Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Altmann, nem csak öregeknek

Moderátor: Penna-Poor

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Lapozzunk.
Nálam fizikai akadálya van.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1. Alapból van UPCI.2. Akkor is ha benne van JISCO.
3. Akkor is ha 192 kHz opció is benne van.

Ok, engem ez zavart meg:"Igazán akkor hatékony, ha mellette belekerül a DAC-ba a UPCI opció is,..."

Lapozzunk.
 
Arra vonatkozott a mondanivaló, amikor a JISCO-t külsőleg használjuk és utólag, nem pedig az Altmann DAC-kal.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


1. Alapból van UPCI.2. Akkor is ha benne van JISCO.
3. Akkor is ha 192 kHz opció is benne van.

Ok, engem ez zavart meg:"Igazán akkor hatékony, ha mellette belekerül a DAC-ba a UPCI opció is,..."

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tulajdonképpen akkor mindegyikben van UPCI alapból ha jól értem.Vagy ha van JISCO akkor nincs UPCI? Kivéve akkor ha 192kHz opció is van?
 
Különben az ember hol használja ki Audio CD hallgatás mellett a 192kHz-es opciót?

1. Alapból van UPCI.
2. Akkor is ha benne van JISCO.
3. Akkor is ha 192 kHz opció is benne van.
 
A 192k például akkor használható, ha van az embernek egy Altmann Creation ADC-je és azzal mondjuk LP-t akar digitalizálni. Ezt megteheti 192k-n. Az ADC-ről beküldi a számítógépbe mondjuk a számítógép optikai csatiján vagy USB-n, Firewire-on keresztül. Amikor meg a számítógépről lejátsza akkor szükséges hozzá a 192k DAC. Még nem próbáltam itthon, de majd kipróbálom. A koax SPDIF-en nem megy ki 192k, de a Toslinken Altmann bácsi szerint igen, majd ha lesz hétvégén időm kipróbálom.

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Legfeljebb átírnak vmit benne, szoftvernél nehéz az ilyesmit bizonyítani, hogy lopott valami vagy nem.
Az Altmannban a szoftver egy Xilinx programozható logikai eszközben fut. Nem néztem meg a típusát, mikor nálam volt, inkább hallgattam. :-)
 
A Xilinx-nek elég sok olyan változata van, ahol a "beégetett" program nem nyerhető ki, csak futtatható.
 
Egyszer mi is megszívtuk, mert az egyik programozóm elfelejtette a verziójelzést frissíteni, és a Xilinxbe letöltött programnál nem tudtuk eldönteni, hogy melyik verzió fut éppen.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Az erősítőt a hangfalkábelek már inkább. Most már meg van oldva nálam, de régebben kényteleln voltam blue tac-kal leragasztani, hogy mind a 3 lábacskája leérjen és ne billegjen.
Ez a blue tac jó ötlet.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Tulajdonképpen akkor mindegyikben van UPCI alapból ha jól értem.
Vagy ha van JISCO akkor nincs UPCI? Kivéve akkor ha 192kHz opció is van?
 
Különben az ember hol használja ki Audio CD hallgatás mellett a 192kHz-es opciót?

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azok a gagyi interkonnekt kábelek , nem borítják fel azt a pille kütyüt??
Az erősítőt a hangfalkábelek már inkább. Most már meg van oldva nálam, de régebben kényteleln voltam blue tac-kal leragasztani, hogy mind a 3 lábacskája leérjen és ne billegjen.


Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igazán akkor hatékony, ha mellette belekerül a DAC-ba a UPCI opció is, ami az Ultra Precision Jitter Injection rövidítése.
... UPCI (Ultra Precision Clock Injection) órajel generátort használ és kiegészíthetö a gyártó JISCO (JItter Scrambling Decorrelator) dobozkájával is. Ez különösen azok számára lehet hasznos, akik a meglévö nem high-end DVD lejátszójukat szeretnék transzportnak használni.
220.000.- Ft
 
Opciók: 192 kHz mintavételezés (80.000.- Ft),
UPCI clock (tartalmazza a 192 kHz opció), JISCO jitter csökkentö interfész (80.000.- Ft),
Toshiba Toslink optikai digitális csatlakozó (30.000.- Ft)
 
Nekem ezek alapján úgy logikus, hogy ha valaki megrendeli a Jisco és/vagy a 192kHz funkciót akkor benne van az UPCI. Tévednék?

