Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Genelec

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 327

Genelec

Hozzászólás Szerző: Jester »

Úgy néz ki a héten el is fognak menni a hangfalak, bár egy 100%-ban kp-s ajánlatnak örülnék a legjobban
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Tomi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 90

Genelec

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Ha esetleg érdekel valakit, eladó lett a 8050-esem

Nem mondom, hogy nem viszket a tenyerem.
potatomelon.wordpress.com

Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 20

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »

Hamar el fognak menni. 
Én jelen pillanatban a vesémet hamarabb adnám el mint a 2-2 darab 8040-et és 7050-et. Annak rendje és módja szerint be lett minden állítva, nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel.  

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég

Genelec

Ha esetleg érdekel valakit, eladó lett a 8050-esem
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 211

Genelec

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »

Egy kis promó

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 378

Genelec

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »

Nem az enyém! Nekem 1038b van, amiben csak 1 mélysugárzó található/db, de az 38 cm.
Mondjuk szegyenkezned, azt nem kell miatta...

Töki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 308

Genelec

Hozzászólás Szerző: Töki »

A képen mi a forrás?
Meg egy McIntosh előfok?

Nem ismerem a rendszert - csak a netről lőttem a képet, de kinagyítva a pult baloldalán egy laptop van, a másik talán egy C48 McIntosh előfok lehet, amiben van dac USB bemenettel (többek közt).
Dual PC / Chord Dave 
ATC SCM 150 ASL PRO
GigaWatt PC-4 EVO
ValhallA Aura Reference / WireWorld Platinum

Töki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Genelec

Ez a te rendszered? Szép!
Nem az enyém! Nekem 1038b van, amiben csak 1 mélysugárzó található/db, de az 38 cm.
Dual PC / Chord Dave 
ATC SCM 150 ASL PRO
GigaWatt PC-4 EVO

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3900

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A képen mi a forrás?
Meg egy McIntosh előfok?
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2058

Genelec

Hozzászólás Szerző: earforce »

Ugyan, emberei dolog...
Ez a te rendszered? Szép!
SYNOLOGY|ZIDOO|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

Töki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Genelec

Ok. Tevedtem
Atveszi

Ugyan, emberei dolog...
Dual PC / Chord Dave 
ATC SCM 150 ASL PRO
GigaWatt PC-4 EVO

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó

Genelec

kis rendszer:

Ok. Tevedtem
Atveszi

Töki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Genelec

kis rendszer:

Dual PC / Chord Dave 
ATC SCM 150 ASL PRO
GigaWatt PC-4 EVO

Tomi
Törzsvendég
Törzsvendég

Genelec

A Zaktivak nagyon leegyszurisitik az eletet.
Egy csomo kabel, szinergia ( elo/ vegfok/IC) , stb felejtos...

Azert a " nagy rendszer" helyet ritkan veszik at.

Bocccs, ekezetek; ' "

A 'nagy rendszer' helyét? Ezt nem teljesen értem.

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó

Genelec

Lassacskán 1 éve hallgatom a 8050et a véleményem nem változott. A Genelec annak való aki csak zenét akar hallgatni, nem kütyüzni meg komponenseket csereberélni. Hallottam-e már jobbat? Persze, de annyival többe is kerül. Nekem ennél jobb egész egyszerűen nem kell. Egy baja van, a jót könnyű megszokni
A Zaktivak nagyon leegyszurisitik az eletet.
Egy csomo kabel, szinergia ( elo/ vegfok/IC) , stb felejtos...

Azert a " nagy rendszer" helyet ritkan veszik at.

Bocccs, ekezetek; ' "

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég

Genelec

Lassacskán 1 éve hallgatom a 8050et a véleményem nem változott. A Genelec annak való aki csak zenét akar hallgatni, nem kütyüzni meg komponenseket csereberélni. Hallottam-e már jobbat? Persze, de annyival többe is kerül. Nekem ennél jobb egész egyszerűen nem kell. Egy baja van, a jót könnyű megszokni

Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Genelec

Bizony Kalmi beszéltünk sokat, de a vonzerőd kevés lett volna   
Ma a szubok és a monitorok közé is bekerültek a megfelelő kábelek (Klotz MC5000 + Neutrik XLR).Van mivel vacakolnom, időm már kevesebb van hozzá. Jelen pillanatban így áll a rendszer, jó lesz nagyon (a mit-hogy fogatok időszakon sem vagyok még túl). Szeretném hangsúlyozni, hogy nem a dübörgés a cél (igaz meg lehet úgy szólaltatni, hogy a garázsban a kocsi ablakai rezegnek  ). Érezni, hogy nem erőlködik soha semmin, egészen alacsony hangerőn hallgatva is minden a helyén tud lenni. Járatom, probálgatom, utána egy méréseken alapuló beállítás biztosan meg lesz ejtve.

