GDPR/Adatvédelem: (viewforum.php?f=194) Tényleg kérdezzetek, kérdezhettek :D

Penna-hírek

Moderátor: Penna-Poor

contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 201

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.10.17., szer. 23:12

507 228 ??

Nem 7 és nem is 9!! :smile51:

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.17., szer. 22:46

Érdekes bejegyzés szintén a Stereophile RMAF eseményeket megörökítő blogjából. Ray Kimber készített felvételeket a kiállításon amit az 507,228 USD értékű demórendszerén meg is lehetett rögtön hallgatni.

Kimber-450.jpg

"How often do you hear no limiting, no compression, no mixing, and no equalization? Recorded in DSD and played back the same way today" announced the blurb for Ray Kimber's IsoMike dem at RMAF. Inrigued, I entered the ginormous Ballroom F to be confronted by a system costing no less than $507,288! The six pairs of humongous Sound Lab ProStat 922 electrostats were joined by two pairs of a prototype speaker from Sony in Japan, all driven by no fewer than 8 Pass Labs X350.5 monoblocks. Source was Ray's latest four-channel DSD master files stored on a Genex hard-disk recorder and decoded by EMM Labs DACs. Kable was all-Kimber, of course.

Whether it was Robert Silverman performing a Mozart piano sonata or Denver's Blue Knights marching band performing Shostakovich outdoors, the sound was stunning in its realism. But my favorite was a new recording of the Fry Street Quartet performing a Beethoven String Quartet, on which the Sony speakers outperformed the SoundLabs in some ways. At the recording's end, Ray (left, in front of the right-front Sony) brought out the Fry Street Quartet, whom he has sponsored performing a live concert each evening of the Show.

FryStreet1-450.jpg

Ray Kimber of Kimber Kable strongly believes that audiophiles need to be exposed to live music. He arranged for one of the ensembles he records with his Isomike system, the Fry Street Quartet, to perform a series of concerts at RMAF. After the players finished a Haydn Quartet in the Marriott's lobby, the audience went into the Kimber listening room across the corridor to hear the same piece on Ray's $500k reference surround system

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.17., szer. 22:46

Már 3 hete Londonban is nagyon szerettük Tim de Paravicini új, lapra szerelt hangfalait, úgy tűnik nem véletlenül, Amerikában sem maradt észrevételnül az igen hallgatható új termék. Na persze a mögötte lévő komplett Paravicini rendszer is biztosan jó alapokat adott az élvezetes megszólaláshoz.

EAR-450.jpg

Dan Meinwald* has a lot to be happy about. The EAR Acute CD player ($5900), 890 Primary Drive 70W stereo amp, 868 preamp complete with phono stage ($6900), Discmaster turntable ($20,000 without tonearm), Dynavector XVIS cartridge, and debut 3-way, open-baffle dipole loudspeakers ($7000/pair—also available in a larger model) were creating a wonderful, magical soundstage on Stokowski’s monumental recording of Smetana’s The Moldau. It’s no wonder that so many dedicated audiophiles continue to be seduced for life by EAR’s vaunted sweetness and bloom.

* Dan Meinwald az ear-Yoshino termékek amerikai importőre.

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.17., szer. 21:02

Egy érdekes új termék a Naimtől, 60 éves születésnapra. Naim Kaik 555 :smile51:

dsc00085ic0.jpg

dsc00089oe8.jpg

DSC00100.JPG

Cake1.jpg

Specification:-

(H) 85mm (D) 295mm (W) 420mm

16 Large Eggs

900g Butter

250g Cherries

20tbs Tia Maria

Tons of Fruit and Peel

2kg Marzipan and Icing... etc etc.....

14 Hours at Gas Mark 1

12 hours to cool

3 hours to marzipan and ice.

Packing weight 10kg !!!!!

