Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim termékek

Moderátor: Penna-Poor

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Nagyon hasznos lista, köszi! Kimaradt a 72-es előfok, én 795 fontot találtam utolsó árnak. Így a komplett 72/HC/250 3360 fontra jött ki újkorában a Zsolt Audiós listán meg 1360-ra. Ez ahogy látom a különböző használt oldalak árait nem a legjobb ár de úgy nem is nagyon sok. Persze kinek?
Kösz a kiegészítést.

Avatar
kozolov
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 18:24
Értékelés: 27

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kozolov »

Nagyon hasznos lista, köszi! Kimaradt a 72-es előfok, én 795 fontot találtam utolsó árnak. Így a komplett 72/HC/250 3360 fontra jött ki újkorában a Zsolt Audiós listán meg 1360-ra. Ez ahogy látom a különböző használt oldalak árait nem a legjobb ár de úgy nem is nagyon sok. Persze kinek?

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Mivel sokan használnak és keresnek használt Naim cuccokat, talán nem haszontalan, ha a Naim fórumáról idemásolok egy régi Naim angol retail árakat (is) mutató listát:
 
Naim CDX CD Player - £2,335.00
Naim CD3-5 CD Player - £1,112.00
Naim CD5 CD Player - £1,125.00
Naim CDSII CD Player - £3,920.00
Naim Credo Speakers - £1,285.00
Naim Flat Cap 2 Power Supply - £475.00
Naim Headline H/Phone Amplifier - £216.00
Naim Hi-Cap Power Supply - £760.00
Naim Intro 2 Speakers - £760.00
Naim NAC 52 Pre Amplifier - £3,655.00
Naim NAC 82 Pre Amplifier - £2,360.00
Naim NAC 92 Pre Amplifier - £514.00
Naim NAC 92R Pre Amplifier - £689.00
Naim NAC 102 Pre Amplifier - £1,145.00
Naim NAC 112 Pre Amplifier - £625.00
Naim NAIT 3 Amplifier - £650.00
Naim NAIT 3R Amplifier - £799.00
Naim NAIT 5 Amplifier - £799.00
Naim NAP 135 Power Amplifier (Each) - £1,805.00
Naim NAP 140 Power Amplifier - £815.00
Naim NAP 150 Power Amplifier - £750.00
Naim NAP 180 Power Amplifier - £1,155.00
Naim NAP 250 Power Amplifier - £1,805.00
Naim NAP 500 Power Amplifier - £9,995.00
Naim NAT 01/NA PST Tuner - £1,885.00
Naim NAT 02 Tuner - £1,200.00
Naim NAT 05 Tuner - £725.00
Naim NBL Speakers - £6,175.00
Naim SBL Speakers - £2,290.00
Naim Super-Cap Power Supply - £2,250.00
Naim XPS Power Supply CDX/CDS - £1,980.00

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Néhány napja kaptam egy Zsolt Audio használtcikk árlistát, azon van egy Naim NAC72/Hicap/NAP250 szett, Olive sorozat. 490 ezer. Szerintem nagyon jó ár érte. És zseniális jó erősítő, tapasztalatból tudom!
Az maga G R A P H O M A N mester régi erősítője volt valószínüleg

Szerintem meg lehet, hogy nem, habár semmi sem lehetetlen.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Néhány napja kaptam egy Zsolt Audio használtcikk árlistát, azon van egy Naim NAC72/Hicap/NAP250 szett, Olive sorozat. 490 ezer. Szerintem nagyon jó ár érte. És zseniális jó erősítő, tapasztalatból tudom!
Az maga G R A P H O M A N mester régi erősítője volt valószínüleg

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
kozolov
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 18:24
Értékelés: 27

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kozolov »

Néhány napja kaptam egy Zsolt Audio használtcikk árlistát, azon van egy Naim NAC72/Hicap/NAP250 szett, Olive sorozat. 490 ezer. Szerintem nagyon jó ár érte. És zseniális jó erősítő, tapasztalatból tudom!

Avatar
n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2004.08.04., szer. 21:13
Értékelés: 0

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: n.drews »


Még valami,
 
érdemes figyelni a használt Naim hirdetéseket, habár jól tartják az árukat használtan, de azért egy-egy jó vásár néha becsúszik, mint például Bóta kollégáé is. Nait 5i meg sima 5 is előfordultak már 200e alatt, ha ritkán is, egy próbát érdemes tenni velük.

