Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Köszi az infot !
Tényleg megdöbbentő , hiszen az BP, V. ker Rózsavölgyi zeneműboltban ennek többszöröse kapható..
 

Inkább egy friss élmény, sajna erősen ide kapcsolódik.
Spanyolország - Katalónia - Barcelona.
 
Pont, ahol Savallék vannak. Kb 50 km. Cardona, ahol az AliaVox -okat felveszik.
 
Egyetlen lemezboltot sem találtam. Vagyis, a CD -nek kaput.
Ezt rég tudjuk, de furcsa volt ezzel találkozni.
Persze ott a FNAC, ami kb. egy színvonalasabb Elektromarkt, van egy emelet lemezekkel, sok jó zene, de összességében nevetségesen kevés egy ekkora volumenű helyen...
 
barcel 100.jpg
 
KB 15 AliaVox...
A jóval több, mint 100 -ból; amiket itt adnak ki, vagyis erősen helyi dolog, elég nagy hírnévvel.

Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



Kössz chef.
És pont engem tettél át..
Miért ?

 
Bocs. Én kértem pár törlést, de kicsit mellément.
A veszekedősökre gondoltam, pontatlan voltam.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Inkább egy friss élmény, sajna erősen ide kapcsolódik.
Spanyolország - Katalónia - Barcelona.
 
Pont, ahol Savallék vannak. Kb 50 km. Cardona, ahol az AliaVox -okat felveszik.
 
Egyetlen lemezboltot sem találtam. Vagyis, a CD -nek kaput.
Ezt rég tudjuk, de furcsa volt ezzel találkozni.
Persze ott a FNAC, ami kb. egy színvonalasabb Elektromarkt, van egy emelet lemezekkel, sok jó zene, de összességében nevetségesen kevés egy ekkora volumenű helyen...
 

 
KB 15 AliaVox...
A jóval több, mint 100 -ból; amiket itt adnak ki, vagyis erősen helyi dolog, elég nagy hírnévvel.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Kössz chef.
És pont engem tettél át..
Miért ?

Megkértek, hogy rakjak át pár hozzászólást ide:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... fok-helye/

Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Békés marad, ne aggódjatok.
Inkább - nem kellene minden kesztyűt felvenni.
Át kell siklani úriemberként pár dolgon. Hagyjátok békén, majd behelyezkedik.
Wagnerről meg tök jókat ír.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Nem értem minek kell ez a "rejtélyes idegen" stílus. Eddigi egyetlen (számomra) használható hozzászólásod a Wagner témájú volt. Nem vitaindításként írtam, többet nem kívánok foglalkozni a dologgal.
Könnyű megállapítani tehát, hogy a klasszikus zene, operahallgató emberek vitakulturája, átlagukat tekintve, semmivel sem különbözik például popzene, vagy jazz-zenehallgató társaiknál. Sokáig ebben a tévhitben voltam, de be kell látnom, ebben és más hasonló fórumokban tapasztaltak alapján, hogy tévedtem. Természetesen az ittmaradók dolga ezzel megküzdeni, ha ugyan ez bárkit is zavar az itteni törzstagok közül.
 
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: AVX »


Megkértek, hogy rakjak át pár hozzászólást ide:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... fok-helye/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Pedig hidd el, hogy különbözik, eddig ez egy békés topic volt, és reméljük az is marad.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
andorra
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.11.30., vas. 03:18
Értékelés: 7

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: andorra »

