Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stúdió Hangsugárzók

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

rTom írta:
2021.11.25., csüt. 16:56
Rotox írta:
2021.11.25., csüt. 14:37
...
Az XLR mama dugó tövénél narancssárga nyilak mutatják az irányt...
Van monitor aminek jack bemenete is van, és máris helyre áll a rend.
Attól megfordulnak a nyilak az XLR dugón? :unsure:
Azért köszi. :smile53:

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rTom »

Rotox írta:
2021.11.25., csüt. 14:37
Újabb - valószínűleg teljesen láma - kérdésben szeretnék segítséget kérni (írtam, hogy nem mindig tartom be az ígéreteimet... ;)), melyet előre is köszönök. :smile53:

Szóval; próbálok megbarátkozni a balanced csatlakozásokkal és valamit nem értek: a forrás oldal felől "kifelé" - ha jól veszem le - minden esetben papa (male) aljzat van, vagyis az innen elmenő kábelnek értelemszerűen mama (female) dugóval kell "kezdődnie".

Ugyanakkor nézem pl. ezt az XLR-TRS kábelt: https://www.hangszeraruhaz.hu/roland-rc ... _sMxIXL6Go

Az XLR mama dugó tövénél narancssárga nyilak mutatják az irányt (legalábbis feltételezem, hogy ezt jelenti), viszont ebben az esetben miért nem papa dugóval van szerelve, hiszen a készülékek, vagy aktív hangsugárzók bemeneténél (in) elvileg mindig mama aljzat van? Máshogy fogalmazva: ha pl. egy készülék balanced XLR kimenetéről (papa) indulva aktív hangsugárzóhoz csatlakozom a TRS dugóval, az irány nem stimmel, ha viszont - az iránynak megfelelően - pl. egy hangszer Jack TRS aljzatától indulok, akkor meg nem tudom csatlakoztatni a kábelt a(z elvileg) szintén mama XLR készülékbemenethez. gondolkodik.gif Hová alkalmas ez a kábel (vagy mit értek félre)?
Van monitor aminek jack bemenete is van, és máris helyre áll a rend.
934A9E03-DF7D-4D8D-A812-1E4DE1DDFAFB.jpeg
934A9E03-DF7D-4D8D-A812-1E4DE1DDFAFB.jpeg (86.63 KiB) Megtekintve 1168 alkalommal

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Köszönöm.

Semmiképpen sem szeretném túlfeszíteni a húrt, :D de "jó hifista", ha nem tudja egy kábel "irányát", ökölszabályként megnézi a feliratozás irányát.

Na, erre meg tessék gondolkodik.gif: https://www.dj-sound-light.hu/klotz-gre ... word=klotz

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rotox írta:
2021.11.25., csüt. 14:37
...vagy mit értek félre?
Rossz a jelölés. A kimenet szinte mindig papa aljzat. Azért írom, hogy "szinte", mert előfordulnak cifra esetek. Mikor még hangosítottam, volt egy dobozom sokféle bizarr adapterrel ilyen esetekre.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Újabb - valószínűleg teljesen láma - kérdésben szeretnék segítséget kérni (írtam, hogy nem mindig tartom be az ígéreteimet... ;)), melyet előre is köszönök. :smile53:

Szóval; próbálok megbarátkozni a balanced csatlakozásokkal és valamit nem értek: a forrás oldal felől "kifelé" - ha jól veszem le - minden esetben papa (male) aljzat van, vagyis az innen elmenő kábelnek értelemszerűen mama (female) dugóval kell "kezdődnie".

Ugyanakkor nézem pl. ezt az XLR-TRS kábelt: https://www.hangszeraruhaz.hu/roland-rc ... _sMxIXL6Go