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 840

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Sokan nem hitték el annak idején...hányan kételkedtek, hányan fúrták, azt manapság igen sok ismerősöm lecserélte a hifijét két Genelec monitorra. Két dolog lehetséges: vagy ekkora a személyes befolyásolásom és vonzerőm, vagy tényleg jók ezek a cuccok.... 

Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Genelec

Én inkább azt mondanám, hogy ki szeretném próbálni, de egy kicsivel több mélyet is el tudnék viselni (hogy ilyen rondán fejezzem ki magam) az egyébként nem kicsi nappaliban. Keresztben hallgatom, de nagy terek vannak oldalra.
Nagyon megfogott a Genelec tiszta hangzása, a mélyekkel kiegészítve egy jó továbblépésnek tartom a setupot (ilyet nem mondunk, de végállomás is lenne hosszú időre, talán Linn vagy Lumin lejátszóra tudnék még cserélni  ). Van itthon is full Genelec 2.2 rendszer kiépítve, állítólag rendkívül szépen muzsikál a kvázi már 3 utas felállásban a Genelec monitor + a mély. 

2 darab 7050-es sub lett a kiválasztott, remélem hétfőn már meg is lesznek. A beállításokat nézem, lesz mivel foglalkoznom, azt sem tudom mi legyen az alap ahonnan elindulok. Ebben tudtok tanácsot adni? Nyilván csak simán keresztül fűzöm a jelet. A monitorokon és a subon is van bass roll-off, továbbá a bemeneti érzékenység állítás. A forrás bemeneti érzékenységét most a mélynyomón fogom állítani, a monitorokat állítsam vissza alap állapotba, vagy mivel csak átfűzöm a jelet a subon hagyjam ahogy van (kezdésnek)? A bass roll-off 3 beállítást engedélyez (-2,-4,-6 db). Nyilván a monitoron kell állítanom valamit, ahhoz igazítsam a subon is? (a leírásban és a legtöbb helyen az LFE bemeneten keresztüli beállításokat taglalják, de az nekem semmit nem ér). 
Köszönöm előre is!

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó

Genelec

Kevés a mély?

Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Genelec

Köszönöm a válaszokat. Amit írtatok az mind-mind felmerült bennem. 
Használtan biztosan nem veszek Genelec terméket (bomba ár esetén igen) mert meg van rá a forrásom. 1 darab szubot biztosan nem akarok sztereó rendszerbe illeszteni. 
Ami hozzá való az a 7060-as szub, azt biztosan nem veszem meg (ár miatt). A 7050-es majdnem fele akkora teljesítményű. Más szubot fogalmam sincs mekkora sikerrel tudok a rendszerbe építeni, a kategória különbség is megfordult bennem. Jaj nem lettem okosabb, ráadásul 1-1 a vélemények aránya    

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég

Genelec

Hmm van is egy eladó 7050-es szub, ha még megvan: http://djborze.hu/hirdetes/genelec-7050 ... aban-elado
Talán lejjebb lehet alkudni egy 20assal, és más kategóriát képvisel mint a Mackie vagy az M-Audio. Aztán később ki lehet hozzá fogni még egyet, ha feltétlenül 2.2 az igény.

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég

Genelec

Nincs gond azzal, ha másikat vesz, csak jól össze kell illeszteni. Bizony mérni kell, mert a fül csal.

"Csak" jól össze kell illeszteni Ha sikerül is, az eredmény sosem lesz olyan mint a gyári rendszernél, ahol a genelec szubon tudsz állítani mindent. Akkor már inkább eladnám a 8040-et és vennék egy 8050-et amihez már igazán nem kell szub
Ráadásul most nézem milyen szubokról van szó. Ez a Mackie MR sorozata, teljesen belépő szintű szub, több kategóriával a Genelec szubok alatt van. Felejtős...

Tomi
Törzsvendég
Törzsvendég

Genelec

Szerintem ezt ne csináld. Genelec-hez gyári szubot tegyél, olyat ami hozzá van tervezve, illesztve.

Nincs gond azzal, ha másikat vesz, csak jól össze kell illeszteni. Bizony mérni kell, mert a fül csal.

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég

Genelec

Nagyon szeretem a 8040-es Genelec monitorokat, örülök, hogy hallgattam Kalmi-ra és a többiekre    .
Igazából a mélytartomány "kiterjesztését" vettem fontolóra 2 darab szub formájában. A 7060-as Genelecből 2 darab az nem játszik....
Van ennek értelme? Ezekre a szubokra gondoltam, van valakinek tapasztalata ezek vagy a 2.2 terén?
http://www.hitspace.hu/studio-berendeze ... sbx10.html
http://www.hitspace.hu/studio-berendeze ... s-mk3.html

Természetesen más szubokat is fontolóra vehetek.
Köszönöm a válaszokat előre is!
Hicks

Szerintem ezt ne csináld. Genelec-hez gyári szubot tegyél, olyat ami hozzá van tervezve, illesztve.

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”