Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Robici írta:
2021.07.28., szer. 16:02
Na ezt nem ajánlom:
Image1.jpg
Tegnap hallgattam meg. William Christie szándékai szerint ez egy nagyon kifinomult, ízléses előadásnak készült. Sajnos ehelyett inkább unalmasan álmosítóra sikerült. Szerintem még az énekesek se igazán vannak jól kiválasztva, a zenekar túl háttérből szól, a tempók lassúak.
Nekem a Varázsfuvolából ez az etalon:
zauber.jpg
zauber.jpg (66.12 KiB) Megtekintve 2274 alkalommal
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

Na ezt nem ajánlom:
Image1.jpg
Image1.jpg (330.04 KiB) Megtekintve 2198 alkalommal
Tegnap hallgattam meg. William Christie szándékai szerint ez egy nagyon kifinomult, ízléses előadásnak készült. Sajnos ehelyett inkább unalmasan álmosítóra sikerült. Szerintem még az énekesek se igazán vannak jól kiválasztva, a zenekar túl háttérből szól, a tempók lassúak.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

A repertoár abszolút megkerülhetetlen klasszikusa. Nem is kell többet írnom róla.
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

Meghallgattam Glenn Gould utolsó Goldberg-felvételét (a digitális Sony, természetesen eredeti első kiadású lemezről :-).
Sokkal jobban tetszett mint a fiatalkori híres első felvétel. Bár annak a hatására kezdett el érdekelni a mű, de számomra az mégis egy teljesen érthetetlen, kapkodó, hajszolt interpretáció. Ez az utolsó szerintem sokkal jobb. Nem vagyok Gould rajongója, de ez tetszett.

Avatar
közellenség
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 21:39
Értékelés: 36
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: közellenség »