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.17., szer. 18:52

A novemberi HFN-ban méltatják, szeritntem pillanatokon belül el lesz árasztva a gyártó rendelesékkel (radásul a a másik gyártó aki sokkal drágább nem tud gyártani). Még szerencse, hogy én már boldog tulajdonosnak mondhatom magamat és semm pénzért nem válnék meg tőle. Öszintén ajánlom mindenkinek, még a feleségem is belátta, mennyire fontos volt egyet rendelni!

:smile51:

Vannak már egy páran, akik repesve várják a következő szállítmányt. Ha valakinek a forrás kimenete és a végfok bemenete kompatibilis a Promival, akkor ár/érték viszonyban nehéz überelni.

fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 3

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: fis_5691 » 2007.10.15., hétf. 12:39

Ez a hátulja az ezüst RCA csatikkal és a bemeneti választó kapcsolóval.

A novemberi HFN-ban méltatják, szeritntem pillanatokon belül el lesz árasztva a gyártó rendelesékkel (radásul a a másik gyártó aki sokkal drágább nem tud gyártani). Még szerencse, hogy én már boldog tulajdonosnak mondhatom magamat és semm pénzért nem válnék meg tőle. Öszintén ajánlom mindenkinek, még a feleségem is belátta, mennyire fontos volt egyet rendelni!

:smile51:

Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.15., hétf. 12:13

Ez a hátulja az ezüst RCA csatikkal és a bemeneti választó kapcsolóval.

post-40-1192443185.jpg

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.15., hétf. 12:09

A számos teszten (Stereophile, Hifi News, Tone Audio, Affordable Audio) komoly elismerést kiérdemelt passziv trafós előfoknak igen sok híve, különösen Amerikában.

Náalm is található egy otthon, REF5 típusó TVC, a két Altmann között. Ez a dual mono, hagyományos trafós kivitel, két trafóval és hangerőszabályzó gombbal. A bemeneti választó kapcsoló a készülék hátulján van.

post-40-1192442966.jpg

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.15., hétf. 12:04

Egy újdonság a napokban beérkező újdonságok közül:

Promitheus Audio dupla C trafós, passziv előfok , hangerő szabályzó és szimmetrizáló. Ezüst RCA csatlakozókkal és ezüst (duplán használt) belső kábelezéssel. A képen a prototípus látszik.

post-40-1192442643.jpg

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.15., hétf. 07:40

"A következő Playboy-ban lesz két oldal információ a dolgainkról, ahhoz vettem elő, de túl sok lett volna vele a munka, hogy oda alkalmassá tegyük. "

Hát, egy Playboy-reklámba én valami ilyesmit írnék:

(A lány felett) "Többcélú, kifinomult szórakoztató rendszer. Annak, aki még keresi az igazit. Vagy esetleg a jelenlegit már kicsit öregecskének tartja."

(Készülék alatt) "Ne szalassza el, ha keringőre in-vitálják!"

Már túl vagyunk rajta, még én sem tudom hogy fog kinézni, majd ha megjelenik az újság, de kösz az ötletet :smile51:

fánk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: fánk » 2007.10.14., vas. 23:36

"A következő Playboy-ban lesz két oldal információ a dolgainkról, ahhoz vettem elő, de túl sok lett volna vele a munka, hogy oda alkalmassá tegyük. "

Hát, egy Playboy-reklámba én valami ilyesmit írnék:

(A lány felett) "Többcélú, kifinomult szórakoztató rendszer. Annak, aki még keresi az igazit. Vagy esetleg a jelenlegit már kicsit öregecskének tartja."

(Készülék alatt) "Ne szalassza el, ha keringőre in-vitálják!"

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.14., vas. 16:04

Még egy fotó a hely nagyságát bemutatandó:

post-40-1192370645.jpg

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.14., vas. 16:03

Ha már a Matterhorn szubot emlegettem, ez a szabadtéri házimozi rendszer sem akármi.

Danley Sound Labs hangfalakkal természetesen. 2 db SH50 elől, SH 100 egyutasok surroundnak centernek és hátra, és 4 db DTS20 szub. Szabadtéren 14 Hz-en volt a -3 dB pontja a rendszernek, a nézőtéren mérve, pedig nem kicsi a hallgatóság számára rendelkezésre álló hely.

