Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

PRO Audio erősítők/elektronikák

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1051

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2010.11.28., vas. 11:27

Ezzel a három márkával le is fedted az USA-ban mostanában leggyakrabban használt PA erősítőket, tehát gyaníthatóan elég jók. :-) A Crowntól inkább az XTI, a QSC-től meg a PLX és RMX széria fut leginkább. 1-2 év múlva talánk hozzánk is megérkeznek, én csak régebbi Crown és nagyon régi Yamaha végfokokat használtam eddig.

Ez így nem egészen igaz. Ha nem kamuznak a webshopok, akkor itthon is elég sok mindent meg lehet kapni... Ezenkívül még van jópár oldal amit kidobott a google, de nincs kedvem mindet belinkelni

QSC és Yamaha(qsc dobta ki az oldalt mint hivatalos magyar disztribútor) : http://interton.hu/retail/arlistak

Yamaha: http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php?&tpl=product&prid=8513

Crown (Crown oldal dobta ki mint hivatalos magyar disztribútor):

http://www.bertaudio.hu/pages/arlista2.php?gyarto=crown

http://mrkool.hu/sct/471910/CROWN

Engem igazából marhára érdekelne(mint már lentebb írtam), hogy ezek a 100-150ezerbe kerülő végfokok mit tudhatnak, hangminőség tekintetében, egy hasonló kategóriás kommersz hifi sztereó erősítő ellenében. Mondanám azt, hogy végfokkal szemben, de hifi végfokot 200alatt még nem nagyon találtam...

Nyilván akinek 6ezer dolcsiba kerülő aktív váltója van, azt nem ez a kategória érdekli... :)

Sztereó: Linn Majik DS-I ; Martin Logan Electromotion ESL
Mozi: Anthem MRX500 - Emotiva XPA5 Gen1
Martin Logan Stage - 2db SVS SB12 - 4 x KCS SR10A

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6109
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2010.11.28., vas. 11:08

Mindenféle Behringer helyett, akár orig. akár mod., utcahosszal előbb foglalkoznék a KLARK TEKNIK-kel (pl. helix DN9848E - rendszer, hangsugárzó kontroller) akármilyen mod. nélkül. Elérhető árú /Amerikában kifejezetten alul árazott(!)/, főleg használtan(!), magas minőségű termék-palettával rendelkező, VALÓBAN PROFESSZIONÁLIS brit gyártó.

:smile53:

(Nemtudom köztudott e, de a MIDAS is az övék.)

>

Valóban más szint, de ha lenne 5e dollárom egy ilyen cuccra, én sem forrasztgatnék (bár minden fokozható, ugye...). De akkor már inkább hifis Sonic Studioja lenne a cél, az kicsit (10 évvel) modernebb cucc, mint a KT.

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3249

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.11.28., vas. 11:07

Kalmi például a stúdió hangfalas topichoz írt néhány rendkívül érdekes hozzászólást. Az alany egy Behringer 2496 DSP. Ez dsp-s aktív hangváltó, felvértezve minden nyalánksággal (phase, delay, eq, gain stb) mely egyben dac-ként is funkcionál és kb 100-110ezer jó magyar forintért haza lehet vinni, ami egyáltalán nem olyan vészes ár érte szerintem...

DCX2496 featurelist

Nekem is ilyennel lesz meghajtva a nagy aktív dobozom.

6*80W A osztályban fogja a löketet adni.56 Kg az erősítő.

NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 426

Hozzászólás Szerző: NJ_ » 2010.11.28., vas. 10:48

Mindenféle Behringer helyett, akár orig. akár mod., utcahosszal előbb foglalkoznék a KLARK TEKNIK-kel (pl. helix DN9848E - rendszer, hangsugárzó kontroller) akármilyen mod. nélkül. Elérhető árú /Amerikában kifejezetten alul árazott(!)/, főleg használtan(!), magas minőségű termék-palettával rendelkező, VALÓBAN PROFESSZIONÁLIS brit gyártó.

:smile53:

(Nemtudom köztudott e, de a MIDAS is az övék.)

