Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Bartók: Bluebeard's Castle, Sz. 48 (Op. 11) - Door 5. "Ah!" "Lásdez az én birodalmam" · Kolos Kováts · Sylvia Sass · London Philharmonic Orchestra · Sir Georg Solti · Béla Bartók


youtu.be/Qq1Pp-n1--8


Így kell szólnia egy zenekarnak! Ilyen kottázhatóan tisztán, energikusan, hatalmas tartalékokkal a háttérben. A fúvós szekció konkrétan brutális. Ilyen minőséget magyar zenekar egyelőre nem tud felmutatni. Még dolgoznak az ügyön. Dolgozgatnak.

Ennek az előadásnak van értelme. Van eleje, közepe és vége. A dolgok nem csak úgy megtörténnek, hanem minden valamiből fakad és eltéríthetetlenül halad a tragikus befejezés felé. Kováts Kolos hangszíne és alakítása? Hát...Nekem szoknom kellett az éneklését Polgár László után. Mert Kováts Kékszakállúja kellemetlenül öreguras. Mondjuk három asszony elfogyasztása után ez a koncepció nem is annyira buta dolog. A történet mondanivalója nagyon komplex. Kb annyi értelme van szó szerint értelmezni a szöveget, mint a Varázsfuvoláét. Erre még rárakódik Bartók rém sűrű zenéje és kész a zenetörténet egyik legzseniálisabb műve. A zene és a szöveg annyira összeforr az operában, akár a csont és a rátapadó hússzövet.

Nagyon szeretem ezt a C-dúrban írt erőfitogtatást, Bartók tűpontosan ábrázolja vele Kékszakállú valódi jellemét. Ez volna Bartók férfi archetípusa. Egy ilyen pali. Nem vadászik medvére, nem sz@rik bokorba, nem hordja a neje tangáját, viszont van neki old school kínzókamrája, fegyverraktára, kincseskamrája, virágos kertje és hatalmas országa. Igaz, egy picit minden véres, a volt feleségei egész tavat sírtak össze miatta, és ezek a kellemetlen tények nem kis mértékben gátolják a vele kapcsolatos pozitív személyiségkép kialakítását. Juditot is bespájzolja a végén.

Nagyon jó ez a Solti-féle előadás. És hát Sztankay Istvánról, a narrátorról sem feledkezzünk meg!


youtu.be/tRx5mHkRM08

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

chord_ írta:
2024.02.17., szomb. 20:51
Van egy régebbi Harmonia Mundi lemez.
Rajta egy ártatlan(nak tűnő) Elizabethan dallam.
1500-as évek.
Egyszerűen príma.


youtu.be/9iLkGPvGkb0
Szendvics szerkezetű. Téma, öt primitív variáció a témára, majd a téma visszatér. Zenei általánosban különbet fabrikálnak a gyerekek.

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: O_S »

Sosztakovics írta:
2024.02.14., szer. 14:36
Én megmaradok Ian Bostridge előadása mellett.
Plussz egy szavazat Bostridge mellett.

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Van egy régebbi Harmonia Mundi lemez.
Rajta egy ártatlan(nak tűnő) Elizabethan dallam.
1500-as évek.
Egyszerűen príma.


youtu.be/9iLkGPvGkb0
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Sosztakovics írta:
2024.02.14., szer. 20:11
Lassan kipipálhatod a dalciklust. Boldog ember!
Bár ilyen egyszerű lenne!

 
 
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

juliush írta:
2024.02.14., szer. 18:57
Sosztakovics írta:
2024.02.14., szer. 18:28
Ha NÁLAD betalált, akkor betalált. A zene maga elsőrangú. Én megmaradok Ian Bostridge előadása mellett. Van ebből egy Thomas Adès kíséretes változat is. Lemezen is megjelentették.


 
Bostridge is ott van a listámon, kíváncsi vagyok rá! Túl vagyok a Padmore/Lewis, Goerne/Eschenbach és a Moll/Garben verziókon is...(tudom, valamelyik Fischer-Dieskau-val is lógok valószínűleg :rolleyes: ).

 
 

 
Lassan kipipálhatod a dalciklust. Boldog ember!

24. Der Leiermann - A tekerőlantos

Odaát a falu mögött áll egy tekerőlantos
És merev ujjaival forgatja, ahogy tudja.
A jégen mezítláb imbolyog
És kis tányérja mindig üres marad.
Senki nem akarja hallani, senki rá sem néz,
És a kutyák morognak az öregember körül.
És ő mindent hagy menni a maga útján,
Teker és hangszere soha nem áll némán.
Különös öreg, veled menjek?
Tekered dalaimhoz lantodat?

