A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Genelec

flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 30

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: flexxx »

Genelec 8351B 3utas AKM AK4621EF chip
gen1.jpg
gen1.jpg (482.6 KiB) Megtekintve 115 alkalommal
Csatolmányok
gen4.jpg
gen4.jpg (418.43 KiB) Megtekintve 115 alkalommal
gen3.jpg
gen3.jpg (324.03 KiB) Megtekintve 115 alkalommal
gen2.jpg
gen2.jpg (1.38 MiB) Megtekintve 115 alkalommal

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 169

Hozzászólás Szerző: denesdr »

supravox írta:
2020.04.04., szomb. 17:08
Ez az elmélet..
Nekem ez a 4. ATC dobozom
Illetve több helyen hallottam ATC-t
Az "erőszakosság" bármilyen megnyílvánulása mint jellemző,soha eszembe nem jutott volna..
Azt el tudom képzelni,hogy az elektronika torzítását igen jól megmutatja és ezt erőszakosnak éljük meg..
De ez nem a hfal jellemzője..
A kiinduló pont végülis egy szubjektív kijelentés volt ami ráadásul relatív a Genelec dobozokhoz képest. Nem tudjuk, hogy pontosan mire gondolt fapaci, csak próbáltam leírni a különbségeket.
Én magam egyébként sokat bajlódtam a kontrollálatlan direktivitás miatt, mire "rájöttem", hogy a szobámban ez nem igazán jó az akusztikai sajátosságok miatt. Aztán lehet, hogy valakinek meg ez is bejönne...
PC, Pioneer BDP-LX58 --》NAD C510 --》DIY aktív dobozok (Hypex FA253, Eminence, 18 Sound, Faital Pro)

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 720

Hozzászólás Szerző: supravox »

denesdr írta:
2020.04.04., szomb. 09:14
Vinkler írta:
2020.04.04., szomb. 08:14
supravox írta:
2020.03.28., szomb. 05:58

Ez engem is érdekel
Szerintem ezt már nem fogjuk megtudni... gondolkodik.gif
Az "erőszakosság" sok mindent jelenthet. Objektíven vizsgálva simán el tudom képzelni, hogy valaki így hallja. A Genelec dobozoknál fokozott figyelem van a direktivitáson, vagyis annak kontrolláltságán. Az ATC dobozoknál fullban megy a hangterítés amit a hangszórók tudnak, nincs annyira kontrollálva. Ez a szélesebb lesugárzás normál reflektív (szobai) környezetben egész más hangot tud eredményezni mint egy kontrollált direktivitású doboz, sokkal jobban halljuk a szobát (annak hibáival) mint egy kontrollált direktivitású doboz esetén. Ez főleg a magas hangokra igaz, ahol amúgy is a legérzékenyebb az emberi hallás. Ráadásul az ATC dobozoknál nem fordítanak különösebb figyelmet a dobozélek diffrakció hatására sem (éles sarkok), ami a széles hangterítés miatt mégjobban elő tud jönni esetenként.
Azért említettem ezt a direktivitás dolgot, mert amúgy mindkét gyártó csúcs drivereket használ, csúcs aktív erősítéssel és váltással masszívan megépített dobozokban, tehát ez utóbbi dolgokban nem hiszem, hogy van akkora különbség.

Ez az elmélet..
Nekem ez a 4. ATC dobozom
Illetve több helyen hallottam ATC-t
Az "erőszakosság" bármilyen megnyílvánulása mint jellemző,soha eszembe nem jutott volna..
Azt el tudom képzelni,hogy az elektronika torzítását igen jól megmutatja és ezt erőszakosnak éljük meg..
De ez nem a hfal jellemzője..
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,Dynavector XV1t pickup.WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó

Vinkler írta:
2020.04.04., szomb. 08:14
supravox írta:
Vinkler írta:
2020.03.26., csüt. 18:33

Mit értesz “erőszakos” alatt? Kifejtenéd?! gondolkodik.gif
Ez engem is érdekel
Az "erőszakosság" sok mindent jelenthet. Objektíven vizsgálva simán el tudom képzelni, hogy valaki így hallja. A Genelec dobozoknál fokozott figyelem van a direktivitáson, vagyis annak kontrolláltságán. Az ATC dobozoknál fullban megy a hangterítés amit a hangszórók tudnak, nincs annyira kontrollálva. Ez a szélesebb lesugárzás normál reflektív (szobai) környezetben egész más hangot tud eredményezni mint egy kontrollált direktivitású doboz, sokkal jobban halljuk a szobát (annak hibáival) mint egy kontrollált direktivitású doboz esetén. Ez főleg a magas hangokra igaz, ahol amúgy is a legérzékenyebb az emberi hallás. Ráadásul az ATC dobozoknál nem fordítanak különösebb figyelmet a dobozélek diffrakció hatására sem (éles sarkok), ami a széles hangterítés miatt mégjobban elő tud jönni esetenként.
Azért említettem ezt a direktivitás dolgot, mert amúgy mindkét gyártó csúcs drivereket használ, csúcs aktív erősítéssel és váltással masszívan megépített dobozokban, tehát ez utóbbi dolgokban nem hiszem, hogy van akkora különbség.
PC, Pioneer BDP-LX58 --》NAD C510 --》DIY aktív dobozok (Hypex FA253, Eminence, 18 Sound, Faital Pro)

