Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Genelec

Avatar
Úttörő
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.09.01., csüt. 21:18
Értékelés: 31

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Úttörő »

Én is 8020D-t hallgatok. Ugyanez volt nálam is, rakosgattam össze-vissza a fórumokon olvasható okosságok alapján, de sehogy sem volt igazán jó. Végső elkeseredésemben kipróbáltam a gyári ajánlásokat ( nehogymá' jobban értsenek hozzá, mint az amatőr hifista). Egy éve is van már, hogy hozzá sem nyúltam (lekapcsol magától) és eszem ágában sincs lecserélni.

Avatar
Lewzke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:39
Értékelés: 2

Genelec

Hozzászólás Szerző: Lewzke »

Sziasztok, immár egy éve használom a 8020D-t és kb. ennyi idő is volt megismerni a hangszórót. Hónapokig kerestem a megfelelő pozíciót a szobában/asztalon. Nagyon érzékeny a szoba akusztikára és a hangforrásra, mivel egy ablak a sztereó felvételhez. A karakterét sokan tévesen az épp aktuális szoba vagy beállítás alapján írják le sokan a hangszóróknak, de ebben a kategóriában az egész nagyon bonyolult ügy. Nyilván ha 30-50 ezres kategóriáról beszélünk, akkor az toleránsabb mert nem hallod úgy ki a hangból, de ez már nem az. A rákötött DAC szűrő kondenzátor cseréit is simán meghallottam, meg azt is, hogy digitálisan vagy analóg módon szabályozom a hangerőt. Mérőeszköz hiányában nagyon ajánlott követni a Genelec leírást a room correction beállításról, pl. fal mellett -4db tilt. Én speciel még ajánlok alá Sorbothane anyagú extra rezgéscsillapítókat a hangszórók alá, főleg ha valami könnyed állványon vagy asztalon használod, mert a gyári gumi lábak nem mindenhol elegek tompítani a nemkívánatos rezonanciákat. Én méregettem elég rossz mikrofonokkal, de ahogy összeállt az egész, úgy jött át, hogy na most elég szinezetlen a hang. Szóval, annak aki valamiért lemondana róluk, azt tanácsolom gondolja át újra, mert én is el akartam adni egy adott ponton, de rájöttem, hogy a Genelec jobban ért a hangszórókhoz és a szoba akusztikához mint én, az a profizmus amit csinálnak az elképesztő. Minden profin ledokumentálva, kimérve, az összes hangszóró amit gyártanak a végletekig tökéletesítve van és ha tudnak valamit finomítani, akkor kiadnak egy új verziót. Nem vagyok ettől még Genelec fanboy, de megvettek eléggé, mert ha váltanék, akkor házon belül maradnék.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1863
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 958

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: denesdr »

D2L írta:
2019.11.06., szer. 14:54
Sziasztok!

Genelec 8350t vennék és ha jól értem nem célszerű analog balanced xlr outról hajtani mert bár a jelet fogadja de először digitalizálja majd újra analoggá alakítja és +két konverzió nem segít a hangon az biztos. Jól értettem/tudom?

Ha igen akkor szükségem lenne egy interfacra amin van USB bemenet számítógéppel való összekötésre és vagy van rajta BT (persze APTXes) vagy spdif in a kimenete pedig 8350re köthető AS/EBU. Semmi mást nem kell tudnia.
Tudnátok ilyeneket ajánlani? Költségvetésem szükös tehát ilyen 300.000Ft+os dolgok nem játszanak.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Bár nem ismerem pontosan a Genelec dobozokat, de általánosságban elmondható, hogyha jó minőségű a beépített A/D konverter akkor nem az fogja korlátozni a hangminőséget. A digitális bemenet hátránya, hogy csak digitális hangerőszabályzás áll rendelkezésre, ami akár többet ronthat a hangon mintha analóg bemenetről hajtanánk a dobozt, illetve digit bemenet esetén újramintavételezés fog történni, ez nem megkerülhető.
Én saját vakteszten nem tudtam megkülönböztetni az analóg illetve a digitális bemeneteket egymástól, bár nem Genelec dobozzal teszteltem, meg nyilván az analóg forrástól is függ a végeredmény.

Avatar
D2L
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.06.07., vas. 15:56
Értékelés: 0

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: D2L »

Sziasztok!

Genelec 8350t vennék és ha jól értem nem célszerű analog balanced xlr outról hajtani mert bár a jelet fogadja de először digitalizálja majd újra analoggá alakítja és +két konverzió nem segít a hangon az biztos. Jól értettem/tudom?