(Gádor Ágnes nyersfordítása)


youtu.be/kytGrEcbZkE

 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Sosztakovics írta:
2024.02.14., szer. 18:28
Ha NÁLAD betalált, akkor betalált. A zene maga elsőrangú. Én megmaradok Ian Bostridge előadása mellett. Van ebből egy Thomas Adès kíséretes változat is. Lemezen is megjelentették.

 
Bostridge is ott van a listámon, kíváncsi vagyok rá! Túl vagyok a Padmore/Lewis, Goerne/Eschenbach és a Moll/Garben verziókon is...(tudom, valamelyik Fischer-Dieskau-val is lógok valószínűleg :rolleyes: ).

 
 
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

juliush írta:
2024.02.14., szer. 16:21
Sosztakovics írta:
2024.02.14., szer. 14:36
... a két előadó semmi újat nem hoz a többiekhez képest... kár, hogy folyton akkurátusan akar énekelni, amiből az jön le nekem, hogy nem igazán találja a fogást Schubert történetén. Őszinteséget és spontaneitást nyomokban sem hallottam ebben a pár percben...Nem lehet egyszerű ebből a közegből csak úgy kilépni és átváltani egy sokkal intimebb és érzékenyebb kamaraéneklésre...


 
A teljes lemez másodszori végighallgatása után nem is tudnék kevésbé egyetérteni a fent sarkosan megfogalmazott véleményeddel!

 
 
 

 
Ha NÁLAD betalált, akkor betalált. A zene maga elsőrangú. Én megmaradok Ian Bostridge előadása mellett. Van ebből egy Thomas Adès kíséretes változat is. Lemezen is megjelentették.


youtu.be/tnuvs2w7ges

 


 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Sosztakovics írta:
2024.02.14., szer. 14:36
... a két előadó semmi újat nem hoz a többiekhez képest... kár, hogy folyton akkurátusan akar énekelni, amiből az jön le nekem, hogy nem igazán találja a fogást Schubert történetén. Őszinteséget és spontaneitást nyomokban sem hallottam ebben a pár percben...Nem lehet egyszerű ebből a közegből csak úgy kilépni és átváltani egy sokkal intimebb és érzékenyebb kamaraéneklésre...

 
A teljes lemez másodszori végighallgatása után nem is tudnék kevésbé egyetérteni a fent sarkosan megfogalmazott véleményeddel!

 
 
 
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

juliush írta:
2024.02.14., szer. 11:08
Hú, ez most NÁLAM nagyon betalált!
Ennyi bejátszásból csak annyi derült ki számomra, hogy a két előadó semmi újat nem hoz a többiekhez képest, pedig ennek az egyvelegnek pont az lenne a lényege, hogy felkeltse az érdeklődést. Finley hangszíne amúgy rendben van ( ízlés kérdése persze, hogy kinek mi tetszik ), kár, hogy folyton akkurátusan akar énekelni, amiből az jön le nekem, hogy nem igazán találja a fogást Schubert történetén. Őszinteséget és spontaneitást nyomokban sem hallottam ebben a pár percben. Mindazonáltal senkit nem akarok lebeszélni az előadásról. Én csak örülök, ha valaki Schubert dalokat (is) hallgat.

Finley a MET sztárénekese, a rajongótábora hatalmas. Nekem kicsit sok a pali, de az operában erre a fajta túlzásra elengedhetetlenül szükség van, hogy az utolsó sorokba is átmenjen a mondanivaló. Akkor is, ha az már helyenként az ízléstelenség határát súrolja. Nem lehet egyszerű ebből a közegből csak úgy kilépni és átváltani egy sokkal intimebb és érzékenyebb kamaraéneklésre. Egyik pillanatban még fát vágsz, a következőben csipkét versz.

youtu.be/uYiokai3FW4

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Nekem is nagyon tetszik. Beethoven nyomokban ezért felfedezhető.. :D de ezzel együtt eszement jó a zene, az egész összhatás, amit és ahogyan a zenekar végigvisz. Meg kellene szerezni ezt a lemezt..

