Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Genelec

Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 20

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »

Nagyon szeretem a 8040-es Genelec monitorokat, örülök, hogy hallgattam Kalmi-ra és a többiekre    .
Igazából a mélytartomány "kiterjesztését" vettem fontolóra 2 darab szub formájában. A 7060-as Genelecből 2 darab az nem játszik....
Van ennek értelme? Ezekre a szubokra gondoltam, van valakinek tapasztalata ezek vagy a 2.2 terén?
http://www.hitspace.hu/studio-berendeze ... sbx10.html
http://www.hitspace.hu/studio-berendeze ... s-mk3.html

Természetesen más szubokat is fontolóra vehetek.
Köszönöm a válaszokat előre is!
Hicks

Tomi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 90

Genelec

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Az elhelyezéssel kapcsolatban egy kis infó. Nem tudom ki hogy van vele, de én eddig akárhol hallottam a 8050-et, valamiért mindig a keresztirányú elrendezés tetszett jobban. Ez az eddigi hangfalaimnál nem így volt, de a genelecen azt vettem észre, hogy térben nagyon nagyon meghálálja ha oldalirányban minél nagyobb a hely. A hátsó fal közelségére kevésbé érzékeny szerintem. Új helyre költöztem és 3 hónapig hosszanti elrendezésben hallgattam zenét, de nem igazán tetszett, aztán pár napja átrendeztem keresztbe és lám lám... Igaz, hogy így feldúsult a mélytartomány, viszont térben hatalmas volt a javulás. Gondoltam megosztom, hátha másnak is bejön

Azért egy jótanács az elhelyezésre:

potatomelon.wordpress.com

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 327

Genelec

Hozzászólás Szerző: Jester »

Már saját állványokon és kábelekkel muzsikálnak.
Az elhelyezéssel nyűglődök egy kicsit, ha egyben lesz minden akkor teszek fel egy képet.
Köszönöm a sok segítséget és a fogadtatást  ! 

Az elhelyezéssel kapcsolatban egy kis infó. Nem tudom ki hogy van vele, de én eddig akárhol hallottam a 8050-et, valamiért mindig a keresztirányú elrendezés tetszett jobban. Ez az eddigi hangfalaimnál nem így volt, de a genelecen azt vettem észre, hogy térben nagyon nagyon meghálálja ha oldalirányban minél nagyobb a hely. A hátsó fal közelségére kevésbé érzékeny szerintem. Új helyre költöztem és 3 hónapig hosszanti elrendezésben hallgattam zenét, de nem igazán tetszett, aztán pár napja átrendeztem keresztbe és lám lám... Igaz, hogy így feldúsult a mélytartomány, viszont térben hatalmas volt a javulás. Gondoltam megosztom, hátha másnak is bejön
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 110

Genelec

Hozzászólás Szerző: GeriB »

GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó

Genelec

Az elhelyezéssel nyűglődök egy kicsit, ha egyben lesz minden akkor teszek fel egy képet.

Szívesen! Segítünk egymásnak, amiben tudunk.

Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Genelec

GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó

Genelec

Köszönöm, már otthon zenélnek a 8040-es Genelec-ek  .

Üdv a Genelec klubban.
Nekem is nagyon bejött a 8040a, ezért is nem akarom lecserélni.

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 840

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Üdv a klubban, amit néha néha elhagyok, de azért előbb utóbb mindig vissza térek!
Örülök, hogy tetszenek az új szerzemények! Gondoltam, hogy elégedett leszel! Ha járatod, még jobb lesz!

A 8040-es bemeneti érzékenység állítóját tedd abba a végső állásba, ahol a leghalkabban szól a hangfal. Így a Transporter DAC-ja és hangerőszabályzó rendszere jól ki lesz hajtva, és javulhat a felbontás!

Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Genelec

A vége valamiért lemaradt:

Jelen pillanatban a hangerőszabályzó alsó szekcióján már megfelelő a hangerő, de ez így nem optimális. Valahol 60% körül kellene lennie. Tekergessem bátran +4, +6-ra, majd lesz valami? 
A treble tilt-et azt -2-re állítottam, a többit gyárin hagytam. Mélyeket el nem veszek mert azt szeretem, többre meg nem lehet állítani...    .

Köszönöm!

Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Genelec

Köszönöm, már otthon zenélnek a 8040-es Genelec-ek  .
Mire vártam eddig azt nem tudom... Fantasztikus lett a rendszerem egyszerűsége és ami a legfontosabb, hihetetlenül zenélnek ezek a dobozok (és még a rendes állvány rendelés alatt van, csak letettem valahova). 

