Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Artwork-academy, part I.
(a sztrímelők ezt sem...:))

Kép

Valaki különös gondot fordított arra, hogy ez a kicsi nyomtatott szimbólum ott legyen, ahol.
És a narancssárga, az is fontos.
Hogy ezt alig lehet észrevenni?, igen, pont ez a lényeg.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Shinagawa írta:
2019.12.12., csüt. 20:47


Irigykedem picit, mert nekem is csak a felvételek maradtak. Ez a lemez is nagyon jó, a banda is szépen odateszi magát a szólista/ák alá!
Vigyázat! Telemann, tőle errefelé sokaknak tele van... Pedig nem kéne, nagyon jó kis zenéket írt. ;)
Az van, hogy Telemann után hirtelen az ember meghallgat, mondjuk ne Vivaldi legyen, mert az ő melódia-egymásra-pakolása az teljesen egyedi, ne verjük itt magunkat vele, szóval, mondjuk, egy Corelli-t, a furulya végén a hosszúcombú megint, mert tényleg jó nő, és ráadásul még nagyon kedves is, akkor meg az lesz, hogy 8'40-nél/től elkezd zsibogni meg libabőrözni meg táncolhatnékozni meg úristenmicsodazenézni az ember... hogy ez nem 'jó kis zene', hanem 'besz@rás', már bocsánat a kifejezésért.
Szóval, Telemannál nekem nincs meg ez a 'kibillentési képesség'.

Amúgy, elképzelem, hogy megyek haza, Milánóban, viszem a tejet meg a kenyeret a boltból, nicsak?, itt egy plakát, holnap koncert, jön a Sonatori, OK, elmegyek... aztán ott ülök másnap. és egy ilyen koncert hull alá a Mennyekből...


youtu.be/rsFGfiTlS_c

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

Chord írta:

"Aztán egy rövidke furulyaverseny; kijött egy 2.10 –es bombázó Brünhilda, hosszú hajjal, 35cm –es tűsarokkal, feszes bőrnadrágban, elővett egy kb. filctollnyi furulyát, és olyat játszott, hogy én spec. nem hittem a saját fülemnek; díszítés kidíszítése; lendület, dinamika, élet, a zenekarral totális szinkronban. Ő volt Dorothee Oberlinger, sok lemezen ott figyel..."
:smile32:

L5S1 írta:

" Ő legalább hallotta élőben. Én sajna kénytelen vagyok a lemezen hallottakra hagyatkozni és azt kell mondjam hogy nagyon jól fúj. Tisztán, érthetően, sallangoktól mentesen mégis fantáziadúsan és eredetien, nem túltolva a kerékpárt. Azért ez nem könnyű. Picsula kis hangszer, már a nebulóknak is ott figyel a táskájában ( estére el is hagyják ), a hülye is tud rajta játszani mondhatnánk aztán hamar kiderül hogy nem egészen úgy van az. Tény hogy a kis cece lányomat már rövid gyakorlást követően is el lehet rajta játszani... "
:tutiok:

Shinagawa írja:

Írigykedem picit, mert nekem is csak a felvételek maradtak. Ez a lemez is nagyon jó, a banda is szépen odateszi magát a szólista/ák alá!
Vigyázat! Telemann, tőle errefelé sokaknak tele van... Pedig nem kéne, nagyon jó kis zenéket írt. ;)


youtu.be/Ynjz_HMF_n4

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Klaca írta:
2019.12.12., csüt. 08:37

Egyébként csak azt akartam kérdezni, hogy az mi, amiről már többször írtál, hogy egy zenét a youtube "generál" (csak annyi, hogy a youtube "javasolta" neked) ?
Ezt nem egészen értem, mármint, hogy a youtube mit is csinál pontosan.
Nem, nem javasol, az egy másik dolog, ami beugrik magától a nézett videód után (ez is megérne egy misét, mert olyan ugrik be nekem, mindig, ami tényleg nagyon érdekel; tekintve az ízlésem színvonalát (:)), ez kissé meglepő) szóval, ezeket keresésre találom.
példa:
nézd meg ezt a videót,


youtu.be/vwNemmqFOQU


kinyitod a leírást, és látod, hogy a jogok meg a copyright átadva a youtube-nak, pontos track-cím, albumcím meg előadó megnevezés. Meg hogy auto-generated by youtube.
Megnézed, hogy kitöltötte fel, az a 'Paola Erdas - téma', rákattintasz, megnézed a névjegyet, ott is a rövid üzenet, hogy a 'youtube automatikusan hozza létre'. Ide kattintasz, és olvasgathatsz erről. Hogy 'algoritmusok segítségével', ez, lefordítva, robotok. Ill, ahogyan ebből kiderül, amit minden csatorna-tulajnak/használónak elküldtek, nekem is, hogy

