Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Megvallom őszintén, nem tudom.
Szerintem a lemez belül ugyanaz.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »

egy pontos j biztosan
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Valyon mi a különbség?



Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Valyon mi a különbség?
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Valyon mi a különbség?
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


A Hoffmann -féle Ortíz -ról inkább a Ganassi darabokat javasolnám. Azok gyönyörűek.
Az Ortíz recercada -k esetében Savall annyira magasra tette a mércét, hogy gyakorlatilag nehéz leszakadni róla. Aki belekóstolt, mindig csak vele akarja hallgatni.
 

 
Hogy értsétek, itt a Savall-féle, és itt a

előadás. 
Óriási meglepődés volt, hogy ismerve a hazai sivár helyzetet, volt itt Veszprémben egy koncert elsején.
 

 
És pont Diego Ortíz műveivel középpontban.
Meghívott vendég volt Kallai Nóra, aki viola de gambán játszott.
 
Az állam leesett, komolyan. Egyrészt, hogy 3 méterre ültem, másrészt, hogy olyan színvonalú előadás volt, hogy több rosszabb lemezem van, mint jobb.
Gyönyörű, kissé sötéten csillogó zene; nincs itáliai könnyedség, inkább nagyon komoly, szinte meditatív. És olyan lezárásokkal, hogy az ember hátán a hideg futkározik.
Persze kiderült, Nóri Savall -éknál tanult...
 
Akinek megvan ez a régi Savall lemez, odaadom érte az eredeti második kiadást, meg egy BÁRMELYIKET a CD -im közül.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Úgy érzem, a szonátaforma beleszorítja a zenét egy közepesen szűk keretbe...elvész a szabadság.
A rács mögött gyönyörűek, virtuózak, lenyűgözőek, stb, de én hallom a metronóm ketyegését, meg látom a zeneiskolában tanult beállást.
Ez nem kritika, mert jó sznobként tudom, hogy nagyon jó zene, itt a saját korlátaimat látom...


Igazad lehet, és ez valószínűleg ízlésbeli különbségeinket is jól visszaadja. Nekem egyszerűen tetszik a "rács mögötti" játék, élvezem, hogy valaki(k) egy többé-kevésbé kiforrott műfaj keretei között képes(ek) úgy előadni egy darabot, ahogy, s abból kihozni a legtöbbet. Ezt a különbséget én abban is tükröződni látom, hogy "korszakosan" mennyire térnek el egymástól az itt ajánlgatott zenéink. Te sokkal korábbra is elkalandozol zenetörténetileg, míg én általában a "magas" barokk területén érzem magam biztonságban.
Persze nem mindig, mert itt van például ez az egészen kiváló album:

Gyakorlatilag az egész lemez, amellett, hogy gyönyörű, egy tanulmány arról, hogy mi jön/jöhet még, ha a komponálás szabályait és a hangszer ismeretét - akár igen didaktikus módon is, de - kiterjesztik. Csak két példa. Egy rövidebb:
 



 
És egy hosszabb:
 



 
És hol vagyunk még a barokktól?!

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Alpha szintén, kicsit hasonló a zene, de mégis más, és simán meg lehet őrülni tőle:
 

 



 
Van egy ártatlannak tűnő pár perc a lemez közepén, egy másik Division, arról sajna link nincs, de van egy másik lemez, amin szintén rajta van, és szintén rendkívül jó.
 

 



 
Ez utóbbi Winter és Winter; az eredeti finom bársony-szerű tokban van.
Az elsőn, Sophie Watillon, úgy játszott viola de gambán, mint egy istennő, sajna fiatalon meghalt.
A játéka viszont megmarad.
 
Mindkét lemez hifis szempontból problémás. A kis rendszerek sokszor egyszerűen nem bírják, gyakorlatilag hallgathatatlanok...
Talán még az olcsóbb csövesek valamit kikerekítenek, de ritkán nagyon jó.
Nálam ez az utóbbi kb. 10 évet pihent...
Most viszont remek.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Köszönöm a méltatást.
Megvallom őszintén, én horizontom kb. az ilyen lemezekig ér.
Nekem ez van a hölggyel, aki zseniálisan hegedül, tényleg.
 

 



 
Viszont.
Úgy érzem, a szonátaforma beleszorítja a zenét egy közepesen szűk keretbe...elvész a szabadság.
A rács mögött gyönyörűek, virtuózak, lenyűgözőek, stb, de én hallom a metronóm ketyegését, meg látom a zeneiskolában tanult beállást.
Ez nem kritika, mert jó sznobként tudom, hogy nagyon jó zene, itt a saját korlátaimat látom...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Friss az élmény, de maradandó. Igazán nem akarok chord babérjaira törni (ha akarnék, se tehetném), de ezt a hozzászólást neki ajánlanám, két dolog miatt is: az egyik, hogy - gondolom, nem csak nekem - ráirányította a figyelmet az alpha-lemezekre, a másik pedig egy korábbi Kapsberger-ajánlása, ami egyszerűen teljesen lenyűgözött. Annyira intenzív volt az élmény, hogy nem is tudtam egyben az egész lemezt meghallgatni. Biztosan ez is megvan valakinek, ha másnak nem is, neki, de ennek ott kellene lennie mindenki polcán, aki komolyan gondolja a "komolyt":

Ha megköveztek, akkor is belinkelem az egész albumot.
 
http://www.youtube.com/watch?v=UPtz_IBjxa8
 
Köszi, chord!