Van itt olyan nálam sokkal-sokkal okosabb fórumozó aki ki tudja számolni, hogy mi lenne az ideális bemeneti érzékenység beállításom a Genelec hátoldalon lévő -6 .... +6 dBu között?
Ezeket tudom: 
Gyárilag -6-on van: SPL 100 dB @ 1 meter
A Transporter XLR kimenetéről itt fent van minden info:
http://www.logitech.com/images/pdf/user ... er-ENG.pdf 

Jelen pillanatban a hangerőszabályzó alsó szekcióján már megfelelő a hangerő, de ez így nem optimális. Valahol 60% körül kellene lennie. Tekergessem bátran +4, +6-ra, majd lesz valami? 
A treble tilt-et azt -2-re állítottam, a többit gyárin hagytam. Mélyeket el nem veszek mert azt szeretem, többre meg nem lehet állítani...  .

Köszönöm!

Töki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 308

Genelec

Hozzászólás Szerző: Töki »

Nem, de biztosan mondom, tökéletes párosítás! 

Esetleg Töki fórumtárshoz bejelentkezhetsz, úgy tudom megvannak még a 8040-esei, és igen jó körítéssel, és körülmények között meghallgathatnád!

Sajnos 8040 már nincs, de helyette 1038-at rendelkezésre tudok bocsájtani!
Dual PC / Chord Dave 
ATC SCM 150 ASL PRO
GigaWatt PC-4 EVO
ValhallA Aura Reference / WireWorld Platinum

GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó

Genelec

A Transporternek szimmetrikus analóg kimenete van. Beépített DAC-ja és precíz digitális hangerőszabályzója nagyon jó fajta. Magamnak is volt Transporterem. Mivel Hicks-nek pont a rendszer letisztítás és egyszerűsítés a célja, a Genelec és a Transporter párosítás egy igen jó hangú nagyon egyszerű rendszert eredményez majd.

Ja, ok. Már fáradt voltam és a Transporter alatt CD Transporterre asszociáltam.

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

Genelec

A Transporternek szimmetrikus analóg kimenete van. Beépített DAC-ja és precíz digitális hangerőszabályzója nagyon jó fajta. Magamnak is volt Transporterem. Mivel Hicks-nek pont a rendszer letisztítás és egyszerűsítés a célja, a Genelec és a Transporter párosítás egy igen jó hangú nagyon egyszerű rendszert eredményez majd.

GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó

Genelec

Köszi, hétfőn este megyek is fülelni. 
A Transportereddel anno próbáltál Genelec-et hajtani? Nekem ez lenne a tervem.... 

Ajálom, hogy a Genelec-ek és a CD Transporter közé jó DAC-ot és aktív előfokot köss (passzív előfokot kerüld nagyívből! igaz sokkal olcsóbb, mint az aktív előfok, de nem jó a hangja). Hangerő szabályozó nincs a Genelec-en, így vagy keverő vagy előfok kell a hangfal elé, hogy ne max hangerőn szóljon. Táp és jelkábel terén is érdemes jót venni.
DAC és előfok, továbbá kábel terén is bejött:

http://www.artonius.hu/ethosz/

http://www.avx.hu/forum/index.php?/foru ... osz-audio/

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

Genelec

A Transportereddel anno próbáltál Genelec-et hajtani? Nekem ez lenne a tervem.... 

Nem, de biztosan mondom, tökéletes párosítás! 

Esetleg Töki fórumtárshoz bejelentkezhetsz, úgy tudom megvannak még a 8040-esei, és igen jó körítéssel, és körülmények között meghallgathatnád!

Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Genelec

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

Genelec

Sziasztok!
Lenne közöttünk egy olyan kedves Genelec tulajdonos akihez felmehetnék egy nagyon gyors, pár számos meghallgatásra? 8040, 8020/8030 + sub (7050) lenne érdekes leginkább, de a hangzás miatt szívesen mást is megfülelek. 
Köszönöm,
Hicks

A hitspace-ben van mindegyik, talán csak 50-es nincs. Ott meghallgathatod őket!

Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Genelec

Sziasztok!
Lenne közöttünk egy olyan kedves Genelec tulajdonos akihez felmehetnék egy nagyon gyors, pár számos meghallgatásra? 8040, 8020/8030 + sub (7050) lenne érdekes leginkább, de a hangzás miatt szívesen mást is megfülelek. 
Köszönöm,
Hicks

Vendég

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Lefelé bővül a 8000-es Genelec széria, itt a 8010:

http://www.youtube.com/watch?v=RZFizVSuwNU

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

Genelec

Most egy kis 6010-es Genelec van nálam szervizen. Ez is olyan mint a többi, csak kisebb. A legkisebb!  

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6755
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Érkeznek az új monitorok végre nem csak az alsó 80-as sorozatban, hanem az általam kedvelt középkategóriában is. A pár héttel ezelőtti AES (Hangmérnökök Szövetsége) konferencián New Yorkban már be is mutatták őket. Önbeállító szoftver, DSP, digitális bemenet, stb.