Tartózkodási helyedtől függetlenül kötelesek vagyunk megkérni, hogy állítsd be a videóidnál a gyermekeknek készült tartalom jelzést, ha ebbe a kategóriába esnek, és kérjük, hogy minél hamarabb végezd el ezeket a beállításokat.
Ezenfelül gépi tanulási rendszereket is használunk majd az egyértelműen gyermekeknek készült tartalmak megtalálásához. Azonban ne hagyatkozz a rendszereinkre a tartalom beállításakor -- ahogyan minden automatizált rendszer, a miénk sem tökéletes.



Tehát, robotok, előkelőbben, 'gépi tanulási rendszerek'. Beszéltünk erről sokat.

Amit nem értek.
Nézd meg a megtekintések számát.
35 db. (ebből 10 bizonyosan az enyém).Ez lóf@sz. Semmi. A neten a reklám meg a pénzezés az 1M fölötti dolgokkal kezdődik.
Ez a zene keveseket érdekel, nagyon keveseket. Nem látom az igazi okát, hogy ez létrejött, mert amit ír a youtube, hogy Automatikusan generált csatorna akkor jön létre, amikor olyan témát azonosítunk, amely számottevő jelenléttel rendelkezik a webhelyen., ez itt nem áll. Meg a lemez nincs kereskedelmi forgalomban, és nem látok egy finom átpasszolást pl. egy amazonos fizetős letöltésre.
Számos ritkaságnál látok ilyet.

Kb. ennyi.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Shinagawa írta:
2019.12.11., szer. 16:26
És tud Ő ilyet is:


youtu.be/Q8GEyZwNdck
Ez szimplán:
Q..vajó.

Első 5 mp, és borzongás.
Laptopról, sz@r hanggal.
Minek is hifizünk...??? :)

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1487
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Shinagawa írta:
2019.12.11., szer. 16:26
És tud Ő ilyet is:


youtu.be/Q8GEyZwNdck
Zseniális . És ahogy énekel...

https://www.dmitrysinkovsky.com/
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »

chord írta:
2019.12.09., hétf. 17:40
Annyira sajnállak benneteket, mert sem ő, sem én, egyikünk sem fogja ezt a labdát felvenni.
Nincs szerencsétek most, ez van.
Sztem. (jól írtam?):)
Ha nagyon nem bírjátok, irány a moderátor, sok sikert.

A többieknek, javaslom, folytassuk a zenét inkább.
Asszem kicsit túlfogalmaztam az előző hsz-omat. Csak azt a javaslatot tettem, hogy az efféle hozzászólásokra mint pl. ez is (vagy a korábbi hozzászólásom is, vagy Shinagawáé), egyszerűen ne reagálj. Fogadd el, nyeld le, hogy ha ilyeneket írsz, szükségképpen születnek rá ilyen reakciók. Ez van. (Hogy a kedvenc szavajárásodat alkalmazzam: "görgess tovább".) De persze arra reagálsz, amire csak akarsz...

Egyébként csak azt akartam kérdezni, hogy az mi, amiről már többször írtál, hogy egy zenét a youtube "generál" (csak annyi, hogy a youtube "javasolta" neked) ?

