Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ProAc hangsugárzók

Moderátor: Penna-Poor

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mi van, ha csak ki volt téve, de nem is hallgatták meg?
Most valamiért a kiállításokon mosolygó hostess lányok jutottak eszembe.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Vagy kivittek kettőt, hogyha az egyik elromlik, a másik még tudjon működni.
Nem szokott. Nem az a fajta elromlós típus.
 


Lehet, hogy másképp gondolták. Vagy másképp tapasztalták.

Mi van, ha csak ki volt téve, de nem is hallgatták meg?

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Amúgy ez egy ProAc topik.
Moderálj ki!
 
Egyébként szóltam egy rossz szót is a phoak hangfalakra?
Nem. Akkor? Mi a gond?
 
az iparág általános helyzete és a különböző lehetséges megoldások iránt érdeklődők hozzáértő előadóktól tapasztalatot és ismereteket szerezzenek
 
Jaj, ne már. Milyen ismeretet lehet egy ilyen bemutatón szerezni?
Milyen készülékek, szoftverek, formátumok vannak? Ezt a kezdők is tudják. A neten minden info fellelhető mindenki számára, aki érdeklődik.
Viszont egy rakáson ennyi és ilyen szintű berendezéssel csak ritkán lehet egy időben találkozni. Az összehordott készülékek egyetlen értelme azok megszólaltatása, a hangjuk megítélése akár összehasonlítási szándék nélkül is. De ha már annyi minden ott van, adódik a vissza nem térő alkalom a különböző termékek összehasonlítására.
Ha pedig ez nem történt meg, akkor tényleg egy csöpp értelme sem volt ennek a találkozónak.

Én még az életben senki nem moderáltam ki sehonnan, erre sem lehetőségem, sem hozzáállásom nincs, csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy eredetileg mi a topik témája...
 
Az viszont tisztán látszik, hogy nem jártál még szakmai szemináriumon, konferencián, mert akkor nem írnád azt e kapcsán, amit. Az ilyen összejövetelek nemcsak arról szólnak, hogy meghallgatjuk az előadásokat, és okosodunk, pedig ugye ezt szerinted a google segítségével is megtehetnék, de a személyes kapcsolatokról is, arról hogy a szakértőknek, tapasztaltabbaknak az érdeklődők személyesen kérdéseket tehetnek fel, beszélhetnek velük az őket érdeklő dolgokról és még akár néhány eszközt meg is lehet hallgatni. Ezek pont azok a dolgok, amiket semmilyen internetes keresőmágia nem tud pótolni. Azt nem nagyon értem, hogy egy beidézett program alapján, az előadások tartalmát, az előadó(k) személyét nem is ismerve, honnan veszi valaki a bátorságot, hogy az egész esemény értékét megkérdőjelezze, de hát végülis mindent nekem sem kell érteni...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Milyen készülékek, szoftverek, formátumok vannak? Ezt a kezdők is tudják. A neten minden info fellelhető mindenki számára, aki érdeklődik.
No akkor már beszélgetni sem kell, a fórumokat is be lehet zárni.

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vagy kivittek kettőt, hogyha az egyik elromlik, a másik még tudjon működni.
Nem szokott. Nem az a fajta elromlós típus.
 
De az is lehet, hogy a két készülékük sem foglalt nagyobb helyet, mint mások egy készüléke. Igen helytakarékos berendezések.
Imádom őket: 3 kilóban jobbat csinálnak, mint más 30-ban. Egy élmény demóra vinni őket.

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amúgy ez egy ProAc topik.
Moderálj ki!
 