Arról nem szól a tudósítás milyen filmet néztek rajta.

post-40-1192370595.jpg

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.14., vas. 12:43

Újabb gyártó vált a Penna választékában arra alkalmassá, hogy a teljes hangreprodukáló láncot a forrásoktól a hangfalig saját termékkel tudja kínálni.

A Tim de Paravicini .féle Ear-Yoshino.

A harminc éve legendásan jóhírűnek számító erősítők, RIAA korrektor és MC Trafó után tavaly megjelentek a választékában az analóg előkkal és hangerőszabályozóval egybeépített cd-játszók és a különleges mágnesesen lebegtetett tányérú lemezjátszó is, idén pedig már a hangfalai megvásárolhatóak.

p1150215.jpg

A hangfalakról sokat nem tudunk, azon felül, hogy lapra szerelt konstrukciójú, könnyen hajtható, 90 dB körüli hatásfokú mindkettő. A szeptemberi londoni hifi show-n készítettünk egy pár képet a kínálatról, amiben most már csak egy valami nem található meg: a kábelek. Londonban is gyakorlatilag "villanydrót" kábellel volt összekábelezve a szobáiban a bemutató rendszer és nagyon jól szólt mégis minden (vagy éppen ezért?)

A fényképek megnézhetőek a honlapunkon:

http://www.penna-media.hu/ear_yoshino_2007_london/index.htm

Ez különösen érdekes szerkezet volt:

p1150211.jpg

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.14., vas. 12:33

contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 201

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.10.13., szomb. 08:40

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.13., szomb. 08:20

A mélyhangok és a technikai érdekességek szerelmeseinek érdemes vetni egy pillantást a Danley Matterhorn-ra, valószínűleg a létező legnagyobb teljesítményű szub a világon.

Matterhorn%20Finished.jpg

Kettőt építettek belőle árúszállításra használt konténerekbe. Amerikában, ahol nagy tereket jkell hangosítani bérbe lehet venni, így nem kell tucatnyi szubot cipelni egy koncertre, elegendő egy vagy két Matterhorn. Lesz majd egy kisebb változata is, amit meg is lehet venni.

Íme a számok:

- 3 dB 12 Hz-en

105 dB hangnyomás 250 méterre a hangfaltól, 15 Hz-en, szinusszal mérve!

40.000 W beépített erősítő teljesítmény

A tölcsér kimeneti nyílásában 160 dB hangnyomás, amivel például ruhát lehet szárítani, de egy középkategóriás autót is arrébb tud tolni, ha esetleg elé parkolna.

Reggae zene kedvelők vagy nagyobbacska helységben házimozizók esetleg megfontolhatják két darab használatát :smile51:

Az építéséről egy rövid video megnézhető.

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.12., pén. 16:10

Ha már Oyaide... Lesz a L/i 50 OFC hálózati kábelből is méterre vásárolható, ezt Japánban sok hangstudió és zenész is használja, mint fali vagy eszköz kábelezést. Olyasmi, mint ami a képen látható, csak csatik nélkül természetesen. Métere 4,800 Ft bruttó.

li50ofcr2.jpg

Nagyon igényes kivitel, kifejezetten kellemes kézbe venni. Star-quad konstrukciójó nagy tisztaságú öregített réz. Hajlékony.

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.12., pén. 16:05

(bocs, de gyúrok a 400...ezer hozzászólásra, mert már hónapokkal ezelőtt jeleztem Pennának, hogy vennék MAM-A DVD lemezeket :smile51: )

Jegyezve van :smile46:

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.12., pén. 16:04

Kell harminc, remélem még a héten összejön a kedvezményhez szükséges pár beírásom, szóval hétfőtől valamikor le is boltolhatnánk!

Hétfőn még nem lesz a raktárban és a jogdíjcímkék intézése is pár nap, úgy hogy van még idő az árkedvezményre jogosító hozzászólás darabszám össze lapátolásához :smile51:

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.12., pén. 15:58

Környezetvédelmi előírás ha jól tudom, például ólommentes forraszanyagok stb.