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3726

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

supravox írta:
Vinkler írta:
fapaci írta:
2020.03.26., csüt. 09:16

Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.

A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.
Ez engem is érdekel
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

tottyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 443

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Legjobb lenne meghallgatni a kulonbseget es erre nektek nagy eselyetek van mivel az egyik parral mar egyutt eltek es a varosotokban van ra lehetoseg fapaci szernt a meghallgatasra, legyetek szivesek beszamolot irni roluk, hogy nektek mi a tapasztalatatom a ket hangzas kozott. :napsut:
Zozoweb Audio PC, DAC: Chord 2Qute, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, Sennheiser HD800

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 720

Hozzászólás Szerző: supravox »

Vinkler írta:
fapaci írta:
tottyi írta:
2020.03.26., csüt. 06:53
Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?

https://www.genelec.com/1237a
Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.

A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.
Ez engem is érdekel
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,Dynavector XV1t pickup.WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

fapaci írta:
tottyi írta:
Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

fapaci írta:
tottyi írta:

Foleg elektronikus zeneket hallgatok amik a studioban tokeletesre sikerult felvetel egy szamitogepen elkeszulve. Elvarasaim, hogy azt adja vissza a mi a felvetelen van minden "hibaval" egyutt, koncertfelvetelt abszolut nem hallgatok mert zavar a nem steril kornyezet na es, hogy jo melyei legyenek a hangfalnak mint pl a mostani Infinity IRS Sigma-bol jon 26Hz-en.
Zozoweb Audio PC, DAC: Chord 2Qute, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, Sennheiser HD800

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6589
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

tottyi írta:

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

Lewzke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: Lewzke »

Úttörő írta:
2020.03.04., szer. 10:40
Én is 8020D-t hallgatok. Ugyanez volt nálam is, rakosgattam össze-vissza a fórumokon olvasható okosságok alapján, de sehogy sem volt igazán jó. Végső elkeseredésemben kipróbáltam a gyári ajánlásokat ( nehogymá' jobban értsenek hozzá, mint az amatőr hifista). Egy éve is van már, hogy hozzá sem nyúltam (lekapcsol magától) és eszem ágában sincs lecserélni.
Igen, az ajánlott a legjobb beállítás. A legelső az volt, hogy a magasat -2 db-vel lecsaptam mert olyan hangszorókhoz voltam szokva ahol a 15-20kHz tartomány gyenge, azt hittem a Genelec túl izé és nem ért hozzá. Fenét, mi voltunk hülyék :D A másik meg az volt, hogy megfogott a mélytartománya ezért a -4db helyett -2-re kapcsoltam, hogy legyen extra basszus, de rájöttem, hogy ez így nem oké, aztán visszakapcsoltam szépen ahogy ajánlja -4db mély fal mellett és annyi, két minimális akusztikus panel mögötte és úgy megy nekem is azóta, egyedül az ISS-t használom még ami opcionális, hogy kapcsolja le magát 1 óra után.
DAC: Hercules P32DJ keverő
Hangszóró: Genelec 8020D
Fejhallgató: AKG K501

Úttörő
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 31

Hozzászólás Szerző: Úttörő »

Én is 8020D-t hallgatok. Ugyanez volt nálam is, rakosgattam össze-vissza a fórumokon olvasható okosságok alapján, de sehogy sem volt igazán jó. Végső elkeseredésemben kipróbáltam a gyári ajánlásokat ( nehogymá' jobban értsenek hozzá, mint az amatőr hifista). Egy éve is van már, hogy hozzá sem nyúltam (lekapcsol magától) és eszem ágában sincs lecserélni.