Könnyű megállapítani tehát, hogy a klasszikus zene, operahallgató emberek vitakulturája, átlagukat tekintve, semmivel sem különbözik például popzene, vagy jazz-zenehallgató társaiknál. Sokáig ebben a tévhitben voltam, de be kell látnom, ebben és más hasonló fórumokban tapasztaltak alapján, hogy tévedtem. Természetesen az ittmaradók dolga ezzel megküzdeni, ha ugyan ez bárkit is zavar az itteni törzstagok közül.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Az opera műfaja valóban, szándékolt funkcióját tekintve, színpadi látványt, előadást feltételez, sőt irodalmi vonatkozása is van. Vizsgáljuk meg ez utóbbit és néhány kivételt természetesen megengedve, mindjárt állapítsuk is meg, hogy kommersz, butyuta, elavult, alacsony színvonalú történetek tömkelegével találkozunk, melyek szerencsére gyakran, csodálatos zenékhez társulnak.. (Persze csak akkor találkozunk, ezekkel a történetekkel, ha akarunk! Videón és élőben mindenképpen találkozunk velük.) Wagner irodalmi munkássága is, egy nagy áttekinthetetlen katyvasz, miközben zenéje eközben a csúcson van.
Az opera történeteket követni, azokban elmélyedni (szakmai indíttatást kivéve), a modern rendezéseket is elszenvedni, mindez távol áll tőlem, ezért a sznobizmusomat kénytelen vagyok abban kiélni, hogy pocsék, vagy akár közepes hangminőségben rövid ideig sem hallgatok zenét.

 
elképesztő, vagy mégsem(?), az életed egy rakás keserűség lehet, azt hiszem valamelyik házipatika fórumot kéne inkább látogatnod.
 
Ha csak ilyen utálkozásra vagy képes, meg egyébként is megfogadtad, youtubos posztra a továbbiakban nem reagálsz, akkor legyél következetes, és kerüld el az én posztjaimat nagy ívben, részemről is ez volt az utolsó, hogy valamit is írjak andorra nick nevű zenétől szenvedő zeneprofesszor posztjaira.


Avatar
andorra
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.11.30., vas. 03:18
Értékelés: 7

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: andorra »



Talán egyre több lesz itt a vokális és opera zene rajongó, én az vagyok, mint már említettem, az operához szorosan hozzátartozik a színpadkép, látvány, és erre teszek fel egy másik, Wágnerhez képest kevésbé "súlyos" zenét,
....................zenéket bemutatni youtube-nál egyszerűbben nem lehet, aztán ki hogyan hallgatja az már egy teljesen más kérdés. Nálam a PC hangot egy nagykategóriás HM erősítő 3.1 hangfalakra viszi, de filmet rendesen egy másik rendszeren nézek/hallgatok, a "zenét" meg az ALL DHT csöves monoblokkal élvezem, az ál-sznobizmusból már kinőttem.

Az opera műfaja valóban, szándékolt funkcióját tekintve, színpadi látványt, előadást feltételez, sőt irodalmi vonatkozása is van. Vizsgáljuk meg ez utóbbit és néhány kivételt természetesen megengedve, mindjárt állapítsuk is meg, hogy kommersz, butyuta, elavult, alacsony színvonalú történetek tömkelegével találkozunk, melyek szerencsére gyakran, csodálatos zenékhez társulnak.. (Persze csak akkor találkozunk, ezekkel a történetekkel, ha akarunk! Videón és élőben mindenképpen találkozunk velük.) Wagner irodalmi munkássága is, egy nagy áttekinthetetlen katyvasz, miközben zenéje eközben a csúcson van.
Az opera történeteket követni, azokban elmélyedni (szakmai indíttatást kivéve), a modern rendezéseket is elszenvedni, mindez távol áll tőlem, ezért a sznobizmusomat kénytelen vagyok abban kiélni, hogy pocsék, vagy akár közepes hangminőségben rövid ideig sem hallgatok zenét.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Talán egyre több lesz itt a vokális és opera zene rajongó, én az vagyok, mint már említettem, az operához szorosan hozzátartozik a színpadkép, látvány, és erre teszek fel egy másik, Wágnerhez képest kevésbé "súlyos" zenét,Delibes: Lakme, Sydney Opera, Emma Matthews gyöngyszem, fantasztikus szoprán hang, én olvadozni szoktam a gyönyörű szoprán hangtól.Ebben a színpadi látvány is káprázatos és stílusos, BR javasolt beszerzés:



 



 
/zenéket bemutatni youtube-nál egyszerűbben nem lehet, aztán ki hogyan hallgatja az már egy teljesen más kérdés. Nálam a PC hangot egy nagykategóriás HM erősítő 3.1 hangfalakra viszi, de filmet rendesen egy másik rendszeren nézek/hallgatok, a "zenét" meg az ALL DHT csöves monoblokkal élvezem, az ál-sznobizmusból már kinőttem/  


Avatar
andorra
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.11.30., vas. 03:18
Értékelés: 7

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: andorra »


Nekem még ezt ajánlották.
Ha ring, akkor vitán felül Solti áll magasan az első helyen és nem csak nálam.  Ráadásul a lemez hangzása nemcsak kitűnő, hanem mások értékelése alapján is a legajánlottabb felvételek kategóriájában foglal helyet. Második - harmadik helyen, Karajan és Levine verzióit ajánlanám, ha lenne ilyen igény, de gondolom egy verzió is elég belőle. (Videón, ebből csak Levine létezik.)
 