>

Never try to teach a pig to sing. It wastes your time and it annoys the pig.

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 839

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2010.11.28., vas. 10:29

Kalmi, nagyon köszönöm! Erősen gondolkodom egy ilyen projecten és a módosításaid mind logikusak, így én is meglépném őket. Majd zargatlak még a kérdéseimmel engedelmeddel.

Ha érdekel, pár napra elviheted játszani! De tényleg csak pár napra, mert nem bírom sokáig nélküle!

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2010.11.28., vas. 10:26

Bocs, hogy egy momentumot ragadok ki, de nem volt energiám (még) végigolvasni a témát teljes egészében...

A behringert a minőségi(!) hangosításban, stúdió munkában nem szokás használni. Nálunk is ezzel nyitottunk surround processzorként.. aztán volt egy Lexicon vendégségben, mostmár a behringer átkerült a hakni cuccba...

LowBuget, sok színes gomb, de ennyiben kimerül a behringerek tudása, sajnos... Régen ott voltak a középmezőnyben, de mára a többiek elhúztak, a behringer maradt, ahol volt - sajnálom.

Ebben tökéletesen igazad van! SOHA nem vennék Behringert PA-hez. A nagy része használhatatlan gagyi. Ez a DCX 2496 egy nagyon korrekt árú, rengeteg szolgáltatást nyújtó DSP alapú aktív hangváltó + egyéb nyalánkság. Eredeti állapotban fedett hangú rossz hangú berendezés. Eleve a dupla konverzió miatt az analóg bemeneten történő hajtást el is felejthetjük, de ha valaki digitális forrásról nyomul, annak nagyon jó kis motyó. Magán a fő panelen jó minőségű alkatrészek vannak : Analog Devices DSP chip, AKM!!! A/D és D/A konverterek, stb.... A kimeneti és bemeneti panelján olcsó cuccok hemzsegnek, elkó ki és becsatolók, olcsó opampok, stb. Ezeket eltávolítva összehasonlíthatatlanul tiszta és kerek hangot kapunk. Tőlünk nyugatabbra több ezren használják átalakítva, otthoni minőségi Hifi-be illesztve, nagy megelégedettséggel. Én sose vállnék meg tőle! Így ahogy van nagyon szeretem! Itthon nem akarok passzív keresztváltót látni, amúgy is a hideg ráz tőle!

Szóval én kedvelem. " sajnálom" biggrin.gif

Nézd, csak! A hülye franciák még egy külön oldalt is létrehoztak neki! smile.gif

DCX2496

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2010.11.28., vas. 10:02

A behringert a minőségi(!) hangosításban, stúdió munkában nem szokás használni. Nálunk is ezzel nyitottunk surround processzorként.. aztán volt egy Lexicon vendégségben, mostmár a behringer átkerült a hakni cuccba...

LowBuget, sok színes gomb, de ennyiben kimerül a behringerek tudása, sajnos... Régen ott voltak a középmezőnyben, de mára a többiek elhúztak, a behringer maradt, ahol volt - sajnálom.

A Behringer soha nem volt a középmezőnyben semmilyen szempontból sem. Összességében egy gagyi márka, akik leginkább az árat próbálják lenyomni, de azért van a kínálatukban néhány használható darab is.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2010.11.28., vas. 10:01

Kalmi, nagyon köszönöm! Erősen gondolkodom egy ilyen projecten és a módosításaid mind logikusak, így én is meglépném őket. Majd zargatlak még a kérdéseimmel engedelmeddel.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.11.28., vas. 09:49

Kalmi például a stúdió hangfalas topichoz írt néhány rendkívül érdekes hozzászólást. Az alany egy Behringer 2496 DSP.

Bocs, hogy egy momentumot ragadok ki, de nem volt energiám (még) végigolvasni a témát teljes egészében...

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2010.11.28., vas. 09:36

Kalmi, nagyon érdekel a projected, így belekérdeznék:

Az AES - SPDIF átalakulás miből állt?

