Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stúdió Hangsugárzók

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Jester »

kargidje írta:
2019.10.10., csüt. 12:04
Szintén az a helyzet nálam is, mint nagygabor1982-nél.
Pc mellé kellene valami filmre, zenére ... játékra.
Jelenleg Audioengine A2+ van = mélye semmi. sad.gif
Néztem használtan 100-150e/pár-ig valamit: pl. Adam Audio, Dynaudio...
Ezeknek darabja lenne ennyi boltban.
Fluid Audio, Mackie, M-Audio milyenek minőségben?

köszi
A belépő Mackie-t én nem ajánlanám. Az MR8 Mk3as szériájuknál egy MAudio BX8 objektíven jobb. De elvileg az új MR824-es sorozat már egy javított verzió. El kell menni, meghallgatni. Én használtan nézelődnék a helyedben.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 357

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Szintén az a helyzet nálam is, mint nagygabor1982-nél.
Pc mellé kellene valami filmre, zenére ... játékra.
Jelenleg Audioengine A2+ van = mélye semmi. sad.gif
Néztem használtan 100-150e/pár-ig valamit: pl. Adam Audio, Dynaudio...
Ezeknek darabja lenne ennyi boltban.
Fluid Audio, Mackie, M-Audio milyenek minőségben?

köszi

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1649
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Pedig tök egyszerű eldönteni, hogy az ember mit akar! :D (ja nem)
nálam most pl. így vannak az új áron ~700e (piros), ~200e (kék) és ~30e (sárga) játékok:
izé600.jpg
izé600.jpg (71.74 KiB) Megtekintve 2176 alkalommal
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

avl2 írta:
2019.10.09., szer. 10:20
nagygabor1982 írta:
2019.10.09., szer. 10:07
...Asztalra számítógép mellé kellene valami normális 2.0 vagy 2.1...
en sem értettem a kis wooferes ajanlast, valoszinü a beiro nem ismerte a hatteret ....illetve a fentit en sem
fordulat, fordulat hátán :smile29:
Igen, ez 1 új fordulat.
Be kell kerülnie a nagy asztalomnak a melóm miatt a szobába, így egyáltalán nincs hely normális passzív rendszernek. Viszont az asztalon van hely így ezért gondoltam aktívra, mert akkor már egyszerűbb. nem babrálok erősítővel, stb...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nagygabor1982 írta:
2019.10.09., szer. 10:07
...Asztalra számítógép mellé kellene valami normális 2.0 vagy 2.1...
en sem értettem a kis wooferes ajanlast, valoszinü a beiro nem ismerte a hatteret ....illetve a fentit en sem
fordulat, fordulat hátán :smile29:

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

ZolaBA írta:
2019.10.09., szer. 09:53
koordinata írta:
2019.10.08., kedd 19:02
kicsit több, de szerintem tudsz alkudni belőle...
https://www.menemszol.hu/aprohirdetes/s ... 20-r25940/

vagy egy másik, ez számgép mellé is fasza...
https://www.menemszol.hu/aprohirdetes/s ... 0a-r25375/
Bocs, beleugatok :D

Szóval most csak azért, mert Genelec majd tökéletes lesz?

A 8020-ban 4"-os mély van és 56Hz - 25kHz (-6dB)-et mondanak rá,
a 6010-ben pedig 3"-os mély és 73 Hz - 21 kHz (-3 dB)

Na most ha valaki figyelte Gábor nyűglődését (bocs), akkor a dyno emit 20-al sem volt elégedett, majd a 70Hz-es mélyre az lesz? nem hinném.

Szerintem amúgy lehet, hogy 2.1-ben kellene gondolkodni. a JBL-nek is van aktív subja.