Más és bárkinek:
Video linkekre a későbbiekben sem reagálok, bármennyire kedvelt megoldás, netán még műsorforrás is sokaknál ezen a fórumon. Nálam a Youtube, a hogyan javítsd a kerékpárod  és ehhez hasonló, tehát semmiképpen sem zenei videók és az azokhoz tartozó hanganyagok lejátszására van ítélve és a PC-m is erre van felkészítve. 

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: 4you »


Elalvás előtt nem ajánlom,de egyébként.
 
http://www.youtube.com/watch?v=PLHj-eekdNU
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »


Az egyik legszebb (szerintem) az alábbi videón látható, hallható. Mivel az előbbiekben már volt a Rajna kincse, legyen itt egy későbbi mű(részlet).
Önmagában is megállja a helyét, szövegkönyv sem kell.
 




Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Jó, hogy Wagner szóba került; hallgatok rátok.
Nekem az autóban kezdődött...
Olykor a Bartókon nagy Wagner közvetítések mennek; hosszú utakon a kocsiban valami furcsa véletlen miatt többször is belefutottam már.
Rendkívüli erős hangulatot áraszt; furcsa és bonyolult áriákkal, néhol ultra-dagályos, néhol gyönyörű, összegezve, nagyon jó hallgatni.
 
Szép lassan, lassan, érik a dolog, mármint néhány lemez lesz egyszer csak a polcon, szinte bizonyos...
 
Nekem még ezt ajánlották.

egy másik Rajna Kincse finálé, MET, a látvány is művészi, operák egyébként is színpadon adják a komplex élményt, csak CD-n én nem tudom követni, főleg a szöveg értés miatt, ami a videon/színházban ki van írva
 
http://www.youtube.com/watch?v=ffFDYleFXuc

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Jó, hogy Wagner szóba került; hallgatok rátok.
Nekem az autóban kezdődött...
Olykor a Bartókon nagy Wagner közvetítések mennek; hosszú utakon a kocsiban valami furcsa véletlen miatt többször is belefutottam már.
Rendkívüli erős hangulatot áraszt; furcsa és bonyolult áriákkal, néhol ultra-dagályos, néhol gyönyörű, összegezve, nagyon jó hallgatni.
 
Szép lassan, lassan, érik a dolog, mármint néhány lemez lesz egyszer csak a polcon, szinte bizonyos...
 
Nekem még ezt ajánlották.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


én nem szeretek, nem tudok "zenéül" írni, a zene nyelve a zene, hallgatni kell, Wágner zenéről írni én egyébként is kicsi vagyok.
Egyik kedvencem, Rajna kincse, fantasztikus két jelenet, mélyen de nagyon mélyen lélekbe hatol.
Alberich megszerzi a sellők aranyát






Finalé



Avatar
andorra
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.11.30., vas. 03:18
Értékelés: 7

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: andorra »



Kértem, hogy lazítsuk ezt az axiomatikus megállapítást, mert egyszerűen így nem igaz.
 

Már lazítottunk rajta Blattilda jóvoltából. Ha fölé akarod helyezni az említett kevés hangszeres zenéket (rendszer tesztelési szempontból) a sokhangszeres sok énekhangos zenékhez képest, és nem melléjük helyezed, lehet, hogy itt ezen a fórumon még követőkre is találhatsz, de rám ne számíts! 

Avatar
andorra
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.11.30., vas. 03:18
Értékelés: 7

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: andorra »



nosza.. várom, de ne az elejétől a végéig, lehet hogy az sok lesz neked, habár kitudja? meg ha kérhetném nem a zenei lexikont/wikipediát kopizni ... én, feleségem még jobban, kezdi szeretni Wágner operáit, a profilképed valószínűleg nem véletlen Wágner-Solti párost ábrázol, meg jó lenne saját hallgatási élményen alapuljon ...
 