Egyébként szóltam egy rossz szót is a phoak hangfalakra?
Nem. Akkor? Mi a gond?
 
az iparág általános helyzete és a különböző lehetséges megoldások iránt érdeklődők hozzáértő előadóktól tapasztalatot és ismereteket szerezzenek
 
Jaj, ne már. Milyen ismeretet lehet egy ilyen bemutatón szerezni?
Milyen készülékek, szoftverek, formátumok vannak? Ezt a kezdők is tudják. A neten minden info fellelhető mindenki számára, aki érdeklődik.
Viszont egy rakáson ennyi és ilyen szintű berendezéssel csak ritkán lehet egy időben találkozni. Az összehordott készülékek egyetlen értelme azok megszólaltatása, a hangjuk megítélése akár összehasonlítási szándék nélkül is. De ha már annyi minden ott van, adódik a vissza nem térő alkalom a különböző termékek összehasonlítására.
Ha pedig ez nem történt meg, akkor tényleg egy csöpp értelme sem volt ennek a találkozónak.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Ezt írja az egyik (többszörös) ProAc vásárlónk egy másik fórumon:
 
"Az irodai desktop rendszerem - most került be a kis hangfal állvány!Azt hiszem ma nem fogok dolgozni - csak ülöl majd komoly arccal, ebből a komoly nehéz lesz, mert igencsak vigyorgok...
   
 
Ipod 160GB - Cambridge Dock (úton van egy új, titkos ász helyette...) - Altmann erősítő - Evidence, Audience (IC) kábelek - ProAc Ref 8 Signiture, na meg egy kis fo.Q-ozás.
Hihetelen milyen tere van ennek a kis hangfalnak, ezt ilyen közel "ülésre" gyártották!!!




Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


 
Ez nem "verseny", hanem egy módszer arra, hogy megismerjük a minőségi különbségeket.

Tévedés.
 
Ez egy szeminárium volt, ami arról szólt, hogy az iparág általános helyzete és a különböző lehetséges megoldások iránt érdeklődők hozzáértő előadóktól tapasztalatot és ismereteket szerezzenek. Talán még részvételi díjat is fizettek pedig és még csak ki sem derülhettek a "minőségi" különbségek.
 
Valószínűleg kevered egy másik, általam korábban szintén emlegetett számítógépes hanggal kapcsolatos másik tavalyi kaliforniai hasonló eseménnyel, ahol viszont komolyan, jól beállított studió körülmények között, többféle rendszerben is összehasonlítottak számítógép-alapú rendszereket. Akit érdekel, az megtalálhatja a keresővel, valamikor a tavasszal volt erről szó.
 
Amúgy ez egy ProAc topik.

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...igen és aztán kimentek a parkolóba és összehasonlították az eladó srác MB A140-esét a dealer S600-ával, de minek és kinek, mikor mindenki tudja már több 10 éve, hogy mi a végeredmény... Nem értelek, komolyan...

Mit nem értesz?
 
Itt számosan azt hiszik, hogy vesznek egy USB DAC-ot 20 ezerért, ami tud mondjuk 24/192-őt és akkor már a zenei Nirvana-ba jutottak. Sokak meg is próbálják ezt elhitetni velük.
 
Én csak annyit akartam mondani, hogy önmagában a formátum (bit szám/mintavételi frekvencia) semmire sem garancia. A hangminőségre meg pláne nem. Ahogy az sem, hogy milyen D/A chip van a DAC-ban.
 
Szerintem ezért volt a bemutatón két funkcióban és műszaki paraméterekben azonos termék ugyanattól a gyártótól. Ha nem a minőségi különbség demonstrálása volt a cél, akkor a két készülék közül az egyiknek semmi értelme nem volt, hogy ott legyen.
 
Én csak megpróbáltam gondolkodni a képen látható készülékek alapján arról, hogy miért is látjuk azon azt, amit látunk.
A szervezőknek minden bizonnyal nem a berendezések összehasonlítása volt a céljuk. Ez világos és érthető. Viszont az lehetett céljuk, hogy demonstrálják az adott formátummal elérhető minőségi határokat.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Minek volt ugyanattól a cégtől ott két azonos funkciójú készülék? Az egyik ára pont a tízszerese a másiknak. Valami oka csak volt. Nem?
...igen és aztán kimentek a parkolóba és összehasonlították az eladó srác MB A140-esét a dealer S600-ával, de minek és kinek, mikor mindenki tudja már több 10 éve, hogy mi a végeredmény...
Nem értelek, komolyan...
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Csupa olyan dologról van szó a programban, amit már mindenki tud és ismer (sokat belőle évtizedek óta). ...
Az egész audio technika a minőségről szól.