Sosztakovics írta:
2024.02.12., hétf. 10:59
. Hogy ez lenne-e 'A' 7. szimfónia? Passz! A felvételre rengeteg időt szántak az előadók, ami azt jelenti, hogy ennyire kicsiszoltan soha nem fogjuk koncertkörülmények között hallani a művet. A zenekar most is lenyűgöző, és Currentzis sem csinál olyat, amitől elő kellene kerülniük a Hurwitz feliratú hányós zacskóknak.


youtu.be/h48IolZNSv8

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Hú, ez most NÁLAM nagyon betalált!

youtu.be/Jbi2BSGu0jw
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »


Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

A klarinétot 92 évesen az az Al Gallodoro fújja, aki 1936-tól Paul Whiteman zenekarában játszott. Imádom ezt a felvételt!

youtu.be/zBLfza4qyaw
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Mondjon bárki bármit, nekem nagyon tetszik ez az előadás. Sok cikk jelent meg róla, sokak fantáziáját megmozgatta, kapott hideget és meleget egyaránt. Hogy ez lenne-e 'A' 7. szimfónia? Passz! A felvételre rengeteg időt szántak az előadók, ami azt jelenti, hogy ennyire kicsiszoltan soha nem fogjuk koncertkörülmények között hallani a művet. A zenekar most is lenyűgöző, és Currentzis sem csinál olyat, amitől elő kellene kerülniük a Hurwitz feliratú hányós zacskóknak.


youtu.be/h48IolZNSv8

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Engem így lehet a szék szélére szegezni a régi kedvenceim szikrázóan izgalmas előadásaival!
emelyanychev.jpg
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Sztravinszkij - Tavaszi áldozat. Örömmel jelentem, hogy Currentzis és a musicAeterna eljátszotta a művet. Így kell ezt csinálni!


youtu.be/27HKSNnGmtQ

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Sosztakovics írta:
2024.02.09., pén. 19:50
Seiji Ozawa. 29 év a Boston SO élén...Az már valami. Ő sem fog már többé nekünk vezényelni.
És milyen remek kísérő volt!

youtu.be/ceACxZx2OAI
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Seiji Ozawa. 29 év a Boston SO élén...Az már valami. Ő sem fog már többé nekünk vezényelni.


youtu.be/GgOoMKtzHaA

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

gnagy írta:
2024.02.09., pén. 10:49
Nekem van belőle egy SACD -m. Az általam hallott Kékszakállú felvételek közül messze a legjobb. Nekem személy szerint jobban tetszik az 1980 -as Solti / Sass féle DECCA változatnál is, pedig az nagy szó. Audiofil szempontból is kitűnő felvetel és Fischer Iván is rendesen megdolgoztatja a zenekarát, gyönyörűen kezeli az érzelmi hullámzásokhoz köthető dinamikai változásokat. Az énekesek artikulációja pedig példa értékű. Maximálisan ajánlott.
Sosztakovics írta:
2024.02.08., csüt. 22:16
https://www.prestomusic.com/classical/p ... z-48-op-11

Valaki hallotta már közületek ezt a kiadványt? Véleményét is hajlandó volna megosztani? Hurwitzot kizárhatjuk a jelentkezők közül, ő totál inkompetens a témában. Előre is köszi!
Nekem vannak ellenvetéseim:
- A bevezető szöveget a karmester mondja el. Beszéde unalmas, érdektelen, rosszul tagolt.
- Az opera elején az ajtók nyitogatásáig egyszerűen nem érteni, hogy mi köze van ennek a két emberhez egymáshoz. Olyanok, mintha csak most találkoztak volna a buszon és mindketten a piacra mennének.
- Az énekesek szólama és azt segítő és értelmező zenekari részek, hullámzások sokszor nincsenek kapcsolatban.
- Komlósi Ildikó vibrátója annyira nagy, olyan kilengései vannak, hogy nem lehet érteni, hová akarja pozícionálni a hangjait. Modern zenénél elengedhetetlen a halálos tisztaság. Ez a hangképzés alkalmatlan Judit szólamának eléneklésére.
- Polgár László hozza a formáját, remek a hangszíne, hangereje, érthető minden egyes hangja és szava, viszont végig közömbös, érzelemtelen, és a magasai meg-megbicsaklanak. Tudom, nehéz a szólama. Na de akkor is!
- A fúvósok gyengék. A rezek ízléstelenül recsegve fortéznak, a klarinétos nem lenne rossz, de bátortalan, az oboista a kétvonalas hangjait rendre föléintonálja. Az egész zenekar bántóan hamis, senki sem tudja, hogy kihez kellene igazodnia, így fordulhat elő az a hülye helyzet is, hogy Polgár László több helyütt az őt kísérő klarinétoshoz képest emeli vagy csökkenti a hangmagasságát.
- Az előadásnak teljesen hiteltelen a dinamika-átfogása. Koncertkörülmények között nem így szól egy zenekar. Miközben Fischer beszél, beúszik a vonóskar, de annyira halkan játszanak, ami egyszerűen képtelenség. Ehhez képest különösen bántóan hat az 5. ajtó kinyitásakor felharsanó indokolatlan hangorkán, amely bár irgalmatlanul hangos, de csupa erőlködés. A Boston SO rezei nem így oljdják meg, ha meg kell kínálni a hangszereiket.
- Komlósi Ildikó jól hozza a hisztérikus nőt - bár egy szavát nem érteni olyankor -, ugyanakkor az 5. ajtó és az utolsó ajtó kinyitásakor annyira máshol van lélekben, hogy teljesen hazavágja vele a történetet. Tényleg ő lenne a "legszebb" mind közt? Ő lenne a femme fatale?