bitrograde írta:
2021.05.08., szomb. 10:01
Klaca írta:
2021.05.08., szomb. 08:55
Fiúk, azt hogy ki zseniális (jobb híján maradjunk ennél a szónál, bár már ez is teljesen értelmét vesztette: (ld A tulajdonságok nélküli ember felütését)), természetesen nem az dönti el, hogy csinált e sok szart, hanem hogy csinált e legalább egy olyat, amit senki más nem. (Üssünk fel egy Ady összest, igen valószínű, hogy egy szar versnél nyílik ki, pedig én nem tudok most hirtelen zseniálisabb magyar költőt.) Az általatok említett barokk zenészek nekem nem ugranak ki, még akkor sem, ha igen szép lemezeket produkálnak stb. Mondom, itt a teljesítmény számomra az egész mozgalom. Ettől még persze azok is szépek maradnak, de egy kicsit számomra ki- vagy felcserélhetőek szinte bármelyik másik hasonló minőségűvel a "mozgalomból". Persze Currentzisnek is vannak gyengébb pontjai, de pl. a Requiemjénél nem tudok jobb felvételt, és még van egy-két ilyenje. (Az lehet, hogy nem a Purcell a legjobbja, bár én még azt is megveszem tőle, valszeg épp azért, mert olyan: valamilyen, felismerhető, van egy saját alakja a csávónak (amitől persze lehet viszolyogni, de a valamilyenségét még ezzel is elismerjük). Nem véletlenül vannak pl. Batagovval egymás sejhajában (meg talán Kopachinskayaval is. Persze valahol mindegyikük kvázi orosz. Egy akol.) Aztán persze kinek mi. Meg nem vagyok zenetudós sem, lehet, egyszerűen tévedek. (Tul. kép., ha jobban belegondolok, már a biblia megmondta: non est volentis, neque currentzis ... )
Ha már legalább Batagovban megegyezünk, ideteszem nektek a kunst der fuge fantasztikus poszt minimalista "art work"-jét (kb úgy kell elképzelni, hogy nyomtatópapír minőség a CD "könyvecske".) Látom, hogy ez a CD nincs fent semmilyen megosztón. Botrány! Szerezzétek be, biztos lehet kapni. (Bár, mint említettem, kell hozzá némi meditatív elkötelezettség: amit Kocsis vagy Sokolov letud másfél óra alatt, ahhoz neki két és fél kell.)
batagov_kdf.jpg
Azt hiszem, értem, amit mondasz. A gond az, hogy hajszál választja el egymástól a kortárs komolyzene eme enfant terrible-jeit, meg azt, hogy a kortárs kultúra szinte csak a szenzáció és a rajongás móduszában képes működni: hogy szükség van rájuk, meg arra az érzésre, hogy valami újat, addig soha nem hallottat produkáljanak. És hogy helyenként eldönthetetlen - legalábbis számomra -, hogy mennyi ebből a piac logikája, és hol kezdődik a minőség. Mert ezt nehéz az egyébként általában konzervatív hajlamú, az ismertek közé az újat beillesztő ízlés segítségével eltalálni. (Currentzis Requiemjét még nem hallottam, talán pont azért, mert ha valaminek az "elrontását" nehezen tűri a fülem, akkor az ez a mű. De fenn van a primephonicon, így meg fogom (tudni) hallgatni. A Batagov sajnos sem ott, sem a deezeren nem található.)
Azt is értem, miért írod azt, hogy a mozgalom egy húrra pendül, bár ez szerintem nem állja meg a helyét. Itt is vannak egészen elképesztő különbségek, ellentétek belül: Gardiner, Kuijken, Koopman, Christie vagy Harnoncourt konzervatív hozzáállása nehezen hozható közös nevezőre az újabb generációk akarásával és annak termékeivel (az olaszok között az Il Giardino vagy az Il Pomod'Oro), ahogy Carmignolát, a franciákat, a spanyolokat, a L'Arpeggiatát is nagyon különbözőnek hallom a közös gyökerek ellenére. Ettől még lehet egy "akol" persze.
Olyan mértékű "újítást", mint amilyet te Batagovnak és Currentzisnek tulajdonítasz, tényleg ritkán hallani, ha egyáltalán, és részben ez is magyarázható lehet az eltérő zenei gyökerekkel. A kérdés az, hogy ezek megmaradnak-e idioszinkratikusnak, zavarnak a rendszeren belül, és csak és kizárólag így emlékeznek majd rájuk, vagy képesek olyan hatást kifejteni, ami magát a mezőt - vagy annak kisebb-nagyobb részterületét - megváltoztatja. És itt nem az epigonok lehetséges számára gondolok. (Amúgy Ady szerintem jó példa: szemben József Attilával, aki a korabeli közköltészet toposzaiból épít valami minőségileg mást, Adyt - nyilván mert felületesebbek róla az ismereteim - én inkább az ajtót berúgó költőnek látom.) Ezért írtam, hogy részben az általad emlegetett előadók vállán állnak a mostaniak, mert az ő hatásuk tagadhatatlan. Kérdés, Currentzisnek, Batagovnak lesz-e ilyen hatása. Batagovról el tudom képzelni, Kopacsinszkajáról is - bár ő nagyon fel van építve, mondom ezt többek közt a fb-oldala alapján. (Én, azt hiszem, egy lehetséges új irányról adtam hírt itt, a Bartókon hallott Quator Aron-féle Schubert-vonósnégyesek kapcsán.)
Bocs a csapongásért.
Hedlund Horn AER MD3B,Taket Batpure,Softone Model 3 CD Transport,AKM 4499 Resonator Dac, Resonator USB-Spdif bridge, Resonator mosfet végfok, Michell Gyrodec-SME 309 Koetsu Black, PS Audio Stellar Phono,Coconut Audio, Alan Maher Design,Bybee,Herbies Audiolab,A.R.T. Marigo



 



 



 

Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 673
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 404
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »

Klaca írta:
2021.06.11., pén. 08:10
janesz írta:
2021.05.12., szer. 11:09
Köszönöm az ajánlót!!!
Egyenesen Moszkvából. Most ezzel el leszek pár napig.
Írhatnál pár szót, hogy tetszett-e. Mostanra talán valamennyire leülepedett benned a dolog. Kíváncsi vagyok, nem pattantál-e le róla. Azért elég meredek és merész interpretáció, nem? (Én sokat merengtem rajta, hogy mit kap el, vagy pendít meg - legalábbis bennem.)
Mit mondhatnék!
Napokig mást sem hallgattam, csak ezt. Sokkolt. Ilyen lehet amikor az előadó, a Művész, és a mű eggyé válik. Aztán beszippantja a hallgatót, és kész, vége, nincs tovább. Elvarázsolt. Nagyon szeretem Bachot, és Vivaldit ugyanúgy. Vivaldi mellett tudunk beszélgetni. Ennél a lemeznél elképzelhetetlen. Ezt egyedül kell hallgatni.
( A felvétel,és a hangminőség tökéletes.)
EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