Ami a DAC-ot illeti ár/érték arányban szerintem jó az M-audio is. Amíg nálam volt az LSR305 azt egy 20 ezres M-audio mtrack hub-al hajtottam. Most vettem egy másik aktív rendszert bulizni (ld systems dave 8xs, amit rengeteg hifis meghallgathatna az ár/érték arányon elgondolkodáshoz) és hozzá egy m-track 2x2m -et, ez is remek zenét hallgatni. Hifizni meg úgysem elég semmi... :D
Valóban nyűglődtem és nyűglődöm.
De..... a mély dolgot már elengedtem...
Kicsi a szoba. Asztalra számítógép mellé kellene valami normális 2.0 vagy 2.1
De gondolom az ilyen logitech, genius és társai felejtősek... Ezért gondoltam valami normálisabb stúdió monitorokra. Max. majd később kapnak 1 subot
Egyszerűen csak zenét akarok hallgatni. :)
(Ezek után már a Dynokat visszasírom. De nyilván az nagyobb szoba volt (2x ekkora) + meg is kellett volna hajtani őket.
Most az egyszerűség jegyében gondolkodom aktív dolgon. :) )
:tutiok:

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1649
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

koordinata írta:
2019.10.08., kedd 19:02
kicsit több, de szerintem tudsz alkudni belőle...
https://www.menemszol.hu/aprohirdetes/s ... 20-r25940/

vagy egy másik, ez számgép mellé is fasza...
https://www.menemszol.hu/aprohirdetes/s ... 0a-r25375/
Bocs, beleugatok :D

Szóval most csak azért, mert Genelec majd tökéletes lesz?

A 8020-ban 4"-os mély van és 56Hz - 25kHz (-6dB)-et mondanak rá,
a 6010-ben pedig 3"-os mély és 73 Hz - 21 kHz (-3 dB)

Na most ha valaki figyelte Gábor nyűglődését (bocs), akkor a dyno emit 20-al sem volt elégedett, majd a 70Hz-es mélyre az lesz? nem hinném.

Szerintem amúgy lehet, hogy 2.1-ben kellene gondolkodni. a JBL-nek is van aktív subja.

Ami a DAC-ot illeti ár/érték arányban szerintem jó az M-audio is. Amíg nálam volt az LSR305 azt egy 20 ezres M-audio mtrack hub-al hajtottam. Most vettem egy másik aktív rendszert bulizni (ld systems dave 8xs, amit rengeteg hifis meghallgathatna az ár/érték arányon elgondolkodáshoz) és hozzá egy m-track 2x2m -et, ez is remek zenét hallgatni. Hifizni meg úgysem elég semmi... :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Igazából nekem nem feltétlen szükséges, hogy stúdió monitorokat vegyek, csak szimplán zenét szeretnék hallgatni.
De gondolom számítógéphez való aktív hangsugárzók nem nagyon vannak vállalhatók...

Avatar
koordinata
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2008.01.29., kedd 23:25
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: koordinata »

nagygabor1982 írta:
2019.10.08., kedd 07:34
Sziasztok!

Kérdeznék 1-2 dolgot. Aktív hangsugárzókban nem vagyok annyira otthon, de a kis szoba és az amúgy is benne lévő nagy számítógépasztal miatt közeltéri aktív monitorokat szeretnék vásárolni. Amit néztem, az a JBL LSR 305, 306, 308. Esetleg tudtok nekem más alternatívát ajánlani? Nyilván a legjobbat szeretném úgy kb. 100-150.000,- Ft / pár -ig bezárólag. Továbbá az a kérdés, mennyire számít ezeknél, hogy XLR-n kapja a jelet? Azt hallottam, hogy zajtalanabb, biztosabb az XLR. Viszont ez 1 további kérdést vet fel. DAC. Milyen dac-t kellene vásárolnom, ha jobb az XLR és ha nem feltétlen szükséges. Focusrite -ket ajánlották, de az inkább gondolom felvételre / stúdiómunkára van kihegyezve.

Köszi a segítségeket!
leborulok.gif
kicsit több, de szerintem tudsz alkudni belőle...
https://www.menemszol.hu/aprohirdetes/s ... 20-r25940/

vagy egy másik, ez számgép mellé is fasza...
https://www.menemszol.hu/aprohirdetes/s ... 0a-r25375/

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Jester »

Teljesen jók azok a Focusrite DAC-ok, főleg ha 150 ezer forintig tervezel hangfalakat venni. Érdemes lenne használtban is gondolkoznod, mert újan sajnos annyiért nehéz lesz jót kapni.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

fapaci írta:
2019.10.08., kedd 10:38
nagygabor1982 írta:
2019.10.08., kedd 07:34
Továbbá az a kérdés, mennyire számít ezeknél, hogy XLR-n kapja a jelet? Azt hallottam, hogy zajtalanabb, biztosabb az XLR. Viszont ez 1 további kérdést vet fel. DAC. Milyen dac-t kellene vásárolnom, ha jobb az XLR és ha nem feltétlen szükséges. Focusrite -ket ajánlották, de az inkább gondolom felvételre / stúdiómunkára van kihegyezve.
Otthoni felhasználásnál rövid kábeleknél nincs számottevő előnye a szimmetrikus jelvezetésnek, ez 20-30 méteres kábeleknél jelentős, de ha rendelkezésre áll, akkor érdemes az XLR csatlakozást használni.