Genelec showed off its relatively new near-field M Series, then turned attention to the 1237A and 1238A monitors, which offer a new “smart” design, adding DSP and AutoCal technology to the 1237 and 1238 mid-field monitors.

Markoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 86

Genelec

Hozzászólás Szerző: Markoo »

Érdekes amit írsz a hangerőről, a legtöbb szobában a hangerő a béka segge alatt volt, volt olyan hely ahol alig lehetett hallani a hangfalakat a beszélgető emberektől. A Genelec szobában ehhez képest jól be volt lőve a rendszer és hangerő is volt. Amikor limitálásig ki van tolva a hangerő a 8050-en az már rettentően hangos, de egy jó rendszeren nem bántja a füledet, és még tolnád feljebb. Ilyesmi a 8050 is, de még ilyenebb a Focal SM9 például. Konkrétan már limitál a cucc, de te még simán adnád neki a hangerőt.

Ezt én is meg tudom erősíteni, jó volt a hangerő jó volt a Genelec hangja sőt amikor ott jártunk  a zenék is jók voltak nem csak egy hangszer énekessel stb. Egyébként a néhány jó hangból ez volt az egyik ami tetszett, különösen felüdülés volt az Audio Note szobája után .
AVM Evolution CD 5.2 ; Usher Audio ; Ayon Spirit III MK III. - KT150 ; Valhalla Aura V2 ; DH labs  ; Tellurium Q ; Pointe ; Bodor +; TIDAL

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3900

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nem torzított egyáltalán! Azzal nem volt baj...
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 327

Genelec

Hozzászólás Szerző: Jester »

Nem tudom, ki volt a kiállító. Beültünk és hallgattunk csomó muzsikából 60-80 mp-et, majd új zene. Ami viszont 6-7 részlet alatt nem nagyon változott. (Egy barátomnak szerettem volna megmutatni a Genelec-et, mert még nem hallott soha) Kérdeztem a sráctól, hogy van-e esetleg valami olyan zene, amiben zenekar is játszik, nem csak 1 gitár (Ha még Satriani lett volna ), vagy 1 bőgő, vagy 1 női hang van. Mondom valami, akármi, rockos, esetleg, akár Dire straits vagy bármi. Válasz: Nem ilyen nincs, mondom köszi. Na akkor elkezdett valami több hangszerrel feljátszott játszott számot választani, majd elérkeztünk egy dobszóló?!-hoz. Azt megküldte rendesen. A hangfalon a led párszor narancssárgára változott, de nem torzított. A hangerő ehhez képest számomra elmaradt a várttól (az egyik legkisebb szobában volt felállítva). Picit szerencsétlenül jött ki a dolog, a zenék alapján nagyon tolakodóan szólt a magas... Mindegy. Szerencsére hallottam már 8050-et szólni, így tudom milyen. A barátomat meg elviszem valahová, ahol meg tudjuk hallgatni rendesen is.

Érdekes amit írsz a hangerőről, a legtöbb szobában a hangerő a béka segge alatt volt, volt olyan hely ahol alig lehetett hallani a hangfalakat a beszélgető emberektől. A Genelec szobában ehhez képest jól be volt lőve a rendszer és hangerő is volt. Amikor limitálásig ki van tolva a hangerő a 8050-en az már rettentően hangos, de egy jó rendszeren nem bántja a füledet, és még tolnád feljebb. Ilyesmi a 8050 is, de még ilyenebb a Focal SM9 például. Konkrétan már limitál a cucc, de te még simán adnád neki a hangerőt.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3900

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Bővebben?
Nem tudom, ki volt a kiállító. Beültünk és hallgattunk csomó muzsikából 60-80 mp-et, majd új zene. Ami viszont 6-7 részlet alatt nem nagyon változott. (Egy barátomnak szerettem volna megmutatni a Genelec-et, mert még nem hallott soha) Kérdeztem a sráctól, hogy van-e esetleg valami olyan zene, amiben zenekar is játszik, nem csak 1 gitár (Ha még Satriani lett volna ), vagy 1 bőgő, vagy 1 női hang van. Mondom valami, akármi, rockos, esetleg, akár Dire straits vagy bármi. Válasz: Nem ilyen nincs, mondom köszi. Na akkor elkezdett valami több hangszerrel feljátszott játszott számot választani, majd elérkeztünk egy dobszóló?!-hoz. Azt megküldte rendesen. A hangfalon a led párszor narancssárgára változott, de nem torzított. A hangerő ehhez képest számomra elmaradt a várttól (az egyik legkisebb szobában volt felállítva). Picit szerencsétlenül jött ki a dolog, a zenék alapján nagyon tolakodóan szólt a magas... Mindegy. Szerencsére hallottam már 8050-et szólni, így tudom milyen. A barátomat meg elviszem valahová, ahol meg tudjuk hallgatni rendesen is.
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”