Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ProAc hangsugárzók

Moderátor: Penna-Poor

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Figyeltelek... de nem láttalak!


 
Pedig nem éppen filigrán a formám

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Találkozhattunk volna pedig, a 3 nap alatt kb egy órát nem voltam ott


Figyeltelek... de nem láttalak!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Nagyon jól nézett ki!!!
 
Egyébként nagyon sajnálom hogy nem találkozhattunk személyesen!
Azért Gáborral beszélgettünk pár percet a forgatagban...


 
Találkozhattunk volna pedig, a 3 nap alatt kb egy órát nem voltam ott

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Olyan, mintha egy kis akvárium lenne a Response D1 közepén.


Nagyon jól nézett ki!!!
 
Egyébként nagyon sajnálom hogy nem találkozhattunk személyesen!
Azért Gáborral beszélgettünk pár percet a forgatagban...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »






 
 
Olyan, mintha egy kis akvárium lenne a Response D1 közepén.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Kb 100e Ft lesz bruttó, esetleg egy-két ezer forinttal több. A Zu Omen dobozzal együtt is nagyon jó párosítás nem csak a ProAcokkal, de furcsa mód a tőle sokkal drágább ProAc Response D2-vel tűnt nagyon jól együtt szóló párosításnak, persze ezt csak igen felületes pár perces benyomás alapján mondom, úgy hogy a D2 asztalra volt téve nem állványra.
 
Egy másik kép a kiállításról az erősítőről, Zu Credenza hangfalról és M2Tech Young DAC-ról.


Avatar
Taky
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2008.10.28., kedd 15:41
Értékelés: 16

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Taky »


"...Dayens Ampino erősítővel..."
Pofás kis darabnak tűnik. (Ára?)
Találtam egy belső fotót:

film: Panasonic TX-29PM1P - Monitor scart - Pioneer DV-585A - ETI eXpress 75Ohm digital - Denon AVR-1306 - Qed42 SpeakerC - Epos
zene: Marantz CD63 mkII KI - ValhallA CuAg I. PowerC / Coincident CST IC - Creek 4330 mk2 SE - ValhallA CuII+ PowerC / Coincident CST 1 SpeakerC - Epos M16
állvány: Ateca Monaco számítógép: Acer TravelMate 2304LC - fotó: Fujifilm FinePix J10 - teló: Xiaomi Redmi 3S

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Elkezdtük bejáratni az új Studio 115-t és a szintén új 140 Mk II. Lassan majd meghallgathatóak lesznek. A Studio 115 a kiállításon igen reménytkeltően szólt a kis Dayens Ampino erősítővel és a nagy Naim rendszerrel is (kár, hogy zárás után már rajtunk kívül nem hallhatta senki).
 
Rossz hír, hogy megszűnt a Tablette mindenféle fajtája és a raktárakban sincs már. Az utód Tablette Anniversary majd valamikor év vége felé várható. Nincs már (és jelenleg) Studio 130 sem, de később még lehet egy Mk II belőle a hírek szerint. Viszont az új honlapunkon fent vannak az aktuális és naprakész árak.
 
http://penna-poor.hu/termekek/proac
 
A kiállításról elcsent fotó nem emlékszem ki csinálta, de hálás köszönet érte.
 





Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »

130-assal nyomom, nem tapasztaltam a leírtakat.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



penna,
1., melyik volt a másik proac hfal?
2., yew=tiszafa


 
További idézet a másik fórumról. A kérdésre, hogy mi a másik ProAc, ez a válasz:
 
Él és virul. Legalább is szerinte. Mert ez a jelző inkább a Tablette-re vonatkozik, mint sem a Studio 100-ra. Hopp. Most elárultam mi maradt a talonba. Szóval ő kegyelme számomra nem olyan sebesen virágzó lélek, mint a lenti gyöngyszem. Ez a Studio inkább amolyan uras "dobozka", én viszont fiatal vagyok, szóval nem igen sikerült megtalálni a közös hangot bennünk. Talán nem véletlen az sem, h megannyi stúdióban kevernek ilyen dobozon és közel 20 évig gyártották változatlanul és hagyták abba többször a gyártását és kezdték újra. Én nem találom benne azt friss üdeséget, amit a Tablette-ben megtalálok. Nem szenteltem rá túl sok időt, visszavágyom a Tablette-hez, ezért most jól vissza is kötöm őket és meghallgatom újra a A csitári hegyek alatt című nótát.  
Abból amit írok, nem lehet túl nagy következtetést levonni, hiszen az én fülemmel csak én tudok hallgatni és valószínűleg nem pontosan ugyanezen a rendszeren tennéd, még ha szereznél is egy pontosan ugyanolyan fület, mint az enyém, ezért a véleményünk eltérhet és ami nekem rossz, az neked lehet akár a legjobb


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Csak monitorokat gyüjtök.
Ilyen van raktáron?
ProAc Response D Two
 
Olyan dobozt vennék,amiben legalább 17 cm-es mély van.
Mi volt az eddigi legjobb ezek közül?
 
