Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Genelec

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Úgy értem, hogy próbáltad-e már csak egy forrásról meghajtani, kikerülve ezzel az előfokot és csak a 8040 hangerőszabályzóját használni?
Az elő-végfok(ok)at használók közt ez örök dilemma.


 
... ami leginkább elméleti. Egy jófajta előerősítő kipróbálása után nem kérdés a kérdés.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Genelec

Hozzászólás Szerző: earforce »



...minél jobb?
 


Úgy értem, hogy próbáltad-e már csak egy forrásról meghajtani, kikerülve ezzel az előfokot és csak a 8040 hangerőszabályzóját használni?
Az elő-végfok(ok)at használók közt ez örök dilemma.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Ő viszont saját lakásában nem hallja olyan jónak ugyan azt a láncot, mint amit leírtam. Szóval az akusztika is rendesen benne van, de ezt eddig is tudtuk.


 
Nálunk most két változás is történt. Az egyik, hogy áthuzattuk a kanapét meg a két puffot textilbőrrel, a korábbi huzatok "plüsmacis" szőrös anyagok voltak, amik nagyon csillapították a már amúgy is padlószőnyegezett szobát. A másik, hogy a dobozokat még 20 centivel előrébb húztam a faltól, így mostmár kb 45 centire vannak elhúzva.
A változás drámai! Élénkebb tisztább hangzás és a tér mélységében és szélességében is nőtt!
 
Ha jól látom nálad eléggé rá van tolva a falra a két doboz... nem próbáltad még előrébb húzni?

Avatar
koordinata
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2008.01.29., kedd 23:25
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Genelec

Hozzászólás Szerző: koordinata »



Szép rendszer!
Előfokkal jobb a hang?


 
...minél jobb?
 
Előfokra szükségem van, mivel több minden rá van kötve, és legalább szimmetrikus ki-be menetei vannak. És persze a távszabályozás is fontos.
 
Egy barátom elhozta az Ethosz csőves DAC-ját, és bekötöttük. Dune MAX > Coax digit kimenet > Ethosz DAC (XLR kimenet) > GENELEC8040 ...csak ültünk és néztünk, illetve hallgattunk. Teljesen más világ.
 
Ő viszon saját lakásában nem hallja olyan jónak ugyan azt a láncot, mint amit leírtam. Szóval az akusztika is rendesen benne van, de ezt eddig is tudtuk.

Avatar
koordinata
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2008.01.29., kedd 23:25
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Genelec

Hozzászólás Szerző: koordinata »



Szépek... mennyibe került, ha publikus?
 
Amit nem értek, hogy sikerült kisebbre a felső talp mint a cső átmérő? A SoundArts nem ma kezdte. Ilyen hibát véteni....
 
Mégvalami: nem akartad a kábeleket a csőben vezetni?


 
 
Az ára 55ezer volt, de azért mert ez volt az első darab és a lézervágó gép programozását is felszámolták. (ez nem Szilvai Tibi-nél történik, hanem külső munka volt) Ráadásul először az alját is elrontották, mivel egyforma széles volt elől és hátul is.
Utána a felső talpat is megcsinálta az illető ugyanolyan nyújtottan min a talpat, csak kisebb méretben, arra pedig nem lehet felszúrni az isopod-ot. Szóval többször is elrontotta az emberke, de Szilvai nem akarta nagyon zaklatni az illető melós főnökét,
mivel új ember és félt hogy kirúgják. De megígérte Tibor, hogy elkészítteti rendes méretben, csak kell egy kis idő. Szóval nem egyszerű egy ilyen dolog megcsinálása az ívek miatt. (gondolom én).
A talp 10mm vastag, ez is drágítja az árát, mert több anyagot hosszabb ideig vág a gép. stb stb... A cső 100mm-es és a tetején maradt egy lyuk a feltöltéshez. A kábeleket nem terveztem benne vezetni, engem nem zavar ha lóg hátul.
Talán meglett volna 40ezerből is, ha maradok az egyenes vonalaknál, de ha már annyit foglalkoztam a rajzolásával, akkor legyen olyan amilyet szeretnék. De ha egy melós nem tud számokat leolvasni egy rajzról, akkor ott gond lehet.
RAL skála szerinti antracitra lett szinterezve (ez sem Szilvai-nál történik), nem teljesen olyan mint a GENELEC, de nem feltűnő az eltérés. Nagyjából ennyi a történet. Ha valamelyik GENELEC tulajdonost (aki tőlem vette, és aki nem, az is)
érdekelne ilyen jellegű állvány, akkor itt az általam készített rajz is. Persze az oszlop lehet kisebb átmérűjű is, én rátettem 80-asra és azt kicsit soványnak találtam, ezért lett 100-as. És az isopod talpát is el lehet készíteni az eredeti méretek után.
 