Igen, tavaly is volt ilyen, ha jól emléxem két 5i-t is hirdettek közel egymáshoz, én asszem erre bazíroznék, csak majd még előtte többet is hallgatnék Naimot (eccer hallottam, azóta... ), majd ha aktuálissá válik, megyek demózni

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


De most komolyan.. mit írna az aki 2-3 hétig kap egy kütyüt és utána megkérik, hogy írja le a véleményét.
Már csak udvariasságból is ilyeneket írna, nem?
 
Bezzeg én!
Sajnos nekem is fáj arra a 2.5 milliós Naim cuccra a szívem.
Még mindig!!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


folyt2:


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


folyt.


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


A teljesség igénye nélkül néhány idézet belőle, amik különösen azért érdekesek és kedvesek számomra, mert a szerző Szikszai Norbert szokatlan módon rock és progresszív rock zene hallgatásával is nehezíti a cuccok dolgát. Le a kalappal!


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Van egy ilyen cikk is a legutóbbi Sztereo - Sound and Vision kiadványban:


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


....Nálam egy távol-keleti teak kis ópium asztalka is egészen kiválóan bevált...
Nekünk is van valami ilyesmi. Én meg nem tudtam, hogy mire is van ez pontosan .

A novemberi hifi kiállításon nekünk segítő Bazovsky boltban vettem, érdemes szétnézni náluk, nagy a választék, anyagban, méretben, formában egyaránt.
 
Bazovsky

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


nem vérzik a szívük, amikor vissza kel adniuk a észülékeket? (amúgy gramofon előfizető vagyok évek óta. )

De.
 
Olyannyira, hogy volt olyan, aki egy évvel a meghallgatás után visszajött és azt mondta, hogy sokszor eszébe jut a cucc azóta is és megvenné. Meg is vette és pont egy komplett Naim rendszerben sikerült megállapodnunk, ami egy kicsit fel is lett javítva, a cikkben használt rendszerhez képest.
 
Mellesleg pont most viszünk egy igen ismert, többszörösen kitüntetett hegedűművész - hangversenymesternek pár apróságot egy kis vélemény nyilvánításra, a hétvégén már fogja hallgatni és pár hét múlva olvashatjuk is a Gramofonban a tapasztalatait.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Az előfokokra is mondanál hasonló családfát?

Jaj, jaj, ettől féltem, sajnos előfok ügyben nagyon műveletlen vagyok...
 
 
Azt lehet tudni általánosságban, hogy minél drágábbak, annál bonyolultabbak, főképpen a külső tápok használatában egyre kisebbek a kompromisszumok. A modernek közül a 112 nem régen lett továbbfejlesztve 112x-re, a legjelentősebb változás a hangerő potiban volt. A 202 és a 282 között van hangban egy jelentős ugrás, ez utóbbi ráadásul már két külső tápot vagy olyan végfokot igényel, ami táplálja az előfokot is. A következő lépcső a 252, itt már alapfeltétel legalább a 300-as végfok az arányos és egyensúlyban tartott rendszerhez, a Supercap külső táp is elvárás. Az 552 a csúcs, saját táppal, természetes partnere a NAP500, de van idehaza olyan is, aki NAP300-zal használja. Ez az általam valaha hallott legizgalmasabb hangú előfok, sajnos mivel DIN a kimenete, ezért nehéz nem Naim rendszerben használni. Az előfokok elhelyezésénél ügyelni szükséges arra, hogy a külső tápok hová kerülnek, lehetőleg minél meszebbre kellene tenni őket az elektronikáktól. A Naim fórumon sokféle ötletet és képet lehet találni a különböző elhelyezési variációkra. Közös még az előfokok esetében, hogy sokféle módon lehet konfigurálni a különböző be - és kimenetek megjelenését, sorrendjét a választókapcsolókon. Mindegyikhez van távkapcsoló. A külső tápokhoz is van speckábel, ami általában Burndy névre hallgat és ezek között is vannak különbségek, az általános nézet szerint az újabbak jobbak, mint a régiek. A pletykák szerint valamilyen orvosi műszer gyártásban használt kábelekről van szó eredendően.
 
Kicsit aggaszt, hogy a következő kérdés a tápok közötti különbözőségről fog szólni, mert ott is felkészületlen vagyok ...

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


....Nálam egy távol-keleti teak kis ópium asztalka is egészen kiválóan bevált...
Nekünk is van valami ilyesmi. Én meg nem tudtam, hogy mire is van ez pontosan .