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Erre gondolt.
Fenomenális volt.
Nagy templom, gyönyörű hangszerek, világklasszis szólisták. Főleg a tenor. Hirtelen nem tudok mutatni Vespro -t ilyen jó tenorokkal.
Ízléses füzet kézben, latin-magyar szövegkönyvvel.
Óriási élmény. Ahogy elnézem, úgy ötévente lesz is...
 
A zene?
Már beszéltünk róla; most itt egy Alessandrini-féle:
 

 



 
Az az igen örvendetes helyzet állt elő, hogy a szombati koncerten ez a tétel jobban tetszett...
Hallgassátok, sok jó lemez van.
A hangerővel csak bátran:

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


sorry , forget it
 





akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: akvapark »



koncertajánló .


 

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


koncertajánló .


Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Gramophone szerint az év lemeze http://www.prestocla...Ricercar/RIC311 nem vidám de ígéretes!
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Más: én a Presto Classical-ról vásárolom az "egyéb" forrásból beszerezhetetlen lemezeket, flacban, kinek van tippje esetleg olcsóbb veszteségmentes letöltős web shopra ?
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 



 
Egy régi Savall lemez, 1993 -ból.
Egyik leggyönyörűbb Folia-alapú gyűjtemény, amit valaha lemezen kiadtak.
 
A 'Si ay perdut mon saber' eredete Pons d'Ortaffa -hoz vezet; aki egy nemes volt, Ortafa ura az 1200 -as évek első felében. Népszerű dallamai közül ez az egyik (kb. kettőből...), ami túlélte az évszázadokat.
Furcsa mód nem hasonlít a megszokott középkori dallamokhoz, hanem inkább valami nagyon-nagyon finom lírai consort zenének gondolnánk 400 évvel később.
Az egész lemez különleges, teli az Ibériai reneszánsz/korabarokk nagy slágereivel.
 
A hangminőség megér egy külön bekezdést.
A fenti dallam, (11. szám) egy szál gambával indít, aztán néhány hangszer csatlakozik. Legelsőre egy picit olyan fakó, legalábbis nem egy hatásvadász hang; pár másodperc után, mikor beáll a fülünk, jön pár finom háttérzaj, lélegzet, vonóhang, stb..., aztán nagyon hamar valami egész megdöbbentő érzet lesz úrrá; az, hogy itt játszanak előttünk, konkrétan itt a szobában. Persze hifizünk, nem ma kezdtük, rögtön beugrik, hogy tér, meg felbontás, meg a többi maszlag-szakkifejezéseink; itt valami másról van szó. A hangszerhűség kiváló, de nem jobb, mint sok más lemezen. Inkább valami leheletfinom élő atmoszféra.
Majdnem varázslat.
Feltétlen javasolt.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Had ajánljak egy igazán népszerű Mozart operát, talán legtöbbet játszott Mozart opera, de itt filmes rendezésben, egészen szórakoztató, így még az opera felé kacsingatók is szívesen végig nézik, ja és angol nyelven, igazán kellemes angol fordításban is, talán azért mert az angol énekelhetőbb nyelv. Kiváló énekesek adják elő:
 
http://www.youtube.com/watch?v=VjR9WmtC2Nc

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Most egy kis Róma.
Corelli - 17 évesen már 'sztár' volt, Ravenna - Bologna - Róma; aztán 37 évesen a Kardinális Palota zenemestere.
Sok műve fennmaradt, nagyon szerette a 'concerto grosso' -t, ill. a hegedűversenyeket.
Hegedű-zenekar; néhány hegedű - zenekar; concertino - zenekar szembeállítások mindenféle variációban.
 
Amit szinte mindenki ismer, az a 'Per La Notte di Natale', a Karácsonyi Concerto . Lerágott csont, mindenki játssza, ötmilliószor elhangzott, de mégis, akár a Négy Évszak Vivalditól, ledob magáról minden megúnási/túljátszási/már-megint-ez érzést, mert NAGYON JÓ zene.
 
Most is ezt ajánlom, pedig egyszer már beszéltünk róla, de most, Advent idején ez ide kívánkozik.
Az átlag előadási színvonal, csak úgy vaktában keresve, örvendetesen jó. Van néhány fenomenális - a Modo Antiquo ilyen.


Ez tényleg egy csodálatos lemez, az egyik (ha nem a) legjobb általam hallott sok változat közül.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Most egy kis Róma.
Corelli - 17 évesen már 'sztár' volt, Ravenna - Bologna - Róma; aztán 37 évesen a Kardinális Palota zenemestere.
Sok műve fennmaradt, nagyon szerette a 'concerto grosso' -t, ill. a hegedűversenyeket.
Hegedű-zenekar; néhány hegedű - zenekar; concertino - zenekar szembeállítások mindenféle variációban.
 