Mármint D/A konverter, nem? Az asszimetrizálásra miért volt szükség? A Bennicek helyén eredetileg milyen kondenzátorok voltak?

Ez ügyes ötlet! Mennyibe került az anyag hozzá?

1,

A DCX-en eredetileg AES EBU digit bemenet van XLR csatival, valamint a belső fogadó csip előtt egy galvanikus leválasztó trafóval. Gyakorlatilag ennek az xlr-nek a kettes és hármas pinje közé is beköthető az SPDIF jel, és szólni is fog, de korrektebb, ha a következő képpen egy kis átalakítást végzünk:

A képen pirossal látható hogy beépült egy 75 Ohmos lezáró ellenállás. Ott eredetileg 110 Ohm volt. Valamint a trafó egyik bejövő ágát egy X7R - 100 nF os kondival lekötjük a földre. Ennyi.

post-10379-070449800 1290932345.jpg

2,

Igen, elírtam, természetesen D/A konverter. A DCX-ben van egy kimeneti panel ezt teljes egészében kidobtam, mert tele van gagyi alkatrtészekkel és milliárdnyi felesleges 3 Ft-os opampal.

A csatornákhoz tartozik egy-egy D/A konverter (AKM) ezek mindegyike szimmetrikus kimenetű. Itt választható, hogy meghagyod szimmetrikusra és jelerősítést végzel, megcsinálod bele a szervót, stb.... ezek mind fontosak PA-nél. Én azt az utat jártam, hogy a konverter után minél egyszerűbb módon jusson ki a minőségi jel a készülékből. Az AKM csip gyári doksijában van egy ajánlás, azt építettem meg. Ez egyetlen műveleti erősítővel elvégzi a szükséges műveletet az alábbi módon egyszeres erősítés mellett. Látható hogy az OPAMP miatt elvileg kicsatoló kondenzátor sem kéne, mert ideális esetben az ofszet 0 V , de jobb a biztonság, így kerültek be a bennic-ek. Eredetileg minden jelútban egy 5 forintos elkó volt. Nekem itthon nincs szükségem szimmetrikus kijáratokra az erősítők a polcon vannak max 1 méter távolságban, és amúgy sem szeretem itthon használni az XLR csatikat. Így nem lehet kölcsönkábelekkel buzulni! biggrin.gif

Egyszerű átalakított kimeneti csatolás:

post-10379-009754100 1290932912.jpg

Eredeti kimeneti megoldás:

post-10379-013088000 1290933037.jpg

3,

A hangerőszabályzó anyagköltsége:

Doboz : 4000 Ft

Potméter: 6500 Ft

12 db csatlakozó: kb 10000 Ft

RF panel adó-vevő kb 7000 Ft

Egyéb alkatrészek, csatik, kapcsolók kb 3000 Ft

Összesen: anyagáron kb 30 ezer Ft.

+ a kábelezés ami nagyon drága is lehet meg nagyon olcsó is. wink2.gif

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2010.11.28., vas. 01:12

Kalmi (vagy bárki más)!

Volt már dolgod olcsóbb Yamaha/Crown/QSC végfokokkal? Gondolok itt Yamaha P szériára, vagy Crown XLS szériára vagy QSC RMX sorozatra. Azt látom, hogy watt/forint mutatójuk elég impresszív, de ez vajon milyen hangminőséggel párosul?

Ezzel a három márkával le is fedted az USA-ban mostanában leggyakrabban használt PA erősítőket, tehát gyaníthatóan elég jók. :-) A Crowntól inkább az XTI, a QSC-től meg a PLX és RMX széria fut leginkább. 1-2 év múlva talánk hozzánk is megérkeznek, én csak régebbi Crown és nagyon régi Yamaha végfokokat használtam eddig.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2010.11.28., vas. 00:51

De amióta megvettem a Sonic Studio 305-ös készüléket, ez a hifim központja.

Valahol nekem is ez a vágyam, csak hát nekem még a 304-es is túl drága. gondolkodik.gif

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2010.11.28., vas. 00:42

Kalmi, nagyon érdekel a projected, így belekérdeznék:

- Az AESEBU digit bemenet átalakult SPDIF bemenetté...

