Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zu információk

Moderátor: Penna-Poor

Vendég

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Újabb kép az RMAF Zu szponzorálta zenei eseményéről, az előtérben a Definition 2 pofázmányával.
 

 
Ezt írja róla Stereophile blogja:
 
After a hard day's morning presenting my hi-rez digital audio dems, I wandered into the Marriott's Atrium to sip on a Starbucks Grande Cafe Mocha. There I enjoyed some fine singing and guitar picking from Dan Weldon on the Zu Audio stand. The Utah cable'n'speaker company, whose modification of the classic Denon DL103D cartridge will be reviewed in the December issue of Stereophile, was presenting live music throughout the Show, with their high-sensitivity speakers used as the PA. Nice one, guys.
 
A decemberi Stereophile a Zu-féle DL103 hangszedőt is tesztelni fogja, majd oda figyelünk rá és itt is felhívjuk ráa figyelmet.

Vendég

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez is egy Denon átépítés, némileg már radikálisabb, ébenfa testű Yamamoto:
 

 
Létezik monoban is:
 


Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Zu információk

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Kár, hogy csak a házat cserélték le.
Jobb lett volna, ha a tűt és kiváltották volna valami kifinomultabbra.
 
Az ötlet egyébként nem új!
 

 
Ezt egy francia úriember végzi szerény 50EUR-os összeg ellenében.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha már Zu, szállítják a Denon DL-103 hangszedő átalakított, feljavított változatát, egy minta benne is van az éppen érkezés alatt lévő szállítmányban.
 
Az új brosúra letölthető a honlapjukról:
 
http://www.zuaudio.com/images/Dl-103/Zu%20DL-103.pdf
 
 
Output:
0.3 mV
 
Impedance:
40 Ω (± 2 Ω)
 
Compliance:
5 x 10 -6 cm/dyne
 
Stylus Pressure:
2.7 grams @ 70 F for wide dynamic range media
 
Recommended Resistive Load:
80 — 150 Ohms


Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Zu információk

Hozzászólás Szerző: contaxg »




....Igaz, még Zuk nélkül!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha valaki a hétvégén Denverben járna a Rocky Mountain Audio Fest (RMAF) nevű hifi kiállíátáson, akkor ott meg tudná hallgatni a Zu dobozokat.  
A Zu támogatásával fellép majd a "The Legendary Porch Pounders" duó, Dan Weldon/ BAD Bratt Wheeler.

Itt egy kép a koncertről, a bal alsó sarokban belóg egy kék Druid, ami része volt a hangosításnak.


Vendég

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Zu Definition teszt a Positive Feedback 33-as számából
 

 
Since the Definition Pros have arrived, I laugh at some of these so-called "full-range" speakers out there. Full-range? Ok, but do they do 16Hz? Ooops. Didn't think so. Never mind 16Hz. Can you crank them to 110 on the decibel scale (provided you have the power, though at 101dB efficiency you will need a lot less then you think) without any sign whatsoever of compression: dynamic or otherwise? Can they, at the flick of your remote, portray those same images realistically at 70dB without falling apart at the seams like so many speakers do? In other words, are they capable of retaining music in its full glory, or are they simply the equivalent of "pixel-peepers" in the dark of the night when the lights are off and the Gremlins come to wake?
 

 
The Definition Pros are loudspeakers that work for me in that sense: they are ultra-quick, ultra-dynamic, ultra-tonal, and ultra-cool. They have the optimal amount of resolution—they play my eclectic taste of music from classical to pop to rock with an equal fortitude and that certain sense of ease. I have heard speakers offer different perspectives of the same theme: more this, less that. And there are many great loudspeakers out there, but I challenge you to show me any one that has the qualities of the Definition Pros at $9000. Or at $20,000. Or $40,000. I am not sure they exist. Fact is that the Definition Pros are the highest performing full-range loudspeakers per footprint available—guaranteed.

Vendég

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha valaki a hétvégén Denverben járna a Rocky Mountain Audio Fest (RMAF) nevű hifi kiállíátáson, akkor ott meg tudná hallgatni a Zu dobozokat.
 