juliush írta:
2021.06.11., pén. 23:42
Nagy-nagy klasszikus! Ugyanakkor erről még hiányzik az utolsó két vonósnégyes, hiszen azok befejezése előtt vették fel a ciklust, azokat se hagyd ki, az utolsó különösen megindító! Lehet, hogy nyitott kapun döngetek, de mindenképp csapd hozzá a Zongoraötöst is!
Az én kedvenc ciklusom a Fitzwilliam Quarteté Deccán.
shostakovich.jpg
Igen, ezen még nincs rajta az utolsó kettő. A zongoraötös régóta tervbe van véve csak eddig sose került rá sor. Még évekkel ezelőtt hallottam élőben vagy az Arcus Temporum fesztiválon vagy a Kaposfesten, már nem emlékszem pontosan, de arra igen, hogy azóta tudom, hogy egyszer meg kell venni. :-) Meg a Kaposfesten hallottam a 2. zongoratriót is, emlékszem Kelemen Barnabásnak az utolsó tételben elszakadt a húr a hegedűjén, annyira durván nyomták. Na azt még azon melegében megvettem CD-n a Florestan Trio felvételén. :-)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Robici írta:
2021.06.11., pén. 23:21
Bizony, egy bizonyos. :-)
Zenész ismerősöm javaslatára ezt vettem meg még régen, most jött el az ideje: https://www.chandos.net/products/catalogue/CHAN%2010064
Az első három ment le eddig, eszméletlen jó, de én amúgy is nagyon kedvelem a szerzőt. :-)
Nagy-nagy klasszikus! Ugyanakkor erről még hiányzik az utolsó két vonósnégyes, hiszen azok befejezése előtt vették fel a ciklust, azokat se hagyd ki, az utolsó különösen megindító! Lehet, hogy nyitott kapun döngetek, de mindenképp csapd hozzá a Zongoraötöst is!
Az én kedvenc ciklusom a Fitzwilliam Quarteté Deccán.
shostakovich.jpg
shostakovich.jpg (64.27 KiB) Megtekintve 2221 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

juliush írta:
2021.06.11., pén. 23:04
leborulok.gif
(egy bizonyos ciklus?)
Bizony, egy bizonyos. :-)
Zenész ismerősöm javaslatára ezt vettem meg még régen, most jött el az ideje: https://www.chandos.net/products/catalogue/CHAN%2010064
Az első három ment le eddig, eszméletlen jó, de én amúgy is nagyon kedvelem a szerzőt. :-)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Robici írta:
2021.06.11., pén. 22:18
...nálam most Sosztakovics vonósnégyesei vannak soron...
leborulok.gif
(egy bizonyos ciklus?)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

juliush írta:
2021.06.10., csüt. 14:33
No, ez kissé keményebb dió lesz! Általában ragaszkodom hozzá, hogy pontosan kövessem az operák cselekményét, de annak idején, mikor sok-sok évvel ezelőtt először próbálkoztam vele, csúfosan kudarcot vallottam (vagy Debussy - csupán nézőpont kérdése :D ). Most ismét előkerült, de ezúttal csak szól, valami időtlenül gyönyörűt mesél, nem is kell megértenem, csak hagynom, hogy a hangok elvarázsoljanak! És megint micsoda remek hangmérnöki munka!
Harold Schonberg azt írja a könyvében, hogy valójában a három leginkább "wagneri" opera, ami leginkább megfelel Wagner elméleteinek az Verdi Falstaffja, Debussy Pelléas-a és Berg Wozzeck-je.
A Pelléas-t még nem hallottam, nálam most Sosztakovics vonósnégyesei vannak soron (csak egy kis probléma miatt jelenleg pár napos zeneszünet van).

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »

janesz írta:
2021.05.12., szer. 11:09
Köszönöm az ajánlót!!!
Egyenesen Moszkvából. Most ezzel el leszek pár napig.
Írhatnál pár szót, hogy tetszett-e. Mostanra talán valamennyire leülepedett benned a dolog. Kíváncsi vagyok, nem pattantál-e le róla. Azért elég meredek és merész interpretáció, nem? (Én sokat merengtem rajta, hogy mit kap el, vagy pendít meg - legalábbis bennem.)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

No, ez kissé keményebb dió lesz! Általában ragaszkodom hozzá, hogy pontosan kövessem az operák cselekményét, de annak idején, mikor sok-sok évvel ezelőtt először próbálkoztam vele, csúfosan kudarcot vallottam (vagy Debussy - csupán nézőpont kérdése :D ). Most ismét előkerült, de ezúttal csak szól, valami időtlenül gyönyörűt mesél, nem is kell megértenem, csak hagynom, hogy a hangok elvarázsoljanak! És megint micsoda remek hangmérnöki munka!
cover.jpg
cover.jpg (68.14 KiB) Megtekintve 1823 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Fura hangulatban vagyok mostanában.