Az AES - SPDIF átalakulás miből állt?

Belül a 6 DSP csatorna AKM A/D konvertereinek 6 szimmetrikus kijáratát egy-egy jóminőségű BB műveleti erősítő összegzi és asszimetrizálja. A kicsatolást 6 db 6,8 uF-os Bennic XPP fóliakondi végzi.

Mármint D/A konverter, nem? Az asszimetrizálásra miért volt szükség? A Bennicek helyén eredetileg milyen kondenzátorok voltak?

A jel a DCX2496-ból egy másik dobozba kerül, amiben a hangerőszabályzás történik. Egy 6 pályás motoros, távvezérelhető ALPS potméter osztja le a jelet. Így biztosítható, hogy a digitális forrás teljes jele hajtsa a DSP csatornákat, és csak az erősítők előtt analóg módon legyen visszaosztva a jel. Így az AKM konverterek teljes dinamikával és felbontással üzemelnek.

Ez ügyes ötlet! Mennyibe került az anyag hozzá?

hifis
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 337

Hozzászólás Szerző: hifis » 2010.11.27., szomb. 19:49

jóhát gondolom 6ezer dolláros árért azért illene tudjon valamit :D

Tény, hogy nem olcsó, de ennek mikrofon bemenet nélküli változata (Sonic 304) 3995USD. Ez a studió cuccok között sem sok, de a highend szegmensben meg egy elfogadható ár, főleg ha a hangminőségét, tudását nézzük. Ha valaki komolyan veszi a pc-s hifit, ez egy végleges (legalábbis hosszútávú) megoldás lehet.

Egyébként régóta próbálok jóhangú, barátságos számítógépes hangot összehozni, és mondhatom, itt nehezebb olcsón megúszni, mint az analóg vonalon. Itt még nincsenek jóárú retro készülékek, és sajnos a minőség valahogy jobban kapaszkodik az árba. Itt nem nagyon vannak csodakészülékek, mert ebben a szegmensben még kevésbé vannak ilyen irányú törekvések. Vagyis az audio ipar még nem ugrott rá igazán a pc-s hifire.

Mindenesetre Kalmi cucca megfontolandó, őt ismerve biztos jóhangú összeállítás nagyon baráti áron.

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2010.11.27., szomb. 19:39

Kalmi (vagy bárki más)!

Volt már dolgod olcsóbb Yamaha/Crown/QSC végfokokkal? Gondolok itt Yamaha P szériára, vagy Crown XLS szériára vagy QSC RMX sorozatra. Azt látom, hogy watt/forint mutatójuk elég impresszív, de ez vajon milyen hangminőséggel párosul?

Nem tudom, nem ismerem. Egy 6 csatornás ROTEL-el szemezgettem, de végül a DIY-mellett döntöttem. A CROWN-t tudtommal sokan használják otthoni körülmények között.

dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 393

Hozzászólás Szerző: dörmögi » 2010.11.27., szomb. 19:39

Pontosan itt van az eb elhantolva: a jó stúdiós cuccokért éppen úgy rendesen fizetni kell, mint egy jó hifiért. Tévedésnek tartom azt a megközelítést, hogy stúdiós cuccokból jóval olcsóbban lehet összeállítani jó hifit.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2010.11.27., szomb. 19:32

Ahol pc a fő forráskészülék, ott interfésznek, dac-nak, sőt előfoknak is gyakran használnak studio készülékeket a hifisták.

Nekem az első egy TC Konnekt volt, a következő egy már nagyon jó hangú Metric Halo ULN2. Ezeket még csak interfésznek használtam. De amióta megvettem a Sonic Studio 305-ös készüléket, ez a hifim központja. Egyszerre négy funkciót lát el (ugyanúgy, mint Kalminál), vagyis audio interfész (hangkártya) + nyolccsatornás a/d - d/a konverter + aktív dsp-s keresztváltó + előfok egyben. Erre hifi készüléket szerintem még nem gyártanak.

