán nehéz lenne meggyőzni a hirdetőt, hogy fizessen azért, hogy itt is legyen análkül, hogy kézzelfogható előnyt tudnánk neki felmutatni.
pedig ebben van okossag
tavaly megkeresett a heimkino.at hogy szeretne hirdetni dvdcenteren
robogtam is ki becsbe egybol
stefan rendes srac, nem erdekelte semmilyen banner
neki kereskedo forum kellett
mutatta is a nemtomsajnosmelyiknemetoldalon hogy milyet szeretne
 
azota lett ker.forum de most meg nem akar hirdetni mert keves a magyar vasarloja
 
szoval kint ez mukodik
biztos itt is mukodne
de ehhez at kell alakitani a designt is a forumban ott, hogy tobb info legyen, ami miatt beneznek az emberek
kis kep, kis arcedulak, stb
o v e r p o w e r e d

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az új topic nyitását hogyan szigorítanánk?
Jó kérdés. Talán időkorlátozással. Tehát egy új belépő ne nyithasson azonnal újat. 1 hét alatt talán elolvas néhány meglévőt.
Te is említetted a fotós részleget. Olyanra gondoltok, mint a Hangfalak fórumrész? Belegondolva talán van benne ráció.
Amikor ezt javasoltam, az járt a fejemben, hogy a HiFi-hez, házimozihoz mérhető hobbista tömeg a fotósoknál létezik, tehát be kellene őket vonni. Én is fotózom, sok fórumon próbálkoztam már a kérdéseimmel, tapasztalataimmal. Kijelenthetem, hogy nincs itthon normális fórumuk. Igény pedig van rá. Ehhez persze kellene egy ember, aki profi a témában és cikkeket is írna.
 
Néhány hete néhányan felvetették, hogy nyissunk egy fotóértékelő topicot a Galériában. Tami akkor leteremtette őket, hogy nem lehet. Azóta az a néhány ember nem is szólt hozzá semmihez. Kár értük.
 
A Hardverben lévő egyetlen Digitális fényképezőgép c. topic egyszerűen vicces, mert 40ezres kompaktokat hasonlítgatnak 300ezres DSLR-ekhez. Ezeket külön kellene bontani és mellépakolni fotószoftveres, kiegészítő cuccos, elméleti, praktikus, stb. topicokat.
Passzív lennék?
Mobbo már felvilágosított, hogy nem vagy az, tehát vissza az egész.

Vendég

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nincs lehetőség egy multival összeállni? Mint a dvdextra a Warnerrel. Bizonyos szempontból a függetlenség feladásával járna (a fórum kivételével) viszont lenne pénz magára az AVX-re.
Már meg is kaptam a választ.

Vendég

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nincs lehetőség egy multival összeállni? Mint a dvdextra a Warnerrel. Bizonyos szempontból a függetlenség feladásával járna (a fórum kivételével) viszont lenne pénz magára az AVX-re.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


2. Mobbo szerez pénzt, befektetőt. Én pl. hajlandó vagyok beszállni.
dolgozom ezen egy ideje
de napi 20ezres unique alatt nem nagyon akarja senki megvenni az oldalt
 
port.hu par honapja majdnem beszallt
majdnem mindent letargyaltunk mar amikor visszaleptek sajna
mas projektek beeloztek
 
veszelovszky havi 600e forintos reklambevetelt latott elerhetonek az o kereskedelmi hatterukkel
szoval potencial az lenne benne
o v e r p o w e r e d

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én tudom, hogy ez komoly pénz kérdése, de szerintem két út van. Az egyik, hogy megtartjuk a mostani állapotokat, azaz az avx.hu a fórum kirakata, kétnaponta egy háromsoros valamivel. Ennek semmi értelme nincs, viszont nem kerül pénzbe. A másik, hogy pénzeket beleölve, szponzorokat találva egy igazi -és ebben a formában egyetlen- videós újságot csinálunk.
Én is így látom. Azt is elfogadom, hogy Mobbo már (még?) nem akar komolyabb pénzeket belerakni. Akkor viszont patthelyzet van, mert a változások nagy részéhez zseton kell. Tehát továbbra is két lehetőség van:
 
