Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

A vasárnapi békés heverészéshez.

Kép

Az, hogy zene, vagy zörej, vagy miez?, vagy miért-nem-inkább..akármi?, vagy kicsit nagyobb ívek, merészebb harmóniaképzés, esetleg dejó!, azt mindenki majd kitalálja a saját belsejének megfelelően.
Részemről.
Nem kell rögtön elszaladni. Kicsit nyitottabban, kilépve asszociációs kényszereinkből, nagyon jó dolgokat lehet találni ezen a lemezen.
A hifit kicsit meggyötörheti, az igaz. Dinamikailag úgy is mondhatnám, olykor 'extrém'.:)


youtu.be/-77xkdMGjc0

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

R.I.P. Anner Bylsma.

youtu.be/WwnSXnrphTQ
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Tényleg jó, bár a 'lassított' (nem annyira őrült) diminúciók szokatlanok.

Csak hogy értsük.
Susana passegiata, itt megint egy reneszánsz mindenki-ismeri dologról van szó.
Susanne un jour.
Egy verssel kezdődött minden, amely a Bibliából ismert sztorin alapul, a Zsuzsánna és a vének, a verset a francia Gueroult költötte, amelyet aztán egy rakás szerző továbbvitt zenével, amely eredete vitatott, mármint a dallamé, valószínűleg a nép ajkáról is jött, de Lassus nevéhez kötődik erősen, mert ő egyenesen egy misét komponált rá, ne feledjük, a Bach előtti hardcore polifónia idején vagyunk.
A dallam aztán végigsöpört egész Európán, ide-oda ingázott a templomok áhítata és a gajdoló kocsmatöltelékek között, népszerűsége a mai szemmel nézve kissé meghökkentő volt, egyfajta alapdallam lett.
Az elejéről rögtön felismerhető, gondolkodás nélkül, eléggé jellegzetes, aztán kicsit nehezebb, mert szét/át-dolgozták ötszázan legalább.

Itt egy finom csembaló verzió,


youtu.be/A3toqMgOSqY


Itt, meg a Pandolfo-féle, az új lemezről:


youtu.be/TEVAbBmXG_Q

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

chord írta:
2019.07.27., szomb. 09:09
Viola bastarda.
Van egy lemez, jóval régebbi, mint a Pandolfo-féle, még 2007-ből:
Kép
Nem találtam meg sajnos Tidalon, de keresgélés közben beleakadtam egy másikba, ami nekem egészen tetszett (még ha nem is olyan virtuóz és "ütős", mint az átalad belinkelt), és jól is szól:
Apoteosis-ViolaBastarda.jpg
Apoteosis-ViolaBastarda.jpg (1.45 MiB) Megtekintve 2059 alkalommal

youtu.be/X5N9UvDUDs8
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Viola bastarda.

Kép

Van egy lemez, jóval régebbi, mint a Pandolfo-féle, még 2007-ből:

Kép

Jó rég hallgattam; kissé visítozós emlékeim voltak, a régebbi rendszerekkel; most viszont tökéletes a megszólalás.
Az előadás pedig főleg.
Feltétlen ajánlott.


youtu.be/mgu04lGx1zg

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Fantasztkikus ez a kislány :smile32: :smile32:
bitrograde írta:
2019.07.24., szer. 12:10
Júl 31. (szerda)
NAGYHARSÁNY - TEMPLOM
14:00 Régizene furulyára és csembalóra - Bagi Flóra koncertje
A lenyűgöző tehetségű 13 éves Bagi Flóra többek közt Händel, Bach, van Eyck és Castello műveket játszik nekünk barokk furulyán. Csemballón kísér: Radnai Tamás


youtu.be/F00Xdynalik
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Csak a Cocset féle utóbbira sikerült lemenni. A koncert első fele nehéz befogadású , amolyan mindenki mocorog a széken volt,
a második rész és főleg az utolsó darabok viszont nagyon szépek voltak. Lejött számomra egyértelműen hogy Cocset miért is akkora sztár. Nagymestere a hangszerének.
A templom bonyolult akusztikájú viszont, kisérletezni kell az ülőhelyekkel. :smile29:
chord írta:
2019.07.26., pén. 08:43
A két koncert nagyon szép példa volt arra, hogy az 'egyszerű'-nek és a 'bonyolult'-nak nevezett zenék, a belsejükben, a történetükben. ahol az igazi erejük lakik, mekkora szakadéknyi különbséggel bírhatnak.