youtu.be/GW8Ji4zOCZA
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Egy kis jezsuita multikulti a barokkból. Ajánlom mindenkinek, jó zene, kiváló felvétel. Az Auvidis/Astrée nem tud hibázni...
R-14267508-1571084003-8874.jpeg.jpg
R-14267508-1571084003-8874.jpeg.jpg (198.28 KiB) Megtekintve 1871 alkalommal

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Egy újabb varázslatos felfedezés a Tidal jóvoltából! Korábban már áradoztam Paul Galbraith 8-húros gitárra átírt Bach Szonáták és Partiták lemezéről, de a francia impresszionisták talán még jobban passzolnak a hangszerhez és PG előadói attitűdjéhez. Debussy amúgy is szép lassan felkúszott kedvenc zeneszerzőim képzelt dobogójára, úgyhogy tegnap nem esett nehezemre kétszer végighallgatni egyhuzamban! :D Kis kedvcsináló:

youtu.be/wMy1sbqDoro
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A Rudolf Serkin-féle Goldberg Variációk fenn van a Youtube-on, ha valaki esetleg beérné ezzel (a 6., 7. és 8. variációk hiányoznak):

youtu.be/BzostVsB6js
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Klaca írta:
2021.05.16., vas. 20:46
Egy hete a requiem kapcsán akartam még még ajánlani Jeney "Halotti szertartás"-át. (Talán valamelyik korábban beidézett Kurtág interjúban említi Kurtág, mint "korszakos jelentőségű művet".) Az egész műnek, azt hiszem, nincs felvétele, szal ha az ember bukta az ősbemutatót valamikor 2004 tájékán a Müpában, akkor úgy tűnik ennyi volt. Négy tétel azonban megjelent egy BMC HUngaroton közös kiadványon (Music Colors), ami gyakorlatilag beszerezhetetlen, asszem soha nem is volt kereskedelmi fogalomban, csak valami repi kiadvány. Pedig a a Jeney darabon kívül az Új Zenei Stúdió több alakjának is igen szép szerzeményei vannak rajta. De tényleg: meglepően szép és érdekes művek. Az Eötvös és a Vidovszky, de a Kurtág darab is a 2. Cd-n nagyon szép. Szal, ha valaki belebotlik, mindenképpen csapjon le rá.
Maga a cd. is nagyon szép kiállítású. Ő az:
MC.jpeg

