Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PRO Audio erősítők/elektronikák

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Kalmi (vagy bárki más)!
 
Volt már dolgod olcsóbb Yamaha/Crown/QSC végfokokkal? Gondolok itt Yamaha P szériára, vagy Crown XLS szériára vagy QSC RMX sorozatra. Azt látom, hogy watt/forint mutatójuk elég impresszív, de ez vajon milyen hangminőséggel párosul?


 
 
Nem tudom, nem ismerem. Egy 6 csatornás ROTEL-el szemezgettem, de végül a DIY-mellett döntöttem. A CROWN-t tudtommal sokan használják otthoni körülmények között.
 
 

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



jóhát gondolom 6ezer dolláros árért azért illene tudjon valamit


Pontosan itt van az eb elhantolva: a jó stúdiós cuccokért éppen úgy rendesen fizetni kell, mint egy jó hifiért. Tévedésnek tartom azt a megközelítést, hogy stúdiós cuccokból jóval olcsóbban lehet összeállítani jó hifit.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Ahol pc a fő forráskészülék, ott interfésznek, dac-nak, sőt előfoknak is gyakran használnak studio készülékeket a hifisták.
Nekem az első egy TC Konnekt volt, a következő egy már nagyon jó hangú Metric Halo ULN2. Ezeket még csak interfésznek használtam. De amióta megvettem a Sonic Studio 305-ös készüléket, ez a hifim központja. Egyszerre négy funkciót lát el (ugyanúgy, mint Kalminál), vagyis audio interfész (hangkártya) + nyolccsatornás a/d - d/a konverter + aktív dsp-s keresztváltó + előfok egyben. Erre hifi készüléket szerintem még nem gyártanak.
Egyébként amikor kerestem az ULN2-nél komolyabb készüléket, hifis fórumokon jött elő lépten nyomon ez a cucc, tehát nem csak studiósok értékelik a kvalitásait.


 
jóhát gondolom 6ezer dolláros árért azért illene tudjon valamit

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Kalmi (vagy bárki más)!
 
Volt már dolgod olcsóbb Yamaha/Crown/QSC végfokokkal? Gondolok itt Yamaha P szériára, vagy Crown XLS szériára vagy QSC RMX sorozatra. Azt látom, hogy watt/forint mutatójuk elég impresszív, de ez vajon milyen hangminőséggel párosul?

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: kalmi »


És a hangerőszabályzó egység 1U magas RACK dobozban:
 
A távirányító rádiófrekis és nem infrás, így a fürdőkádból is lehet hangerőt állítani!!!





Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: hifis »


Ahol pc a fő forráskészülék, ott interfésznek, dac-nak, sőt előfoknak is gyakran használnak studio készülékeket a hifisták.
Nekem az első egy TC Konnekt volt, a következő egy már nagyon jó hangú Metric Halo ULN2. Ezeket még csak interfésznek használtam. De amióta megvettem a Sonic Studio 305-ös készüléket, ez a hifim központja. Egyszerre négy funkciót lát el (ugyanúgy, mint Kalminál), vagyis audio interfész (hangkártya) + nyolccsatornás a/d - d/a konverter + aktív dsp-s keresztváltó + előfok egyben. Erre hifi készüléket szerintem még nem gyártanak.
Egyébként amikor kerestem az ULN2-nél komolyabb készüléket, hifis fórumokon jött elő lépten nyomon ez a cucc, tehát nem csak studiósok értékelik a kvalitásait. Nekem nagyon bejött, mindent kifacsarok belőle, amit lehet. (Vagyis az a/d konverterét is sokat használom nagyfelbontású felvételek készítésére, lemezjátszót és studiómagnót használva forrásnak.)


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Azóta véglegesnek tekinthető a DCX-2496-osom mod-ja.
 
A végleges felállás:
 
- Az analóg bemenetek transzformátoros csatolást kaptak, és NEUTRIK RCA aljzatokat
- Az AESEBU digit bemenet átalakult SPDIF bemenetté, és kapott egy belső USB-SPDIF konvertert is, így most ha a menüben az analóg bemenetről digitálisra váltasz, akkor utána még egy hátlapi kapcsolóval eldöntheted, hogy USB vagy COAX legyen a digit bemenet.
- A 6 kimenet 6 NEUTRIK RCA aljzatot kapott. Belül a 6 DSP csatorna AKM A/D konvertereinek 6 szimmetrikus kijáratát egy-egy jóminőségű BB műveleti erősítő összegzi és asszimetrizálja. A kicsatolást 6 db 6,8 uF-os Bennic XPP fóliakondi végzi.
 