Mindkettőnek megvan a kedvelői rétege, itt is, meg az élőkoncert közönségének soraiban is; az jó érzés volt, hogy az utóbbinál a létszám/tetszés/taps-milyen-volt/stb.. nagyon erősen a francia balladákat favorizálta.


Pedig kiderült, nekem utólag, hogy az a pár Boccherini darab, amely elhangzott, ahol Bruno néhol annyira felső fekvésben akrobatikázott, hogy a fogólapról már lejött az ujja, féltem, hogy mindjárt levágja a vonóval, a hangot képzeljétek mellé, szóval, ezek annyira komplikáltak, hogy nagyon kevés csellista volt képes lejátszani akkoriban, - ma sem sokan tudják - Bruno pedig excellent módon elő tudta adni, ez tény.
Csatolmányok
bruno_consort-1.jpg
bruno_consort-1.jpg (387.39 KiB) Megtekintve 2095 alkalommal
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

A két koncert nagyon szép példa volt arra, hogy az 'egyszerű'-nek és a 'bonyolult'-nak nevezett zenék, a belsejükben, a történetükben. ahol az igazi erejük lakik, mekkora szakadéknyi különbséggel bírhatnak.

Mindkettőnek megvan a kedvelői rétege, itt is, meg az élőkoncert közönségének soraiban is; az jó érzés volt, hogy az utóbbinál a létszám/tetszés/taps-milyen-volt/stb.. nagyon erősen a francia balladákat favorizálta.


Pedig kiderült, nekem utólag, hogy az a pár Boccherini darab, amely elhangzott, ahol Bruno néhol annyira felső fekvésben akrobatikázott, hogy a fogólapról már lejött az ujja, féltem, hogy mindjárt levágja a vonóval, a hangot képzeljétek mellé, szóval, ezek annyira komplikáltak, hogy nagyon kevés csellista volt képes lejátszani akkoriban, - ma sem sokan tudják - Bruno pedig excellent módon elő tudta adni, ez tény.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Francia balladák - a koncert ezzel végződött:

Nos esprits libres et contents
Vivent en ces doux passe-temps.
Et par de si chastes plaisirs,
Bannissent tous autres desirs.


youtu.be/Xw_kP7zGyQg



Lemezen is különösen gyönyörű.

Kép

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Kép

júl. 22. Orlando énekegyüttes: A Vég és a Kezdet
júl. 23. Recercare Régizenei Műhely: Sire Roi, c’est ma fémme"Francia balladák kora
júl. 24. Les Basses Réunies: D. Scarlatti - Boccherini: Conversationes intimes
júl. 25. Csalog Benedek - Pétery Dóra: J. S. Bach fuvolaszonátái
júl. 26. Virág Mátyás - Nagy - Szokos: Csellószvitek, gambaszonáták
júl. 27. Cserményi Zsombor: J. S. Bach szólókantáták


