Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Focal termékek

Moderátor: Penna-Poor

kovacsszandra
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.08.08., csüt. 14:32
Értékelés: 4

Re: Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kovacsszandra »

Columbiai írta:
2019.01.04., pén. 21:30
Sziasztok!

Tájékoztatást szeretnék kérni, hogy miben különbözik a Focal 1027 be és 1028 be sugárzók?
Köszi a segítségeteket!
Hát, őszintén szólva én nem hallottam lényeges különbséget a kettő között... De összességében az 1028 be-ről jobbakat mondanak.

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Re: Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Columbiai »

Sziasztok!

Tájékoztatást szeretnék kérni, hogy miben különbözik a Focal 1027 be és 1028 be sugárzók?
Köszi a segítségeteket!
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


Megjelent az új Focal Dolby Atmos - igazi 3D hangzást előállító - házimozi szettje a Dome Flax 5.1.2!
 

 
http://www.focal.com/en/dome/579-dome-flax-512.html

Avatar
iBrumi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 09:50
Értékelés: 70

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: iBrumi »


Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »

Kikerültek a Scala-k, és Naim demó lett a helyén. NAC 552, NAP 500, a forrás pedig továbbra is Devialet. Azonban a Scala-t nem raktuk messzire, lehet hamarosan a most hallható Ovator helyén a NAIM rendszerre kötve is meghallgatható lesz azoknak, akik már hallották más felállásban, vagy azoknak, akik még nem hallották!

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Nem. Nem az ensemble után
 
Ja, én kérek elnézést  

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Az is izgalmas lehetett. Érdeklődsz az ensemble hifi szett után komolyabban? Jézuskának szólj időben
Nem. Nem az ensemble után
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Meg a devialet ensemble-t
 
Az is izgalmas lehetett. Érdeklődsz az ensemble hifi szett után komolyabban? Jézuskának szólj időben

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Csak a Scala-t hallgattad meg, vagy aktív dobozokra is ráfüleltél?
A Scalat.
Meg a devialet ensemble-t
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: mezzo »



Ma volt szerencsém meghallgatni ezt a  Setupot egy órán át. Mit is mondjak. Azt hiszem tudnánk együtt élni zokszó nélkül
Köszönöm a lehetőséget!

 
Csak a Scala-t hallgattad meg, vagy aktív dobozokra is ráfüleltél?

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Jogos a kérdés! Terveink szerint kedd reggelig él az alábbi installáció, aztán egy topikkal odébb lévő termék fog zenélni!
10644537_739853526100890_5229508457007672124_o.jpg

Ma volt szerencsém meghallgatni ezt a  Setupot egy órán át. Mit is mondjak. Azt hiszem tudnánk együtt élni zokszó nélkül
Köszönöm a lehetőséget!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


És az mikor lesz? Meddig lehet menni?
Jogos a kérdés! Terveink szerint kedd reggelig él az alábbi installáció, aztán egy topikkal odébb lévő termék fog zenélni!


Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Köszönjük! Ahogy lesz P5 ismét, jelzem! Hamarosan a nagy Naim rendszer lesz a Scala helyén, ezért akit érdekel, most jöjjön demóra!
És az mikor lesz? Meddig lehet menni?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »



Meg volt ma délután/este a hallgatózás. A Parasound P5 sajnos időközben elkelt, így be kellett érni egy Devialet 200 támogatásával a Focal Solo 6 Be-t Ezek voltak az első aktív dobozok, amiket hallottam. Nagyon meglepő volt az előadásmód, ahogy minden felvételnél máshogyan szólt, egyáltalán nem uniformizált. Teljesen más mély, közép és magas karakter volt tapasztalható felvételenként. Finoman szólva is nagyon izgalmas volt a hang. Emelte közben a szintet a Scala V2 Utopia "párhuzamos" meghallgatása. Igazi csemege tud lenni, amikor különböző súlycsoport találkozik egy térben. Nem akarom túlragozni, mert a hangot inkább hallgatni kell, nem beszélni róla
 
De mindenképpen megjegyzem, hogy sokkal több érzelem volt a Solo 6 hangjában, mint azt vártam. Az emberi hang  és az élő hangszerek reprodukálása örökre bevéste az "emlékét" a fülembe.
 