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

L5S1 írta:

.....a Jean Rondeau lemez nagyszerűen demonstrálja hogy van élet Johann Sebastian Bach mellett és után is. Amikor anno megszereztem ezt a felvételt azt hittem hogy az egész lemez J.S Bachról fog szólni és amikor láttam a műsort hogy egy nagy túróst akkor szinte meg voltam sértve mert hogy van az hogy Rondeau a fater mellé beküldi a másodvonalbeli ifi játékosokat? És mi történt ezután? Pár napra rá az öreget már nem is hallgattam mert halál unalmasnak tűnt a többi kompozíció mellett. Mondjuk ebbe az is belejátszott hogy azt a két versenyművét viszonylag jól ismertem így a hallgatásuk sok újdonságot már nem hozott, a BWV 1056-os oboán előadva ráadásul sokkal jobb is - szerintem. A BWV 1052-es első és harmadik tétele tempóilag és karakterileg nagyon jól elkapott, viszont a második tétel az érthető központozás ellenére - akárcsak más előadók esetén - itt is abszolút üres. És ez még az egyik legjobb előadás a kapható kiadványok között.


youtu.be/WoagWbjNPXs


--------------------------------
Szép példája annak, hogy a horizont-szélesítés a véleményeket és a preferenciákat erősen árnyalhatja.
Meg annak is, hogy az ízlések tág határok között szórnak:) Ez pl. nekem annyira bachos, hogy szinte tetszik. Az sokkal gázabb, ha valami nagyon nyomul, belead apait-anyait, aztán mégsem jó.
Ez a dallamtalanság dolog is annak fáj, aki sok olyan zenét hallgat, amiben sok a melódia. Aki meg főleg ilyeneket, meg a struktúrák gyönyörködtetik, annak meg akár finom HighArt dolog; sose rosszabbat.

Na,
és akkor a youtube ezt itt benyomta nekem a szürkeárnyalatos dolog után, szép kontraszt lett, az biztos.


youtu.be/XN876Kp4ENU

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

És tud Ő ilyet is:


youtu.be/Q8GEyZwNdck

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Sinkovsky.
Aki hallotta már élőben, esetleg pont a modellügynökséges hölgy-zenészeivel, annak teljesen bizonyos, hogy pl. Vivaldi vagy Handel, az innentől már nem ugyanaz, mint régen...
Lemezekről is átjön a hatás.

Ez manapság nem gyakori.
Más hangszereken játszó zenészekkel vagy zenekarral nekem még nem volt ilyen gondolatom. Talán, régen, az Il Giardino Armonico volt hasonló; hogy kicsit belenyúltak az időszámításba.

És, amit soha nem felejtek el, nagyon-nagyon szépen beszélt az elődökről és a tanítómestereiről.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

Dmitrij újra Budapesten koncertezik!


Barokk felfedezések 3.

Kép

Mátyás-templom 2020-02-04 kedd 20:00

Ha egyetlen művel kellene illusztrálni Händel drámai zsenialitását, a Theodorára esne a választás, dacára annak, hogy Händel oratóriumként zenésítette meg. Manapság viszont színpadra kívánkozó zenedrámának látjuk, nem véletlenül tűzik oly gyakran műsorra szcenírozott formában. Maga a zeneszerző főművének tekintette, fontosabbnak a Messiásnál; igencsak bántotta, hogy a kortársak mennyire nem értékelik jelentőségét. Szerencsére a mai közönségnek nem kell választania a Messiás és a Theodora között, egyes részleteit akár egyetlen koncerten is meghallgathatja. S ezen a hangversenyen Dmitry Sinkovsky sem kell választani éneklés és hegedülés között, a nagyszerű orosz virtuóz mindkét területen megcsillogtatja kivételes adottságait.

Händel: Theodora – Go, gen’rous, pious youth (kórus) No. 30.
Händel: Theodora – Kind Heav’n, if virtue be thy care – Didymus áriája, No. 28.
Händel: Theodora – All pow’r in Heav’n above (kórus) No. 21.
Händel: Messiás – But who may abide the day of his coming? – alt ária No. 5.
Händel: Messiás – And He shall purify (kórus) No. 6.
Händel: Eternal Source of Light Divine – alt ária
Vivaldi: Kyrie, RV. 587.
Vivaldi: e-moll hegedűverseny „Il favorito”, RV. 277.
Händel: Let God arise, Chapel Royal Anthem H. 256/b

Közreműködik: Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, Énekkara és Gyermekkórusa (karigazgató: Pad Zoltán és Dinyés Soma)
Dmitry Sinkovsky (ének, hegedű) Szerdahelyi Pál (ének)

Vezényel: Dinyés Soma

Értitek? Budapesten. Jövő februárban!