1. Marad szinte minden így és továbbra is amatőrködünk. De akkor ne mondogassuk, hogy változtatni kellene!
 
2. Mobbo szerez pénzt, befektetőt. Én pl. hajlandó vagyok beszállni.
 
 
Mindenképpen a 2. variációt támogatom, mert óriási lehetőségeket látok a Netben itt és most, részben a Simon által is felsoroltak miatt.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


simon:
Csúnya dolgokat írtam?

nem
csak letortel
oda a lenduletem

Pedig nem szerettem volna. Javítsatok ki, de az AVX fórum működik. Nem is akárhogyan. A google szinte mindig minket dob ki, sok ember van itt, sok értékes információ van. A legnagyobbak vagyunk és a legjobbak. Ez a kiindulópont. Ha mobiltelefon akkor Mobilaréna, ha videó akkor AVX.
 
De ha bármiben nem értesz egyet akkor vitázzuk le. Sőt, még csak azt sem kell hiszen amit javasoltál (és amiben esetleg nem értünk egyet) percek alatt bevezethető és hamar kiderül, hogy van-e értelme. Sőt, továbbmegyek, egyik sem okozhat bajt viszont hordozza magában a siker lehetőségét tehát kockázatmentesen megpróbálható.

bizom benne en is
nem veletlen hogy nem gyakom le kompletten
 
a kozosseg jo, az egyik legjobb amit ismerek neten
de a tobbszaz vagy talan tobb ezer passziv forumozot szeretnem bevonni
illetve a kemeny magot erositeni, plusz szolgaltatasokhoz juttatni
itt van pl. ez a jelszavazhatosag, emiatt jutott eszembe a torrent, csinalni egy zart forumreszt a vipeknek ahol mehet a warez (mint egy BBS)
ha nagy gaz van toroljuk, de nem hiszem hogy mi leszunk a celpontja az asvanak
fapaci is lehutott mar ezzel kapcsolatban
 
igazabol egyetertek veled
csak beleeltem magam, aztan olyankor elhomalyosul az eleslatasom... lehet hogy nem is olyan jo otletek
o v e r p o w e r e d

Vendég

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Vendég »


simon:
Csúnya dolgokat írtam?

nem
csak letortel
oda a lenduletem

Pedig nem szerettem volna. Javítsatok ki, de az AVX fórum működik. Nem is akárhogyan. A google szinte mindig minket dob ki, sok ember van itt, sok értékes információ van. A legnagyobbak vagyunk és a legjobbak. Ez a kiindulópont. Ha mobiltelefon akkor Mobilaréna, ha videó akkor AVX.
 
De ha bármiben nem értesz egyet akkor vitázzuk le. Sőt, még csak azt sem kell hiszen amit javasoltál (és amiben esetleg nem értünk egyet) percek alatt bevezethető és hamar kiderül, hogy van-e értelme. Sőt, továbbmegyek, egyik sem okozhat bajt viszont hordozza magában a siker lehetőségét tehát kockázatmentesen megpróbálható.

Vendég

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Fórum: 
- hírek kiemelése (főleg ha segít végre valaki írni)
- részletes fórumszabályzat frissítése
- témakörök enyhe átfésülése (komolyabbra nincs esélyünk), új, kevésbé hebehurgya elnevezések
- új topic nyitásának szigorítása
- új skin
- albumok elérése személyes adatlapról
- fotós részleg létrehozása
- kiadói rész bezárása (ciki)
- Simon moderátori aktiválása (ciki?)

A fórumszabályzat egyébként hol elérhető? Én nem találtam. Meg kellene nézni, talán pontosítani, bővíteni és szembeötlő helyen elhelyezni (vagy a szememet kinyitni )
 
Az új topic nyitását hogyan szigorítanánk?
 
Az albumokat valóban jó lenne elérni az adatlapról és mint ahogy említettem valahogyan népszerűsíteni a funkciót, mind feltöltés mind megnézés oldalról.
 
Te is említetted a fotós részleget. Olyanra gondoltok, mint a Hangfalak fórumrész? Belegondolva talán van benne ráció.
 