Gyorsjelentés,

Orlando -
Reneszánsz polifónia, Lassus, Tallis, Byrd, gyönyörű előadás, sűrű és komoly zenék, nagyon jó akusztika, volt a végén egy kortárs, azt meg sem tudom ítélni a saját dolgaim szerint sem, annyira más volt minden porcikája, nem volt gáz, a közönség megette kicsi csuklásokkal.:)
Recercare - fenomenális, kedvenc zenéim, plusz Machaut meg pár Ars Subtilior, nagyon merész, nagyon, hogy egy francia ballada a 18.sz.-ból, a 'legvastagabb' Barokkból, egy lélegzettel folytatódik egy Solage átiratba, aztán egy borzongtató Un Jeune Fillette, két énekes, uniszónóban, tökéletes, majd vége, és az akkordok szétválnak, és lesz belőle egy polifon (mise?)betét, jó bonyolultan, szóval, volt mit hallgatni, a Márki története konkrétan jobb lett, mint a lemezen.
Bruno Cocset - magas előadói színvonal, vérprofik, egy csomó tökhosszú Scarlatti szóló szonátával, a lady játszotta, volt vagy öt, ők hárman meg üldögéltek addig, én kedvelem a régi billentyűsöket, de ez, itt kényszer, hogy mindig mind a tíz ujj nyomjon valamit azon a nyomorult hangszeren, ez nekem kiakasztó kissé, aztán jó sok Boccherini, a felállás az nagyon jó, két cselló, egy bőgő meg a csembaló, jól is szólt minden, jó bonyolult is olykor, de nekem igen komolytalan, valami nagyon fontos hiányzott, arra gondoltam, hogy a klasszika hűvös rendje mekkora felüdülés lett ezután a bohóckodás után, szóval, csúcs előadók, nekem üres zenékkel, vagy inkább olyan 'csinált', ott ült a Vashegyi az első sorban, ette nagyon, sose rosszabbat, a ráadásban egy finom, komoly, lassú tétel, az de jó volt, de kár, hogy minden tételt le kell játszani mindig...
A közönség megoszlott, volt, akinek tetszett, a többség a tegnapi dalok meg a gambaszó után sóhajtozott.

Az tisztán lejött, hogy a cselló hangereje az minimum duplája a viola da gambának, de inkább több, ugyanott ültem, azt sem mondom, hogy rossz hang, mert nagyon szépen szólt, kicsit keskenyebb, direktebb hangzás, a basszusok hifisen szólva feszesek, a gambán meg inkább teltek, lifegősebbek, olyan BBC-s-ebbek:), mindkettő szép hang.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Júl 31. (szerda)
NAGYHARSÁNY - TEMPLOM
14:00 Régizene furulyára és csembalóra - Bagi Flóra koncertje
A lenyűgöző tehetségű 13 éves Bagi Flóra többek közt Händel, Bach, van Eyck és Castello műveket játszik nekünk barokk furulyán. Csemballón kísér: Radnai Tamás


youtu.be/F00Xdynalik
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
perempe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.05.24., hétf. 16:55
Értékelés: 12

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: perempe »

közben véletlenül megtaláltam az eredeti koncertet.
TV: Panasonic TX-32PX20 * DVD: LG DVX9700 * Jazz J9940 hangfalak * DD dekóder: Audio Storm 5.1 Pro * Beltéri: RADIX Delta 2000 plus * épülő alu polcsugárzó (Fountek FW168, Seas 27TBFC/G)

Avatar
perempe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.05.24., hétf. 16:55
Értékelés: 12

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: perempe »

chord írta:
2019.07.19., pén. 21:15
Orgona rendkívül ritkán szerepel itt.
Kép
Salgótarjánba utaztam 20-án, és tanúja lehettem Matuz Csilla és a zeneiskola tanárainak orgonára épülő koncertjének. egész komoly kis koncert volt, mivel 7-kor kezdődött, és 80 perc után el kellett mennem, pedig volt még hátra 4 darab, köztük a Kék rapszódiával. megkaptam a két számomat, amiért utaztam: Elgar I. Ünnepi indulóját, ill. Boëllmann Gótikus szvitjét. még a szmogot is megérte!

ha már orgona, pár napja megnéztem újra a Kampókézt, nagyon megtetszett az intró, amit Philip Glass írt.