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Ha már Corelli szóba került.

Van egy ősrégi Hungaroton lemez, sehogyan sem akar kiesni a kegyeimből.
Feltétlen ajánlott. Olyan nem is tudom milyen előadás. Nincs nyálfolyás. De nincs az új módi frissessége. Nincs rossz régi avíttas hangzás. De nincs a mai SACD-k elegáns sávszéle meg élethűsége. Nincs értelmezés. Nincs Corelli igazi, új, megbízható felfedezése. Nincs szétdíszítés meg virtuozitás-fetisizmus.
Csak úgy simán gurul.
Simán jó.
'82-ből. Értitek??, 1982-ből, a szocializmusból, meg a régi zenei környezetből. Amikor egy 60+ perc, az különlegesség volt...
Ez a lemez, régizenében, nálam, nagyon-nagyon ritka kivétel.


youtu.be/_sA4jIQAME0

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

chord írta:
2019.12.10., kedd 17:35
L5S1 írta:

Egy hibátlan lemez és rajta jól elrejtve ez a versenymű:


youtu.be/t4dvlas2Sa0


-------------------------------------

Corelli után 50 évvel.
A dallamosság nagyon gyanús. Mert Germánia közepén, Würzburg-ban, ilyen zene azért nincs, egyszerűen nem lehet....:)
Aztán kiderül, hogy Velence, megint a bűnös város, itt született, itt töltötte gyerekkorát, apja a Szent-Márk katedrális csellistája volt
.
A pirossal kiemelt részt te írtad. ;)
Létezik az idézőjelnek nevezett írásjel, hasznos tud lenni.
Így néz ki: "......"

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

L5S1 írta:

Egy hibátlan lemez és rajta jól elrejtve ez a versenymű:


youtu.be/t4dvlas2Sa0


-------------------------------------

Corelli után 50 évvel.
A dallamosság nagyon gyanús. Mert Germánia közepén, Würzburg-ban, ilyen zene azért nincs, egyszerűen nem lehet....:)
Aztán kiderül, hogy Velence, megint a bűnös város, itt született, itt töltötte gyerekkorát, apja a Szent-Márk katedrális csellistája volt.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

L5S1 írta:

....

Nem, most kihagyom. :D

Ezt a lemezt viszont ne hagyjátok ki!

Kép

Igazi hifis kuriózum.

RR felvétel Keith O. Johnson (többszörös Grammy díjas hangmérnök+a Spectral audio mérnöke) munkáját dicséri, a zenekar nagyszerű hangzásáért, zenei teljesítményéért Michael Stern felel.

Ahol kell áttetsző, de üt is, ha megkívánja a zenei történés. Plasztikus, tiszta vonós hangzás, mondjuk Sterntől el is várható ;).
Remekelnek a fúvósok is, mind a szólisták egyéni teljesítménye, mind az együttjáték szempontjából.

A zenét talán mindenki ismeri, állítólag a hifisók visszatérő vendége, viszont ebben a felállásban érdemes meghallgatni! :tutiok:
A lemez végén ott figyel a szerző egyik ritkábban játszott műve is. Ez is picit olyan, mintha már hallottuk volna, de nem rossz, ebben az előadásban kifejezetten élvezet hallgatni.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

A Philips tényleg nagyon tökéletes dolgokat kiadott régen.
Van egy lemez, amit már ősidőktől szeretek.

Kép


youtu.be/CVwyKZShQKI


Hangra bármikor megáll a mostaniak között.
Sőt.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ez egyszerűen tökéletes, amit múltkor a Satie előadás kapcsán említettem az egyes hangok önálló fontosságáról a nagy összképben, erre talán még fokozottabban igaz. Stephen Kovacevich/LSO/Sir Colin Davis.

youtu.be/gplpMpeLqwQ
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Rotox írta:
2019.12.09., hétf. 21:29
Viszontlátásra, további kellemes időtöltést.
Ahhoz hogy engem idecitálnak nap mint nap akaratom ellenére nekem sem öröm. Hattyúk még megvannak?
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Komolyan már, mit össze hisztiztek... a helyzet inkább komolytalan...
Nekem feltétlen az opera jut eszembe ilyenkor. Dráma, kirohanások, összeesküvés, álnok cselszövő, szemétláda kavarógép, lesből, kihallgatva, függöny mögül, zsu, királygyilkosság(kísérlet), meg némi színpadtechnika.