...ez a rajzom, szerintem egyértelmű...


Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Genelec

Hozzászólás Szerző: earforce »



helyére állítva...


Szép rendszer!
Előfokkal jobb a hang?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Szépek... mennyibe került, ha publikus?
 
Amit nem értek, hogy sikerült kisebbre a felső talp mint a cső átmérő? A SoundArts nem ma kezdte. Ilyen hibát véteni....
 
Mégvalami: nem akartad a kábeleket a csőben vezetni?

Avatar
koordinata
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2008.01.29., kedd 23:25
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Genelec

Hozzászólás Szerző: koordinata »

nincs fellogózva, de söund arts munka, bár az isopod alatti talpat újra kell majd vágni, mivel kilóg alóla a cső széle. 36_2_18.gif

Avatar
koordinata
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2008.01.29., kedd 23:25
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Genelec

Hozzászólás Szerző: koordinata »


helyére állítva...


Avatar
koordinata
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2008.01.29., kedd 23:25
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Genelec

Hozzászólás Szerző: koordinata »


további képek...





Avatar
koordinata
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2008.01.29., kedd 23:25
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Genelec

Hozzászólás Szerző: koordinata »


elkészült az állványom a 8040-hez...




Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


2285 fontért ment el a 1038-as páros!
 
http://offer.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dl ... 0581019015
 
750 ezer forint. Ez az új ár negyede! Valaki ezzel nagyon jól járt!

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Egyébként a 8020 fog bekerülni a hálóba?


 
Eredetileg a 20 asokat a laptop mellé vettem a hálóba, de annyira keveset ülök az otthoni gép előtt (munkahelyről netezek), hogy arra gondoltam csináltatok nekik két állványt és berakom az ágy két végébe, ahogy most a 40 esek vannak. Ipodomról hajtva több mint kellemes hangot adnak.
Nagyon kellemes este minőségi zenét hallgatva csicsikázni...

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Genelec

Hozzászólás Szerző: Tomi »



A nappali bútorok éppen kárpitosnál, a 8020-asok kölcsönben, így hát adta magát hogy a 8040-et becipeljem állványostul a hálóba!
 
Micsoda királyság este az ágyból zenét hallgatni a sweet spotban!


 
Egyébként a 8020 fog bekerülni a hálóba?
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Genelec

Hozzászólás Szerző: Tomi »




 
Egy-egy nullát lefelejtettél, és még annál is többért...
 
3 millió a pár ára újonnan bruttó. Szerintem ez így 4 évesen másfél körül fog menni/pár. Majd meglátjuk!


 
Aztat én is beraktam az Ebay figyelőbe. Szerintem is fel fog az menni rendesen, egyébiránt a zérus feedback lehet elrettentő is annyira, hogy akár jó áron menjen el.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Még azért van több mint 1 nap az árverésből. Hol lehet majd a vége? 250-300 Fontnál?


 
Igen. Hangszórónként.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


A nappali bútorok éppen kárpitosnál, a 8020-asok kölcsönben, így hát adta magát hogy a 8040-et becipeljem állványostul a hálóba!
 
Micsoda királyság este az ágyból zenét hallgatni a sweet spotban!


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Még azért van több mint 1 nap az árverésből. Hol lehet majd a vége? 250-300 Fontnál?


 

 
Egy-egy nullát lefelejtettél, és még annál is többért...
 
3 millió a pár ára újonnan bruttó. Szerintem ez így 4 évesen másfél körül fog menni/pár. Majd meglátjuk!
 
 
 
 



Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Genelec

Hozzászólás Szerző: lehoako »



http://www.ebay.co.uk/itm/Genelec-1038B ... 500wt_1288
 



 
Még azért van több mint 1 nap az árverésből. Hol lehet majd a vége? 250-300 Fontnál?