Mibe kerülnek ezek a dugók?

Igen és 2006 július 1 óta nem lehet nem megfelelő termékeket behozni. Alapvetően erről csak nyilatkoznia kell a cégeknek, és a rendelkezés az EU egyik legnagyobb baromsága, amit eddig elkövettek. Gyakorlatilag lehetetlenné teszi például a harangöntést és egy csomó hifi és video gyártót arra kényszerített, hogy a termékeit teljesen áttervezze emiatt, hiszen a megfelelő forraszanyagok teljesen más tapadással és egyéb jellemzőkkel bírnak.

A dugók ára a honlapunkon megtalálhatók, de ha már lehet itten reklámozni akkor most meg is adom őket:

P-029e POWER PLUG (SCHUKO) 10,800

P-037e POWER PLUG (SCHUKO) 16,800

P-046e POWER PLUG (SCHUKO) 18,000

P-079e POWER PLUG (SCHUKO) 18,000

P-004e POWER PLUG (SCHUKO) 32,400

Van egy igen különleges berilium pengés is:

m1f1-01.jpg

M-1e POWER PLUG (SCHUKO) With Beryllium Blades 57,600

A fali aljzatok:

SWO-DX-E SHUKOWall outlet 16,800

SWO-GX-E SHUKOWall outlet 18,000

SWO-XXX-E SHUKOWall outlet 18,000

IEC dugók:

4781BSR IEC CONNECTOR 8,400

4781PBG IEC CONNECTOR 8,400

C-029 IEC CONNECTOR 10,800

C-037 IEC CONNECTOR 14,400

C-046 IEC CONNECTOR 15,600

C-079 IEC CONNECTOR 15,600

C-004 IEC connector 20,400

F-1 IEC CONNECTOR 46,800

C-237 20A IEC connector 16,800

C-246 20A IEC connector 18,000

C-279 20A IEC connector 16,800

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 624

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Ear » 2007.10.12., pén. 13:28

Ó, akkor kell majd pár DVD, ha már tudsz árat, kérlek szólj!

83481 Gold Archival DVD-R, 8x, No Logo, Gold, Jewel Case

760 Ft/ db nettó.

50 db fölötti vásárlás esetén 650 Ft nettó

Sajnos az arany árának erősödése miatt az elmúlt pár hónapban folyamatosan emelkedett az arany cd-r és dvd-r ára is.

V.I.P. tagoknak és a Penna topikokhoz legalább 4.000.000.000.000.000-szor hozzászólóknak további kedvezmények :smile51::smile46:

Gold%20Archive%20DVD-R.gif

Kell harminc, remélem még a héten összejön a kedvezményhez szükséges pár beírásom, szóval hétfőtől valamikor le is boltolhatnánk!

ear.hu - hifi meg ilyesmi

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.12., pén. 11:28

Köszi! Én úgy tudtam, hogy ma már minden EU-ba importált cuccnak kell ilyen tanúsítvány...

Hát, ezért RoHS :smile46: De ha jól látom akkor az nem 400ezer hanem 4trilló :smile51:

dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 232

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: dominique29 » 2007.10.12., pén. 11:05

Környezetvédelmi előírás ha jól tudom, például ólommentes forraszanyagok stb...

Köszi! Én úgy tudtam, hogy ma már minden EU-ba importált cuccnak kell ilyen tanúsítvány, vagy ez csak az elmélet?

(bocs, de gyúrok a 400...ezer hozzászólásra, mert már hónapokkal ezelőtt jeleztem Pennának, hogy vennék MAM-A DVD lemezeket :smile51: )

"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Vendég

Penna-hírek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.12., pén. 10:56

Környezetvédelmi előírás ha jól tudom, például ólommentes forraszanyagok stb.

Mibe kerülnek ezek a dugók?

Válasz küldése

Vissza: “Penna Poor Kft”