Passzív lennék? Az igaz, hogy a betonkeverős topikokat nem látogatom (nem azért mert betonkeverős) és mire eljut hozzám a híre, hogy baj van, már egy kibogozhatatlan ba*meghalmazt látok csak és azt sem tudom mit csináljak vele.
Ha bármi gond van velem ba**atok le bátran.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


simon:
Csúnya dolgokat írtam?

nem
csak letortel
oda a lenduletem
o v e r p o w e r e d

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Ennek semmi értelme nincs, viszont nem kerül pénzbe.
erre csak:
pont az a baj h penzbe kerul
fapaci is penzt kap erte (kevesebbet mint amit erdemelne, mert lelkes es ugyes)
szerveren se fut mar semmi mas, az sincs ingyen, plusz neha vehetek bele ezt azt ami beszarik
es az a baj hogy nincs bevetel
ker. forum hoz valamennyit, nem sokat
 
nekem nincs penzem belerakni sokszazezret
az ujsagba belebuktam egy szolid haz arat, egyelore eleg volt
 
szoval ez a nem sok sincs ingyen, de szeretnem fejleszteni
de egyedul se erom se penzem nincs mar

o v e r p o w e r e d

Vendég

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Vendég »


simon:
Csúnya dolgokat írtam?

Vendég

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az AVX honlapról
 
Én emlékszem a budapestnetre. Ha DVD-d volt akkor nem volt hova menned. Most nagyobb a konkurencia és mégsem. Nagyobb, mert ott a dvdextra, az xpress, a terminal és szétszórva apróbbak. És mégsem, hiszen nincs egyetlen egy komoly, használható "újság" sem.
 
Én tudom, hogy ez komoly pénz kérdése, de szerintem két út van. Az egyik, hogy megtartjuk a mostani állapotokat, azaz az avx.hu a fórum kirakata, kétnaponta egy háromsoros valamivel. Ennek semmi értelme nincs, viszont nem kerül pénzbe. A másik, hogy pénzeket beleölve, szponzorokat találva egy igazi -és ebben a formában egyetlen- videós újságot csinálunk. Reánál van egy Blu-Ray lejátszó. Az országban egyetlen teszt készülék volt belőle, arról is teljesen semmitmondó cikkek jelentek meg itthon. Nála van a másik. Ez a teszt a fórum keretein belül fog megvalósulni, valószínűleg nem olyan részletesen ahogy megérdemelné. Én bizonyos keretek között Sacával tudunk szerezni illetve tesztelni bizonyos készülékeket. De ez az egész sok pénzbe kerül és nem is biztos, hogy lenne hozománya.
Itt a HD korszak hajnala. Mivel lassú átmenet lesz, főleg itthon, ezért ebből lehetne profitálni. Lemezeket tesztelni (most megint az van, hogy kevés van tehát van értelme róluk hosszabban írni). Ha meg akarjuk fogni a dolgot és persze van rá lehetőségünk akkor fogjuk. Ha nincs akkor maradjon minden úgy ahogy most van.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: MoBBo »

simon:
o v e r p o w e r e d

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Fórum:
 
- hírek kiemelése (főleg ha segít végre valaki írni)
- részletes fórumszabályzat frissítése
- témakörök enyhe átfésülése (komolyabbra nincs esélyünk), új, kevésbé hebehurgya elnevezések
- új topic nyitásának szigorítása
- új skin
- albumok elérése személyes adatlapról
- fotós részleg létrehozása
- kiadói rész bezárása (ciki)
- Simon moderátori aktiválása (ciki?)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


AVX nyitóoldal:
 
- bannerek folyamatos frissítése (pl. nagyon ciki a 10 hónapos Első a szerelem reklám)
- kiemelt cikkek aktualizálása, valódi kiemelése
- szerkesztőség bővítése (fotós, filmes, videós kollégákkal)
- valódi és friss tesztek publikálása VIP fórumtagok bevonásával
- filmmegjenések friss listája, trailerek közvetlen elérhetősége (ftp?)
- (hír)felület szélesítése
- hírkereső funkció helyreállítása
- DVD FAQ frissítése
- bannercsere komolyabb áruházakkal
- rendezvények (koncertek, bemutatók, kiállítások) promotálása, beszámoló róluk
- impresszum frissítése

Vendég

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Album: egy kicsit kellene pofozni, amúgy szerintem nagyon jó, a legnagyobb gond ha jól látom, hogy senki nem használja. Sem feltöltésre sem megnézésre. A random képekkel a címlapon az a baj, hogy sok az offtopic kép, mindnenki minden hülyeséget feltöltött.
 