youtu.be/TSd81qwxDNo
TV: Panasonic TX-32PX20 * DVD: LG DVX9700 * Jazz J9940 hangfalak * DD dekóder: Audio Storm 5.1 Pro * Beltéri: RADIX Delta 2000 plus * épülő alu polcsugárzó (Fountek FW168, Seas 27TBFC/G)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Bejutsz, 100%.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

chord írta:
2019.07.22., hétf. 13:28
Kép

Egy hétig, minden este koncert.

júl. 22. Orlando énekegyüttes: A Vég és a Kezdet
júl. 23. Recercare Régizenei Műhely: Sire Roi, c’est ma fémme"Francia balladák kora
júl. 24. Les Basses Réunies: D. Scarlatti - Boccherini: Conversationes intimes
júl. 25. Csalog Benedek - Pétery Dóra: J. S. Bach fuvolaszonátái
júl. 26. Virág Mátyás - Nagy - Szokos: Csellószvitek, gambaszonáták
júl. 27. Cserményi Zsombor: J. S. Bach szólókantáták

Részemről, az ajánlat, amely zeneileg messze-messze a legérdekesebb lesz, az a keddi koncert.
Sire Roi, c’est ma fémme" - Francia balladák kora

Emlékeztek?
Amikor lovagolnak, és a Király megkérdi a Márkit, hogy ki(é) az a szép nő amott?, és a Márki válaszol, hogy Sire Roi, c’est ma fémme, és hogy ezzel mekkora bonyodalom veszi a kezdetét...

A Le Poeme Harmonique így meséli:


youtu.be/RfJZu_Bz6Yo


A Recercare együttes kicsit máshogyan - kedden, annak, aki ott lez,
Idézem:
A koncertek este 7-kor kezdődnek. A belépő egységesen 1500 Ft, kivéve a Le Basses Réunies koncertet, amelyre 3000 Ft a jegy ára. A jegyek a helyszínen, előadás előtt kaphatók.
Mekkora lehet az esélye, hogy oda-autózom, és nem jutok be? Bocs a "lámer" kérdésért.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

komolyan sajnálom, hogy nem lehetek ott...

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Kép

Egy hétig, minden este koncert.

júl. 22. Orlando énekegyüttes: A Vég és a Kezdet
júl. 23. Recercare Régizenei Műhely: Sire Roi, c’est ma fémme"Francia balladák kora
júl. 24. Les Basses Réunies: D. Scarlatti - Boccherini: Conversationes intimes
júl. 25. Csalog Benedek - Pétery Dóra: J. S. Bach fuvolaszonátái
júl. 26. Virág Mátyás - Nagy - Szokos: Csellószvitek, gambaszonáták
júl. 27. Cserményi Zsombor: J. S. Bach szólókantáták

Részemről, az ajánlat, amely zeneileg messze-messze a legérdekesebb lesz, az a keddi koncert.
Sire Roi, c’est ma fémme" - Francia balladák kora

Emlékeztek?
Amikor lovagolnak, és a Király megkérdi a Márkit, hogy ki(é) az a szép nő amott?, és a Márki válaszol, hogy Sire Roi, c’est ma fémme, és hogy ezzel mekkora bonyodalom veszi a kezdetét...

A Le Poeme Harmonique így meséli:


youtu.be/RfJZu_Bz6Yo


A Recercare együttes kicsit máshogyan - kedden, annak, aki ott lez,

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Ma hardcore listening nálam.
Norvég barátom hozott két Bach SACD-t - jó felvétel, korhű hangszerek, a zene az olyan, amilyen, szóval jó, - nekem felejtős. De volt még egy dupla CD, orosz nyomás, 1960-as felvétel, Ojsztrah vezényel, ill. hegedül.
Nem ismertem ezt a Lalo szimfóniát max. a Bartókról, vezetés közben, foszlányokat, semmi affinitásom ezekhez a zenékhez, az 1960-as felvétel nekem olyan, mint egy fonográfhenger, de bekövetkezett az, amit annyit magyarázok nektek, megtapasztaltam a saját bőrömön.