Az XLR mama dugó tövénél narancssárga nyilak mutatják az irányt (legalábbis feltételezem, hogy ezt jelenti), viszont ebben az esetben miért nem papa dugóval van szerelve, hiszen a készülékek, vagy aktív hangsugárzók bemeneténél (in) elvileg mindig mama aljzat van? Máshogy fogalmazva: ha pl. egy készülék balanced XLR kimenetéről (papa) indulva aktív hangsugárzóhoz csatlakozom a TRS dugóval, az irány nem stimmel, ha viszont - az iránynak megfelelően - pl. egy hangszer Jack TRS aljzatától indulok, akkor meg nem tudom csatlakoztatni a kábelt a(z elvileg) szintén mama XLR készülékbemenethez. gondolkodik.gif Hová alkalmas ez a kábel (vagy mit értek félre)?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rotox 2021.11.25., csüt. 14:54-kor.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

fapaci írta:
2021.11.21., vas. 21:05
Úgy tűnik, sokszor közelítettek egymáshoz életünk ösvényei.
Ja, egy osztállyal felettem jártál. szia.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rotox írta:
2021.11.21., vas. 20:03
Az a helyzet, hogy (az első detektoros rádióm :D megépítését (Pécsi Úttörőház Rádiós Szakkör rulez ;peace;, és ezt még tovább "mételyezte" :rolleyes: 4 év erősáramú szakközépiskola...


Úgy tűnik, sokszor közelítettek egymáshoz életünk ösvényei.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

ZolaBA írta:
2021.11.21., vas. 18:35
fapaci írta:
2021.11.21., vas. 17:30
Az R65 csipogójának viszont van némi súgása.
btw. nincs valakinek/valakinél APS Klassik 2020? nagyon meghallgatnám.
Próbálj meg kérni demot vagy demo darabot a forgalmazótól: https://audioworks.hu
Ez a doboz engem is érdekelt, amikor megjelent. Végül más lett, de az APS továbbra is érdekel.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

ZolaBA írta:
2021.11.21., vas. 18:35
fapaci írta:
2021.11.21., vas. 17:30
Az R65 csipogójának viszont van némi súgása.
Bizony van neki sajnos.
...
Pécshez képest a világ végén vagyok, de ha útba esik Pilisvörösvár nálam is meg lehet hallgatni :)
Illetve olvasva a parasound-os "büdzsét"... lehet, hogy inkább a hangsugárzókra költs többet ... bár persze egy P6 ilyen áron nem elégetett pénz, viszont nem biztos, hogy végeredményében a rászánt "összegnyit" fogsz hallani.
Ha meg olcsó aktív kell, csendes, közeltéri, esti zenére szerintem a JBL LSR305 bestbuy - és még csak nem is sistereg ;)
Nagyon köszönöm a fórumtársaknak a segítséget, a fenti felajánlást pedig különösen (bár valóban nem igazán esik útba... ;)).

A P6 nagy előnye volna, hogy reményeim szerint az én elvárásaim belül bármit ki tudna szolgálni - akár a jövőben hosszabb távon is.

Az a helyzet, hogy (az első detektoros rádióm :D megépítését (Pécsi Úttörőház Rádiós Szakkör rulez ;peace;, és ezt még tovább "mételyezte" :rolleyes: 4 év erősáramú szakközépiskola - mivel elektroműszerésznek nem vettek fel gondolkodik.gif) követő immár több, mint 40 év - hol aktívabb, hol teljesen háttérbe szoruló - hifizgetését követően) most már tényleg eldöntöttem, hogy száműzöm a kábelrengeteget a lakásomból (Fapaci kapcsolós elosztójának mind a hat aljzata foglalt, ráadásul úgy, hogy még két hármas elosztó van beledugva, és akkor az IC, USB, hangsugárzó, ethernet kábeleket még nem is említettem... :smile51:).

Az elmúlt időszakban már kerülgettem a "forró kását"; volt birtokomban az általad említett JBL LSR305P mk2 is (szerintem is oké :smile32:), meg korábban (és most ismét van) Presonus Eris E4.5 desktop speakerként, stb. Mai fejemmel a legnagyobb tévedésem az volt ebben a témában, hogy amikor pár éve ott ültem Kalmi (igazából sajnos már csak ex-)fórumtárs szobájában, nem csaptam azonnal a hónom alá a csodálatos aktív AS171 monitorait.

