Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én Bartóktól zaklatott leszek
Igen, Bartók zenéje gyakran felkavaró - de legalább a végére valahogy minden jóra fordul. A mai világban -pláne egy ilyen szerencsétlen országban!- a zenehallgatók többsége a megnyugvást, a szépséget, a harmóniát keresi. Azt hiszem, nem véletlen a topikban a barokk elsöprő népszerűsége...

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi Chord.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



Tudtok segíteni? Ezt keresem Johann Pachelbel - Canon
Valami jó minőségben, minél több előadásban..
 
Köszi


 
Itt van a Savall-féle; a második része, a 'gigue' gondolom, nem érdekel, azt kivágtam...
 


ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Ez jó? http://www.cdunivers...imate Canon.htm bele is tudsz hallgatni, Canon in D többféle előadásban, hangszerelésben a torrent oldalakon előfodul
 

Tudtok segíteni? Ezt keresem Johann Pachelbel - Canon
Valami jó minőségben, minél több előadásban..
 
Köszi


Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tudtok segíteni? Ezt keresem Johann Pachelbel - Canon
Valami jó minőségben, minél több előadásban..
 
Köszi

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 



 
1638 -ban publikálták a VIII. madrigálkötetet; egyik leghíresebb benne a 'Tankréd és Clorinda párviadala'; az alaptéma Tasso 'Felszabadított Jeruzsálem' művéből való.
Kicsit opera, kicsit kantáta; először 1624 -ben, egy neves esküvői szertartás részeként a Szent-Márk téren vitték színre; akkoriban a közönség Velencében megőrült tőle.
A 'Les Arts Florissants' szokás szerint remekel; ők az üdítő kivétel, vagyis egészen régi felvételeik is hallgathatóak, sőt, ők már akkor az 'új régizene-előadásmód' szerint játszottak, amikor az még nem is létezett...
Jó példa, hogy aránylag kicsi zenekarral is lehet 'nagyot' játszani.
Érdemes figyelni a háttérben a continuót; a kigondoló, vezető, William Christie - most már vénember, meg kicsit homokos, meg stb... - de szimplán zseni.
Feltétlen ajánlott felvétel.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Van két Biber lemezük is.
Nálam a nagy kedvenc:
 

 
Partia VII
 
Sodró, lendületes, hihetetlenül élő. Érzelmes, de nem érzelgős, sőt, a vége felé gyönyörű 'kirohanások' vannak, kemények, szép_ívűek és rendkívül harmonikusak.
A hangminőség kis rendszereken enyhén 'zsíros', a jobbakon - szerintem - mesteri.


Igen, ez is nagyon remek, és ez, azt hiszem, nem csak az ő érdemük, hanem Biberé is. Egészen kiváló szerzőről van szó, véleményem szerint. Amit pedig az előadásról írsz a kiemelt részben, az a Rare Fruits Council általam ismert majd' minden felvételére igaz.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Úriember vagy, de valószínűleg nem kell felnőni hozzá, sem fejlődni...egy másik világ, más alapokkal, más kereséssel.
Éppúgy nem lehet nekiszaladni, mint a régizenének.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Én Bartóktól zaklatott leszek, valószínüleg még nem nőttem fel a zenéjéhez.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »



.
 
Megjelent Menuhin önéletírása magyarul
 
A világhírű hegedűművész memoárkötete Gáti István operaénekes fordításában látott napvilágot.
 

 
Részlet a könyvből:
"A sors Doráti Antal személyében volt segítségemre." (Tőle is tudja, hogy Bartókék rossz anyagi körülmények között élnek.) "Nem haboztam soká, megismerkedésünk délutánján megkértem, hogy írjon nekem valamit. Nem sejtettem, hogy Bartók minden idők egyik mesterművét fogja megírni nekem. És mégis, amikor 1944 márciusában elém került, nagyon megijedtem, bevallhatom, szinte lejátszhatatlannak tűnt. Az első benyomás azonban néha csal. A szólószonáta remekül játszható, csodásan illik a hegedűhöz, egyike az általam ismert legdrámaibb és legkielégítőbb daraboknak."
 
 
Forrás: fidelio.hu
 
.