Várom türelmetlenül

Igen a-z-ig az egyrészt valóban komolytalan, másrészt olyan időigényes. hogy emiatt lehetetlen.
De hadd vegyem komolyan a Wagner kérdésedet és azt a részét meg tréfának, hogy saját hallgatási élményem alapján !
 
Wagnerről általánosságban: 
Nagyon sok klasszikus zene, sőt opera hallgató, kifejezetten nem szereti, mások áhitattal imádják. Kétségtelen, ennek megvannak az okai. Én a két térfél között helyezkedem el valahol, de határozottan szeretem és valamennyi ismertetebb operáját több verzióban volt módom hallgatni, élőben csak néhányat, videón szintén többet.
Ha valaki szeretne Wagnerrel megismerkedni, az opera nem áll tőle távol, de annak a slágeresebb vonalát preferálja (néhány példa, anélkül, hogy ezeket a szerzőket bántanám: pl.: Verdi, Mozart, Donizetti), annak azt javasolnám, hogy a Bolygó Hollandi és a Nürnbergi Mesterdalnokok operáival ismerkedjen meg előszőr, mert ezeket könnyebb befogadni.
Ezek is remekművek, ugyanakkor itt is jelen van Wagner operáinak két legnagyobb jellegzetessége: a "végtelen dallam", valamint a rendkívül igényes zenekari kidolgozás. Ebben, Wagner egyszerűen verhetetlen. 
 
A Nürnbergiből Karajan 1971 és Kubelik 1967 vezetnek nálam, a Hollandi esetében Solti 1959 és Konwitschny 1960 amelyeket ajánlani tudok. (Az első helyen állókat első helyen.)
Ezek után például a Tannhausert ajánlanám folytatásként annak, aki a valamivel könnyebben emészthető vonalon haladna tovább. Erre térjünk vissza később !
Külön nem emelem ki a nagyon jó felvételi minőséget, de enélkül nem is ajánlanék semmit.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



Akkor tehát mégis:
Természetesen, lehet teszteléshez bármilyen zenét használni (több-kevesebb siker reményében), sőt valamilyen filozófiát is lehet találni bármelyikhez. A rendszer felbontóképességének, az intermodulációs torzítások mértékének, a színpadképnek, a színpadmélységnek megállapításához azonban, sem a szólóhangszeres, sem a kevésszámú hangszeres felvételek nem nyújtanak elegendő támpontot. Ez nem jelenti azt, hogy valamilyen szintű eredményt ne lehetne ezekkel is elérni. Egy maratoni futó teszteléséhez aligha jó módszer őt 400 méteren futtatni, bár abból is lehet látni, hogy azért elég jól fut.

 
Kértem, hogy lazítsuk ezt az axiomatikus megállapítást, mert egyszerűen így nem igaz.
Mert van, aki nem az említett paraméterekre esküszik, hanem pl. a hangszerhűségre vagy a jelenlétérzetre. A hifis paraméterek és a hangszerhűség összefüggése egy nagyon bonyolult függvény. Sajnos.
A nagy hangtömeg visszaadása valóban bonyolult; egy csembalóé talán még bonyolultabb. Hogy miért?, hát csak hallgassatok meg egy nagyzenekart csembaló continuo -val lemezről; (pl. Vivaldi versenyművei) sokszor kicsi rendszereken is élvezetes, a csembaló ütemszervezése a háttérben kifejezetten szép tud lenni.
Ha viszont szólócsembaló a lemez.....hú.....kezdődnek a problémák, melyen nem kicsik, épp csak akkorák, hogy ezt a fajta zenét nem hallgatjuk, mert sz@r-a-felvétel/idióta-a-hangmérnök/rossz-a-jelszint/gyenge-a-kiadó/rosszul-másoltuk/stb sok ökörség, pedig valójában egyetlen hiba van, az pedig az, hogy a rendszerünk gyenge, vagyis rossz.
 