Szóval (ez itt a reklám helye ;)), van most jópár eladó cuccom, alkudni is lehet... :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

asebestyen írta:
2021.11.21., vas. 18:55
És - bár úgy tudom a Dyno aktív dobozai nem a szíved csücskei - mi a véleményed a BM6A Classicokról, amikben még AB osztályú erősítők vannak?
Zenehallgatásra soha nem használtam őket, munkára néha. A Dynaudio olcsóbb dobozai erősen szűkítik a dinamikát, lenyelik a részleteket és csillapítatlanul brummognak a basszus sávban. Ezek miatt nekem nehéz volt dolgozni velük, mivel én leginkább klasszikus és rockzenében nyomultam. Elektronikus műfajokhoz akár jók is lehetnek, de oda kb bármi, szóval passzolom. Persze ne feledjük, ezek közeltéri monitorok, nem teljes értékű hangsugárzók! Leginkább térhatás monitorozásra, gyors (és fülkímélő) kontrollra használják őket, a megszólalási arányokat nem ezek alapján állítják be (nem is lehetne).

2-3 éve egy budapesti stúdióban beruházás előtt volt lehetőségünk 8 féle aktív hangdobozt tesztelni az ott dolgozó hangmérnökök bevonásával, ott a BM15A és a BM6A igencsak hátul végzett a támogatási listán. Hogy Classic verzió volt-e, nem tudom. A Dynaudio aktív kínálatából a Core sorozat egészen jó, de annyi pénzért már nagy piaci kínálatból lehet mazsolázni.

Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a stúdiókban más elvárások érvényesek a hangsugárzókkal szemben, mint otthoni zenehallgatásnál. Persze most nem arra a blődségre gondolok, hogy a stúdió monitorok kihangsúlyozzák a hangzási hibákat, hiszen ez így nem is igaz. De nem feltétlenül az a hangsugárzó a legjobb választás munkára, mint zenehallgatásra. Ahogy fotó, videó munkára sem a legszebb színeket adó monitor alkalmas, hanem az, amelyik a legkisebb torzítást, csalást követi el.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

fapaci írta:
2021.11.21., vas. 16:46
Rotox írta:
2021.11.21., vas. 14:23
A P6 lehet, hogy valóban túlzás volna, bár amennyiért most árulják...
(És ebben az esetben a saját DAC-om és phono-m viszont mehetne az apróba - mennyivel kevesebb kábel. :smile29: :smile32:)
Ilyen áron le kell csapni a P6-ra, ez kétségtelen. Ha a benne lévő DAC eléri az eddigi konvertered minőségét, akkor sokat egyszerűsödne a rendszered, ami szerintem mindig előny. De az R65 fő hansugárzóként szerintem kicsit sovány, PC mellé asztalra bőven jó.
És - bár úgy tudom a Dyno aktív dobozai nem a szíved csücskei - mi a véleményed a BM6A Classicokról, amikben még AB osztályú erősítők vannak?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fapaci írta:
2021.11.21., vas. 17:30
Az R65 csipogójának viszont van némi súgása.
Bizony van neki sajnos. Rotox: szóval ha még nincs meg az R65 és ennyire esti/csendes/közeltéri hallgatás az elképzelés akkor hallgasd meg vásárlás előtt. Az én r65-öseim sistergését, az én füleimmel relatív csendben olyan 1 méterig hallani (ez csak akkor, ha nem szól rajta semmi, amint szól nem lehet észre venni). Pécshez képest a világ végén vagyok, de ha útba esik Pilisvörösvár nálam is meg lehet hallgatni :)
Illetve olvasva a parasound-os "büdzsét"... lehet, hogy inkább a hangsugárzókra költs többet ... bár persze egy P6 ilyen áron nem elégetett pénz, viszont nem biztos, hogy végeredményében a rászánt "összegnyit" fogsz hallani.
Ha meg olcsó aktív kell, csendes, közeltéri, esti zenére szerintem a JBL LSR305 bestbuy - és még csak nem is sistereg ;)