Ha igen akkor szükségem lenne egy interfacra amin van USB bemenet számítógéppel való összekötésre és vagy van rajta BT (persze APTXes) vagy spdif in a kimenete pedig 8350re köthető AS/EBU. Semmi mást nem kell tudnia.
Tudnátok ilyeneket ajánlani? Költségvetésem szükös tehát ilyen 300.000Ft+os dolgok nem játszanak.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Lewzke írta:
2019.07.03., szer. 11:19
Sziasztok, nem tudom ha jó témában kérdezek. Pár hónapja használom nagy elégedettséggel a 8020D párost, szándékosan nem vettem nagyobbat mert az volt a tervem, hogy ha majd kell az alsó oktáv akkor kiegészítem a 7040 mélyládával, házon belül maradnék itt is, hogy a hangkép ne romoljon és maradjon úgy ahogy a Genelec tervezte, de kicsit elbizonytalanodtam. A sub előnye hogy így gyakorlatilag 3 csatornás a rendszer és külön tudom hangolni a mélyeket is, meg a 8020-ban 85HZ-nél levágva tisztább közepek lesznek. Ha váltok 8030-ra 10-15Hzel megyek csak le viszont a sub-al olcsóbb lenne elérni a 30-35 Hz-et is. De olvastam pár helyen hogy sokan tartózkodnak a sub-tól, jobb ha nagyobb monitorokat veszel. Mire használom? Mixelésre, saját kis hangprojektek kivitielezésére, meg nyilván, zenehallgatásra is.
Ha munkára is használod, szerintem gyűjts nagyobb dobozra, a 8040 már majdnem teljes értékű hangdoboz, dinamikában, erőben bőven meghaladja kisebb testvéreit. Persze vehetsz mikrofont, meg elmerülhetsz a Hertzek között, de egyáltalán nem biztos, hogy tudsz majd mit kezdeni velük. Közeltéri lehallgatásnál egyáltalán nem egyszerű egy szubsugárzó illesztése.

Avatar
Lewzke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:39
Értékelés: 2

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Lewzke »

Jester írta:
2019.07.03., szer. 19:07
Lewzke írta:
2019.07.03., szer. 11:19
Sziasztok, nem tudom ha jó témában kérdezek. Pár hónapja használom nagy elégedettséggel a 8020D párost, szándékosan nem vettem nagyobbat mert az volt a tervem, hogy ha majd kell az alsó oktáv akkor kiegészítem a 7040 mélyládával, házon belül maradnék itt is, hogy a hangkép ne romoljon és maradjon úgy ahogy a Genelec tervezte, de kicsit elbizonytalanodtam. A sub előnye hogy így gyakorlatilag 3 csatornás a rendszer és külön tudom hangolni a mélyeket is, meg a 8020-ban 85HZ-nél levágva tisztább közepek lesznek. Ha váltok 8030-ra 10-15Hzel megyek csak le viszont a sub-al olcsóbb lenne elérni a 30-35 Hz-et is. De olvastam pár helyen hogy sokan tartózkodnak a sub-tól, jobb ha nagyobb monitorokat veszel. Mire használom? Mixelésre, saját kis hangprojektek kivitielezésére, meg nyilván, zenehallgatásra is.
A 8030 még sajnos kevés, hogy teljes tartományban tudj vele dolgozni. Szerintem vagy 8040-et vegyél helyette, vagy egészítsd ki szubbal. A szubbal részben nehezebb dolgod van, mert "túl sok" lehetőséged van a vágás állítgatására, stb... Könnyebben át tudod verni vele magad ha nem tudod mit csinálsz. Én javaslom, hogy vegyél még egy egyszerű mérőmikrofont is, és mérd be a rendszered. Pl ilyet: https://hitspace.hu/behringer-ecm8000.html
Köszi!
8040 már árban sokkal több mint a 8020 + 7040 sub, szóval marad a mélynyomó opció, a sok lehetőség nem gond, kimérem hogy az alsó tartományt ahogy mondod. Azért lehet bemegyek a Hitspace-be de nem tudom ha sub-okat is ki lehet próbálni. Úgy vettem a 8020-at is, hogy ott meggyőzött.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Jester »

