A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Stúdió Hangsugárzók

Vendég

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

akkor itt kérdezek.miben más egy passzív stúdiómonitor,mint egy
kétutas monitor állványos.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3277

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »

Már van ilyen topic

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 664

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: csövi »

Eddig még nem. s ha majd lesz valami probléma Bese Attila mester megoldja. De persze ujabbat is lehet venni. Valoszinuleg egy modern aktiv monitor hangfal plusz aktiv szub kombinacio legalabb olyan jó megoldas mint egy regi nagy darab hangfal mint amilyen az enyem. Ha egyszer ez tonkremegy, valoszinuleg ilyesmivel fogom potlni, ha keves penzem lesz. Ha meg sok, akkor egy ATC 100 aktivval. Ha meg nagyon sok pénnzem (mert ahhoz lakast is cserelnem kell) akkor 150Aktiv.

Penna által forgalmazót stúdió hangfalakat sikerült megfülelni?
Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hali »

Ha jol ertem, akkor olyan 20 - 25 evesek lehetnek a hangfalaid.
Nem lepnek fel, membran (gumi) oregedesi problemak ?
Az erosito reszben a puffer kondenzatorok hogy birjak ?

Eddig még nem. s ha majd lesz valami probléma Bese Attila mester megoldja. De persze ujabbat is lehet venni. Valoszinuleg egy modern aktiv monitor hangfal plusz aktiv szub kombinacio legalabb olyan jó megoldas mint egy regi nagy darab hangfal mint amilyen az enyem. Ha egyszer ez tonkremegy, valoszinuleg ilyesmivel fogom potlni, ha keves penzem lesz. Ha meg sok, akkor egy ATC 100 aktivval. Ha meg nagyon sok pénnzem (mert ahhoz lakast is cserelnem kell) akkor 150Aktiv.
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

levi75
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 10

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: levi75 »

Sziasztok, 
ilyen temat meg nem talaltam itt a forumom.
Arra szeretnek elsosorban valaszt kapni, hogy milyen ar ertek aranyt kepviselnek, mik az elonyeik es hatranyaik, jelentenek-e alternativat a high end kategoriaban, aktiv vagy passziv a jobb valasztas, az igazi "nagyagyuk" melyikek, stb.

Mindezt a zenehallgatas szemszogebol megvilagitva.

Levi, ilyet hasznalok. Gyere el egyszer, s rogton tudni fogod a valaszt.
Általánosságban: évekig botladoztam a midfitol a mid.highend világában. Sose sikerült kiegyensulyozott, testes, valós hangot kicsiholnom. Ma pro-cuccokbol áll a rendszerem, illetve nyolcvanas évek elejének jó minőségű termékeiből. Eszembe nem jut azon agyalni mi a baj a hanggal.
Sok ut vezet a boldogsaghoz. Aktiv studio hangfal az egyik. Szerintem ez a legolcsobb elég jó megoldás. Addig amig olyan hangfalat nem tudnék venni, mint pl. Martin Logan Summit (plusz azt kiszolgálo erosito) eszembe se jutna nem studio aktiv hangfalat venni.

Ha jol ertem, akkor olyan 20 - 25 evesek lehetnek a hangfalaid.
Nem lepnek fel, membran (gumi) oregedesi problemak ?
Az erosito reszben a puffer kondenzatorok hogy birjak ?
audioPC->DAC->Aktív hangfal

Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hali »

Sziasztok, 
Arra szeretnek elsosorban valaszt kapni, hogy milyen ar ertek aranyt kepviselnek, mik az elonyeik es hatranyaik, jelentenek-e alternativat a high end kategoriaban, aktiv vagy passziv a jobb valasztas, az igazi "nagyagyuk" melyikek, stb.

Levi, ilyet hasznalok. Gyere el egyszer, s rogton tudni fogod a valaszt.
Általánosságban: évekig botladoztam a midfitol a mid.highend világában. Sose sikerült kiegyensulyozott, testes, valós hangot kicsiholnom. Ma pro-cuccokbol áll a rendszerem, illetve nyolcvanas évek elejének jó minőségű termékeiből. Eszembe nem jut azon agyalni mi a baj a hanggal.
Sok ut vezet a boldogsaghoz. Aktiv studio hangfal az egyik. Szerintem ez a legolcsobb elég jó megoldás. Addig amig olyan hangfalat nem tudnék venni, mint pl. Martin Logan Summit (plusz azt kiszolgálo erosito) eszembe se jutna nem studio aktiv hangfalat venni.
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

levi75
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 10

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: levi75 »

Sziasztok,

audioPC->DAC->Aktív hangfal

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”