btw. nincs valakinek/valakinél APS Klassik 2020? nagyon meghallgatnám.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rotox írta:
2021.11.21., vas. 17:07
A P6 teljesen zajtalan?
Az enyém igen. (A Parasound nem most kezdte a szakmát.) Az R65 csipogójának viszont van némi súgása.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Ígérem, utolsó kérdés ezzel kapcsolatban (bár nem mindig szoktam betartani az ígéreteimet... ;)):
Sokszor hallgatok zenét este, teljesen csendes környezetben, közel a készülékekhez, nagyon halkan, így nagyon háklis vagyok bármiféle trafóbúgásra, vagy (hangsugárzón keresztüli) brummra, susogásra. A P6 teljesen zajtalan?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rotox írta:
2021.11.21., vas. 14:23
A P6 lehet, hogy valóban túlzás volna, bár amennyiért most árulják...
(És ebben az esetben a saját DAC-om és phono-m viszont mehetne az apróba - mennyivel kevesebb kábel. :smile29: :smile32:)
Ilyen áron le kell csapni a P6-ra, ez kétségtelen. Ha a benne lévő DAC eléri az eddigi konvertered minőségét, akkor sokat egyszerűsödne a rendszered, ami szerintem mindig előny. De az R65 fő hansugárzóként szerintem kicsit sovány, PC mellé asztalra bőven jó.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Rotox írta:
2021.11.21., vas. 14:23
fapaci írta:
2021.11.21., vas. 10:59
...
Nem írtad, milyen forrásaid vannak és mi a feladat...
Köszönöm a választ, az aláírásomban látható forrásokat használnám, otthoni zenehallgatáshoz. Bevallom, a weben látott audio interface-ek, külső hangkártyák valahogy nem lobbantanak szerelemre, bár logikus magyarázatot nem igazán tudok adni erre.

A P6 lehet, hogy valóban túlzás volna, bár amennyiért most árulják... gondolkodik.gif: viewtopic.php?f=31&t=166787
(És ebben az esetben a saját DAC-om és phono-m viszont mehetne az apróba - mennyivel kevesebb kábel. :smile29: :smile32:)

Korábban az egybemenetes kis csöves erősítőmhöz már készítettem egy - számomra tulajdonképpen teljesen megfelelő - büdzsé, DIY kütyüt :rolleyes:, de elkótyavetyéltem: viewtopic.php?f=160&t=141728&p=2468150& ... 3#p2468150

Vagy valami ilyesmi motoszkál a fejemben:
viewtopic.php?f=32&t=163080&p=2621505&h ... 3#p2621505
esetleg
viewtopic.php?f=32&t=167404&p=2656908&h ... a#p2656908

Jó-jó, tudom, döntenem nekem kell... :smile53: :D
Még egy szavazat a P6-nak.
Nem tudom, hogy miért adják ennyire olcsón, de ennyi pénzért nem nagyon lehet más hasonló tudású és hangú előfokot kapni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

fapaci írta:
2021.11.21., vas. 10:59
...
Nem írtad, milyen forrásaid vannak és mi a feladat...
Köszönöm a választ, az aláírásomban látható forrásokat használnám, otthoni zenehallgatáshoz. Bevallom, a weben látott audio interface-ek, külső hangkártyák valahogy nem lobbantanak szerelemre, bár logikus magyarázatot nem igazán tudok adni erre.

A P6 lehet, hogy valóban túlzás volna, bár amennyiért most árulják... gondolkodik.gif: viewtopic.php?f=31&t=166787
(És ebben az esetben a saját DAC-om és phono-m viszont mehetne az apróba - mennyivel kevesebb kábel. :smile29: :smile32:)

Korábban az egybemenetes kis csöves erősítőmhöz már készítettem egy - számomra tulajdonképpen teljesen megfelelő - büdzsé, DIY kütyüt :rolleyes:, de elkótyavetyéltem: viewtopic.php?f=160&t=141728&p=2468150& ... 3#p2468150

Vagy valami ilyesmi motoszkál a fejemben:
viewtopic.php?f=32&t=163080&p=2621505&h ... 3#p2621505
esetleg
viewtopic.php?f=32&t=167404&p=2656908&h ... a#p2656908