Egyébként amikor kerestem az ULN2-nél komolyabb készüléket, hifis fórumokon jött elő lépten nyomon ez a cucc, tehát nem csak studiósok értékelik a kvalitásait.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2010.11.27., szomb. 19:28

Kalmi (vagy bárki más)!

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2010.11.27., szomb. 19:24

És a hangerőszabályzó egység 1U magas RACK dobozban:

A távirányító rádiófrekis és nem infrás, így a fürdőkádból is lehet hangerőt állítani!!! :)

post-10379-017829200 1290882228.jpg

post-10379-088639900 1290882232.jpg

post-10379-005774100 1290882239.jpg

post-10379-065917300 1290882244.jpg

hifis
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 337

Hozzászólás Szerző: hifis » 2010.11.27., szomb. 19:23

Ahol pc a fő forráskészülék, ott interfésznek, dac-nak, sőt előfoknak is gyakran használnak studio készülékeket a hifisták.

Nekem az első egy TC Konnekt volt, a következő egy már nagyon jó hangú Metric Halo ULN2. Ezeket még csak interfésznek használtam. De amióta megvettem a Sonic Studio 305-ös készüléket, ez a hifim központja. Egyszerre négy funkciót lát el (ugyanúgy, mint Kalminál), vagyis audio interfész (hangkártya) + nyolccsatornás a/d - d/a konverter + aktív dsp-s keresztváltó + előfok egyben. Erre hifi készüléket szerintem még nem gyártanak.

Egyébként amikor kerestem az ULN2-nél komolyabb készüléket, hifis fórumokon jött elő lépten nyomon ez a cucc, tehát nem csak studiósok értékelik a kvalitásait. Nekem nagyon bejött, mindent kifacsarok belőle, amit lehet. (Vagyis az a/d konverterét is sokat használom nagyfelbontású felvételek készítésére, lemezjátszót és studiómagnót használva forrásnak.)

post-10513-010612100 1290882217.jpg

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2010.11.27., szomb. 19:22

Azóta véglegesnek tekinthető a DCX-2496-osom mod-ja.

A végleges felállás:

- Az analóg bemenetek transzformátoros csatolást kaptak, és NEUTRIK RCA aljzatokat

- Az AESEBU digit bemenet átalakult SPDIF bemenetté, és kapott egy belső USB-SPDIF konvertert is, így most ha a menüben az analóg bemenetről digitálisra váltasz, akkor utána még egy hátlapi kapcsolóval eldöntheted, hogy USB vagy COAX legyen a digit bemenet.

- A 6 kimenet 6 NEUTRIK RCA aljzatot kapott. Belül a 6 DSP csatorna AKM A/D konvertereinek 6 szimmetrikus kijáratát egy-egy jóminőségű BB műveleti erősítő összegzi és asszimetrizálja. A kicsatolást 6 db 6,8 uF-os Bennic XPP fóliakondi végzi.

A jel a DCX2496-ból egy másik dobozba kerül, amiben a hangerőszabályzás történik. Egy 6 pályás motoros, távvezérelhető ALPS potméter osztja le a jelet. Így biztosítható, hogy a digitális forrás teljes jele hajtsa a DSP csatornákat, és csak az erősítők előtt analóg módon legyen visszaosztva a jel. Így az AKM konverterek teljes dinamikával és felbontással üzemelnek. A hangerőszabályzó utáni leosztott jel egy 6 csatornás Tripath csipes D osztályú erősítőbe kerül, aminek a kijáratai már az egyes hangszórókat hajtják. A forrásom most egy Slim Devices Transporter, ami SPDIF-ben hajtja a DCX-et.