Blog: a blog az érdekes emberek fóruma. Érdekes mondjuk sozs aki mozigépész. Akár mindennap történhet vele olyan ami érdekes és témába is vág. A legtöbb érdekes dolog viszont hogy úgy mondjam nem publikus, könnyen az állásával játszik az ember. Tehát nem azt mondom, hogy rossz ötlet inkább azt, hogy szerintem nem fog működni.
 
A fórum tagolása szerintem megfelelő. Biztos lehetne okoskodni és bonyolítani vagy egyszerűsíteni, de szerintem nem mindig egyszerűbb lenne az egyszerűbb és bonyolultabb a bonyolult. A fotós fórum alatt nem tudom mit értesz, ami van igény az abban az egy topicban is elfér szerintem.
 
A kereskedői fórum egy nehéz falat. Többször átbeszéltük már. Az egyik fele a szürke kereskedők. 5-6-an vannak stabilan. Egyrészről fizetni nem fognak, másrészről a fórumlakók szeretik őket. Rea-t tudom idézni aki azt mondja, hogy kb. 5 helyen hirdet ezen kívül és itt adja el a legkevesebbet. Fizetni nem fog akkor maximum kimaradnak innen a hirdetései. A másik fele az új hirdetők idecsábítása. Szerintem az internet egy nagy valami. Nincs messzebb a www.bfg.hu, mint a www.avx.hu. Ha engem érdekel egy termék akkor az nem előny, hogy közvetlenül itt is megtalálom. Magyarán nehéz lenne meggyőzni a hirdetőt, hogy fizessen azért, hogy itt is legyen análkül, hogy kézzelfogható előnyt tudnánk neki felmutatni.
 
Topik ajanlo a shout felett: nem látom értelmét.
 
AVX cimlapon "linkek" menu atepitese dvd.lap.hu szerusegre: az AVX honlappal komoly bajok vannak erről lehetne részletesebben beszélni.
 
"mindenki hozzon meg 1 embert" akcio: a fórumnak 8400 tagja van. Viszont kb. 100 aktív hozzászóló. Szerintem inkább azt a 8300-at kellene aktivitásra bírni.
 
sms jatekok szervezese: a játék maga jó ötlet, ez az sms dolog ami egy kicsit zavar. Minden aktiváció hasznos szerintem, szóval ha jobb nincs, az sms is jöhet.
 
A kiadói fórumokkal nem tudunk mit csinálni. Annó kevés kiadvány arról sem sok hír helyzet volt, ma már inkább ügyfélszolgálat lenne, nem csoda hogy nem vállalják. Szerintem be leht zárni az egészet így csak inkább ciki.
 
torrent forumresz nyitasa kavehazban (esetleg zart, jelszavas megoldassal): nem tudom mire gondolsz. Elég warezgyanús, állandó ellenőrzés kellene mellé. Ráadásul nem is tudom mit lehetne legálisan feltenni.
 
adas-vetel bovitese, onallo forumreszkent, tobb kategoriaval: nem rossz ötlet.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


-albumot rendberakni, random kepeket forum es avx cimlapra is kirakni, promotalni
 
-blogot csinalni a forumon belul, a kavehazban
 
-forum kategoriak atszervezese, osszevonasa (fotos forum nyitasa)
 
-kereskedoi forum bovitese, uj kereskedok bevonasa, forum cimlapon a jelenletuk erositese, cim, telefonszam, kep, aktualitasok
 
-topik ajanlo a shout felett (erdekes topikok kiemelese)
 
-avx cimlapon "linkek" menu atepitese dvd.lap.hu szerusegre
 
-"mindenki hozzon meg 1 embert" akcio
 
-sms jatekok szervezese (van jo sms szerzodesem! sajat gateway keszul)
 
-szerkesztoseg bovitese
 
-kiadoi forumok sorsa
 
-torrent forumresz nyitasa kavehazban (esetleg zart, jelszavas megoldassal)
 
-adas-vetel bovitese, onallo forumreszkent, tobb kategoriaval
 
-forum fejlecben friss hirek headlines+cikk eleje
o v e r p o w e r e d

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Fejlesztések

Hozzászólás Szerző: MoBBo »

ötletek fejlesztésre
o v e r p o w e r e d

Vissza: “Kereskedők és Gyártók valamint Támogatók”