Lewzke írta:
2019.07.03., szer. 11:19
Sziasztok, nem tudom ha jó témában kérdezek. Pár hónapja használom nagy elégedettséggel a 8020D párost, szándékosan nem vettem nagyobbat mert az volt a tervem, hogy ha majd kell az alsó oktáv akkor kiegészítem a 7040 mélyládával, házon belül maradnék itt is, hogy a hangkép ne romoljon és maradjon úgy ahogy a Genelec tervezte, de kicsit elbizonytalanodtam. A sub előnye hogy így gyakorlatilag 3 csatornás a rendszer és külön tudom hangolni a mélyeket is, meg a 8020-ban 85HZ-nél levágva tisztább közepek lesznek. Ha váltok 8030-ra 10-15Hzel megyek csak le viszont a sub-al olcsóbb lenne elérni a 30-35 Hz-et is. De olvastam pár helyen hogy sokan tartózkodnak a sub-tól, jobb ha nagyobb monitorokat veszel. Mire használom? Mixelésre, saját kis hangprojektek kivitielezésére, meg nyilván, zenehallgatásra is.
A 8030 még sajnos kevés, hogy teljes tartományban tudj vele dolgozni. Szerintem vagy 8040-et vegyél helyette, vagy egészítsd ki szubbal. A szubbal részben nehezebb dolgod van, mert "túl sok" lehetőséged van a vágás állítgatására, stb... Könnyebben át tudod verni vele magad ha nem tudod mit csinálsz. Én javaslom, hogy vegyél még egy egyszerű mérőmikrofont is, és mérd be a rendszered. Pl ilyet: https://hitspace.hu/behringer-ecm8000.html
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Lewzke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:39
Értékelés: 2

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Lewzke »

Sziasztok, nem tudom ha jó témában kérdezek. Pár hónapja használom nagy elégedettséggel a 8020D párost, szándékosan nem vettem nagyobbat mert az volt a tervem, hogy ha majd kell az alsó oktáv akkor kiegészítem a 7040 mélyládával, házon belül maradnék itt is, hogy a hangkép ne romoljon és maradjon úgy ahogy a Genelec tervezte, de kicsit elbizonytalanodtam. A sub előnye hogy így gyakorlatilag 3 csatornás a rendszer és külön tudom hangolni a mélyeket is, meg a 8020-ban 85HZ-nél levágva tisztább közepek lesznek. Ha váltok 8030-ra 10-15Hzel megyek csak le viszont a sub-al olcsóbb lenne elérni a 30-35 Hz-et is. De olvastam pár helyen hogy sokan tartózkodnak a sub-tól, jobb ha nagyobb monitorokat veszel. Mire használom? Mixelésre, saját kis hangprojektek kivitielezésére, meg nyilván, zenehallgatásra is.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Genelec - The Ones review
 


Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Genelec

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


isoacoustics?
 
Igen. Az!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7279
Tartózkodási hely: Szentendre

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


mondjuk úgy, hogy a Genelec lenyúlás hivi x6-osom váratlan upgrade-je után,javaslom megfontolásra a Genelec-et hallgató kolléguszoknak is, egy megfizethető kisállvány beszerzését a gyári gumitalp helyett.nem picit fognak meglepődni, ahogy én is, a lényegesen definiáltabb basszus, artikuláltabb közép miatt...stck_001.jpg
isoacoustics?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Genelec

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


mondjuk úgy, hogy a Genelec lenyúlás hivi x6-osom váratlan upgrade-je után,

javaslom megfontolásra a Genelec-et hallgató kolléguszoknak is, egy megfizethető kis

állvány beszerzését a gyári gumitalp helyett.
 

nem picit fognak meglepődni, ahogy én is, a lényegesen definiáltabb basszus, artikuláltabb közép miatt...
 
 
 



Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4116
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2476
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: alto »


Ez a helyzet a Cocktail Audio X40-nel is? 
 
Nem érzékeltem hangminőség romlást.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Zozi09
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2015.10.09., pén. 18:43
Értékelés: 9

Genelec

Hozzászólás Szerző: Zozi09 »


A hangerőszabályozott digitális kimeneten alacsonyabb hangerőn romolhat a hangminőség (jelzaj  viszony, felbontás), de ha a digitális hangerőszabályozás megfelelő ditherelő algoritmussal történik, ez elhanyagolható mértékűre csökkenhet.
Ez a helyzet a Cocktail Audio X40-nel is? 

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4116
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2476
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: alto »


Alto: Van demo darab az x40-ből, amit meg lehet nézni, ki lehet próbálni? Mlyen olyan IOS alkalmazás van hozzá, amivel (többek között) hangerőt is lehet állítani?
 
Szia,
 
Most épp nincs, de tudok szerezni 2-3 napon belül.
A Cocktail Audionak saját app-ja nincs, de Upnp Rendererként vezérelhető bármilyen Upnp Controller appal, pl. Kinsky.
Ezenkívül van egy saját webes vezérlő felülete, amin keresztül teljeskörüen vezérelhető, ehhez egy böngészőbe kell csak beírni az IP címét.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Zozi09
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2015.10.09., pén. 18:43
Értékelés: 9

Genelec

Hozzászólás Szerző: Zozi09 »

Alto: Van demo darab az x40-ből, amit meg lehet nézni, ki lehet próbálni? Mlyen olyan IOS alkalmazás van hozzá, amivel (többek között) hangerőt is lehet állítani?