A 192 KHz opció tartalmazza. A JISCO nem. De nincs jelentősége, mert az alapárú DAC is tartalmazza, csak azért érdemes említeni, mert a JISCO és a UPCI mint különálló termékek is megvásárolhatók és akkor érdemes mindkettőt beszerezni. Mellesleg amiket eddig eladtunk több tucat Attraction DAC-ot, eddig mind fullos opciós volt, a most érkező szállítmányban van az első nem fullos megrendelés. Az alap DAC-okat demózásra használjuk, ilyen volt a Nyulas dokinál is anno.
 



Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: blaki »


Volt olyan hazai ismert hifi gyártó, aki a hifi kiállításon novemberben párszáz fotót biztosan készített... Csak közelieket és makrókat. Legyen itt egy közeli a kiváncsiaknak.
Nem járt volna jobban ha vesz egyet és szétszedi? :kiraly:

Ugyan már, az pénzbe kerül, és könnyű szembesülni, hogy nem olyan a koppintás, mint az eredeti.... :vazeg:


A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »

Azok a gagyi interkonnekt kábelek , nem borítják fel azt a pille kütyüt??

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: blaki »


Volt olyan hazai ismert hifi gyártó, aki a hifi kiállításon novemberben párszáz fotót biztosan készített... Csak közelieket és makrókat. Legyen itt egy közeli a kiváncsiaknak.
Nem járt volna jobban ha vesz egyet és szétszedi?
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ukrán lucfenyőt használ hozzá és a lakk pontos összetétele pár hete még megtalálható volt a honlapján.
akkor tessek lemasolni, es olcson eladni nekem.

Volt olyan hazai ismert hifi gyártó, aki a hifi kiállításon novemberben párszáz fotót biztosan készített... Csak közelieket és makrókat. Legyen itt egy közeli a kiváncsiaknak.


Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Igazán akkor hatékony, ha mellette belekerül a DAC-ba a UPCI opció is, ami az Ultra Precision Jitter Injection rövidítése.
... UPCI (Ultra Precision Clock Injection) órajel generátort használ és kiegészíthetö a gyártó JISCO (JItter Scrambling Decorrelator) dobozkájával is. Ez különösen azok számára lehet hasznos, akik a meglévö nem high-end DVD lejátszójukat szeretnék transzportnak használni.
220.000.- Ft
 
Opciók: 192 kHz mintavételezés (80.000.- Ft),
UPCI clock (tartalmazza a 192 kHz opció), JISCO jitter csökkentö interfész (80.000.- Ft),
Toshiba Toslink optikai digitális csatlakozó (30.000.- Ft)
 
Nekem ezek alapján úgy logikus, hogy ha valaki megrendeli a Jisco és/vagy a 192kHz funkciót akkor benne van az UPCI. Tévednék?

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Ukrán lucfenyőt használ hozzá és a lakk pontos összetétele pár hete még megtalálható volt a honlapján.
akkor tessek lemasolni, es olcson eladni nekem.

Fogsz egy baltat, altalkelsz a hataron, azta behozol par torzset, es konkurenciat alitasz!

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: arn »


Ukrán lucfenyőt használ hozzá és a lakk pontos összetétele pár hete még megtalálható volt a honlapján.
akkor tessek lemasolni, es olcson eladni nekem.

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sokan gondolják így, de tévednek. Én még nem találkoztam az eredetivel felérő koppintással, pedig már láttam ezt-azt. 
Az Altmannál még ki is hangsúlyozzák a faanyag és a lakkozás jelentőségét, ezt nem hiszem, hogy bárki megpróbálná 1:1-ben másolni.

a kov valasz az lesz, hogy csak az o kertjukben termo fat lehet felhasznalni es 10 evig fejlesztettek hozza a lakkot?