A Zu támogatásával fellép majd a "The Legendary Porch Pounders" duó, Dan Weldon/ BAD Bratt Wheeler.


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Ok Azért felnézek, mert szeretem a minőségi és érdekes készülékeket.

Vendég

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hogy miért ez a nagy igyekezet meghallgatást illetően? Sokszor kérik a véleményem „hifis” ügyben, és nem szeretek véleményt nyilvánítani hallatlanban, vagy úgy hogy nem megfelelő körülmények közt hallottam. Én igyekszem, ha nem akadályoznak.
Az elmúlt hetekben már megtudhattuk, hogy Altmann / Zu rendszert már kétszer is sikerült meghallgatni (? - ha van még aki erre emlékszik), nálunk meg pont ez van összedugva sajnos.
 
Ezen pedig nem fogunk már a kiállításig változtatni, illetve a kiállításra érkező Danley, MC2 Audio, Acoustic Revive, Zu, stb cuccokat fogjuk ott járatni, szinte kizárt addig bármilyen érdemi meghallgatás. Az idegen helyen történő, rapid meghallgatásokon alapuló véleményalkotást nem biztos, hogy tudjuk támogatni amúgy sem, mint ezt már számtalanszor megírtam.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Hát, te aztán jól félreértettél

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Zu információk

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Hogy miért ez a nagy igyekezet meghallgatást illetően? Sokszor kérik a véleményem „hifis” ügyben, és nem szeretek véleményt nyilvánítani hallatlanban, vagy úgy hogy nem megfelelő körülmények közt hallottam. Én igyekszem, ha nem akadályoznak.
Nézd!
Én biztos megköszöném az érdeklődésedet és uvariasan kihátrálnék a kérésed elől. Badarság ilyet kérni egy másik cégtől, hacsak nem pl. lobogtatsz a kezededben 2 millió forintot, hogy a másik felét meg toldják meg és helyezzenek ki árut a boltodba....
 
De menj el szerintem a Hi-Fi Show-ra!
Az ilyen igényekre tökéletes helyszín.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Hogy miért ez a nagy igyekezet meghallgatást illetően? Sokszor kérik a véleményem „hifis” ügyben, és nem szeretek véleményt nyilvánítani hallatlanban, vagy úgy hogy nem megfelelő körülmények közt hallottam. Én igyekszem, ha nem akadályoznak.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Zu információk

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Én már az első alkalommal vártam hogy kapok itt egy gyors invitálást, de majd jövő héten bemegyek hozzájuk.


hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Én már az első alkalommal vártam hogy kapok itt egy gyors invitálást, de majd jövő héten bemegyek hozzájuk.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Zu információk

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Szerintem pont minden ami a zu-val kapcsolatos, ide a topik-ba való. Nekem tetszik a doboz, és szeretném méltó körülmények közt megfülelni, mi ezen a nehezen érthető
Ha egy kereskedő/forgalmazó/gyártó/mitomén'mi státuszban leledzenék akkor biztos, hogy nem egy internetes fórumon kéregetnék időpontot egy másik cégtől....
Meg különben sem.
 
De ha már ennyire érdekel a termék és ismered az elérést a céghez, akkor jelentkezz be telefonon, mert ez így egy kicsit komolytalan.
Van ennek megoldása, csak nem így.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Szerintem pont minden ami a zu-val kapcsolatos, ide a topik-ba való. Nekem tetszik a doboz, és szeretném méltó körülmények közt megfülelni, mi ezen a nehezen érthető

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Zu információk

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Ha egy kereskedő/forgalmazó/gyártó/mitomén'mi státuszban leledzenék akkor biztos, hogy nem egy internetes fórumon kéregetnék időpontot egy másik cégtől....
Meg különben sem.
 
De ha már ennyire érdekel a termék és ismered az elérést a céghez, akkor jelentkezz be telefonon, mert ez így egy kicsit komolytalan.
Van ennek megoldása, csak nem így.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Most bejelentkeznék, egy időpontot kérnék a zu meghallgatására. Kitérő válaszokat nem kérnék többet. Köszönöm.