Egy kis ízelítő Bartók Szólószonátájából, Menuhinnal:
 
[media]

[media]

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Van két Biber lemezük is.
Nálam a nagy kedvenc:
 

 
Partia VII
 
Sodró, lendületes, hihetetlenül élő. Érzelmes, de nem érzelgős, sőt, a vége felé gyönyörű 'kirohanások' vannak, kemények, szépívűek és rendkívül harmonikusak.
A hangminőség kis rendszereken enyhén 'zsíros', a jobbakon - szerintem - mesteri.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



Más: Hille Perl Bach-lemezén felbuzdulva elkezdtem elővenni és begyűjteni a triószonáták különböző változatait, és egy név folyton vissza-visszatér a gyűjteményemből. Bármit hallgattam eddig tőlük, tetszett, így ez is.


Egészen zseniális.
Sokat levesz az alap mesterkéltségből, úgymond életet lehel ebbe a zenébe...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
Megjelent Menuhin önéletírása magyarul
 
A világhírű hegedűművész memoárkötete Gáti István operaénekes fordításában látott napvilágot.
 

 
Részlet a könyvből:
"A sors Doráti Antal személyében volt segítségemre." (Tőle is tudja, hogy Bartókék rossz anyagi körülmények között élnek.) "Nem haboztam soká, megismerkedésünk délutánján megkértem, hogy írjon nekem valamit. Nem sejtettem, hogy Bartók minden idők egyik mesterművét fogja megírni nekem. És mégis, amikor 1944 márciusában elém került, nagyon megijedtem, bevallhatom, szinte lejátszhatatlannak tűnt. Az első benyomás azonban néha csal. A szólószonáta remekül játszható, csodásan illik a hegedűhöz, egyike az általam ismert legdrámaibb és legkielégítőbb daraboknak."
 
 
Forrás: fidelio.hu
 
.

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Először is ott kezdődik, hogy nem hangverseny, hanem koncert. A "hangverseny" kifejezésnek, talán a szóösszetétel "verseny"-tagja miatt, van valami kellemetlen mellékíze, ami az eseményt afféle sportrendezvénnyé avatja: romantikus értelemben vett szólista, karmester mint sztár versengenek a nézők figyelméért, elismerésért, stb. A koncertben etimológiailag ott a harmóniára való törekvés, egyesek egyenesen az együtt éneklésre (con-cantare) vezetik vissza a szó eredetét.
 
Akkor már inkább az olasz 'harmonizálás', 'összehangolás' szóból (concertare) eredezethető, és egykor a nyelvet téveszthette el valami botfülű nyelvújitó Latinul ui. a concertare éppen az ellenkezőjét, a versenyt jelenti, innen jöhet a 'hangverseny' és a 'versenymű'. Ezek a hangzatos, ám hibás, képzavaros magyarítások éppúgy az újkori véleményformálók műveletlenségének köszönhetően (biztosan hallani véltek valamit a zongorista-, komponista- és karmesterversenyekről...) terjedhettek el, mint pár évtizede a 'bakelit' hanglemez...

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
ezt azért nem nevezném hardcore operának, barokk, az akkori könnyed stílusban. Nálam Janáček a hardcore, kevéssé szórakoztató.


 
A "hardcore" kifejezés nyilván nem az operára vonatkozott, hanem a rajongókra, akik a műfaj kevésbé ismert darabjait is felkutatják, meghallgatják, és élvezik.
Más: Hille Perl Bach-lemezén felbuzdulva elkezdtem elővenni és begyűjteni a triószonáták különböző változatait, és egy név folyton vissza-visszatér a gyűjteményemből. Bármit hallgattam eddig tőlük, tetszett, így ez is. (Ajánlottam már tőlük felvételt, úgy rémlik.) Úgy hívják őket, hogy "A ritka gyümölcsök tanácsa", és alapító tagjaik közül talán Manfredo Kraemer a legismertebb.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Ígéretes ez a Simone Kermes lemez!
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



Kolléganővel találkoztam a folyosón, Mezzón látta és ezt ajánlotta, de melegen, hardcore operarajongóknak. A megjegyzendő név pedig: Franco Fagioli.


Nagyon jó zene.
Persze, hogy jó, mert megint Nápoly...
 
Ami kapásból idekívánkozik:
 

 




ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Kolléganővel találkoztam a folyosón, Mezzón látta és ezt ajánlotta, de melegen, hardcore operarajongóknak. A megjegyzendő név pedig: Franco Fagioli.
 