Avatar
AVhelper
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.05.29., pén. 07:35
Értékelés: 1

Genelec

Hozzászólás Szerző: AVhelper »


ProAudio cuccok között létezik ilyen pl:http://www.aes-hdmi.com/hdmi-2a.html
Ebben ugyan nincs dekóder funkció, mert csak a 8 csatornás HDMI PCM-et alakítja AES/UBU-ra, de több, mint a semmi, ha a HDMI jelforrás képes maga PCM-re dekódolni a műsoranyag hangsávjának bitfolyamát. De köszi.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4116
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2476
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: alto »


De jó is lenne egy olyan AV processzor, ami HDMI bemeneten fogadott Dolby/DTS hangformátumokat dekódolna és többcsatornás digitális audiokimeneteken (AES/EBU vagy ADAT) kiadná azokat.
 
ProAudio cuccok között létezik ilyen pl:http://www.aes-hdmi.com/hdmi-2a.html
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
AVhelper
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.05.29., pén. 07:35
Értékelés: 1

Genelec

Hozzászólás Szerző: AVhelper »



Mert a nagyobbak képesek 3 pár ASE/EBU bemeneten 5.1-es digitális jelet fogadni (ez nem a otthoni házimozi technikában megszokott AC3, DTS, stb. kódulású sokcsatornás digitális jel, hanem annak 6 csatornára szétválasztott normál PCM kódulású verziója), és azt szétosztani 5 hangfalra (plusz a sub maga).
7260 és 7261 abban különbözik, hogy a 7260 a normál GLM szoftverrel, míg 7260 a GLM.SE szofterrel vezérelhető. A GLM.SE a GLM egy speciális verziója, csak 7261 subbal és 8130A monitorokkal működik együtt, és olcsóbb mint a normál GLM.

De jó is lenne egy olyan AV processzor, ami HDMI bemeneten fogadott Dolby/DTS hangformátumokat dekódolna és többcsatornás digitális audiokimeneteken (AES/EBU vagy ADAT) kiadná azokat.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4116
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2476
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: alto »



Aha. Látom, itt már van aes/ebu be-kimenet. Már csak azt nem értem, hogy a nagyobbakon miért van több ebből (7260)? Nem úgy kell ezeket összekötni, hogy az egyik hangsugárzó aes/ebu in-be jön be a jel, majd az out-bó. megyek át egy másik hangsugárzó in-jébe, s így tovább az összessel?
S mi a különbség a 7260 és 7261 között? Mi az, hogy "small environment" szubbasszus?

 
Mert a nagyobbak képesek 3 pár ASE/EBU bemeneten 5.1-es digitális jelet fogadni (ez nem a otthoni házimozi technikában megszokott AC3, DTS, stb. kódulású sokcsatornás digitális jel, hanem annak 6 csatornára szétválasztott normál PCM kódulású verziója), és azt szétosztani 5 hangfalra (plusz a sub maga).
7260 és 7261 abban különbözik, hogy a 7260 a normál GLM szoftverrel, míg 7260 a GLM.SE szofterrel vezérelhető. A GLM.SE a GLM egy speciális verziója, csak 7261 subbal és 8130A monitorokkal működik együtt, és olcsóbb mint a normál GLM.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Zozi09
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2015.10.09., pén. 18:43
Értékelés: 9

Genelec

Hozzászólás Szerző: Zozi09 »


A 8250-hez ne F two subot vegyél, a Genelec SAM monitorokhoz a SAM subok illenek, pl. 7350A.  
 
Aha. Látom, itt már van aes/ebu be-kimenet. Már csak azt nem értem, hogy a nagyobbakon miért van több ebből (7260)? Nem úgy kell ezeket összekötni, hogy az egyik hangsugárzó aes/ebu in-be jön be a jel, majd az out-bó. megyek át egy másik hangsugárzó in-jébe, s így tovább az összessel?
S mi a különbség a 7260 és 7261 között? Mi az, hogy "small environment" szubbasszus?

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4116
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2476
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: alto »


Nagyon köszönöm a választ, de szerintem nem velem beszéltél. A Genelec GLM-mel hogyan tudom a hangerőt vezérelni, ha se táv se app nincs hozzá? És ha veszek egy F two subot? Vagy akkor ugrik az aes ebu digit összeköttetés?
 