Lewzke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Genelec

Sziasztok, immár egy éve használom a 8020D-t és kb. ennyi idő is volt megismerni a hangszórót. Hónapokig kerestem a megfelelő pozíciót a szobában/asztalon. Nagyon érzékeny a szoba akusztikára és a hangforrásra, mivel egy ablak a sztereó felvételhez. A karakterét sokan tévesen az épp aktuális szoba vagy beállítás alapján írják le sokan a hangszóróknak, de ebben a kategóriában az egész nagyon bonyolult ügy. Nyilván ha 30-50 ezres kategóriáról beszélünk, akkor az toleránsabb mert nem hallod úgy ki a hangból, de ez már nem az. A rákötött DAC szűrő kondenzátor cseréit is simán meghallottam, meg azt is, hogy digitálisan vagy analóg módon szabályozom a hangerőt. Mérőeszköz hiányában nagyon ajánlott követni a Genelec leírást a room correction beállításról, pl. fal mellett -4db tilt. Én speciel még ajánlok alá Sorbothane anyagú extra rezgéscsillapítókat a hangszórók alá, főleg ha valami könnyed állványon vagy asztalon használod, mert a gyári gumi lábak nem mindenhol elegek tompítani a nemkívánatos rezonanciákat. Én méregettem elég rossz mikrofonokkal, de ahogy összeállt az egész, úgy jött át, hogy na most elég szinezetlen a hang. Szóval, annak aki valamiért lemondana róluk, azt tanácsolom gondolja át újra, mert én is el akartam adni egy adott ponton, de rájöttem, hogy a Genelec jobban ért a hangszórókhoz és a szoba akusztikához mint én, az a profizmus amit csinálnak az elképesztő. Minden profin ledokumentálva, kimérve, az összes hangszóró amit gyártanak a végletekig tökéletesítve van és ha tudnak valamit finomítani, akkor kiadnak egy új verziót. Nem vagyok ettől még Genelec fanboy, de megvettek eléggé, mert ha váltanék, akkor házon belül maradnék.

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó

D2L írta:
2019.11.06., szer. 14:54
Sziasztok!

Genelec 8350t vennék és ha jól értem nem célszerű analog balanced xlr outról hajtani mert bár a jelet fogadja de először digitalizálja majd újra analoggá alakítja és +két konverzió nem segít a hangon az biztos. Jól értettem/tudom?

Ha igen akkor szükségem lenne egy interfacra amin van USB bemenet számítógéppel való összekötésre és vagy van rajta BT (persze APTXes) vagy spdif in a kimenete pedig 8350re köthető AS/EBU. Semmi mást nem kell tudnia.
Tudnátok ilyeneket ajánlani? Költségvetésem szükös tehát ilyen 300.000Ft+os dolgok nem játszanak.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Bár nem ismerem pontosan a Genelec dobozokat, de általánosságban elmondható, hogyha jó minőségű a beépített A/D konverter akkor nem az fogja korlátozni a hangminőséget. A digitális bemenet hátránya, hogy csak digitális hangerőszabályzás áll rendelkezésre, ami akár többet ronthat a hangon mintha analóg bemenetről hajtanánk a dobozt, illetve digit bemenet esetén újramintavételezés fog történni, ez nem megkerülhető.
Én saját vakteszten nem tudtam megkülönböztetni az analóg illetve a digitális bemeneteket egymástól, bár nem Genelec dobozzal teszteltem, meg nyilván az analóg forrástól is függ a végeredmény.

D2L
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: D2L »

Sziasztok!

Genelec 8350t vennék és ha jól értem nem célszerű analog balanced xlr outról hajtani mert bár a jelet fogadja de először digitalizálja majd újra analoggá alakítja és +két konverzió nem segít a hangon az biztos. Jól értettem/tudom?

Ha igen akkor szükségem lenne egy interfacra amin van USB bemenet számítógéppel való összekötésre és vagy van rajta BT (persze APTXes) vagy spdif in a kimenete pedig 8350re köthető AS/EBU. Semmi mást nem kell tudnia.
Tudnátok ilyeneket ajánlani? Költségvetésem szükös tehát ilyen 300.000Ft+os dolgok nem játszanak.

Előre is köszönöm a válaszokat!