Hogy annyira, de annyira q.vajól szól, hogy nem találok szavakat rá, és odaszív ehhez a zenéhez, és tetszik. Gyönyörű játék, megdöbbentő dinamika, iszonyatosan jó basszus kitámasztás, sodró, részletező, nagy-nagy színpad, teljesen helyes tónusok, és olyan hegedűszó, hogy beleborzong az ember...
mondom, miezmiez???, barátom bőszen magyarázza, hogy a Melodija lemezeknél, a remaster, amikor angol cégek csinálják, az egy kalap f@s lesz, amikor meg az oroszok, az meg ilyen, én nem vagyok ebben benne, el is hiszem, az viszont nem hitkérdés, hogy zseniális a felvétel, meg hogy én mindenképp 2000 utáni felvételre tippeltem volna, és az LP fanok orra alá dörgöltem volna, hogy, na, ez a friss digitális felvétel azért nem olyan, ugye, mint pl. egy 1960-as?, pedig hát, de, ill. nem, szóval értitek...:)

Kép

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Orgona rendkívül ritkán szerepel itt.


Most akkor egy óriási kedvenc, mármint, ami tényleg kedvencnek maradt a sok-sok régen-begyűjtött szóló orgonalemez meg a démolltoccataésfúga meg a nemtudoménmelyik-triószonáta közül.

Kép

Az évszám 1699.
Nürnberg, Szent Sebaldina templom, itt dolgozott akkoriban Pachelbel.
Az orgona egy utánépítés, nem túl nagy, full mechanikus traktúrával, egészen gyönyörű hangzással.

A zene, a Hexachordum Apollinis, hat ária, variációsorokkal. A lemezen ezt egy-egy Chaconne fogja közre.
A hatodik ária, a 'Sebaldina', az sehogyan sem stimmel hangnemileg a többivel, a régi Hexachord szisztémába nem lehet belepasszírozni. Direkt szembefordulás? Senki sem tudja, de igen szép tisztelgés a templom védőszentje felé.
"something weightier and more unusual" - ezt írta P. egyik bevezetőjében. (Nyilván németül...:))



A hangminőség egyenesen káprázatos. Akkor is, ha nincsenek 5 méteres sípok, sőt, csak egy áriában és a záró chaconne-ban van pedál. A mechanikus traktúra minden pici nesze és zörgése meg koppanása hallatszik, de a lényeg inkább az, hogy van billentés, és ez rendkívül kiszépíti és élővé teszi a megszólalást.

Érdekesség: úgy tűnik, nincs subsonic filter, a mélynyomók ötletszerűen jó centis kitéréseket lengetnek, az egészen halk részeknél is - szerintem valami külső zavar volt, a zenében semmi sem hallatszik.


youtu.be/DtiPbql4JRo

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
perempe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.05.24., hétf. 16:55
Értékelés: 12

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: perempe »

TV: Panasonic TX-32PX20 * DVD: LG DVX9700 * Jazz J9940 hangfalak * DD dekóder: Audio Storm 5.1 Pro * Beltéri: RADIX Delta 2000 plus * épülő alu polcsugárzó (Fountek FW168, Seas 27TBFC/G)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Ez a lemez, viszont eredetiben, ez merő gyönyörűség.
Első kiadású Alpha, a nagyon különleges vizuális kultúrájával, lassan, vagy inkább gyorsan, már csak emiatt, igazi ritkaság lesz. Jobban esik használtan ez, mint a második kiadás újonnan...
A megélt hangminőséget feltétlenül befolyásolja.

Kép

A zene?
Nagyon-nagyon érzékeny játék, női ujjak, érezhető többlet.
Az a 'gracè-maximum', amiről nálam állandóan szó van :)

Aki szereti a francia barokkot, annak különösen ajánlott.


youtu.be/mpZ-Nn0gtWE

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Bár,
van úgy, hogy olyan lemezek érkeznek, ami valahogy nem tetszik, annak ellenére, hogy igényesek, meg a zene is jó. (-nak tűnik)

Ilyen most az Ony Wytars lemezei.
Milyen is?
Kicsit vadabb, szókimondóbb, egy érdekes közelítés.