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Sajnos ez számomra akkor az álom rendszer már újonnan, de belegondolva csak egy nagy lépés és aztán nincs küzdés, keresgetés, csak zenélés..
 


Még valami,
 
érdemes figyelni a használt Naim hirdetéseket, habár jól tartják az árukat használtan, de azért egy-egy jó vásár néha becsúszik, mint például Bóta kollégáé is. Nait 5i meg sima 5 is előfordultak már 200e alatt, ha ritkán is, egy próbát érdemes tenni velük.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Naimos körökben elég népszerű az Ikea Corras állványa!!Szuper olcsó és szuper jól dolgozik a Naimok alatt.

Úgy látom azért van egy kis tuning(tüskék az allján) az állványon. De tényleg jó ára(10e alatt) van.

Mintha azt olvastam volna valamelyik külföldi fórumon, hogy megváltoztatta az Ikea az anyagot, amiből készül és most már nem olyan, mint régen. Nálam egy távol-keleti teak kis ópium asztalka is egészen kiválóan bevált, egy lucfenyő lappal a tetején, össz költsége kb 20.000. Ft volt.


Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


OFFTOPIC:

Nekem ha lesz egyszer egy külön szobám, csak a zenehallgatásra, akkor szerintem egy ilyen asztalom lesz fehérben. Nekem ez jobban tetszik mint a Vadász féle Lack.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: andix »


Az Ikea állványt pontosabban asztalkát a Linn kezdte propagálni a Sondek alá! És ha jól emlékszem Vadásznál is éppen ilyet láttam a Roksan Xerxes alatt!
Vadásznál asszem Lack van. (http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10105346) Ez is nagyon jó elvileg (meg a többi Lack is).

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: Hifritz »


Nekem is teccik a topik!
 
Az Ikea állványt pontosabban asztalkát a Linn kezdte propagálni a Sondek alá! És ha jól emlékszem Vadásznál is éppen ilyet láttam a Roksan Xerxes alatt!

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Pont ezen gondolkoztam, hogy kéne még hozzá polc. Egyébként milyen hangja van az állványnak?

A hangjáról annyit, hogy a "nagy" Naim fórumban 347 találat van arra a szóra. hogy Corras.
Különben az Ikea aszem az a cég ahol gond nélkül visszaviheted a cuccut, mert meggondoltam magam...

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Naimos körökben elég népszerű az Ikea Corras állványa!!Szuper olcsó és szuper jól dolgozik a Naimok alatt.

Úgy látom azért van egy kis tuning(tüskék az allján) az állványon. De tényleg jó ára(10e alatt) van.

Sajnos van ennél jobb állvány, de annak az ára is más.
Ilyen pl. a Mana, ami aszem már nincs gyártásban és maga a Nam Frame állvány is!
 
A Corrasnál a legnagyobb gond az, hogy nem van hozzá újabb polc.
Próbáltam az Ikejánál tenni az ügyben. Megígérték, hogy jeleznek amint lesznek további polcok.
Ennek már lassan egy éve...
 
Pedig a képen is látható, hogy legalább kettő polc simán elférne még

Pont ezen gondolkoztam, hogy kéne még hozzá polc. Egyébként milyen hangja van az állványnak?

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Naimos körökben elég népszerű az Ikea Corras állványa!!Szuper olcsó és szuper jól dolgozik a Naimok alatt.

Úgy látom azért van egy kis tuning(tüskék az allján) az állványon. De tényleg jó ára(10e alatt) van.

Sajnos van ennél jobb állvány, de annak az ára is más.
Ilyen pl. a Mana, ami aszem már nincs gyártásban és maga a Nam Frame állvány is!
 
A Corrasnál a legnagyobb gond az, hogy nem van hozzá újabb polc.
Próbáltam az Ikejánál tenni az ügyben. Megígérték, hogy jeleznek amint lesznek további polcok.
Ennek már lassan egy éve...
 
Pedig a képen is látható, hogy legalább kettő polc simán elférne még

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
kozolov
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 18:24
Értékelés: 27

Naim termékek

Hozzászólás Szerző: kozolov »


A topik: sirály!!! No majd kutakodok valami fotót is.
 
A végfok történet szuper, engem is érdekelne az előfok, továbbá hogy a tápegységekben hogy is néz ki az upgrade. Nem a tipusokra vagyok kíváncsi mert azokat ismerem, hanem például, hogy a Supercap miben más mint a Hicap?

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”