Jó-jó, tudom, döntenem nekem kell... :smile53: :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rotox írta:
2021.11.20., szomb. 18:20
Kicsit az elmúlt napokban "boncolgatott" témához is kapcsolódva szeretnék tanácsot kérni: ha kettő (vagy akár három) forrás van, mit javasoltok a források és egy pár - lent is említett - Presonus R65 szintű monitor közé (tehát kvázi bemenetválasztót keresek). Minimum egy analóg bejárat szükséges volna, az esetleges usb és / vagy spdif bejárat(ok?)nál pedig az volna a szempont, hogy azért ne ez legyen a leggyengébb láncszem. Látom, hogy a Presonusnak is vannak ilyen kütyüi, de fogalmam sincs, hogy ez vajon jó megoldás volna-e... gondolkodik.gif
Van itt most egy eladó Parasound P6, de - mivel van már Dac-om és phono-m is - költséghatékonyabb megoldáson töprengek...
Előre is köszönöm az ötletcunamit. :smile53: :rolleyes:
Nem írtad, milyen forrásaid vannak és mi a feladat, pedig ezek nem lényegtelen infók. A P6 előfok/DAC egyben, tehát vannak digitális bemenetei is, bár kicsit túlkapásnak tűnik egy R65 elé. Nézhetsz esetleg valami egyszerűbb audio interface-t (pl. Focusrite Scarlet), ha PC-ről akarsz muzsikálni, de van analóg bemenetük is. Ha a meglévő DAC-odat szeretnéd használni, akkor egy asztali kontroller a megoldás, amin tudsz bemenetet és hangerőt választani. Sokféle megoldás létezik, de ugye nem tudjuk, neked pontosan mire van szükséged.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Kicsit az elmúlt napokban "boncolgatott" témához is kapcsolódva szeretnék tanácsot kérni: ha kettő (vagy akár három) forrás van, mit javasoltok a források és egy pár - lent is említett - Presonus R65 szintű monitor közé (tehát kvázi bemenetválasztót keresek). Minimum egy analóg bejárat szükséges volna, az esetleges usb és / vagy spdif bejárat(ok?)nál pedig az volna a szempont, hogy azért ne ez legyen a leggyengébb láncszem. Látom, hogy a Presonusnak is vannak ilyen kütyüi, de fogalmam sincs, hogy ez vajon jó megoldás volna-e... gondolkodik.gif
Van itt most egy eladó Parasound P6, de - mivel van már Dac-om és phono-m is - költséghatékonyabb megoldáson töprengek...
Előre is köszönöm az ötletcunamit. :smile53: :rolleyes:

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robici »

_ap_ írta:
2021.11.06., szomb. 01:20
Elkezdtem nézelődni az aktív hangfalak között és lenne pár kérdésem azok felé, akik ilyeneket használnak.
Majd ha voltál a hitspace-ben, kíváncsi leszek a tapasztalatodra, egy pár szóban itt leírhatnád.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

_ap_ írta:
2021.11.06., szomb. 01:20
Elkezdtem nézelődni az aktív hangfalak között és lenne pár kérdésem azok felé, akik ilyeneket használnak. A keret ~200e, és ebben az árszegmensben ahogy elnéztem, gyakorlatilag 4-5 gyártó a kínálat, akik nagyobb palettával termékeket kínálnak: Mackie, Focal, Yamaha, Adam Audio, KRK. Néhol még belefutni pár Kali-ba, JBL-be, M-Audioba, és Presonusba, de igazából az első csoport dominál.
Menj el a Hitspace-be, vigyél pár ismert muzsikát magaddal és dönts a magad füle alapján! A felsorolt típusok mellé azért tedd be a Presonus R65 dobozt is (bár kicsit kilóg a keretből), ebben az alsó kategóriában szerintem igen jó választás a népszerűbb márkákkal szemben is, persze itt nagy csodák nincsenek. Hogy a reflexnyílás merre néz, azzal különösebben ne foglalkozz! EQ nem árt, ha van, de olyan trükköket, mint pl. a térhatás buzerátorok, engedd el bátran! Szerintem az sem lényeges szempont, X gyártónak mekkora kínálata van, neked úgyis csak egy típusra van szükséged. Hogy amellett még hányfélét gyártanak, teljesen mindegy, nem?

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Még egy szavazat a hitspace-re, ha még működik náluk a meghallgatásos lehetőség. Én még a kovidos őrület előtt kétszer is voltam náluk, szerintem elég sok mindent meg lehet hallgani és segítőkészek. Előre érdemes időpontot egyeztetni.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rTom »

_ap_ írta:
2021.11.06., szomb. 01:20

Gyors keresés után nemigen találtam olyan helyet, ahol lehetne ilyeneket hallgatni. Ahol rendes kínálat van, az jellemzően webbolt, bemutatótermes bolt esetén elég pedig szűk a kínálat.
https://www.hitspace.hu/shop/category/h ... angfal-710

Innét nem dobnak ki, külön szobájuk van a hallgatózásra, és vihetsz saját elektronikát.

https://m.youtube.com/watch?v=oOi1dUOmrS0

Avatar
_ap_
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2013.04.02., kedd 22:47
Értékelés: 5

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: _ap_ »

Sziasztok!

