Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ProAc hangsugárzók

Moderátor: Penna-Poor

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Már a D18-on is gondolkodtam! A magastartománya jobban tetszik a D1-nek, a D18 a mélyeivel már kompromisszummentes lehet


 
A D2 és a D18 között nincs nagy különbség árban. Talán csak annyit érdemes róla még tudni, hogy az elhelyezésre valamivel kényesebb, mit akár a D1 akár a D2.
 
Beszéljünk ma a Szabó Gábor felvétel ügyében.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Már a D18-on is gondolkodtam! A magastartománya jobban tetszik a D1-nek, a D18 a mélyeivel már kompromisszummentes lehet
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



A D1 itt nálam 20nm-en, sok bútorral, Naim SuperUniti-vel, NACA5-el, lényegesen finomabb volt a most nálam vendégeskedő D2-nél. Kevesebb a mély a kasztniból adódóan de nem markánsan, szubtartományt ugye egyiktől sem várhatunk. !!!Szigorúan az én fülemmel!!!


 
Igen jó kis doboz a D1 és a D2 is sok dicséretet kapott a honi tesztelőktől.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Köszönöm, előbb még el kell adnom a jelenlegi hangfalamat, amint ez megvan jelentkezem feltétlen egy demóra.


 
Nam hajt a tatár

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



A ProAc Response D1 és D2-ről szeretném kikérni a véleményeteket.
Melyik milyen hangkarakterrel rendelkezik?
Audio Research VSi60-hoz melyik lenne az ideálisabb partner?(kb 18m2-re)
Sajnos a Magyarországi demo nem oldható meg,de az otthoni vásárlás esetleg még szóba jöhet.
Várom a véleményeteket a két doboz összevetésében.
Előre is


 
Pedig csak ki kellene próbálni. Ha nem odahaza, akkor külföldön. Nagyon valószínűtlen, hogy a hazai fórumozók közül sokaknak lenne tapasztalata ennek az összeállításnak a használatában.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »

A D1 itt nálam 20nm-en, sok bútorral, Naim SuperUniti-vel, NACA5-el, lényegesen finomabb volt a most nálam vendégeskedő D2-nél. Kevesebb a mély a kasztniból adódóan de nem markánsan, szubtartományt ugye egyiktől sem várhatunk. !!!Szigorúan az én fülemmel!!!
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: evola »



El kell ballagni hozzánk a bemutató terembe és van ott egy párféle ProAc, amit meg lehet hallgatni. Elsőként javaslom a Tablette Anniversaryt. 16M2-en megér egy misét. Persze lehet akár Response D80-at vagy Response 4-t is...


 
 
Köszönöm, előbb még el kell adnom a jelenlegi hangfalamat, amint ez megvan jelentkezem feltétlen egy demóra.
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szigony »


A ProAc Response D1 és D2-ről szeretném kikérni a véleményeteket.
Melyik milyen hangkarakterrel rendelkezik?
Audio Research VSi60-hoz melyik lenne az ideálisabb partner?(kb 18m2-re)
Sajnos a Magyarországi demo nem oldható meg,de az otthoni vásárlás esetleg még szóba jöhet.
Várom a véleményeteket a két doboz összevetésében.
Előre is

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Gyorsan kaptam választ, köszönöm szépen Mindenkinek, nézegetem melyik legyen a végső döntés, teljesen beleszerettem a 140-es be. Bár még nem hallottam egy ProAc hangfalat sem, de ami késik nem múlik..


 
El kell ballagni hozzánk a bemutató terembe és van ott egy párféle ProAc, amit meg lehet hallgatni. Elsőként javaslom a Tablette Anniversaryt. 16M2-en megér egy misét. Persze lehet akár Response D80-at vagy Response 4-t is...

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: evola »

Gyorsan kaptam választ, köszönöm szépen Mindenkinek, nézegetem melyik legyen a végső döntés, teljesen beleszerettem a 140-es be. Bár még nem hallottam egy ProAc hangfalat sem, de ami késik nem múlik..
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Sziasztok!
 
Hangfalcsere előtt állok, lenne egy kiszemeltem:
 
 
PROAC STUDIO 140 MK2
 
Nem találok róla túl sok infót. Ami leginkább érdekelne:
- mennyire műfajfüggő?
 
Amit leginkább hallgatok:
Zorán, Presser G. Rebecca Pidgeon, Sara K., Eagles, Susan Wong, Loreena McKennitt, Phil Woods, Allan Taylor, Chris Rea, Diana Krall, Ella Fitzgerald,
Joe Cocker, Mark Knopfler, Mozart, Vivaldi, a teljesség igénye nélkül.
 
 
Milyen elektronikákat érdemes elékötni? Kb 16nm-es szobába lenne, gondolom ez nem a legnagyobb neki.


