Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PRO Audio erősítők/elektronikák

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: lehoako »



A jó suszter onnan ismerszik meg, hogy minden apró hibát, pontatlanságot észrevesz a lábbeliken - kivéve, hogy a saját cipője lyukas :bebebebebebe:


 
Akkor majd jövőre velük ragasztatom vissza a stoplijaimat... Csak nehogy úgy csinálják meg nekem, mint saját maguknak.

Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És a tulajok ugye HANGMÉRNÖKÖK (nem is akárkik)
A jó suszter onnan ismerszik meg, hogy minden apró hibát, pontatlanságot észrevesz a lábbeliken - kivéve, hogy a saját cipője lyukas :bebebebebebe:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Nem, vagyis nem teljesen.
 
Persze, hogyne, egyet lehet érteni a gondolatiddal, de a fentieket én éppen fordítva gondoltam.
 
Mindazonáltal elmondom, hogy alkalmazott fizikusként, mellette HIFISTAKÉNT, éppen a gyorsasági pályamotorozás a másodhobbim. (Vagy az első? Ki tudja…)
És ez a hármas már elég necces…
 
Korábban, és általában, a kínlódás azirányban zajlott, hogy a ’sárgacédulás’ hifisták egyik „erénye” a KW fölötti rendszerek fetisizálása. Én csak azt éreztettem, hogy a MASTERING munkára fogott rendszerek, a LEGNAGYOBBAK stúdiójában is, lám KW környéki mega-rendszerek, zömmel passzív HIGH-END hangsugárzókkal. És a tulajok ugye HANGMÉRNÖKÖK (nem is akárkik), azaz I-R-O-N-I-K-U-S-A-N „IGAZ HIFISTÁK”…nemde??
>


 
És itt ér össze a hobby-hifista jinje a profi hangmérnök jangjával, vagyis mindegyik ismeri a saját "érdeklődési kör" gyenge pontjait (erősen ironikusan írom...), és ezért választ a "szomszéd kertjéből, amitől zöldebbséget remél". :yingyang:

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Mert nincs is olyan messze a HIFI és a mestering egymástól, egyik nem zárja ki a másikat
A mastering -munka , hifi a hobby, nem hinném(nem tudom elképzelni) hogy egy ilyen munka mellé, horgászat, vagy borászat párosul, mint hobby

Nem, vagyis nem teljesen.
 
Persze, hogyne, egyet lehet érteni a gondolatiddal, de a fentieket én éppen fordítva gondoltam.
 
Mindazonáltal elmondom, hogy alkalmazott fizikusként, mellette HIFISTAKÉNT, éppen a gyorsasági pályamotorozás a másodhobbim. (Vagy az első? Ki tudja…)
És ez a hármas már elég necces…
 
Korábban, és általában, a kínlódás azirányban zajlott, hogy a ’sárgacédulás’ hifisták egyik „erénye” a KW fölötti rendszerek fetisizálása. Én csak azt éreztettem, hogy a MASTERING munkára fogott rendszerek, a LEGNAGYOBBAK stúdiójában is, lám KW környéki mega-rendszerek, zömmel passzív HIGH-END hangsugárzókkal. És a tulajok ugye HANGMÉRNÖKÖK (nem is akárkik), azaz I-R-O-N-I-K-U-S-A-N „IGAZ HIFISTÁK”…nemde??
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Ebből amolyan "alternatív rendszerként" még egy készlet Dynaudio Acoustics se maradt ki (szubbal)...


Ebből...
 
NEM Romanowski rendszeréből, hanem a másikból!
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15226
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Mert nincs is olyan messze a HIFI és a mestering egymástól, egyik nem zárja ki a másikat
A mastering -munka , hifi a hobby, nem hinném(nem tudom elképzelni) hogy egy ilyen munka mellé, horgászat,
vagy borászat párosul, mint hobby


 
Érdekes gondolat, de sok cáfolat van rá.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: George »



További ’izmos’, KW környéki teljesítményű MASTERING RENDSZER… és milyen érdekes, a 'gazdáik' akikről már korábban is szóltam a passzív hangsugárzó rendszereik kapcsán…IGAZ HITHŰ HIFISTÁK!

 


 
Mert nincs is olyan messze a HIFI és a mestering egymástól, egyik nem zárja ki a másikat
A mastering -munka , hifi a hobby, nem hinném(nem tudom elképzelni) hogy egy ilyen munka mellé, horgászat,
vagy borászat párosul, mint hobby
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: lehoako »



 

végül egy nem nagy teljesítményű de roppant elegáns Focal grand utopia rendszer, ala’ Michael Romanowski (w/ Ear, Ampex, Metric Halo, Scully, etc.)