Hm... a Mars és a Föld között van vízumkényszer?

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szeminárium volt, vagyis a tájékoztatásról szólt az esemény, nem a versenyzésről. Kifejezetten nem volt cél minőségi itéletek meghozatala sem valószínűleg ( a szervező mellesleg Weiss és Sonic / Metric Halo dealer, amellett, hogy van masztering studiója is) vagy az egyedül üdvözítő megoldás megtalálása, csupán a különböző lehetőségek bemutatása.  
A világ más részében nem feltétlenül az jut az ember eszébe két készülék láttán, hogy melyik a "jobb"...
 
 
OFFTOPIC:

Ez volt a program, nincs benne  összehasonlítás...:


Miről és kinek adtak tájékoztatást?
Csupa olyan dologról van szó a programban, amit már mindenki tud és ismer (sokat belőle évtizedek óta).
Valami célja csak volt az egész eseménynek. Vagy ez is egy öncélú, semmi értelme sincs esemény volt?
Valami cél csak kellett, hogy ekkora készülék mennyiséget hordtak össze egymás hegyére hátára.
Én megértem, hogy tájékoztatás. De miről? Kinek?
Minek volt ugyanattól a cégtől ott két azonos funkciójú készülék? Az egyik ára pont a tízszerese a másiknak. Valami oka csak volt. Nem?
 
Az egész audio technika a minőségről szól. A fejlesztések mind az irányban folynak, hogy egyre tökéletesebb rögzítő és reprodukáló berendezéseket hozzanak létre. Mi ez, ha nem a minőségre való törekvés. A minőséget pedig csak összehasonlítás, egymáshoz való viszonyítás alapján lehet megítélni. A műszaki paraméterek SEMMIT nem jelentenek egy szint felett. Ezért is lehetett ott 1:10 árarányú, azonos funkciójú, paraméterű termék ugyanattól a cégtől.
 
Ez nem "verseny", hanem egy módszer arra, hogy megismerjük a minőségi különbségeket.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Na ha már, homár. A képen egy tavalyi távol-keleti digitális audio szeminárium eszközei látszanak, a 192k/24 bites felvételek bemutatásához a ProAc CarbonPro Eight dobozokat használták. Az összeállítást az arrafelé ismert Kent Poon hangmérnök biztosította és találta ki.
Van ízlése, az biztos: középen az asztalon egy Linn Klimax DS és egy Linn Sneaky DS.
Szerintem a "biztosította" helyett maradjunk inkább a "találta ki" kifejezésnél.
Ember nincs, aki ennyire össze vissza hordja össze a cuccait MAGÁNAK.
 
Persze itt a cél nem a zenehallgatás volt otthoni körülmények között, hanem a nagy felbontású anyagok minőségének bemutatása. Arra pedig alkalmas. Gondolom, kitértek az egyes készülékek minőségéből eredő hangminőség különbségekre is. Nem véletlenül lehetett ott a Linn 15.000.-Euro-s Klimax DS-e és a mindössze 1.500.- Euro-s Sneaky DS is. Vagyis attól, mert 24/192 még önmagában nem lesz jó a hang. Ahhoz berendezés is kell. Azt meg meg kell fizetni keményen.

Szeminárium volt, vagyis a tájékoztatásról szólt az esemény, nem a versenyzésről. Kifejezetten nem volt cél minőségi itéletek meghozatala sem valószínűleg ( a szervező mellesleg Weiss és Sonic / Metric Halo dealer, amellett, hogy van masztering studiója is) vagy az egyedül üdvözítő megoldás megtalálása, csupán a különböző lehetőségek bemutatása.
 
A világ más részében nem feltétlenül az jut az ember eszébe két készülék láttán, hogy melyik a "jobb"...
 