Ukrán lucfenyőt használ hozzá és a lakk pontos összetétele pár hete még megtalálható volt a honlapján, amit ha jól emlékszem hegedűkészítők használnak amúgy. Bízvást állíthatom, hogy mind a faanyagnak, mind a lakknak befolyása van a hangra. Ami erősítőt használuk a cégnél demózásra, ami az elsők között jött be, azon nem volt lakk, a mostaniakon, meg azon, ami az enyém is otthon, azon már az alkatrészek is be vannak vele kenve és a kettő között más hang, ahol az alkatrészek is lakkozottak, ott az erősítő hangja még élőbb és dinamikusabbnak tűnik.

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valószínüleg semmivel sem lenne roszabb, de ilyenkor jön a woodo duma, hogy olyan megoldásokat tartalmaz, amit nem lehet lemásolni a kapcsolással és az alkatrészekkel.
Nincs itt semmi Voo-Doo.
Viszont van benne, (ha kéred) pl. egy jitter csökkentő.
 
Az akkora voo-doo, hogy helyből félmilkát spórolhatsz a futóműveden.

Az említett jitter szűrő opció, JISCO az praktikusan nem jitter csökkentő, hanem jitter növelő. Sőt tulajdonképpen jitter zavaró, angolul Jitter Scrambling Decorrelator. Lényegét tekintve annyit csinál, hogy 5-10 kHz spektrumában lévő jittert feltolja a MHz-es tartományba, mert az ismert jitter szűrők ott hatékonyabban működnek.
 
Igazán akkor hatékony, ha mellette belekerül a DAC-ba a UPCI opció is, ami az Ultra Precision Jitter Injection rövidítése. A transzport és az átviteli jitter csak az egyik problémája a digitális rendszereknek, az órajel precizitiása és az órajel jittere meg a másik. Ha minimalizálni akarjuk e két rossz irányban befolyásoló tényező hatását, akkor mind a két opciót érdemes használni. Vagyis ahhoz, hogy ne legyen a rendszer nagyon érzékeny a transzportra és a digitális kábelre, mindkét opcióra szüksége van a DAC-nak. Azt sajnos nem tudom megerősíteni, hogy a transzportnak és a digitális kábelnek nem lesz szerepe a hangra még ezek után sem, de a befolyását csökkenteni fogja. Sok-sok kisérletet végeztünk mi is, és a mások is. A transzport hatása ugyanis nem csak abban nyilvánul meg, hogy átküldi az SPDIF digitális jeleket meg az ebbe belefűzött órajelet a forrás oldalról, hanem abban is, hogy a tápja hogyan hat vissza a környezetre, a saját órajelére és abban is hogy az SPDIF kábelen keresztül milyen vibrációs (mechanikai) visszahatása van a DAC-ra.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: arn »


Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Igen ha kell pár napra nélkülözni tudom.
Gyárilag van hozzá optikai kábel is.
Biztos valami olcsóság de használható.
A műholdvevőt pl arról futtatom.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: arn »


A füles kimenete zajos... De engem nem érint mivel nem használom ezt ficsört. De ha más nem, itt van és ki lehet próbálni és tetszik, 3 nap alatt csenget vele a postás.
 
az nekem se kellene - de komolyan... milyen szintet kepvisel? mert eleg vadakat irnak rola forumokon. milyen tapja van? nyissunk neki topiot

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: arn »


Merre laksz?1 pár napos meghallgatás otthon eszközölhető?

tessek sorba allni

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: contaxg »


kicsit utanaolvastam... engem is erdekelne 
A füles kimenete zajos... De engem nem érint mivel nem használom ezt ficsört. De ha más nem, itt van és ki lehet próbálni és tetszik, 3 nap alatt csenget vele a postás.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

Na jó, de mire Pestre ért 36000 lett! Ha valakit érdekel szívesen eladom pár hét múlva.
Vagy esetleg Optima Red Top aksira cserélem.


Merre laksz?
1 pár napos meghallgatás otthon eszközölhető?

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Altmann, nem csak öregeknek

Hozzászólás Szerző: Joc »


Vagy esetleg Optima Red Top aksira cserélem.[/offtopic]

[offtopic]
A piros Optimanal figyelj majd, hogy ne merítsd le teljesen, mert azt nem szereti, lévén nem deep cycle akku. A sárgával nincs ilyen gond, meg az Exxide 900DC-vel sem.
Ha belegondolok itt ez nem is annyira off.

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”