Off: hogy a bánatba lehet az új fórummotorral videót beilleszteni, nem találom.


 
ezt azért nem nevezném hardcore operának, barokk, az akkori könnyed stílusban. Nálam Janáček a hardcore, kevéssé szórakoztató.

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kolléganővel találkoztam a folyosón, Mezzón látta és ezt ajánlotta, de melegen, hardcore operarajongóknak. A megjegyzendő név pedig: Franco Fagioli.
 
Off: hogy a bánatba lehet az új fórummotorral videót beilleszteni, nem találom.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 



 
Régi hifizős lemez; sokan ismeritek.
Jó a zene, jó az átirat, nagy az orgona, jó a felvétel.
 
Sokat elárul a rendszerről, leginkább, hogy erősen nagy hangerőn mi az ábra, hogy jólesik-e hallgatni egyáltalán, és hogy a végfok mekkora állat-brutál-bestia módon tud viselkedni, ha szükséges.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudom, mi tört rám, de egyfolytában orgonaconcertókat hallgatok. Elég paradox műfaj, az orgona szerintem nem erre a műfajra termett, Handelét (Koopmannal) például nem tűrhetem a lejátszóban néhány percnél tovább, de akadnak egészen meglepően és elképesztően jók is.
 
Vivaldié friss felfedezettemmel, a Musica ad Rhenummal, vagy Sammartinié, aki inkább oboistaként jeleskedett, és egyébként milánói (majd londoni) barokk aprószent.
 
Mi van velem, fel nem foghatom.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Leszakadva végre Bach -tól, kicsit visszafelé, egy névtelen szerző Nápoly környékéről, egy kimondottan gyönyörűséges felvételen, ami nagyon jó, csak úgy önmagában, nem pedig mindenféle nyakatekert összehasonlítások miatt.
Ahogyan szól, az egyszerűen káprázatos.
 

 




ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


A Goldberg-variációknál Gould valami egészen furcsa dolgot csinál. Kicsit totál lesz@rja a közönséget, mármint a zenehallgatót, csak a zene köré épít. Nincs finomkodó közönségnek-kedveskedő átszellemült hangulat, vagy kicsi pihenés a lassú tételben. Csak a zene. És ez nagyon jó.
Püföli a zongorát olykor, a tempó sajátos, és kibontakozik valami egészen különleges rajzolat, valami nagyobb lépték.
Koroljov a 25. variációt - ami aránylag híres, lassú, teli kromatikus sorokkal - szépen, lassan viszi, persze vén róka, éppen nem billen át romantikusba. (amit a közönség szinte fizikailag kíván...) A következő gyors variáció szerintem durva, széttörős, kissé hatásvadász. Viszont hibátlan, kerek.
Gould ezt a lassút szintén lassan adja, de ebbe is belevisz valami nyugtalanítót, kissé kizökkentőt. A következő gyors rész itt szépen simul, pedig pattogós erősen, de mégis jó; semmi kényelmetlen érzés, holott óriási a hangerő, gyors is nagyon, de gyönyörű lüktetéssel.
Nagyon furcsa, excentrikus játék, már a széken is furcsán ül, szerintem egyenes, őszinte, nincs rizsporos paróka meg finomkodás.
 
Szóval nekem Gould nem kedvencem, a zongora sem igazán meg Bach sem, meg a Sony kiadás hangja sem, mégis az a furcsa eset áll elő, hogy ezt a lemezt nagyon ajánlom.
A régi, 1955 -ös verzió az egy külön történet - valaki hátha ír róla - én az 1981 -est hallgatom.
 

 




ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Gould nem hagyott nyugodni és nekifutottam ennek http://www.amazon.com/Glenn-Gould-Colle ... lenn+gould ahol nem dünnyög ott tényleg jó, egész megkedveltem. A dünnyögés engem zavar a zene hallgatásban
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Persze, jó volt.
Személyes lábjegyzetek:
Az élő zongorahang húha.
A ráadás méltatlan volt Koroljovhoz, aki szerintem ennek ellenére egy igazi úriember. Merthogy a 'Hull a pelyhes fehér hó' témára nyomott pár variációt...gyökér dolog, amikor az emelkedett tényleg szent hangulatból így visszapüffenümk...
Gould jobb.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”