Ez a lemez sincs fent sztem egyetlen streamelő oldalon sem, úgyhogy be kell fizikailag szerezni, ha szertnénk meghallgatni. (A Jeney darabot pl. sehogy másként más felvételen nem is tudjuk)
Összegyűjtöm még itt azokat a lemezeket, amiket korábban ajánlottam, és hasonlóan elérhetetlenek. Ezek egyike sem azért ilyen mert elkapkodták őket a népek, mint a sültkrumplit (nem voltak soha felkapott darabok), hanem mert obskurus kis kiadók adták ki őket. Ettől függetlenül sztem mind nagyon jó.
1: Rudol Serkin Goldberg Variációk (+1 Schubert szonáta +3 Chopin etűd) Ez a Goldberg első "felvétele", amit egy átalakított Steinway-en vettek fel valamikor 1928 körül, amibe bele volt buherálva valamiféle henger, ami egészen pontosan rögzítette a játékot, és vissza tudta játszani (Welte Mignon recording Piano). Erről vette fel CD-re a archiphon nevű kiadó.
2: Volt Balog József dupla Lajta zongora Lemeze ami az CCM kiadónál jelent meg. ( Amásik itt megjelent érdekes Balog lemez, a way of folk songs, amikor Bartók zongoráján játszik, és amolyan muzsikás szerűen fel vannak véve a darabok népdal forrásai is, de ez fent van pl. a spotify-on. (Máshol nem tudom.)
3: Aztán volt Btagaov Kunst def Fuge-ja, ami ugye megint nincs fent sehol, de mint janesz példája is mutatja beszerezhető
4: Music Colors: Hungarian Contemporary Music (1999-2004) BMC-Hungaroton-CEU Dupla CD
Mintha lett volna még egy, de most nem jut eszembe...
Ha tudtok még ilyeneket, amik jók, írjátok meg!
Nagyon szép ajánló. Igazi ritkaságokat sikerült feltúrnod. Én szívesen hallgatnám meg őket. Egyetlennek rendelkezem magam is - hála neked -, az pedig a Lajtha dupla-lemez. Ha valaki kéri, biztosan tudok belőle kölcsönpéldányt keríteni.
A primephonicon én ezt találtam: válogatáslemez, és jobb mint a semmi. Illetve ott megvan a korábbi Lajtha-lemez Körmendi Klárától (a Balog-féle feldolgozás kapcsán emlegették a Bartók lemezkritikai rovatában, mint talán egyetlen előzményt). A Jeney Halotti szertartás egy gyönyörű részlete is megvan ezen a lemezen, és a tubuson is vannak belőle részletek.
A Balog-féle Bartók-lemez a Deezeren is elérhető.
Ha valaki lel még ilyet, esetleg megosztana, én nagyon szívesen venném.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Manapság a díjesővel bőségesen öntözött hollywoodi sztárzeneszerzők ragyogása (dübörgése gondolkodik.gif ) mellett hajlamosak lehetünk elfeledkezni arról, hogy olyan nagyságok is, mint John Williams nagy elődök vállain állnak, nem utolsósorban külföldre szakadt hazánkfia, Rózsa Miklóséin is. Akinek nevét ráadásul sokan csupán a "Ben Hur" remek zenéjével társítják, holott - legalábbis számomra- tudott ő bizony még annál is jobbat! Az "El Cid" hamisítatlan kasztíliai(-szerű) hangzásával, remek indulóival vagy épp elbűvölően lírikus epizódokkal talán még nagyszerűbb kikapcsolódás, mint nagyhírű elődje. Nem hiszem, hogy valaha is sikerült az "El Cid March"-ot légvezénylés nélkül végigülnöm! :D
Igazán nem értem, miért nem gyakoribb vendég a hangversenytermekben, különösen itthon! A Tidalon is megtalálható az alábbi lemez, ha valaki kedvet kapott hozzá!
cover.jpg
cover.jpg (51.25 KiB) Megtekintve 1988 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára juliush 2021.05.20., csüt. 13:18-kor.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

Most hallgattam meg:
Image1.jpg
Image1.jpg (8.29 KiB) Megtekintve 2074 alkalommal
Az előadás is tetszik, de hifis fórum lévén leginkább azt emelném most itt ki, hogy elképesztő dinamikatartománnyal rögzítették ezt a 2 lemezt. Szerintem a gyűjteményemben az első 5 legnagyobb dinamikatartományú felvétel között van. Emellett természetesen a kiadó többi felvételéhez hasonlóan nagyon szép teremhatása van, szépen megmutatja az akkor éppen még frissen elkészült MÜPA akusztikáját. (Én a CD réteget hallgattam meg.)

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Egy hete a requiem kapcsán akartam még még ajánlani Jeney "Halotti szertartás"-át. (Talán valamelyik korábban beidézett Kurtág interjúban említi Kurtág, mint "korszakos jelentőségű művet".) Az egész műnek, azt hiszem, nincs felvétele, szal ha az ember bukta az ősbemutatót valamikor 2004 tájékán a Müpában, akkor úgy tűnik ennyi volt. Négy tétel azonban megjelent egy BMC HUngaroton közös kiadványon (Music Colors), ami gyakorlatilag beszerezhetetlen, asszem soha nem is volt kereskedelmi fogalomban, csak valami repi kiadvány. Pedig a a Jeney darabon kívül az Új Zenei Stúdió több alakjának is igen szép szerzeményei vannak rajta. De tényleg: meglepően szép és érdekes művek. Az Eötvös és a Vidovszky, de a Kurtág darab is a 2. Cd-n nagyon szép. Szal, ha valaki belebotlik, mindenképpen csapjon le rá.
Maga a cd. is nagyon szép kiállítású. Ő az:
MC.jpeg
MC.jpeg (4.73 KiB) Megtekintve 2031 alkalommal
Ez a lemez sincs fent sztem egyetlen streamelő oldalon sem, úgyhogy be kell fizikailag szerezni, ha szertnénk meghallgatni. (A Jeney darabot pl. sehogy másként más felvételen nem is tudjuk)
Összegyűjtöm még itt azokat a lemezeket, amiket korábban ajánlottam, és hasonlóan elérhetetlenek. Ezek egyike sem azért ilyen mert elkapkodták őket a népek, mint a sültkrumplit (nem voltak soha felkapott darabok), hanem mert obskurus kis kiadók adták ki őket. Ettől függetlenül sztem mind nagyon jó.
1: Rudol Serkin Goldberg Variációk (+1 Schubert szonáta +3 Chopin etűd) Ez a Goldberg első "felvétele", amit egy átalakított Steinway-en vettek fel valamikor 1928 körül, amibe bele volt buherálva valamiféle henger, ami egészen pontosan rögzítette a játékot, és vissza tudta játszani (Welte Mignon recording Piano). Erről vette fel CD-re a archiphon nevű kiadó.
2: Volt Balog József dupla Lajta zongora Lemeze ami az CCM kiadónál jelent meg. ( Amásik itt megjelent érdekes Balog lemez, a way of folk songs, amikor Bartók zongoráján játszik, és amolyan muzsikás szerűen fel vannak véve a darabok népdal forrásai is, de ez fent van pl. a spotify-on. (Máshol nem tudom.)
3: Aztán volt Btagaov Kunst def Fuge-ja, ami ugye megint nincs fent sehol, de mint janesz példája is mutatja beszerezhető
4: Music Colors: Hungarian Contemporary Music (1999-2004) BMC-Hungaroton-CEU Dupla CD
Mintha lett volna még egy, de most nem jut eszembe...
Ha tudtok még ilyeneket, amik jók, írjátok meg!