Mit értesz azon, hogy stúdiómunkára van kihegyezve? Ez egy népszerű hifista aranyköpés, felejtsd el bátran! Ami a stúdióban jól szól, az otthon is olyan lesz. Amúgy meg a stúdiós jelzővel illetett 100e Ft körüli konverterekkel biztosan nem találkozol komoly stúdiókban.
Akkor inkább úgy mondom, hogy hangszerek hangjának rögzítésére lett kihegyezve (pl focusrite, lexicon alpha, stb....) Erre pedig semmi szükségem. Viszont ha már akkor lehet, olyan DAC-t választanék, amin van XLR. Nekem csak arra kell, hogy ne a számítógép hangkártyáját használjam, hanem valami normálisabb DAC-t.
Köszi!
leborulok.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

nagygabor1982 írta:
2019.10.08., kedd 07:34
Továbbá az a kérdés, mennyire számít ezeknél, hogy XLR-n kapja a jelet? Azt hallottam, hogy zajtalanabb, biztosabb az XLR. Viszont ez 1 további kérdést vet fel. DAC. Milyen dac-t kellene vásárolnom, ha jobb az XLR és ha nem feltétlen szükséges. Focusrite -ket ajánlották, de az inkább gondolom felvételre / stúdiómunkára van kihegyezve.
Otthoni felhasználásnál rövid kábeleknél nincs számottevő előnye a szimmetrikus jelvezetésnek, ez 20-30 méteres kábeleknél jelentős, de ha rendelkezésre áll, akkor érdemes az XLR csatlakozást használni.

Mit értesz azon, hogy stúdiómunkára van kihegyezve? Ez egy népszerű hifista aranyköpés, felejtsd el bátran! Ami a stúdióban jól szól, az otthon is olyan lesz. Amúgy meg a stúdiós jelzővel illetett 100e Ft körüli konverterekkel biztosan nem találkozol komoly stúdiókban.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1863
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 958

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

nagygabor1982 írta:
2019.10.08., kedd 07:34
Sziasztok!

Kérdeznék 1-2 dolgot. Aktív hangsugárzókban nem vagyok annyira otthon, de a kis szoba és az amúgy is benne lévő nagy számítógépasztal miatt közeltéri aktív monitorokat szeretnék vásárolni. Amit néztem, az a JBL LSR 305, 306, 308. Esetleg tudtok nekem más alternatívát ajánlani? Nyilván a legjobbat szeretném úgy kb. 100-150.000,- Ft / pár -ig bezárólag. Továbbá az a kérdés, mennyire számít ezeknél, hogy XLR-n kapja a jelet? Azt hallottam, hogy zajtalanabb, biztosabb az XLR. Viszont ez 1 további kérdést vet fel. DAC. Milyen dac-t kellene vásárolnom, ha jobb az XLR és ha nem feltétlen szükséges. Focusrite -ket ajánlották, de az inkább gondolom felvételre / stúdiómunkára van kihegyezve.

Köszi a segítségeket!
leborulok.gif
Abszolút nem kötekedésként, de a "zajtalan" kifejezés teljes zajmentességet feltételez, tehát nincs olyan, hogy "zajtalanabb". :)
Egyébként Pro cuccoknál érdemes odafigyelni , mert RCA -val könnyen össze tudnak szedni egy rakás zajt, főleg ha home eszközökkel is kombináljuk őket. Szerintem az XLR mindenképp javasolt ebben az esetben, meg egyébként is, ha van rá lehetőség.

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok!