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Genelec

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Az akusztikus és elektronikus korrekció egymás megfelelői, nem jobb vagy rosszabb a másiknál, csak más. Mint tudjuk mindenre nem lehet optimalizálni az egyenletet. Példának okáért az akusztikai síkba hozás magas és mélyközép hangszórók között történhet a magas sugárzó hátrébb tolásával vagy a jel késleltetésével. A diffrakció, fázistolás, energiafelhasználás és egyéb kellemetlen dolgok jönnek elő a cél érdekében, veszít és nyer az ember, el kell dönteni és kész. Egy biztos: a szobaakusztika minden körülmények között érezteti a hatását, hiszen olyan, mintha egy nagy hangfal dobozában lennénk.
A DSP-s korrekciót Kalminál meghallgatva engem teljesen meggyőzött, hogy nem kell feltétlenül a bútorokat vonszolgatni és a minőségre se lehet panasz.


 
Így van, mélységesen egyetértek. Sajna, vagy a kecske, vagy a káposzta. Sajnos, lángoktól ölelt Hazánkban még mindig tartja magát az a hozzáállás, hogy majd megoldjuk "ügyesbe-okosba", és mindenki és minden jól "jön ki" a dologból.
 
Ahogy angol nyelvterületen mondják, (You get the good with the bad), megkapod a jót a rosszal, nincs okoskodás, ilyen az élet. Hifis mondás is lehetne, mert a szobaakusztika a legnagyobb kompromisszum, vagy inkább a "bad"...
 
Nálam is biztosan rengeteget lehetne javítani a szobaakusztikán, de lassan én is a helyiség használhatóságát preferálnám (most átlós a felállás, számos, nagyon nehézkes életviteli kompomisszummal), a héten vissza is rendezem a szobát, meglátjuk, mennyire döng majd. 1-2 szőnyeg-lepedő megezmegaz rendben van, de én se DSP-t, se óriási paneleket, se komponens-cseréket ennek folytán nem kalkulálok be.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Genelec

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Az akusztikus és elektronikus korrekció egymás megfelelői, nem jobb vagy rosszabb a másiknál, csak más. Mint tudjuk mindenre nem lehet optimalizálni az egyenletet. Példának okáért az akusztikai síkba hozás magas és mélyközép hangszórók között történhet a magas sugárzó hátrébb tolásával vagy a jel késleltetésével. A diffrakció, fázistolás, energiafelhasználás és egyéb kellemetlen dolgok jönnek elő a cél érdekében, veszít és nyer az ember, el kell dönteni és kész. Egy biztos: a szobaakusztika minden körülmények között érezteti a hatását, hiszen olyan, mintha egy nagy hangfal dobozában lennénk.
A DSP-s korrekciót Kalminál meghallgatva engem teljesen meggyőzött, hogy nem kell feltétlenül a bútorokat vonszolgatni és a minőségre se lehet panasz.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Genelec

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Too much ez már Signore, inkább csak a jófêle lőre és a muzsika legyen.


 
Így van, köszönöm, hogy néha "visszaránt" a metafizikus offolásból .

Vendég

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ja, és akkor gyorsan felveszik a rózsaszín-mélylila kaleidoszkóp-szemüveget, és/vagy a "jobb alsó madárfogás"?
 
Megint sok OFF jut az eszembe, metafizikus jellegű, paradigma-definiáló offok. Majd egyszer, sok sör/bor mellett feldolgozzuk páran, hogy vajon átverjük-e magunkat, vagy a villany ver át minket...


 
Too much ez már Signore, inkább csak a jófêle lőre és a muzsika legyen.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Genelec

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Mondjuk azok, akiknek egy normális stúdió monitor steril, hideg hangzást produkál.


 
Ja, és akkor gyorsan felveszik a rózsaszín-mélylila kaleidoszkóp-szemüveget, és/vagy a "jobb alsó madárfogás"?
 
Megint sok OFF jut az eszembe, metafizikus jellegű, paradigma-definiáló offok. Majd egyszer, sok sör/bor mellett feldolgozzuk páran, hogy vajon átverjük-e magunkat, vagy a villany ver át minket...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”