A jel a DCX2496-ból egy másik dobozba kerül, amiben a hangerőszabályzás történik. Egy 6 pályás motoros, távvezérelhető ALPS potméter osztja le a jelet. Így biztosítható, hogy a digitális forrás teljes jele hajtsa a DSP csatornákat, és csak az erősítők előtt analóg módon legyen visszaosztva a jel. Így az AKM konverterek teljes dinamikával és felbontással üzemelnek. A hangerőszabályzó utáni leosztott jel egy 6 csatornás Tripath csipes D osztályú erősítőbe kerül, aminek a kijáratai már az egyes hangszórókat hajtják. A forrásom most egy Slim Devices Transporter, ami SPDIF-ben hajtja a DCX-et.
 
My Transporter

 
 
A modolt DCX hátsó fele:

 
 
Az új kimeneti panel a BB opampokkal és Bennic XPP-kkel:

 

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Kicsit elvész a topic a sok kiemelt téma miatt

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Kérdés az, hogy például végfokokból vagy erősítőkből vannak-e hasonló jó ár/érték arányú eszközök mint ez a DSP.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Kalmi például a stúdió hangfalas topichoz írt néhány rendkívül érdekes hozzászólást. Az alany egy Behringer 2496 DSP. Ez dsp-s aktív hangváltó, felvértezve minden nyalánksággal (phase, delay, eq, gain stb) mely egyben dac-ként is funkcionál és kb 100-110ezer jó magyar forintért haza lehet vinni, ami egyáltalán nem olyan vészes ár érte szerintem...
 
DCX2496 featurelist
 

 

 
 
Remélem nem haragszik meg érte, mert idézném:
 

Természetesen nem, de egész más világ tárul eléd, mikor kikerülnek a passzív alkatrészek a hangszórók és az erősítők közül.
 
Mivel nekem is szakmai ártalom ez az egész, mostanában kezdek elpártolni a hagyományos értelemben vett hifizéstől, és próbálok itthon is a studiós irányba menni.
A saját itthoni rendszeremben kerülöm a passzív váltást, mert rengeteg buktatója van, és számos helyen csavarhatja el a füledet a valóságtól.
Áttértem aktív váltásra. Vettem egy DCX 2496-os DSP-s processzort aktív váltással, EQ-val, delayel, Phase variátorral, meg minden nyalánkság!
 
A CD-ből vagy a PC-ből érkező SPDIF digitális jelet kapja (persze van analog bemenete is, csak azt felesleges használni a dupla konverzió miatt). Szóval a beérkező digitális jelet több útra bontja (nálam 2X3) és elvégzi a váltást, hangszín, késleltetés és fázisszabályzást, és a végén 6 D/A konveter 6 csatornányi analog jelet készít belőle, ami 6 csatornányi erősítőt hajt, amik pedig közvetlen a hangszórókat.
 
A készülék nagyon elterjedt külföldön is, sokan használják. No persze ahhoz, hogy ez az eredetileg PA és STAGE alkalmazásokra szánt berendezés igazán briliánsan szóljon, eszközölni kell néhány átalakítást, amiket én már elvégeztem benne:
 
- 6 kimenet asszimetrikussá alakítása, kimenetenként 4 műveleti erősítő eltávolítása
- Neutrik RCA aljzatok beépítse
- Kicsatolókondik cseréje
- RCA spdif aljzat beépítése
- analog bemenőfokozatban becsatoló kodik cseréje
- speciális 6 pályás motoros alps potméter beszerelése
- távirányítású RF potmétervezérlő beépítése
 
Olyan változásokat adott a modifikáció, hogy önmagában az megérne egy kisebb regényt.


 

Hallva ezt a hangot összehasonlítva a passzív váltós verzióval.... hát én itthon befejeztem a tekercsekkel és kondenzátorokkal való tökölést!
Elképesztő az a könnyedség amivel így képes szólni ez a rendszer.
Egyetlen hátránya (ha ez egyáltalán az) hogy egy sztereo 3 utas rendszerhez 6 csatornányi végfok kell.



Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

PRO Audio erősítők/elektronikák

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Mivel a hangfalak alszekcióban már saját topic a stúdió hangfalaknak ( Avx fórum Stúdió hangfalak topic ) gondoltam létrehozok egyet az elektronikáknak is.
 
Mik az előnyeik/hátrányaik, melyek azok a modellek amelyek nem túl drágák, de minőségi zenehallgatásra is alkalmasak, ergo jó ár/érték arányt képviselnek. Jöhetnének info-k előfokokról, végfokokról, aktív hangváltókról egyaránt. Vagy bármi másról...
 
Úgyhogy kedves Kalmi/flexxxx és a többiek, tessék ellátni az egyszerű földi halandókat infókkal

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”