Elkezdtem nézelődni az aktív hangfalak között és lenne pár kérdésem azok felé, akik ilyeneket használnak. A keret ~200e, és ebben az árszegmensben ahogy elnéztem, gyakorlatilag 4-5 gyártó a kínálat, akik nagyobb palettával termékeket kínálnak: Mackie, Focal, Yamaha, Adam Audio, KRK. Néhol még belefutni pár Kali-ba, JBL-be, M-Audioba, és Presonusba, de igazából az első csoport dominál.
Miután aktív studio monitor tekintetében teljesen kezdő vagyok, ezért leírnám az eszmefuttatásom, hogyan kezdtem válogatni a termékek között:
- asztalon lesz, 10-20cm-re a faltól (vagy közvetlenül rátolva), így inkább első nyílással rendelkezőket nézegettem.
- bár nem kell hatalmas légteret beszólnia, preferált elvárás, hogy legyenek rendes mélyek, ne csak olyan ami szép szép, de érezhetően korlát a hangszóróméret, így minimum 6inches sugárzókkal szerelteket néztem.
- beállítások tekintetében, ha van nem baj, (elhelyezkedés, eq, stereo tér stb), de pl bluetooth felesleges.
- 2 résznél többől ne álljon, nem kell 2.1, 5.1 stb. csak jobb és bal.
- lehessen valahol meghallgatni.

Utóbbi igen érdekes témakör. Gyors keresés után nemigen találtam olyan helyet, ahol lehetne ilyeneket hallgatni. Ahol rendes kínálat van, az jellemzően webbolt, bemutatótermes bolt esetén elég pedig szűk a kínálat.

És akkor a kérdések:
- tényleg csak jellemzően ezek a márkák vannak jelen ezen a területen?
- kell-e preferálnom, az első nyílást, vagy van olyan hangfal ami hátsó nyílása ellenére helyezhető ennyire közel a falhoz?
- van-e valahol olyan bemutatóterem, ahol több ilyet is ki lehet próbálni és nem küldenek el melegebb éghajlatra ha nem csak különböző márkákat hallgatnék össze, hanem ugyanazon márkák 6-7-8 centis változatát is?

Eddigi keresgéléseim alapján ami szimpatikus - bár nem mindegyik felel meg mindegyik kívánalomnak:
- Focal Alpha 65 (EVO)
- KRK - Rokit RP7/8 G4
- Adam Audio - T7/8V
- Yamaha - HS 8

És még egy apróság: Jelenleg Monitor Audio RS1 Silver hangfalpárom van, ezekről szeretnék aktív stúdiókra térni. A fentiekkel érdemes lehet, vagy nettó visszalépés? (Annak idején a MA-kat is az alapján választottam, hogy streil hangzású monitor hangfalaim legyenek)

Infókat, tanácsokat, ötleteket - ha lesznek - előre is köszönöm!

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Töki »

merida írta:
2021.04.24., szomb. 23:29
Tisztelt urak.
Otthoni zenehallgatásra keresnék aktív hangfalas megoldást.
A helyiség cca: 27m2, teljes értékű hangot szeretnék, komplex , jazz, jazzrock, progrock, zenék megszólaltatásához.
A költségkeret: 1,5-2.000.000.-ft.
Elsősorban saját tapasztalattal rendelkező fórumtársak ajánlatait várom.
Előre is köszönöm!
Üdv,

Focal SM9-et tudom ajánlani. Egyszer Pennában volt lehetőségem egy kétórás meghallgatásra és nagyon tetszett. Az 1 db 20 cm mélysugárzó kevésnek tűnhet, de nem az!
Használtan egész jó áron ki lehet fogni - itt is volt egy : viewtopic.php?t=126850
Kipróbálnám a hozzá ajánlott Iso Acoustics elcsatolást.

Klein&Hummel O300d-vel éltem együtt és jó cucc, csak a 20 cm zárt mélye karcsú szerintem, viszont az O410 -et bevállalnám. Hifisharkon 4-5000 Euro környékén használtan felszoktak bukkanni.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”