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

ajkamici írta:
2021.05.13., csüt. 14:19
Ha Valaki átküldené megköszönöm :smile53:
Tubuson is van, én a primephonicról hallgattam meg.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Ha Valaki átküldené megköszönöm :smile53:
bitrograde írta:
2021.05.12., szer. 11:31
Klaca írta:
2021.05.12., szer. 10:19
Látom, benned van egy kis ellenkező irányú elfogultság, de sztem próbáld ezt levetkőzni, csukd be a szemed, és úgy hallgasd meg a Requiem lemezét. ...elém került ez a felvétel, elkezdtem hallgatni, és minden kis résznél a "na ez az" érzésem volt. Ennyi. Sztem nagyon jó mind a kórus, mind a zenekar, amivel Currentzis általában dolgozik. Itt az általad emlegetett bombasztikusságra törekvést vagy különcködést, egyáltalán nem találom, vagy pont jól el van találva, nem tudom. Az is lehet, hogy éppen ez az a mű, ahol Currentzis régizene tudása, és "kortárskodása" még éppen jó elegyet tud alkotni. Mindegy. Hallgasd meg, szetm tetszeni fog neked.
Épp ma délelőtt ültem le meghallgatni, és igyekeztem félretenni minden előítéletemet. Nem nagyon kellett igyekezni. Kiváló értelmezés (az előadás szó itt kevésnek tűnik), ha nem éppen a legjobb, amit eddig hallottam. Ugyanez a "na ez az" érzésem volt végig: hogy eltalálták az arányokat, a dinamikát, a tempót és a megszólalás mikéntjét (talán csak a "Tuba mirum" esetében véltem felfedezni egy csöpp megingást). Örülök, hogy rávettél, adjak ennek a felvételnek egy esélyt. Köszönöm.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Klaca írta:
2021.05.12., szer. 10:19
Látom, benned van egy kis ellenkező irányú elfogultság, de sztem próbáld ezt levetkőzni, csukd be a szemed, és úgy hallgasd meg a Requiem lemezét. ...elém került ez a felvétel, elkezdtem hallgatni, és minden kis résznél a "na ez az" érzésem volt. Ennyi. Sztem nagyon jó mind a kórus, mind a zenekar, amivel Currentzis általában dolgozik. Itt az általad emlegetett bombasztikusságra törekvést vagy különcködést, egyáltalán nem találom, vagy pont jól el van találva, nem tudom. Az is lehet, hogy éppen ez az a mű, ahol Currentzis régizene tudása, és "kortárskodása" még éppen jó elegyet tud alkotni. Mindegy. Hallgasd meg, szetm tetszeni fog neked.
Épp ma délelőtt ültem le meghallgatni, és igyekeztem félretenni minden előítéletemet. Nem nagyon kellett igyekezni. Kiváló értelmezés (az előadás szó itt kevésnek tűnik), ha nem éppen a legjobb, amit eddig hallottam. Ugyanez a "na ez az" érzésem volt végig: hogy eltalálták az arányokat, a dinamikát, a tempót és a megszólalás mikéntjét (talán csak a "Tuba mirum" esetében véltem felfedezni egy csöpp megingást). Örülök, hogy rávettél, adjak ennek a felvételnek egy esélyt. Köszönöm.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”