Köszönöm Penna-Poornak a lehetőséget. Hallgatózom még egy kicsit, aztán visszatérek a tapasztalataimmal. De ajánlom mindenkinek, aki ilyen árkategóriában gondolkodik. Az aktív dobozok talán lehetnének népszerűbbek is. Ha egy picivel hozzájárulhatok ehhez, akkor még jobban örülök

Köszönjük! Ahogy lesz P5 ismét, jelzem! Hamarosan a nagy Naim rendszer lesz a Scala helyén, ezért akit érdekel, most jöjjön demóra!

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


Mert nincs olyan.
Akkor nem az én termék ismereteimmel van baj! Ha lesz időm, bővebben kifejtem!

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: mezzo »



A nagyobbik demó helységünk épp átépítjük, de a kisebbikben be tudjuk mutatni egy P5 processzorral, ami hasonló az AA-hoz. Vagy egy Devialet-el, de az már más kategória!
De akár otthon is ki lehet próbálni, ha van miről meghajtani. Persze, a P5 is elvihető. Telefonon tudunk egyeztetni? +36209515331

 
Meg volt ma délután/este a hallgatózás. A Parasound P5 sajnos időközben elkelt, így be kellett érni egy Devialet 200 támogatásával a Focal Solo 6 Be-t Ezek voltak az első aktív dobozok, amiket hallottam. Nagyon meglepő volt az előadásmód, ahogy minden felvételnél máshogyan szólt, egyáltalán nem uniformizált. Teljesen más mély, közép és magas karakter volt tapasztalható felvételenként. Finoman szólva is nagyon izgalmas volt a hang. Emelte közben a szintet a Scala V2 Utopia "párhuzamos" meghallgatása. Igazi csemege tud lenni, amikor különböző súlycsoport találkozik egy térben. Nem akarom túlragozni, mert a hangot inkább hallgatni kell, nem beszélni róla
 
De mindenképpen megjegyzem, hogy sokkal több érzelem volt a Solo 6 hangjában, mint azt vártam. Az emberi hang  és az élő hangszerek reprodukálása örökre bevéste az "emlékét" a fülembe.
 
Köszönöm Penna-Poornak a lehetőséget. Hallgatózom még egy kicsit, aztán visszatérek a tapasztalataimmal. De ajánlom mindenkinek, aki ilyen árkategóriában gondolkodik. Az aktív dobozok talán lehetnének népszerűbbek is. Ha egy picivel hozzájárulhatok ehhez, akkor még jobban örülök

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Egyrészt attól ők még nem fogják hallani egy rendszerben. Másrészt pedig szép letét lenne haza vinni mind a kettőt egyszerre
Az egyiket letét ellenében oda viszed, ahol a másik van. Nem olyan bonyolult ez
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: mezzo »

Egyrészt attól ők még nem fogják hallani egy rendszerben. Másrészt pedig szép letét lenne haza vinni mind a kettőt egyszerre

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Akkor lehet, hogy érdemes lenne összereszteni őket, csak úgy kíváncsiságból. Engem speciel mint potenciális vásárlót érdekelne, hogy mi a különbség "hangban" közöttük
Letét ellenében gondolom otthon kipróbálhatod...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Amúgy se te, se én nem hallottam a másik terméket, sehol direkt összehasonlítás nem történt a sajtóban sem, így mindenféle szubjektív vélemény nyilvánítás pusztán a képzelet szüleménye.
 