Kérdeznék 1-2 dolgot. Aktív hangsugárzókban nem vagyok annyira otthon, de a kis szoba és az amúgy is benne lévő nagy számítógépasztal miatt közeltéri aktív monitorokat szeretnék vásárolni. Amit néztem, az a JBL LSR 305, 306, 308. Esetleg tudtok nekem más alternatívát ajánlani? Nyilván a legjobbat szeretném úgy kb. 100-150.000,- Ft / pár -ig bezárólag. Továbbá az a kérdés, mennyire számít ezeknél, hogy XLR-n kapja a jelet? Azt hallottam, hogy zajtalanabb, biztosabb az XLR. Viszont ez 1 további kérdést vet fel. DAC. Milyen dac-t kellene vásárolnom, ha jobb az XLR és ha nem feltétlen szükséges. Focusrite -ket ajánlották, de az inkább gondolom felvételre / stúdiómunkára van kihegyezve.

Köszi a segítségeket!
leborulok.gif

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1649
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Rotox írta:
2019.09.11., szer. 11:32
Sehogy nem találom, hol a bukfenc ebben az egyszerű gondolatmenetben
Miért, van bukfenc? :) mi?
Persze nem elegáns, de működnie kéne.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1902
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1022
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Sziasztok, bocs, ha nem a megfelelő topic-ban kérdezem, meg amúgy is hülye, láma kérdés, de most már mindegy, elküldtem. :rolleyes:

Szóval; Presonus Eris E4.5 aktív dobozkáknál a bal oldali hangsugárzóban van az erősítő, ide kell csatlakoztatni a tápot és a bemenete(ke)t, a jobb oldali hangsugárzóba csak egy pár hs. kábel megy át. Igen ám, de nekem a konnektor és a forráskészülék is jobb kézre esik és nem szeretnék "keresztbe" kábelezni.

Felmerült, hogy egyszerűen felcserélem a bemenetnél a jobb és bal oldalt, ezzel együtt a bal oldali (erősítőt tartalmazó) hangsugárzót teszem a jobb oldalra és vica-versa.

Sehogy nem találom, hol a bukfenc ebben az egyszerű gondolatmenetben - pedig éppen nem is vagyok másnapos. gondolkodik.gif (Az - eredetileg - bal oldali dobozon van egy jack fejhallgató kimenet, gondolom, az is "megfordul", de fejhallgatót nem használok.)

Köszönöm, ha valaki elmagyarázza, és ne tessék hangosan röhögni... :smile53:

Sonny

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Èpíts, jobban megèri ès egyedi lesz :smile32:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

merida írta:
2019.04.13., szomb. 17:58
... ragaszkodom a Crown erősítőmhöz! 36_1_11.gif
Ezt meg tudom érteni. :smile32:

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1342
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 125

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: merida »

Köszönöm az ajánlást, pont erről van szó! Dinamika nagy szobába, es azért passziv, mert ragaszkodom a Crown erősítőmhöz!
36_1_11.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

merida írta:
2019.04.13., szomb. 14:34
Passzív PA hangfalak közül van-e amely ajánlható otthoni használatra, tehat kvázi hi-fi netalán audiofil minőségű?
:guitar:
Ha kedveled a dinamikus, erőteljes hangzást és viszonylag nagy szobád van (>40 m2), ahol legalább 4-5 m távolságra tudsz ülni a hangsugárzóktól, akkor én bátran javaslom, hogy tegyél próbát néhánnyal. Nekem kellemes emlékeim vannak pár évvel ezelőttről a Danley és Dynacord passzív PA hangdobozokkal. Manapság már szinte kizárólag aktív dobozokkal dolgozunk.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1342
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 125

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: merida »

Passzív PA hangfalak közül van-e amely ajánlható otthoni használatra, tehat kvázi hi-fi netalán audiofil minőségű?
:guitar:

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »


KRK VXT4
 
 
Volt szerencsém ezekhez a dobozokhoz! Bár Magyarországon nem igen divat de külföldön adják veszik és az új áruk drága. Pl ez a monitor 108e ft/db újonnan.
Rettenetesen túl van árazva, a valódi tudásához képest a legjobb jóindulattal is újonnan max 40-50e/db Ft érne szerintem a hangja, se élet se dinamika a magasak részletesek viszont az ahogy szól nagyon eltér a valóságtól, természet ellenes habár elsőre kiegyensúlyozottnak tünik de hamar fárasztóvá válik basszusa sem igazán van, ami van az nem túl jó minőségű és és nem is ott szól ahol kéne.
+ full műanyag az egéssz, ami engem nem zavarna ha jól szólna.
 