>


 
Ebből amolyan "alternatív rendszerként" még egy készlet Dynaudio Acoustics se maradt ki (szubbal)...

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Eléggé PRO a dolog, így ide linkelem be. Digitális keresztváltó és előfok egyben:
 
http://www.lautsprechershop.de/newslett ... x_d_en.htm
potatomelon.wordpress.com

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


:foto:


Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


:foto:



Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Nagyon komoly!


További ’izmos’, KW környéki teljesítményű MASTERING RENDSZER… és milyen érdekes, a 'gazdáik' akikről már korábban is szóltam a passzív hangsugárzó rendszereik kapcsán…IGAZ HITHŰ HIFISTÁK!

 
Bob Olhsson - Duntech Sovereign, Nova Evolution
Robert Ludwig - EgglestonWorks Ivy, Duntech Sovereign, Cello
Bob Katz, Reference 3A, Lipinski L-707, Lipinski, Pass és Hafler

végül egy nem nagy teljesítményű de roppant elegáns Focal grand utopia rendszer, ala’ Michael Romanowski (w/ Ear, Ampex, Metric Halo, Scully, etc.)

>





Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Nagyon komoly!

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


:foto:


Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Az egyik több utas full-range HIGH-END hangsugárzó rendszer, ami képes 'kezelni' a brutális erőt… persze nem (túl) sokáig, lásd. utolsó kép;

>









Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Ezek stúdióalbumok, nem koncertfelvételek... akkor miről is beszélünk? Max. annyit tudok elfogadni, hogy rock stúdióalbumokon a hangerő is ízlés dolga... ameddig a hifista jól meg nem süketül. Utána viszont már a kilowattok se segítenek.


Ameddig a hifista jól meg nem süketül. Utána viszont már a kilowattok se segítenek.
 
Ez praktikusan így van. Mondhatni a 'melóval jár'!

 
Ezek stúdióalbumok, nem koncertfelvételek... akkor miről is beszélünk?
 
Kivéve a Beatlest, amit NEM a Beatles adott ki, hanem a Capitol „csinált meg”. De amelyik változatról konkrétan én beszélek, az nem az eredeti Capitol, hanem egy német eredetű masterszalagról német kiadó (Hörzu) által kiadott stamper (élő felvételek stúdiós effektekkel)…De hidd el, ez sem változtat a lényegen;
 
És utána lehet keresni pl. Rhett Davies hangmérnök nagyszerűen masterelt lemezeinek is, közöttük megnyugtatásul számos élő koncert felvétellel:
 
Brian Eno - Before And After Science
Brian Eno - Taking Tiger Mountain
Brian Ferry – Boys And Girls
Dire Straits - Dire Straits
Roxy Music – Avalon
801 – 801 Live
Phil Manzanera - Diamond Head
Cowboy Junkies - The Trinity Session
 
Azonkívül,
Little Feat Hoy-Hoy Promo Sampler EP
Little Feat – Waiting For Columbus
Tom Petty & The Heartbreakers - You’re Gonna Get It!
Traffic - John Barleycorn Must Die
Steely Dan - Aja

>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lassan összeáll a bta rendszer! :
A videó megnézése kötelező! extra brutál
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/22 ... /gz711.htm

Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Gondolom, ezeken hallgatod az OTL-t. Most már minden világos, értem a problémádat :lol!:


Te még ezt sem tudnád tönkretenni az irdatlan teljesítményeddel

Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hangfalra is van tippem
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/00 ... brutal.htm


Gondolom, ezeken hallgatod az OTL-t. Most már minden világos, értem a problémádat :lol!:


Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...élő koncert feelinget megközelítő dinamikájú és ’minőségű’ felvételek (persze nem mindegy melyik kiadó milyen nyomású lemeze, de előlegezzük meg a bizalmat, hogy a legjobb minőségű orig. első kiadások vagy stamperek birtokában mondom ezt): 
Blood Sweet And Tears – u.a. (the brown LP)
Elvis Costello - My Aim Is True
Beatles – Magical Mystery Tour
Eagles – Hotel California
Led Zeppelin – In Through The Out Door
Crosby, Stills, Nash & Young – Deja Vu
Caldera – Carnavalito
Richard & Linda Thompson - Shoot Out The Lights
Billy Joel - Songs in the Attic
Santana - Santana
Rod Stewart - Every Picture Tells A Story
Bonnie Raitt – Home Plate
The Who – Who’s Next

 
"Mottó: "az ökör iszik magába'"

Azért néha, néha...
>


Ezek stúdióalbumok, nem koncertfelvételek... akkor miről is beszélünk? Max. annyit tudok elfogadni, hogy rock stúdióalbumokon a hangerő is ízlés dolga... ameddig a hifista jól meg nem süketül. Utána viszont már a kilowattok se segítenek.

Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha esetleg korszerűsíteni akarsz, de meg akarod őrizni a számodra lényeges erényeket:


Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval akkor olyat szeretnél amit megszoktál, vagyis szuttyognak, aztán szuttyognak aztán még tovább szuttyognak
Hooogyne! Magam is nagyon szeretek szuttyogni, lehetőség szerint minél tovább :lol!:

Vendég

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


bta!
Esetleg tudok javasolni egy ilyet, :bebebebebebe: szerintem pont neked való
Nem fogsz benne csalódni az biztos!



Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Azt szeretném hallani, amit a hanghordozón van, és nem a készülékek, drótok (...) hangját.
Szinte bármit, még az ördöggel is cimborálok:))
 
Az nem mérési eredmény, ahol nincs megadva még a műszer beállítása sem. Addig teljesen felesleges számokkal dobálózni. Semmiféle koncerten nincs "néha folyamatos" hangnyomás, impulzusszerű beütések vannak. Erősen integráló módban "néha folyamatosat" is mérhetsz, csakhát az a valóságnak egy elvont transzformációja. A csúcsértékkel együtt már többet mondana, viszont akkor talán kiderülne, hogy miért lehetetlen rockkoncertet akár csak megközelítőleg visszaadni lakószobában - túl azon, amiről már fapaci is beszélt. A hifi-hangszórók nem ekkora igénybevételre lettek méretezve, egyszerűen leégnek, ha kilowattos végfokokkal istenigazából megküldik. A nagyközönség számára hozzáférhető koncertfelvételek komprimált dinamikájúak. Akkor hát miféle "valóságot" szeretnél visszakapni? Rockkoncertet egyébként sem otthon, karosszékből kell hallgatni. Abból soha nem lesz rendes koncertfeeling. A hangerő nem pótolja a százszor fontosabb dolgokat.Mottó: "az ökör iszik magába'":lol!:


Azt szeretném hallani, amit a hanghordozón van, és nem a készülékek, drótok (...) hangját. Szinte bármit, még az ördöggel is cimborálok...
Tehát hifista!
 
nincs "néha folyamatos" hangnyomás

Naa ezért szeretem a magyar nyelvet, mert olyan feltűnően színes és választékos. Nos igazából a 'long duration' peak lett volna ide a megfelelő, de így sikerült. A lényegi részen semmit sem változtat (és a pontos mérések sem). Mérhetnénk ~100dB SPL fölöttit és ~120dB SPL alattit.
 
Azért ha visszaolvasol, láthatod, hogy említettem olyan HIGH-END hangsugárzókat, nem is egyet, amelyek IGENIS BÍRJÁK a nagy(obb) igénybevételt. Lásd. Classic Audio Reproduction field coil T.A.D. és John Dunlavy SC sorozatú hangsugárzóit. De a Mike Kelly –féle régi Aerial Acoustics, illetve a régi Acoustic Research hangsugárzói is az átlagtól jóval magasabb terhelést bírnak. Számos KW fölötti rendszert hallottam a fenti panelekkel** szerelve, szokásosan multiple driverekkel, azaz oldalanként szeparált többszörös magas, közép és (sub)woofer panelekkel, 12 csatornával hajtva.
 
Mindig komprimált dinamika??
Háát, ajánlok pár, 'mi' úgy mondjuk nagy „hangfal” rendszer LP-t, ami röviden tömören annyit tesz, hogy nagy szobába, nagy driver felületekkel rendelkező (mega-)rendszerhez, élő koncert feelinget megközelítő dinamikájú és ’minőségű’ felvételek (persze nem mindegy melyik kiadó milyen nyomású lemeze, de előlegezzük meg a bizalmat, hogy a legjobb minőségű orig. első kiadások vagy stamperek birtokában mondom ezt):
 
Blood Sweet And Tears – u.a. (the brown LP)
Elvis Costello - My Aim Is True
Beatles – Magical Mystery Tour
Eagles – Hotel California
Led Zeppelin – In Through The Out Door
Crosby, Stills, Nash & Young – Deja Vu
Caldera – Carnavalito
Richard & Linda Thompson - Shoot Out The Lights
Billy Joel - Songs in the Attic
Santana - Santana
Rod Stewart - Every Picture Tells A Story
Bonnie Raitt – Home Plate
The Who – Who’s Next

 
"Mottó: "az ökör iszik magába'"

Azért néha, néha...
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”