Aztán az, hogy rendszerépítésnél egyszerűen másolunk.
Szerintem bizonyos szint felett csak rendszerben érdemes gondolkodni, máskülönben beleveszünk a drótok/elosztók/készülékek/alátétek/csövek/stb. tömegébe, és a 'vak vezet világtalant' szerint lépkedünk nem felfelé, hanem általában csak oldalra, és állandó diszkomfort érzetünk lesz, mert pl. mindig van egy kicsit jobb hangszóróvezeték, mármint a rendszerünkbe jobban illő, ami olcsóbb egy kicsit...és ez mindig fájni fog...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




Én írok neked érdekes zenéről, a barokktól a modernig, ha elárulod, mi az ami konkrétan érdelekne?

nosza.. várom, de ne az elejétől a végéig, lehet hogy az sok lesz neked, habár kitudja? meg ha kérhetném nem a zenei lexikont/wikipediát kopizni ... én, feleségem még jobban, kezdi szeretni Wágner operáit, a profilképed valószínűleg nem véletlen Wágner-Solti párost ábrázol, meg jó lenne saját hallgatási élményen alapuljon ...
 
Várom türelmetlenül

Avatar
andorra
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.11.30., vas. 03:18
Értékelés: 7

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: andorra »


mi lenne ha nem tesztelésről, hanem érdekes zenékről olvashatnánk itt a "komolyzenei ajánló" topicban. A mivel és hogyan teszteljünk rendszert, komponenst, arra ott van/lenne 10-20 másik topic, igaz arra felé a csonton már nincs hús, de talán már a csont is szétporladt.
Mi lenne akkor, ha olyan másnak érdekes zenéről olvasnál, ami neked nem érdekes? Az mennyivel lenne kevésbé zavaró?  Az igaz ugyan, hogy vannak olyan topikok, ahol hifi rendszerekkel foglalkoznak, de az egy érdekes aspektus, hogy ez mennyivel másképpen jelentkezik egy olyan topikban, ahol vélhetően klasszikus zenét hallgatók gyűltek össze, még akkor is, ha jól láthatóan nem egyformán szocializálódtak.
Ez a kis kitérő senkit sem gátol meg abban, hogy zenékről írjon, vagy olvasson, ha van mit.
Én írok neked érdekes zenéről, a barokktól a modernig, ha elárulod, mi az ami konkrétan érdelekne?

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


OK .
mi lenne ha nem tesztelésről, hanem érdekes zenékről olvashatnánk itt a "komolyzenei ajánló" topicban. A mivel és hogyan teszteljünk rendszert, komponenst, arra ott van/lenne 10-20 másik topic, igaz arra felé a csonton már nincs hús, de talán már a csont is szétporladt.
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Igaz ami igaz, a referencia 500 -as sorozat  a naimnél tényleg elképesztően drága.
Pl NAC552 előfok hozzá kapcsolodó  táppal , éppen 21500,-€.
Én már felépítettem nagy fáradtsággal ( és persze örömmel ) nem kis anyagi ráfordítással rendszer(ket), ahhoz kapcsolódóan méregdrága kábelek rengetegében elveszve és zsákutcákba futva... rezgéscsillapító alátétekkel kísérletezve,
áram regenerátorokkal tápolva ....
Egy sokismeretlenes megoldhatatlan egyenlet, ami véletlenül persze alkothat szinergiát.. de én minden bizonnyal nem voltam jó rendszerépítő.
Aztán jött a naim.
Itt is van hierarchia ,de itt összetervezettek a dolgok,  felfelé lépkedve egyre jobb a teljesítmény persze, és el lehet felejteni a kábelekkel és egyéb kütyükkel történő "hangolást" vagy "lehangolást".
Lehet ezt másolásnak is nevezni, ha akarod, ha van egy jó csapat aki kitalálja helyetted, hogy hogyan lehet jól együtt hangzó rendszert létrehozni.
 

 
Nem vitás, hogy a Naim rendszerek nagyon jók, az ár/érték arányuk az, amiben gyaníthatóan nincsenek minden esetben a toppon. Azonban kétségtelenül egyszerűbb másolni egy rendszert, mint  a magunk számára legjobbat, nagy fáradság árán, jelentős időráfordítással  megkeresni.

Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”