Melyik ár a jó?
RESPONSE D TWO 600,000 Ft 1,940 EUR


 
 
Van cseresznye D Two raktáron, 1750 GBP a hazai bruttó ára is vagyis olyan 570.000.- Ft jelenleg. A régi honlapon látható ár még pár évvel ezelőtti...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Van még egy cseresznye Response 4 a raktárban,


 
Csak monitorokat gyüjtök.
Ilyen van raktáron?
ProAc Response D Two
 
Olyan dobozt vennék,amiben legalább 17 cm-es mély van.
Mi volt az eddigi legjobb ezek közül?
 
Melyik ár a jó?
RESPONSE D TWO 600,000 Ft 1,940 EUR

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


A másik fórumról egy rövid kis tudósítás a Tabette Ref 8 Signature próbájáról, talán nem sértőik meg az "elkövető", hogy itt is idézem.
 
Lehetőségem nyílt egy itthoni meghallgatásra két ProAc személyében. Első ízben számomra kellemesebb darabról ejtenék pár szót, a Tablette Reference 8 Signature-ról, melyet csodálatos Yew (tölgyfa) színben kaptam kézhez (nagyon jól fest az ébenfa állvány és a calvados szekrény között a fekete állványon). Epos M16 után az első muzsika kicsit arcba csapott és pillanatnyi csalódottság ült az arcomra. Ettől a külsőtől kicsit másra számítottam. Norah Jones (Blue Note) is kicsit nyomulósnak tűnt. De aztán ahogy kezdtem ráérezni, fülem kezdett ráállni, Alison Krauss úgy kezdte simogatni a vállam hangjával. Egy-egy Eric Clapton unplugged felvételnél, vaksötét szobában akár el is hihetném, h itt penget és a hallgatók itt tapsolnak. Nagyon, nagyon élő, amire kiakarok lyukadni. Szinte látni a zenét a levegőben. Igazán sokat mutató dobozok (amit nem zavaróan tesz), a lecsengések nem tűnnek el túl korán. A Köln Concert-el (ECM) is próbálkoztam, h egy kicsit zongorázni is hagyjuk a dobozokat. Ismételten nagyon jó! Szintúgy Ludovico Einaudi - Ora (Decca) c. zenéje. Julia Fischer (Decca) hegedűjátékai is azt mutatják, h ezek a zenék bizony nagyon fekszenek neki. Jan Garbarek pedig feladta a leckét a Where The Rivers Meet-el. Nem mondom, h elegendő mély mennyiséget kaptam, de ami kijött belőle, még így is megrázott a hideg. William Fitzsimmons (Naim) egyik albumára sikerült elaludnom az ágyban tegnap este. Nem, nem volt unalmas. Hallgattam még Muddy Waters, Patricia Barber, Christy Baron, Antonio Forcione... ja és Cecilia Bartoli Vivaldi (Decca) albumát sem hallgattam még soha végig. Tegnap megtörtént és ma reggel ezzel kezdtem. A saxofon sem volt a kedvenc hangszerem, de valamiért jó hallgatni, persze nem akármit. Pozitív csalódás ért a mély hangok tekintetében, kevesebbre számítottam. Amitől tartottam, nem tartok tovább, tudom élvezni a dobozt ezen korlátai végett.
 
Egyébként néztem rajta filmet is, mert sokat filmezek és azt a zene rendszeren teszem. Direkt olyan filmet választottam, amihez volt kedvem, vannak és jók a filmzenék és ne Transformers legyen. Artificial Intelligence: AI volt az egyik és Memoirs of a Geisha. Teljesen rendben volt. A beszédek nagyon jól kivehetőek, apró neszeket jól mutatja. Tudok vele filmet is nézni.
 


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Szívesen megfülelnék egy újabb,nagyobb modellt is ezek után.