Kép

A keret itt egy Nápolyban kiadott gyűjtemény, történetekkel, mesékkel, amely 5 nap történéseibe ágyazottak, innen a cím.
Inkább a folk felé hajlik.
Egy másik, az valamilyen szinten hasonló,

Kép

itt van néhány ismerősebb dallam, lehet, lesz, akinek nagyon tetszeni fog.


youtu.be/gU4HwYKlRc0

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Tudod mit?
Ne folytassuk.
Igazad van.

Inkább tegyük azt, valóban, ha már írunk ide valamit, ami a topic címe.
Hátha érdekesebb.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
violinist2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2011.08.10., szer. 17:55
Értékelés: 52

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: violinist2 »

chord írta:
2019.07.17., szer. 16:11
violinist2 írta:
2019.07.17., szer. 13:30
chord írta:
2019.07.17., szer. 01:06
Rajtad kívül azért elég számos kontakt van zenészekkel. Tanultak valahol ők is, meg el is mesélik néha, Nem kell izgulni, Bachot azért szeretik...:)

És, pont, hogy ne tekintsünk el, hogy mit és mit nem tanítanak a magyar és a világ más zeneakadémiáin, ezért jutott az eszembe.
Ne tekintsünk el nagyvonalúan a Zeneakadémia régizene oktatásának erős foghíjasságától - ez átszövi a honi komolyzenei kultúránkat - ennek része az is, hogy állunk együttesekkel, meg lemezekkel, meg hogy ennyire kell üdvözölni Pandolfo 'mankóját' - erről az egészről hosszú évek óta megy a diskurzus, zenészekkel, akiknek volt része benne, mármint az oktatásban, itthon, vagy külföldön, annyit, de annyit beszéltük, hogy konkrétan már unalmas, itt is átbeszéltük százszor, ha nem ezerszer.

Meg láttam a lemezen, hogy a 'production of the Schola Cantorum Basiliensis', és nem tehetek róla, a Zeneakadémia ugrott be.... meg a fényévnyi távolság ezen a téren.


Nem lenne előremutatóbb a számunkra valamiért kedves felvételeket inkább csak megmutatni?
Én személy szerint sosem nyilatkozok negatívan az itt posztolt szerzőkről, előadókról, előadásokról, netán fórumtársról, zenei intézményről...
Igyekszem legalábbis.
Ezt a kört most nem én kezdtem.
Csak megvédtem egy lemezt, ennyi történt.

A te véleményedet is szívesebben olvasnánk, mint a piszkálódásaidat.
Mert a Pandolfo lemezről egy fél szó sem esett, csak engem b@szogattál.

Shinagawa sokkal egyenesebb. Leírta, hogy töksz@r, meg uncsi, meg zeneileg, meg stb., ez egy vélemény, és érvel is, hogy mit gondol, ezzel lehet kezdeni valamit, vitázni, elfogadni, e mellé be lehet állni, vagy nyomni, hogy nekem meg miért amúgy, vagy másképpen.
Ő felfogta egy másodperc alatt, hogy Bach meg a 'mankó' hogy került ide. Mert a zenéről vitázik, és nem személyeskedik.
Te meg?
Már megbocsáss, de ennek a hozzászólásodnak van némi skizofrén jellege. Ezt is már írtam egyszer régebben, hogy furamód olyan dolgokat tulajdonítasz nekem, amit tőlem nem olvashattál. Nagyon szépen kérlek ne tedd.
Idéznél kérlek a "piszkálódásaimból" illetve "basz@gatásaimból"? Nem igazán rémlik.
A személyeskedés sem az én stílusom.
Sanyo kazettásmagnó - Tesla táskarádió

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”