Itt egy opera, ilyen küzdős, Vivaldi-tól.
A hangerővel bátran. Ordítozzunk. Jót tesz. Átmozgatja a membránokat...


youtu.be/2kjFfVj7kRU


Ez a lemez tényleg jó. Komolyan érdemes kipróbálni.
Itt, az ária végén, Sara kicsit megőrül, 'kifordul a hangja', engem egészen lenyűgöz.

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chord 2019.12.09., hétf. 22:09-kor.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Viszontlátásra, további kellemes időtöltést.


youtu.be/Dp2SJN4UiE4

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Shinagawa írta:
2019.12.09., hétf. 18:09
L5S1 írta:

"Hölgyek és Urak! Végre megtaláltam a sztem legautentikusabb airt.


youtu.be/B-KfGr4mxgw



09:07-nél kezdődik.


Ezzel el is búcsúznék a fórumozóktól. Köszöntem a lehetőséget."
Csak nem neked is tetszik? Cool! :smile32:
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Klaca írta:
2019.12.09., hétf. 17:28
chord írta:
2019.12.09., hétf. 08:31
Helyes lenne elkerülni azt, hogy az igazi érdekesség az legyen a komolyzenei ajánlóban, hogy az emberek miként kerülnek egymással szemközt, hogyan döfik egymást, hogyan hajszolódnak bele olyan véleményekbe, amelyek támadhatóak.

Lemezeket nem lehetne inkább??
(vagy olyan letöltöttizéket, de az is legalább zene, sokszor nem is akármilyen?)
Persze, az is jó taktika, hogy a "valósággal" való szembesülés helyett, a "szeressük egymást gyerekek", meg a "jobb a békesség" típusú, méltán népszerű szlogenekkel próbáljuk eltussolni a helyzet kínosságát. De valahogy mégis, nekem akkor már az egy szimpatikusabb taktika - persze csak ha másként tényleg nem megy, de hát itt a rengeteg tapasztalat alapján, másként tényleg nem megy -, hogy elfogadja az ember, hogy ha állandóan egy nyitott földszinti ablakon dugdossa ki napi 24-ben a pőre popóját (meg ráadásul még a barátjáét is), akkor néhány véletlenül arra járó rápaskol néha egyet kettőt, és nem kezd el ilyenkor hercigeskedni, meg moderátorszerű, atyáskodó hangnemű jó tanácsokat osztogatni arról, hogy mi lenne a "helyes". Ettől még mehetne a dolog tovább ugyanúgy, mint eddig, de kevésbé lenne kínos vagy nevetséges.
Ez a pőre popó meg a csapkodása...hát...khm...merész képekben gondolkodsz.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

L5S1 írta:

"Hölgyek és Urak! Végre megtaláltam a sztem legautentikusabb airt.


youtu.be/B-KfGr4mxgw



09:07-nél kezdődik.


Ezzel el is búcsúznék a fórumozóktól. Köszöntem a lehetőséget."

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

L5S1 írta:

Egy valóságos zenei trezor agyonpakolva a legfinomabb zenékkel. Histórikus barokk. Mostanában csak ez csúszik. Sorry vagyok tetőtől talpig.


youtu.be/NG4woVCrI3I


Kép

Skip Sempé is ott figyel 3 csembalós darabban.

-----------------------------------

Erre csak annyit, hogy a continuo, az egy mennyire furcsa dolog. Furcsa, hogy ennyire fontos, szinte jobban meghatároz, mint a szólóhegedű.
Tudtátok, hogy Skip Sempe New Orleans-ban született? Ahol a House of Rising Sun volt...?:) Ami egy kupleráj...?

Ez egy nagyon-nagyon jó felvétel.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Annyira sajnállak benneteket, mert sem ő, sem én, egyikünk sem fogja ezt a labdát felvenni.
Nincs szerencsétek most, ez van.
Sztem. (jól írtam?):)
Ha nagyon nem bírjátok, irány a moderátor, sok sikert.

A többieknek, javaslom, folytassuk a zenét inkább.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”