Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Focal termékek

Moderátor: Penna-Poor

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Személy szerint ezt tartom a kisebbik hibának, vásárláskor sem az döntött, hanem a hangja.
Ha valamikor feljebb fogok lépni, akkor biztos házon belül lesz. 
Nem mellékesen a centerem egy Cobalt CC 800s, azon semmiféle hibát nem látni.
Az esetleges gyártási hibákért pedig nem a forgalmazónak van pironkodni valója 

 
Teljesen érthető, ha valaki a pénzéért maximális minőséget vár el, ideértve a famunkát és a kivitelezést is. Az is érthető, ha szóvá teszi, ha úgy érzi, nem így van. Ha ismert a hangfal (eszköz) gyári száma és ha mi hoztuk be, akkor nyilvánvalóan felvesszük a gyártóval kapcsolatot és megpróbálunk tenni valamit, a gyártó tájékoztatásán túl is. Ez persze vagy sikeres vagy nem, de ami tőlünk telik megtesszük. 
 
Persze azt is jó olvasni, ha valaki elégedett.

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »


 Nagyon sajnáljuk, ha bárkinek rossz tapasztalata volt, de szeretném megismételni, amit alább már írtam, hogy mióta Focal importőrük lettünk, nem volt 700-as vagy 800-as sorozatot érintő reklamációnk. Lehet, hogy ezek a dobozok még egy korábbi gyárból származnak, kb egy éve a hangfalak dobozát egy új gyáregységben készítik, kivéve az Utopia sorozatot, ami saját részleget kapott már eleve.
Személy szerint ezt tartom a kisebbik hibának, vásárláskor sem az döntött, hanem a hangja.
Ha valamikor feljebb fogok lépni, akkor biztos házon belül lesz. 
Nem mellékesen a centerem egy Cobalt CC 800s, azon semmiféle hibát nem látni.
Az esetleges gyártási hibákért pedig nem a forgalmazónak van pironkodni valója 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Üdv.
Én egy  726V-t birtoklok. Dupla annyiért vettem, a kidolgozással sajnos én sem vagyok maradéktalanul elégedett az éleken.
VISZONT: a hangja szerintem messze űbereli a vele egyárban lévő Dali-B&W Hangfalakat, amiket vásárláskor hallottam.
Én egy percig sem bánom, hogy ezt választottam.

 Nagyon sajnáljuk, ha bárkinek rossz tapasztalata volt, de szeretném megismételni, amit alább már írtam, hogy mióta Focal importőrük lettünk, nem volt 700-as vagy 800-as sorozatot érintő reklamációnk. Lehet, hogy ezek a dobozok még egy korábbi gyárból származnak, kb egy éve a hangfalak dobozát egy új gyáregységben készítik, kivéve az Utopia sorozatot, ami saját részleget kapott már eleve.

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »



Sajnos 1 párat én is vettem ebből (714V).
Amit tapasztaltam: illesztési hibák, eldolgozatlan, recés élek kilátszódó mdf-fel, benyomódott sarok,
ragasztónyomok a membránokon, kabineten, változatos helyeken, 200e Ft-ért, made in France.
(A Focal-nál ebben a kategóriában nincs minőségellenőrzés?)
Többé biztosan nem veszek át bontatlan dobozú terméket.
Pardon.

Üdv.
Én egy  726V-t birtoklok. Dupla annyiért vettem, a kidolgozással sajnos én sem vagyok maradéktalanul elégedett az éleken.
VISZONT: a hangja szerintem messze űbereli a vele egyárban lévő Dali-B&W Hangfalakat, amiket vásárláskor hallottam.
Én egy percig sem bánom, hogy ezt választottam.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Kanadai LeLab Mastering Studio, Focal Grande Utopia dual Utopia szubbal
 


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Focal Utopia hirdetés a londoni metróban
 
 
http://pennamedia.wordpress.com/2013/04 ... -metroban/
 
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Megújult a Focal Chorus 700-as hangfalcsaládja | Broadcast AV blog


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Focal gyárlátogatás, 2013 február
 
http://pennamedia.wordpress.com/2013/04 ... latogatas/#
 


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Sajnos 1 párat én is vettem ebből (714V).
Amit tapasztaltam: illesztési hibák, eldolgozatlan, recés élek kilátszódó mdf-fel, benyomódott sarok,
ragasztónyomok a membránokon, kabineten, változatos helyeken, 200e Ft-ért, made in France.
(A Focal-nál ebben a kategóriában nincs minőségellenőrzés?)
Többé biztosan nem veszek át bontatlan dobozú terméket.
Pardon.

 
Sajnálatos történet. Mi kicsivel több, mint 1 éve lettünk a Focal importőrök, azóta biztosan tudom mondani hogy nem volt ilyen eset és sem a 700-as sem a 800-as Chorusok esetében nem volt egyetlen reklamáció sem. 