Mivel nem látok rajta rca dugót ezért azt feltételezem hogy profi felhasználásrá tervezték, de egy hangmérnök a haját tépné ha ezen kéne dolgoznia, az biztos.
Otthonra talán elmegy valakinek,...
Persze mondható az hogy csak 4inch a mélyközép a Vxt6 vagy Vxt8 olyan drága hogy nem gondolom hogy ez járható út lenne, megkönyebültem hogy elvitték.
 
Egyetlen pozitívum amit kiemelnék az a stand by funkció hangja mikor takarékos üzemmódból bekapcsol, nem a megszokott pattanás hallható hanem "krokan" egyet
Gondolom innen a név. Ez nagyon tetszett.



Avatar
Kurzweil
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.06.18., csüt. 16:50
Értékelés: -7

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kurzweil »


Üdv mindenkinek!
Volt szerencsém a Genelec M040 hez. Nem tudnám ajánlani otthoni zenehallgatásra, dúrván kiemeli a közepeket. Ez csak az én véleményem, kinek a pap kinek papné, nekem a lánya.

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Jalso »



Sziasztok!
 
Az új lakásban lesz lehetőségem egy külön szobában mozizni, melynek a kialakítására most kerül majd sor.
Azt már eldöntöttem, hogy a projektorhoz és szobához mérten legnagyobb képméretre törekszem ezért a vászon 270cm széles hangáteresztő 21:9-es fix vászon lesz mögé telepített hangtechnikával.
A szoba hasznos alapterülete (miután levonom a vászon mögötti teret a technika miatt) és a hangszigetelést ~ 3,2x 4,2m, a nézési távolság pedig ~3,2m lesz.
Eddig 7.2-ben gondolkodtam de lehet ekkora térbe az 5.2 is elég lenne.
 
Na és itt jön a képbe miért is írtam ebbe a topicba...
 
Egyre jobban kacsingatok az aktív hangfalakból felépített rendszer felé. Érdekelne van-e valakinek tapasztalata ebben a témában?
Melyik márka melyik hangfala amerre érdemes nézelődnöm?
 
Amiket eddig néztem a Genelec 1032a 3db front + centernek (használtan) de sorroundnak nem tudom mi lenne jó, illetve mi van ha azok maradnak valami passzív dipol sorroundok.
Jelenlegi ML FX sorroundokat szívesen megtartanám és ezt néztem még 3db frontnak: http://www.hazimozistudio.hu/webaruhaz/ ... v-hangfal/
mivel a magassugárzó megegyezik bennük...
 
Bármi hasznos infó jöhet!

És ha az összes (5.0) emo féle aktív hangfalak lennének és 2 delej szubládával kiegészítenéd? Az XMC-1 tuti villantana az azonos márkás hangfalakkal
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Vendég

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Az új lakásban lesz lehetőségem egy külön szobában mozizni, melynek a kialakítására most kerül majd sor.
Azt már eldöntöttem, hogy a projektorhoz és szobához mérten legnagyobb képméretre törekszem ezért a vászon 270cm széles hangáteresztő 21:9-es fix vászon lesz mögé telepített hangtechnikával.
A szoba hasznos alapterülete (miután levonom a vászon mögötti teret a technika miatt) és a hangszigetelést ~ 3,2x 4,2m, a nézési távolság pedig ~3,2m lesz.
Eddig 7.2-ben gondolkodtam de lehet ekkora térbe az 5.2 is elég lenne.
 
Na és itt jön a képbe miért is írtam ebbe a topicba...
 
Egyre jobban kacsingatok az aktív hangfalakból felépített rendszer felé. Érdekelne van-e valakinek tapasztalata ebben a témában?
Melyik márka melyik hangfala amerre érdemes nézelődnöm?
 
Amiket eddig néztem a Genelec 1032a 3db front + centernek (használtan) de sorroundnak nem tudom mi lenne jó, illetve mi van ha azok maradnak valami passzív dipol sorroundok.
Jelenlegi ML FX sorroundokat szívesen megtartanám és ezt néztem még 3db frontnak: http://www.hazimozistudio.hu/webaruhaz/ ... v-hangfal/
mivel a magassugárzó megegyezik bennük...
 
Bármi hasznos infó jöhet!

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”