 
 
30m2 alatt szerintem nem szabad Studio 140 Mk II-t venni. Túl sok lesz a mélye valószínűleg. 16m2-re érdemes a Response D1-et vagy D2-t esetleg a Studio 100-at, az eredetit, megvenni használtan. Hatáereset lehet a Response 2.5 használtan még.

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ProAc-ot semmiképpen ne vegyél anélkül, hogy meghallgattad volna előtte, ahhoz drága és karakteres cucc. Van itthoni forgalmazója, érdeklődj náluk.
16 m2-re viszont túlzás szerintem, de talán még a 130-as is. A 140-es áráért valamelyik csúcs ProAc monitort is megveheted, és még állványra is marad. Mondjuk szerintem a Response D2-nek is nagyobb tér kell, hogy megmutassa, mit tud.

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: evola »


Sziasztok!
 
Hangfalcsere előtt állok, lenne egy kiszemeltem:
 
 
PROAC STUDIO 140 MK2
 
Nem találok róla túl sok infót. Ami leginkább érdekelne:
- mennyire műfajfüggő?
 
Amit leginkább hallgatok:
Zorán, Presser G. Rebecca Pidgeon, Sara K., Eagles, Susan Wong, Loreena McKennitt, Phil Woods, Allan Taylor, Chris Rea, Diana Krall, Ella Fitzgerald,
Joe Cocker, Mark Knopfler, Mozart, Vivaldi, a teljesség igénye nélkül.
 
 
Milyen elektronikákat érdemes elékötni? Kb 16nm-es szobába lenne, gondolom ez nem a legnagyobb neki.
 
 
 
 
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
samugy63
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.07.04., hétf. 19:51
Értékelés: 19

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: samugy63 »



Akkor most hogy van?A doboz hátulján nem így mutatja az ábra.


 
Ha nem tévedek ez a beszámoló rögtön egy Proac gyári bemutató képével kezdődik márpedig azon világosan látszik az elhelyezés.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »

az csak a kábel csatik elhelyezkedését mutatja. bárhol megnézed, a csipogókat fogod belül látni a képeken.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Nexus »



ha erre gondolsz akkor most scan-eltem ki a user manualból


 
Akkor most hogy van?A doboz hátulján nem így mutatja az ábra.


"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Valakinek lenne egy UM-ja Response 2.5-höz

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »


ha erre gondolsz akkor most scan-eltem ki a user manualból

Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Egyébként hogyan érdemes ezeket (és a többi aszimetrikus ProAc dobozt) installálni. Kívül vagy belül van a magas sugárzó?


 
Ott van a képen.Tweeter-Bass

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


ProAc • Response K6 Loudspeakers - The further evolution of natural sound.
 
Teszt az AudioBeat portálon.
 
"The cake with the K6es was their tonal sophistication, the way in which they conveyed the "ness" of instruments -- their unique character. The K6es were those rare speakers that walked the line between truth and beauty with a steady gait, achieving both without leaning one way or the other. Earlier ProAc speakers were either slightly or overtly on the side of beauty, and that's frankly one of the things that drew me to them, as their presentation aligned well with my own ideas about live sound. But the K6es delivered truth in abundance -- balancing presence with spaciousness and solidity with air. Their tonality was undeniably refined and their bandwidth undeniably wide. They could be subtle or overpower to a level that more than once caused disbelief in their ability to do so. These were truly compelling speakers that seemed to do everything important to reproducing music, conveying both realism and involvement."
 
 
 
http://www.theaudiobeat.com/equipment/p ... nse_k6.htm
 
 


Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Úgy olvastam a um-ban, hogy mindig befelé nézzenek a tweeter-ek.
 
Pazar kis hangfalak, a szub tartomány nem az ő világa (feladata) de minden egyéb tekintetben átugorja a Studio 130-amat Van egy Annie Lennox Live in Central Park koncert CD-m (jó teszt lemeznek is) az első nótában lévő bass futamot csak jelzés értékűen teszi oda a D1, egyébként meg a sűrű, sötét Placebo-t is vígan játssza!
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egyébként hogyan érdemes ezeket (és a többi aszimetrikus ProAc dobozt) installálni. Kívül vagy belül van a magas sugárzó?

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Érdemes lenne csinálni hozzá egy rövid NACA5 átkötőt, mégha ez nem is egyszerű feladat. Nagyon meghálálja a D1 az ilyesféle gondoskodást.


newman árul itt ilyen jumpereket "készen".
De kis odafigyeléssel sikerülhet megnyúzni őket, legalábbis másodszorra (nekem)...


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Érdemes lenne csinálni hozzá egy rövid NACA5 átkötőt, mégha ez nem is egyszerű feladat. Nagyon meghálálja a D1 az ilyesféle gondoskodást.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Vendég



Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”