Online
Avatar
TFG
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 20:35
Értékelés: 88

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: TFG »


Még valami a számok kedvelőinek. A Chorus 700-as sorozatból pedig több, mint 200000 darabot adtak el az idők folyamán.
Sajnos 1 párat én is vettem ebből (714V).
Amit tapasztaltam: illesztési hibák, eldolgozatlan, recés élek kilátszódó mdf-fel, benyomódott sarok,
ragasztónyomok a membránokon, kabineten, változatos helyeken, 200e Ft-ért, made in France.
(A Focal-nál ebben a kategóriában nincs minőségellenőrzés?)
Többé biztosan nem veszek át bontatlan dobozú terméket.
Pardon.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Még valami a számok kedvelőinek. A Chorus 700-as sorozatból pedig több, mint 200000 darabot adtak el az idők folyamán.
Ezek lesznek  májustól rendelhető új Chorus 700-as hangfalak:
 

 


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Még valami a számok kedvelőinek. A Chorus 700-as sorozatból pedig több, mint 200000 darabot adtak el az idők folyamán.
 
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Biztosan. Semmiképpen sem kevés.   
Viszont a jelenlegit összehasonlítva a korábbi, mondjuk Cobalt 800-as sorozattal, számomra egyértelmű a visszalépés. De - ezért is írom mindezt - bízom benne, hogy a következő széria finomabb, kidolgozottabb lesz majd, s például a dobozon újra fafurnért alkalmaz majd az  eldolgozatlan élű, famintájú műanyag fólia helyett, s akár még jobban is szól majd.
Ha bántó a véleményem, elnézését kérem.

Semmi baj a véleménnyel. Nálunk eddig senki nem támasztott minőségi kifogást egyetlen 800-as vagy 700-as sorozatú hangfal iránt sem, sajnálom, ha rossz volt a tapasztalat. A régi Cobalt sorozatot sajnos nem ismerem.
 
Ez az új W hangszórós 826 W brosúrája.
 


Online
Avatar
TFG
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 20:35
Értékelés: 88

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: TFG »


Azt nem tudom, kinek mi a jó érték/arány, valószínűleg ahány ember, annyiféle, de több, mint 50000 darabot adott el belőle a Focal eddig, ami semmiképpen sem mondható kevésnek vagy sikertelen terméknek árkategóriájában. 
Biztosan. Semmiképpen sem kevés.   
Viszont a jelenlegit összehasonlítva a korábbi, mondjuk Cobalt 800-as sorozattal, számomra egyértelmű a visszalépés. De - ezért is írom mindezt - bízom benne, hogy a következő széria finomabb, kidolgozottabb lesz majd, s például a dobozon újra fafurnért alkalmaz majd az  eldolgozatlan élű, famintájú műanyag fólia helyett, s akár még jobban is szól majd.
Ha bántó a véleményem, elnézését kérem.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


És ez jobb minőségű lesz végre a nem túl jó ár-érték arányú, normál 800-as sorozatnál?
Azt nem tudom, kinek mi a jó érték/arány, valószínűleg ahány ember, annyiféle, de több, mint 50000 darabot adott el belőle a Focal eddig, ami semmiképpen sem mondható kevésnek vagy sikertelen terméknek árkategóriájában. 

Online
Avatar
TFG
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 20:35
Értékelés: 88

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: TFG »



Rendelhető a Focal a Chorus 800-as hangfalsorozata az Utopiából ismert “W” hangszórókkal és zongoralakk feketében
 
http://pennamedia.wordpress.com/2013/04 ... feketeben/
 


És ez jobb minőségű lesz végre a nem túl jó ár-érték arányú, normál 800-as sorozatnál?

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


 
És mi minden jön még majd az ősz folyamán .)

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »



Rendelhető a Focal a Chorus 800-as hangfalsorozata az Utopiából ismert “W” hangszórókkal és zongoralakk feketében
 
http://pennamedia.wordpress.com/2013/04 ... feketeben/
 


 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Rendelhető a Focal a Chorus 800-as hangfalsorozata az Utopiából ismert “W” hangszórókkal és zongoralakk feketében
 
http://pennamedia.wordpress.com/2013/04 ... feketeben/
 


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Focal Spirit One
World's Best Portable Headphones
© 2012 KenRockwell.com.
 
Focal Spirit One Review
 


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



 
 
ISN, where innovation meets ingenuity
Discover the new ISN range, high-end parts which meet the ever more demanding expectations in terms of assembly and improvement of original in-car systems.
 
 
 
 
100% Focal technology
The ISN line features the backbone of Focal technology with regards to assembly or the use of the Polyglass cones and TNB tweeters which provides a warm, clear sounding mid-range and extreme precision when it comes to high frequencies. 
These technical exploits have been combined with considerable endeavours to solve the “mechanical” problems encountered with original installations: more space, faster assembly and a 100% original look.
Easier integration and quick assembly
Our ISN kits (made in France) are more compact in response to the space constraints inside the doors of most vehicles on the market today. 
The ISN 165 / 130 / 100 kits are particularly adapted to the new fastening standards imposed by manufacturers. The neodymium magnet is very powerful and very compact enabling easy integration into even the narrowest of moulds. The crossovers with connectors have also been designed to facilitate integration.
This range of products is totally dedicated to the perfect integration of audiophile sound quality into modern cars whilst maintaining the original look of the interior.
 

 
http://www.focal.com/en/131-2-3-way-driverspeaker-kits
 
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Megújul az egyik legnépszerűbb Focal termékvonal.
 


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Április 1-től rendelhető a Focal Scala Utopia v2-es új verziója. 
 
http://pennamedia.wordpress.com/2013/03 ... -verzioja/
 


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Focal termékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

A jövő héttől kezdve folyamatosan kapható és meghallgatható lesz számos 700-as és 800-as sorozatú Focal hangfal a HiFi Barlangban, Informatékában. 

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”