A 8250-hez ne F two subot vegyél, a Genelec SAM monitorokhoz a SAM subok illenek, pl. 7350A.  
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4116
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2476
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: alto »


Nagyon köszönöm a választ, de szerintem nem velem beszéltél. A Genelec GLM-mel hogyan tudom a hangerőt vezérelni, ha se táv se app nincs hozzá? És ha veszek egy F two subot? Vagy akkor ugrik az aes ebu digit összeköttetés?
 
Bocsi, akkor lehet nem te voltál, de ugyanez a probléma volt a téma. 
A GLM alkalmazáson belül van hangerő állítási lehetőség, tehát számítógép kell a vezérléshez. Ezt teszi valamivel kényelmesebbé az említett Griifin USB-es kütyü.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Zozi09
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2015.10.09., pén. 18:43
Értékelés: 9

Genelec

Hozzászólás Szerző: Zozi09 »



Szia,
 
Szerintem erről mi már beszéltünk egymással telefonon.
Nyilván a 8250 digitális bemenetét volna érdemes használni, hogy elkerüljük dupla AD/DA konverziót.
Ebben az esetben 2 lehetőséged van a hangerő szabályzásra:
1.  Olyan forrást használsz amelyiknek van hangerőszabályozott digitális kimenete. Nagyon kevés készülék tud ilyet, de pl. Cocktail Audio X40 ilyen. A hangerőszabályozott digitális kimeneten alacsonyabb hangerőn romolhat a hangminőség (jelzaj  viszony, felbontás), de ha a digitális hangerőszabályozás megfelelő ditherelő algoritmussal történik, ez elhanyagolható mértékűre csökkenhet.
2. A Genelec GLM loudspeaker management szoftverével vezérled a hangerőt, ez a 8250 áramköreit vezérli. Erre amúgy is szükséged lesz, ha ki akarod használni a 8250 dsp képességeit. Sajnos ehhez nem létezik  távirányító vagy okostelefonos alkalmazás, de ezzel a kis kütyüvel, valamivel kényelmesebé tehető:  Griffin Powermate Usb.
Az eddig elmondottak sztereó felállásban érvényesek. Házimozin szerintem nincs más megoldás, mint a Genelec analóg bemeneteit használni.
 
Remélem tudtam segíteni.

 
Nagyon köszönöm a választ, de szerintem nem velem beszéltél. A Genelec GLM-mel hogyan tudom a hangerőt vezérelni, ha se táv se app nincs hozzá? És ha veszek egy F two subot? Vagy akkor ugrik az aes ebu digit összeköttetés?

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4116
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2476
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: alto »


Egy kis egítséget szeretnék kérni. 8250-t néztem ki magamnak, s érdekelne, hogy lehet a lehető legköltséghatékonyabb módon azt megoldani, hogy a lehető legjobb hangzás tudjam elérni miközben a hangerőt minimum távirányítóval vagy esetleg okostelefonról tudjam állítani. Milyen eszközöket (forrás, dac, előfok, ...?) és milyen kábeleket, összeköttetést javasoltok? Amennyiben lehetséges mindenképpen preferálnám az ase ebu-t. Később egy center is betennék a mozizás miatt. Köszönöm.
 
Szia,
 
Szerintem erről mi már beszéltünk egymással telefonon.
Nyilván a 8250 digitális bemenetét volna érdemes használni, hogy elkerüljük dupla AD/DA konverziót.
Ebben az esetben 2 lehetőséged van a hangerő szabályzásra:
1.  Olyan forrást használsz amelyiknek van hangerőszabályozott digitális kimenete. Nagyon kevés készülék tud ilyet, de pl. Cocktail Audio X40 ilyen. A hangerőszabályozott digitális kimeneten alacsonyabb hangerőn romolhat a hangminőség (jelzaj  viszony, felbontás), de ha a digitális hangerőszabályozás megfelelő ditherelő algoritmussal történik, ez elhanyagolható mértékűre csökkenhet.
2. A Genelec GLM loudspeaker management szoftverével vezérled a hangerőt, ez a 8250 áramköreit vezérli. Erre amúgy is szükséged lesz, ha ki akarod használni a 8250 dsp képességeit. Sajnos ehhez nem létezik  távirányító vagy okostelefonos alkalmazás, de ezzel a kis kütyüvel, valamivel kényelmesebé tehető:  Griffin Powermate Usb.
Az eddig elmondottak sztereó felállásban érvényesek. Házimozin szerintem nincs más megoldás, mint a Genelec analóg bemeneteit használni.
 
Remélem tudtam segíteni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”