Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mi az a DIVX?

Vendég

Mi az a DIVX?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A DivX codec a Microsoft MPEG-4 codecjének tört változata, amely lehetővé teszi annak használatát pl. AVI fileokban is, nem csak az MS-fél szutyok ASF-ekben. Hogy miért jó? A DVD-nél nem jobb, természetesen (de nem is sokkal rosszabb), de egy 90-100 perces filmnél, megfelelő beállításokkal lehetővé teszi, hogy az tömötítve kényelmesen elférjen egy CD-lemezen, ami azért nem rossz dolog. Főleg, miután a DVD-árak irreálisan magasak. Hátránya, hogy zökkenőmentes, max. quality-s lejátszásához izmos gép (~PII 500) kell, de manapság ez már nem túl nagy gond. Az illegalitási kérdés kb. ugyanaz, mint kazira átmásolt DVD esetén. Azaz nem tudom.

Vendég

Mi az a DIVX?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Kicsit le vagyok maradva. Mi ez a DIVX? Miert jo ez, illetve miert jobb mint a DVD? Es miert illegalis? Es mennyire illegalis? Ha nekem lenne DIVX filmem itthon az gaz? Elvisznek a tyukolba?

Válasz küldése

Vissza: “DivX”