 
 
Van még egy cseresznye Response 4 a raktárban, arra várva, hogy hazahozzam, az utolsó 12 párat mi vettük meg pár éve. Az elég nagy. A kiállításon talán lesz kint Response D80 is, azt nem tudom fog-e szólni, leginkább a Naim Ovator S-600 fog azt hiszem.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



egy jó kis akciós ár:
http://www.audiologica.co.uk/specialoffers3.html
ProAc 110 -589 GBP*310=182590 Ft/pár


 
Már nem gyártják a Studio 110-et, ennek az utóda a Studio 115.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


egy jó kis akciós ár:
http://www.audiologica.co.uk/specialoffers3.html
ProAc 110 -589 GBP*310=182590 Ft/pár

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



új Studio 115 is a következő szállítmányban, ami remélem a hifi kiállításig beérkezik és akkor majd jól kitesszük. Mivel kiállítunk mi is. Úgy tűnik.


 
Ennek örülök.
A mellettünk lévő szoba nem rossz.

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szocsa »



.. az izgalom, h bevont magával a zenébe ..


Ezek pont olyan dologok, amit a Naim szinte biztosan kihoz belőle
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én elég sokáig hallgattam a 2000-est, s teljes mértékben bevon a zenébe. Valószínű, hogy nem érezte magát tökéletesen az adott rendszerben, mint ahogy a Sonus sem szól jól a Jungsonnal általában. Mással meg csodát tud mutatni. A ProAc is ilyen szerintem.


Igen valami hasonlóra tudok gondolni, mert a hangja alapból hallhatóan iskolázottabb volt a Quad dobozkánál, és hangszerhelyesebb is...De ez az atmoszféra dolog, és ahogy átadta a zenét azzal voltak csak gondok...De hasonló hangkarakter volt az egyik hattyú is, ott is ez hiányzott...

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Én elég sokáig hallgattam a 2000-est, s teljes mértékben bevon a zenébe. Valószínű, hogy nem érezte magát tökéletesen az adott rendszerben, mint ahogy a Sonus sem szól jól a Jungsonnal általában. Mással meg csodát tud mutatni. A ProAc is ilyen szerintem.
Naim-ZU

Vendég

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tegnap hallgattuk ezt a kis Proac dobozt, nekem elsőre nagyon tetszett de kis idő után, más zenéknél bizonyos dolgok hiányként léptek fel, többünk számára....Nem mondom, h nem jó doboz, mert érezni a komolyabb hangszórók hangján, h van bennük hang, és tényleg jól szólt, de ahogy a másik Topikban Trane fórumtársunknak leírtam, az izgalom, h bevont magával a zenébe , az atmoszféra az eltűnt, hiányzott...Nem azt mondom, h nem volt jó, mert nagyon jó hangja volt, de ezt az izgalmat a gyengébb hangja ellenére a kis Quad doboz jobban átadta..A gyengébb hang ellenére jobban elhittem, h ott a klubban zenélnek nekem...Hogy aztán ez a karakter rendszer, vagy bármi más beiktatása miatt alakult ki, nem tudom megmondani, itt akkor jelen volt....Szívesen meghallgattam volna más felállásban is, de annyira szűk volt az idő, h erre már nem került sor...De épp ezért én nem is pontozom ezt a kis dobozt, ahogy még néhány másikat sem, mert volt már példa, h lehúztunk valamit, és utána meg jött a csodálkozás, lásd tavaly a Cremona A proacot nem ezt a tipust de hallottam már, nekem mindig is tetszett a kapott hang tőle, de én a régebbi dobozait hallottam...Ez a 2000 idegen volt számomra...Külsőre nagyon szép dobozka a maga egyszerűsége mellett...

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Ehhez nem nagyon tudok hozzátenni, kb ez az én tudomásom, véleményem is hasonló.
Mellesleg jön a Studio 140 Mk II és az új Studio 115 is a következő szállítmányban, ami remélem a hifi kiállításig beérkezik és akkor majd jól kitesszük. Mivel kiállítunk mi is. Úgy tűnik.


Remélem februárban is!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Szívesen megfülelnék egy újabb,nagyobb modellt is ezek után.


 
 
Főleg Naim-mel, vagy Parasound-dal lenne érdemes.
Naim-ZU

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »



... ami remélem a hifi kiállításig beérkezik és akkor majd jól kitesszük. Mivel kiállítunk mi is. Úgy tűnik.


Nagyon örülök neki!!!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”