Amit szinte mindenki ismer, az a 'Per La Notte di Natale', a Karácsonyi Concerto . Lerágott csont, mindenki játssza, ötmilliószor elhangzott, de mégis, akár a Négy Évszak Vivalditól, ledob magáról minden megúnási/túljátszási/már-megint-ez érzést, mert NAGYON JÓ zene.
 
Most is ezt ajánlom, pedig egyszer már beszéltünk róla, de most, Advent idején ez ide kívánkozik.
Az átlag előadási színvonal, csak úgy vaktában keresve, örvendetesen jó. Van néhány fenomenális - a Modo Antiquo ilyen.
 

 



 
Már a második másodpercben hallani, tényleg, hogy itt valami elképesztő dolog lesz. Aztán kis 'visszabújás', olyan ártatlan-féle lassú tétel. Hallgatva, valami furcsaság, mert az embert nem hagyja békén az a pár másodperc kezdés. A kétely pont másfél percig tart, aztán kezdődik az igazi futam.
Szó szerint sírnak a hegedűk; igazi dráma, kőkemény ritmus a másik oldalon. És ez végig így marad. Igazi nagyvonalú, nagyívű játék. Nem hatásvadász-húrtépő-agyon-virtuóz, hanem tisztán a zene, valami mélyet érint. Az ember ide-oda cikázik, hogy a concertino vagy a zenekar tetszik jobban, nem tud dönteni, annyira jó.
Javasolt rögtön kétszer meghallgatni, jó nagy hangerőn. Garantáltan másképp fog telni a nap hátralévő része...
 
Még egy érdekesség.
Megint Nápoly.
1708 -ban, Corelli már 50 fölöt, híresen, Nápolyban koncertezett, saját maga játszotta a hegedűszólókat, és a másik szupersztár, Scarlatti vezényelt.
Minden príma volt, apait-anyait beleadtak. A nápolyi alkirály a közepén felállt és kiment, a százfőnyi kísérettel együtt...szerinte a lassú tételek hihetetlen unalmasak voltak...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Rám is kezd átragadni ez a Nápoly-mánia, elő is vettem egy régebbi, három lemezes gyűjteményt. Semmi különös, szonátácskák, gondolná az ember, aztán csak fel-felkapja a fejét egy-egy dallamra, egy-egy tételre. Pedig csak dolgozatokat akartam javítani, de emellett nem megy.
Ez a lemez egyébként, Ragazzira tessenek figyelni:
 

 
Tőle is különösen az Op. 1. No. 4. (Imitatio in Salve Regina), de abba csak a CD-t áruló oldalakon lehet belehallgatni, megosztva pedig csak a No. 12. van, érjétek be azzal (úgyis karácsonyi sztorija van), meg az ajánlással, hogy aki bele akar kóstolni Nápoly különös ízébe, és inkább a "formásabb" műfajokat kedveli, az akár ezzel a tripla válogatással is kezdheti:
 
http://www.youtube.com/watch?v=EAE0ubpmfC8

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »






 
Kicsit népzene, kicsit reneszánsz, kicsit későbbi, de nagyon Nápoly.
Sok a Tarantella dallam benne - más lemezekről ismerős lehet - itt kicsit nyersebb, eredetibb, igazabb.
 
A hangminőség: 'félelmetesen jó'. A hangszerelés príma, sok a pengetős, pergős ének, nagyon-nagyon gyors hangok, és akkora, de akkora dinamika, hogy szinte át kell hívni a szomszéd nénit, hallgassa meg ő is, létezik-e ilyen ténylegesen...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Most érkezett:
 

 
Doulce Memoire
 
Cabezón, születésétől vak, akkoriban (XVI.sz.)a legnagyobb billentyűs szerző/előadó volt.
Finom dallamok, gyönyörű hangzás.
Feltétlen ajánlott.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gondoltam, szólok, ha már ennyire rajongtam Biberért, hogy a MIMIC-en Rózsafüzér szonáta OVERKILL van: 26 különböző változatból lehet válogatni. És így hallatlanul is van néhány ínycsiklandozó: én biztosan benevezek a következőkre, aztán majd szép lassan elmorzsolgatom őket: Alice Pierot - Les Veilleurs de Nuit (Alpha), Sepec-Perl-Santana-Behringer, Minas-Bizarrie Armoniche, Goebel - Musica Antique Köln, Manze-Egarr, Hugget - Sonnerie. De biztosan mindenki talál ízlésének megfelelőt.
Kicsit rákattantam Biberre. Most is ez szól, igen remek előadásban, kelet-európai fülnek nagyon ismerős hangszerelésben és ízekkel.
 


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 
Opus6 No.7.
 
Egy igazi 'olasz stílusú' előadás.
Könnyed, temperamentumos, hihetetlenül virtuóz.
Handel - aki német zeneszerző, Angliában olasz stílusú műveket írt - nagyon sok jó zenét csinált; ez is közéjük tartozik.
 
A lemez egy 2008 -as L'Oiseau Lyre, nagyon jó minőség.
Kicsit világos hangszín, de akkora dinamika, ami szerintem CD -ről ritkaság.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”