 
OFFTOPIC:

Ez volt a program, nincs benne  összehasonlítás...: 
Seminar Outline & Features:
 
Introductory and background 自我介紹及背景
 
    * Profiles and projects 過往曾參與製作
    * Current on going development in audio world 現時及發展中的項目
 
Digital Audio Basics 音響基本知識
 
    * History of Recording 錄音歷史
    * Introductory of Acoustic 音響入門
    * Analogue Open Reel Recording 開卷式錄音
    * Digital Audio Recording 數碼錄音
    * Digital Formats (PCM, DSD) 數碼錄音格式
    * Bit Depth & Sample Rate 數碼音頻元位和取樣
    * Floating Point & Fixed Point Processing 定點和浮點
    * Dithering / Noise Shaping 音頻處理
 
Discussion of Modern Music production 錄音製作討論
 
    * Business in Hong Kong, Asia, and Global market 香港,亞洲和全球錄音市場
    * New changes in audio production 新錄音時代的改變
    * Requirement of different music genres 不同音樂種類對錄音不同的要求
    * Level Loudness War: Why some recording is better than the other? 錄音音量對音質疑問
 
Digital Audio Playback Discussion & Demonstration 音響重播討論及重播示範
 
    * Audio Source 音源 (CD, SACD, DVD-V, DVD-Audio, Download, MP3, AAC, Computer As Source)
    * Advantage and Disadvantage of each source format 不同音源的特性
    * SHM-CD / Blu-Spec CD / HQCD / Crystal Disc 新世代CD壓片技術討論及示範
    * Digital Clocking & Connections 數碼時鐘和連接
    * Ethernet / USB / Firewire / I2S / AES/EBU / SPDIF / TOSLINK / ST Optics Connection 數碼連接
 
Computer As Source – High Resolution Digital Audio Converter (DAC) 高解像電腦訊源解碼器
 
    * PS Audio PerfectWave Transport / DAC – 轉盤 & 解碼器
    * Naim HDX / NaimUnit – HDX硬碟播放器 & NaimUnit 綜合擴大機
    * Linn Audio flagship Klimax DS & Sneaky Music DS 解碼器
    * Cambridge Audio DacMagic – USB 解碼器
    * dCS Puccini SACD player with U-clock USB Up-sampler – dCS 升頻 & 解碼器
    * Weiss DAC2/Minerva Firewire DAC – Weiss Firewire1394 解碼器
    * Other Audio SoundCards: 其他電腦音效卡
    * PCI – Lynx AES16, USB – EMU 0404 , Weiss INT202 Firewire Device 其他電腦音效卡
    * Up-Sampling vs. Oversampling 升頻技術
    * Secret Rabbit Code - SRC / Weiss SARACON – 升頻軟件示範
 
Software Demonstration: 軟件討論及示範
 
    * FooBar 2000, cPlay, Monkey Media, iTunes, Sonic Studio Amarra 軟件討論及示範
    * Professional Digital Audio Workstation (DAW) – WaveLab / Nuendo / Harrison Mixbus / Izotope RX  討論及示範
    * Audio Driver – MME-WDM / ASIO / WASAPI / Core Audio 討論
 
iTunes Digital Music Library 101? 怎樣建立iTunes數碼音樂圖書館?
 
    * iTunes Demonstration
    * CD Ripping – EAC / dB Poweramp / iTunes
    * File Format: WAV / AIFF / MP3 / AAC / Apple Lossless / WMA Lossless / Format Conversion: MAX
    * Album Info & Artworks (CDDB / Gracenote / Album Art Widget)
    * High Resolution Download Website – HiFiTrack.com / HDTrack.com / Linnrecords.com


Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na ha már, homár. A képen egy tavalyi távol-keleti digitális audio szeminárium eszközei látszanak, a 192k/24 bites felvételek bemutatásához a ProAc CarbonPro Eight dobozokat használták. Az összeállítást az arrafelé ismert Kent Poon hangmérnök biztosította és találta ki.
Van ízlése, az biztos: középen az asztalon egy Linn Klimax DS és egy Linn Sneaky DS.
Szerintem a "biztosította" helyett maradjunk inkább a "találta ki" kifejezésnél.
Ember nincs, aki ennyire össze vissza hordja össze a cuccait MAGÁNAK.
 