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6589
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Lewzke írta:
2019.07.03., szer. 11:19
Sziasztok, nem tudom ha jó témában kérdezek. Pár hónapja használom nagy elégedettséggel a 8020D párost, szándékosan nem vettem nagyobbat mert az volt a tervem, hogy ha majd kell az alsó oktáv akkor kiegészítem a 7040 mélyládával, házon belül maradnék itt is, hogy a hangkép ne romoljon és maradjon úgy ahogy a Genelec tervezte, de kicsit elbizonytalanodtam. A sub előnye hogy így gyakorlatilag 3 csatornás a rendszer és külön tudom hangolni a mélyeket is, meg a 8020-ban 85HZ-nél levágva tisztább közepek lesznek. Ha váltok 8030-ra 10-15Hzel megyek csak le viszont a sub-al olcsóbb lenne elérni a 30-35 Hz-et is. De olvastam pár helyen hogy sokan tartózkodnak a sub-tól, jobb ha nagyobb monitorokat veszel. Mire használom? Mixelésre, saját kis hangprojektek kivitielezésére, meg nyilván, zenehallgatásra is.
Ha munkára is használod, szerintem gyűjts nagyobb dobozra, a 8040 már majdnem teljes értékű hangdoboz, dinamikában, erőben bőven meghaladja kisebb testvéreit. Persze vehetsz mikrofont, meg elmerülhetsz a Hertzek között, de egyáltalán nem biztos, hogy tudsz majd mit kezdeni velük. Közeltéri lehallgatásnál egyáltalán nem egyszerű egy szubsugárzó illesztése.

Lewzke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Jester írta:
2019.07.03., szer. 19:07
Lewzke írta:
Sziasztok, nem tudom ha jó témában kérdezek. Pár hónapja használom nagy elégedettséggel a 8020D párost, szándékosan nem vettem nagyobbat mert az volt a tervem, hogy ha majd kell az alsó oktáv akkor kiegészítem a 7040 mélyládával, házon belül maradnék itt is, hogy a hangkép ne romoljon és maradjon úgy ahogy a Genelec tervezte, de kicsit elbizonytalanodtam. A sub előnye hogy így gyakorlatilag 3 csatornás a rendszer és külön tudom hangolni a mélyeket is, meg a 8020-ban 85HZ-nél levágva tisztább közepek lesznek. Ha váltok 8030-ra 10-15Hzel megyek csak le viszont a sub-al olcsóbb lenne elérni a 30-35 Hz-et is. De olvastam pár helyen hogy sokan tartózkodnak a sub-tól, jobb ha nagyobb monitorokat veszel. Mire használom? Mixelésre, saját kis hangprojektek kivitielezésére, meg nyilván, zenehallgatásra is.
A 8030 még sajnos kevés, hogy teljes tartományban tudj vele dolgozni. Szerintem vagy 8040-et vegyél helyette, vagy egészítsd ki szubbal. A szubbal részben nehezebb dolgod van, mert "túl sok" lehetőséged van a vágás állítgatására, stb... Könnyebben át tudod verni vele magad ha nem tudod mit csinálsz. Én javaslom, hogy vegyél még egy egyszerű mérőmikrofont is, és mérd be a rendszered. Pl ilyet: https://hitspace.hu/behringer-ecm8000.html
Köszi!
8040 már árban sokkal több mint a 8020 + 7040 sub, szóval marad a mélynyomó opció, a sok lehetőség nem gond, kimérem hogy az alsó tartományt ahogy mondod. Azért lehet bemegyek a Hitspace-be de nem tudom ha sub-okat is ki lehet próbálni. Úgy vettem a 8020-at is, hogy ott meggyőzött.

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 327

Hozzászólás Szerző: Jester »

Lewzke írta:
A 8030 még sajnos kevés, hogy teljes tartományban tudj vele dolgozni. Szerintem vagy 8040-et vegyél helyette, vagy egészítsd ki szubbal. A szubbal részben nehezebb dolgod van, mert "túl sok" lehetőséged van a vágás állítgatására, stb... Könnyebben át tudod verni vele magad ha nem tudod mit csinálsz. Én javaslom, hogy vegyél még egy egyszerű mérőmikrofont is, és mérd be a rendszered. Pl ilyet: https://hitspace.hu/behringer-ecm8000.html
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Lewzke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hiccusz
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1090

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Genelec - The Ones review

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 378

Genelec

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »

isoacoustics?

Igen. Az!

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Genelec

mondjuk úgy, hogy a Genelec lenyúlás hivi x6-osom váratlan upgrade-je után,javaslom megfontolásra a Genelec-et hallgató kolléguszoknak is, egy megfizethető kisállvány beszerzését a gyári gumitalp helyett.nem picit fognak meglepődni, ahogy én is, a lényegesen definiáltabb basszus, artikuláltabb közép miatt...stck_001.jpg
isoacoustics?

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 378

Genelec

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »

mondjuk úgy, hogy a Genelec lenyúlás hivi x6-osom váratlan upgrade-je után,

javaslom megfontolásra a Genelec-et hallgató kolléguszoknak is, egy megfizethető kis

állvány beszerzését a gyári gumitalp helyett.

nem picit fognak meglepődni, ahogy én is, a lényegesen definiáltabb basszus, artikuláltabb közép miatt...

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 766
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: alto »

Ez a helyzet a Cocktail Audio X40-nel is? 

Nem érzékeltem hangminőség romlást.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”