Vendég

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezért gondoltam hogy a penna be tudja mutatni mit is, tud valójában a dobozka.
Attól, hogy mi be tudjuk-e mutatni sokkal fontosabb, hogy akik együtt éltek a dobozzal, azoknak egyetlen kivétel nélkül mindenkinek tetszett, tetszik.
 
Mi csak azt tudnánk bemutatni, hogy a nálunk meglévő eszközökkel hogyan muzsikál, a mi környezetünkben, aminek én a magam részéről igen kevés gyakorlati hasznát látom, annak számára, aki nem nálunk a bemutató teremben éli az életét, hanem a saját lakásában. Amiket az elmúlt 15 évben megvettem magamnak, azokat a dolgokat biztosan nem vettem volna meg az alapján, ahogy a kereskedőnél vagy egy kiállításon szólt.
 
A Zu dobozok nem demózhatók fél órás, órás demókon. Mint ahogy azt már sokszor leírtam.
 
Két napja megjött a Naim Supernait, most az Avantgarde Triókon járódik, de rá fogjuk nemsokára engedni a Druidra, Tone-ra is. Ahogy a Trioval szól az alapján a Zu-kal igencsak zu-zni fog.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


de szerintem ütik egymást a hangfallal.  
Van aki az "ütős" hangot szereti.

igazad van,izlések és.......

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Zu információk

Hozzászólás Szerző: akvapark »


de szerintem ütik egymást a hangfallal.
 
Van aki az "ütős" hangot szereti.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Zu információk

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Már úton van a következő szállítmány, talán a jövő héten be kerül a vámba és utána felszabadulnak a demó dobozok. Addig nem tudom kirángatni senkinek a kezéből őket.

Ne is rángasd, mert morcos leszek

Ha Bodor Feri járhatna Nálad, talán nem szekálna ennyit hallgatás kapcsán engem
 
Erőteljes nagy hangerős hajtás meg volt már? Mert ha nem, akkor lesz még meglepetés.

Bodor Feri szerint az elektronika nem megfelelő. Feleségem pedig tán egy éve először sk rakott be CD-t. Olyat, ami neki tetszik. Kinek higyjek?
Nagyon is jó az elektronikád, de szerintem ütik egymást a hangfallal. Én akkor is ezt mondtam, és semmi mást. De ízlése válogatja kinek mi . Ezért gondoltam hogy a penna be tudja mutatni mit is, tud valójában a dobozka.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Zu információk

Hozzászólás Szerző: AVX »


Már úton van a következő szállítmány, talán a jövő héten be kerül a vámba és utána felszabadulnak a demó dobozok. Addig nem tudom kirángatni senkinek a kezéből őket.

Ne is rángasd, mert morcos leszek

Ha Bodor Feri járhatna Nálad, talán nem szekálna ennyit hallgatás kapcsán engem
 
Erőteljes nagy hangerős hajtás meg volt már? Mert ha nem, akkor lesz még meglepetés.
Kérhetek én is egyet tesztelésre?
Én is szivesen adok valamelyik tipusból esetleg.

Avatar
balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2005.04.28., csüt. 10:24
Értékelés: 1

Zu információk

Hozzászólás Szerző: balika »


Már úton van a következő szállítmány, talán a jövő héten be kerül a vámba és utána felszabadulnak a demó dobozok. Addig nem tudom kirángatni senkinek a kezéből őket.

Ne is rángasd, mert morcos leszek

Ha Bodor Feri járhatna Nálad, talán nem szekálna ennyit hallgatás kapcsán engem
 
Erőteljes nagy hangerős hajtás meg volt már? Mert ha nem, akkor lesz még meglepetés.
Bodor Feri szerint az elektronika nem megfelelő. Feleségem pedig tán egy éve először sk rakott be CD-t. Olyat, ami neki tetszik. Kinek higyjek?

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”