My Transporter :)

post-10379-012502100 1290882044.jpg

A modolt DCX hátsó fele:

post-10379-035557800 1290882049.jpg

Az új kimeneti panel a BB opampokkal és Bennic XPP-kkel:

post-10379-092741300 1290882052.jpg

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2010.11.27., szomb. 12:41

Kicsit elvész a topic a sok kiemelt téma miatt 31_1_21.gif

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2010.11.27., szomb. 12:23

Kérdés az, hogy például végfokokból vagy erősítőkből vannak-e hasonló jó ár/érték arányú eszközök mint ez a DSP.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2010.11.27., szomb. 12:20

Kalmi például a stúdió hangfalas topichoz írt néhány rendkívül érdekes hozzászólást. Az alany egy Behringer 2496 DSP. Ez dsp-s aktív hangváltó, felvértezve minden nyalánksággal (phase, delay, eq, gain stb) mely egyben dac-ként is funkcionál és kb 100-110ezer jó magyar forintért haza lehet vinni, ami egyáltalán nem olyan vészes ár érte szerintem...

DCX2496 featurelist

DCX2496_P0036_Rear_XL.jpg

DCX2496_P0036_FrontTop_XL.jpg

Remélem nem haragszik meg érte, mert idézném:

Természetesen nem, de egész más világ tárul eléd, mikor kikerülnek a passzív alkatrészek a hangszórók és az erősítők közül.

Mivel nekem is szakmai ártalom ez az egész, mostanában kezdek elpártolni a hagyományos értelemben vett hifizéstől, és próbálok itthon is a studiós irányba menni.

A saját itthoni rendszeremben kerülöm a passzív váltást, mert rengeteg buktatója van, és számos helyen csavarhatja el a füledet a valóságtól.

Áttértem aktív váltásra. Vettem egy DCX 2496-os DSP-s processzort aktív váltással, EQ-val, delayel, Phase variátorral, meg minden nyalánkság!

A CD-ből vagy a PC-ből érkező SPDIF digitális jelet kapja (persze van analog bemenete is, csak azt felesleges használni a dupla konverzió miatt). Szóval a beérkező digitális jelet több útra bontja (nálam 2X3) és elvégzi a váltást, hangszín, késleltetés és fázisszabályzást, és a végén 6 D/A konveter 6 csatornányi analog jelet készít belőle, ami 6 csatornányi erősítőt hajt, amik pedig közvetlen a hangszórókat.

A készülék nagyon elterjedt külföldön is, sokan használják. No persze ahhoz, hogy ez az eredetileg PA és STAGE alkalmazásokra szánt berendezés igazán briliánsan szóljon, eszközölni kell néhány átalakítást, amiket én már elvégeztem benne:

- 6 kimenet asszimetrikussá alakítása, kimenetenként 4 műveleti erősítő eltávolítása

- Neutrik RCA aljzatok beépítse

- Kicsatolókondik cseréje

- RCA spdif aljzat beépítése

- analog bemenőfokozatban becsatoló kodik cseréje

- speciális 6 pályás motoros alps potméter beszerelése

- távirányítású RF potmétervezérlő beépítése

Olyan változásokat adott a modifikáció, hogy önmagában az megérne egy kisebb regényt.

Hallva ezt a hangot összehasonlítva a passzív váltós verzióval.... hát én itthon befejeztem a tekercsekkel és kondenzátorokkal való tökölést! :smile53:

Elképesztő az a könnyedség amivel így képes szólni ez a rendszer.

Egyetlen hátránya (ha ez egyáltalán az) hogy egy sztereo 3 utas rendszerhez 6 csatornányi végfok kell.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2010.11.27., szomb. 11:47

Mivel a hangfalak alszekcióban már saját topic a stúdió hangfalaknak ( Avx fórum Stúdió hangfalak topic ) gondoltam létrehozok egyet az elektronikáknak is.

Mik az előnyeik/hátrányaik, melyek azok a modellek amelyek nem túl drágák, de minőségi zenehallgatásra is alkalmasak, ergo jó ár/érték arányt képviselnek. Jöhetnének info-k előfokokról, végfokokról, aktív hangváltókról egyaránt. Vagy bármi másról...

Úgyhogy kedves Kalmi/flexxxx és a többiek, tessék ellátni az egyszerű földi halandókat infókkal :net:

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”