Összegezve: vannak bajok rendesen, hifis és előadói szempontból is. Ennek ellenére szerethető az előadás, mert magyarul éneklik, és van benne pár őszinte pillanat is. Amennyire kellemetlen volt hallgatnom eleinte, annyira megkedveltem a végére. De soha nem lesz nálam referencia felvétel.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Sosztakovics írta:
2024.02.09., pén. 10:27
tamagaba írta:
2024.02.09., pén. 10:05
Sosztakovics írta:
2024.02.08., csüt. 22:16
https://www.prestomusic.com/classical/p ... z-48-op-11

Valaki hallotta már közületek ezt a kiadványt? Véleményét is hajlandó volna megosztani? Hurwitzot kizárhatjuk a jelentkezők közül, ő totál inkompetens a témában. Előre is köszi!
Na majd én minyá megmondom a frankót, hogy nem adtak fűrészt inkább a vonósok kezébe
Miért nem lehet rendes k-val írni a dekát, nagyzolnak itt
Amatőr lakatos munka a zárcsavarozás :D
Ez nem a jittert hallgatunk mp3-ban topik.
-140 dB-n. Azt kihagytad :D
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gnagy »

Nekem van belőle egy SACD -m. Az általam hallott Kékszakállú felvételek közül messze a legjobb. Nekem személy szerint jobban tetszik az 1980 -as Solti / Sass féle DECCA változatnál is, pedig az nagy szó. Audiofil szempontból is kitűnő felvetel és Fischer Iván is rendesen megdolgoztatja a zenekarát, gyönyörűen kezeli az érzelmi hullámzásokhoz köthető dinamikai változásokat. Az énekesek artikulációja pedig példa értékű. Maximálisan ajánlott.
Sosztakovics írta:
2024.02.08., csüt. 22:16
https://www.prestomusic.com/classical/p ... z-48-op-11

Valaki hallotta már közületek ezt a kiadványt? Véleményét is hajlandó volna megosztani? Hurwitzot kizárhatjuk a jelentkezők közül, ő totál inkompetens a témában. Előre is köszi!
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

tamagaba írta:
2024.02.09., pén. 10:05
Sosztakovics írta:
2024.02.08., csüt. 22:16
https://www.prestomusic.com/classical/p ... z-48-op-11

Valaki hallotta már közületek ezt a kiadványt? Véleményét is hajlandó volna megosztani? Hurwitzot kizárhatjuk a jelentkezők közül, ő totál inkompetens a témában. Előre is köszi!
Na majd én minyá megmondom a frankót, hogy nem adtak fűrészt inkább a vonósok kezébe
Miért nem lehet rendes k-val írni a dekát, nagyzolnak itt
Amatőr lakatos munka a zárcsavarozás :D
Ez nem a jittert hallgatunk mp3-ban topik.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Sosztakovics írta:
2024.02.08., csüt. 22:16
https://www.prestomusic.com/classical/p ... z-48-op-11

Valaki hallotta már közületek ezt a kiadványt? Véleményét is hajlandó volna megosztani? Hurwitzot kizárhatjuk a jelentkezők közül, ő totál inkompetens a témában. Előre is köszi!
Na majd én minyá megmondom a frankót, hogy nem adtak fűrészt inkább a vonósok kezébe
Miért nem lehet rendes k-val írni a dekát, nagyzolnak itt
Amatőr lakatos munka a zárcsavarozás :D
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

https://www.prestomusic.com/classical/p ... z-48-op-11

Valaki hallotta már közületek ezt a kiadványt? Véleményét is hajlandó volna megosztani? Hurwitzot kizárhatjuk a jelentkezők közül, ő totál inkompetens a témában. Előre is köszi!

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”