Akkor lehet, hogy érdemes lenne összereszteni őket, csak úgy kíváncsiságból. Engem speciel mint potenciális vásárlót érdekelne, hogy mi a különbség "hangban" közöttük

Vendég

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Kedves AA HG!
 
Nincs baj az ismereteimmel!
Azt miért nem írod le soha, hogy mik azok, amiben gyengébb?

Mert nincs olyan.
 
"Minden másra ott a Parasound."
 
Merek én ellent mondani?
 
Amúgy se te, se én nem hallottam a másik terméket, sehol direkt összehasonlítás nem történt a sajtóban sem, így mindenféle szubjektív vélemény nyilvánítás pusztán a képzelet szüleménye.
Én sajnálatosan nem rendelkezem látnoki képességekkel, így csupán a "paraméterekre" tértem ki és az alkalmazott műszaki megoldásokra. Azok pedig igen sokban különböznek. Az hogy valakinek fontos-e az aszinkron XMOS 24/192-es USB, az AES/EBU XLR digitális bemenet, az analóg táp, a hangerőszabályzás megoldása, majd eldönti a tisztelt vevő. A hangminőség megítélése pedig rendkívül szubjektív. Ezt szintén a tisztelt vevőre kell bízni.
Én nem vállalkozom arra, hogy szubjektív véleményt nyilvánítsak egy olyan termékről, amit eddig csak képen láttam. Ez persze az én hiányosságom.

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »



Bocs, hogy picit pontosítanom kellene az ismereteidet az Advance Acoustic X-preampról. Nagyon nem hasonlítanak.
 
Ami a képen is látszik: az AA X-preamp nagyméretű toroid trafóval épített analóg tápegységgel rendelkezik, a P5 kapcsoló üzemű tápos.
Az AA-ban nincs potméter, teljesen elektronikus vezérlésű analóg hangerőszabályzása van (a régebbi típusok voltak potméteresek MPP206...).
Az AA-n van AES/EBU szimmetrikus (XLR) digitális bemenet is, a P5-ön nincs.
 
Ami nem látszik, de szerintem a mai világban nagyon fontos: az AA X-preamp aszinkron XMOS USB porttal rendelkezik, ami képes természetesen 24bit/192kHz jelek feldolgozására, a P5 csak 24/96-os USB porttal rendelkezik.

Kedves AA HG!
 
Nincs baj az ismereteimmel!
Azt miért nem írod le soha, hogy mik azok, amiben gyengébb? Mert ezek csak paraméterek, minden másra ott a Parasound!

Vendég

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Belső alapján nincs olyan nagy különbség.
Bocs, hogy picit pontosítanom kellene az ismereteidet az Advance Acoustic X-preampról. Nagyon nem hasonlítanak.
 
Ami a képen is látszik: az AA X-preamp nagyméretű toroid trafóval épített analóg tápegységgel rendelkezik, a P5 kapcsoló üzemű tápos.
Az AA-ban nincs potméter, teljesen elektronikus vezérlésű analóg hangerőszabályzása van (a régebbi típusok voltak potméteresek MPP206...).
Az AA-n van AES/EBU szimmetrikus (XLR) digitális bemenet is, a P5-ön nincs.
 
Ami nem látszik, de szerintem a mai világban nagyon fontos: az AA X-preamp aszinkron XMOS USB porttal rendelkezik, ami képes természetesen 24bit/192kHz jelek feldolgozására, a P5 csak 24/96-os USB porttal rendelkezik.

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


Ha beviszi valaki hozzátok, akkor könnyen megtörténhet akár még ez is
Valóban! De remélhetőleg mielőtt vesz valaki egyet, kér ajánlatot a P5-re!
Belső alapján nincs olyan nagy különbség.


Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Nem, csak a visszajelzések alapján. Igen kicsi az esély, hogy azonos környezetben tudjam összehallgatni mondjuk egy a P5-el!
 
Ha beviszi valaki hozzátok, akkor könnyen megtörténhet akár még ez is

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”