Persze itt a cél nem a zenehallgatás volt otthoni körülmények között, hanem a nagy felbontású anyagok minőségének bemutatása. Arra pedig alkalmas. Gondolom, kitértek az egyes készülékek minőségéből eredő hangminőség különbségekre is. Nem véletlenül lehetett ott a Linn 15.000.-Euro-s Klimax DS-e és a mindössze 1.500.- Euro-s Sneaky DS is. Vagyis attól, mert 24/192 még önmagában nem lesz jó a hang. Ahhoz berendezés is kell. Azt meg meg kell fizetni keményen.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Ez pedig a nagy bemutató rendszer nálunk, a Carbon Pro egyik ősével, a Response 4-gyel, meg a legnagyobb Naim elő-, végfokkal, és CDS3 cd játszóval. Egyszer érdemes mindenkinek meghallgatni. Azt hiszem.


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Penna művek! Carbon 6 vagy 8 mikor lesz meghallgatható Nálatok? 
Jó kérdés, talán még idén, nem hajt a tatár egyelőre. Most inkább hangkeverőbe, AD/DA konverterbe, mikrofonokba nyomjuk a pénzt. Kisebb ProAc dobozokból lesz még ebben a negyedévben szállítmány.

Na ha már, homár. A képen egy tavalyi távol-keleti digitális audio szeminárium eszközei látszanak, a 192k/24 bites felvételek bemutatásához a ProAc CarbonPro Eight dobozokat használták. Az összeállítást az arrafelé ismert Kent Poon hangmérnök biztosította és találta ki.


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Penna művek! Carbon 6 vagy 8 mikor lesz meghallgatható Nálatok?
Jó kérdés, talán még idén, nem hajt a tatár egyelőre. Most inkább hangkeverőbe, AD/DA konverterbe, mikrofonokba nyomjuk a pénzt. Kisebb ProAc dobozokból lesz még ebben a negyedévben szállítmány.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nap mint nap elvarázsol....
Egy ilyen vásárlásán én is agyaltam.
Be akartam hozatni egy diy változatot is saját részre,de utána letettem róla.
ProAc klón
http://www.audiodiy.cn/Photo/yxzztz/DIY ... 61202.html

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


hiánypótló topik!
Örülök,hogy ez is elhárult.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: csövi »


Nap mint nap elvarázsol....

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Penna művek! Carbon 6 vagy 8 mikor lesz meghallgatható Nálatok?

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

hiánypótló topik!

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


:kiraly:
ez az egyik kedvenc ProAc/Naim fotóm:


Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


:kiraly:

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Talán többek számára érdekes lehet, a klasszikus ProAc Response 1 SC hangfal utóda, a Response D1. Néhány fotó, egy lengyel tesztből:
 





 
Van belőle meghallgatható példány. Más hang, mint a Response 1 SC, amiből egy sok ezer órát ment, jól bejáratott példány az iroda dísze és Dankó Péter desktop zenehallagtó rendszerének a része (egy Weiss DAC2, MacPro és Flying Mole integrált erősítő társaságában). Szóval más hang, modernebb, kicsit gyorsabb, ütősebb, de nem kevésbé zenei, legalábbis SZVSZ. Mindazonáltal a Response 1 SC igazi időtálló klasszikus.
 
Kép a 2003-as HiFi kiállításról, ahol meglehetősen illusztris társaságban volt módja megszólalni a kis dobozoknak (EAR V20 integrált erősítő, DAC - csöves, trafós kimenetű CD játszó, Michell Gyrodec SE/Rega RB300 lemezjátszó - Transfiguration Spirit hangszedő, Ear-Yoshino phono).
 


Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”