Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: vtb »


A 500as sorozat a Magnatnál demonstratíve az SACD/DVD-A forrásokhoz készült, nem véletlen a frekitartománya. Amúgy a bakeliten is hallatszik, a kis felhangok amik csak úgy csiklandozzák a dobhártyáját az embernek.
Egyrészt 20 kHz fölé úgyse nagyon hallasz, másrészt ugye nem hiszed egy magnat hangfal leírt adatait?!

Ezért tettem zárójelbe, hogy "érezed", nem igazán hallod. (Amúgy nem tudom miért jöttök állandóan a denevérekkel, ne mondjátok már, hogy még sose hallottátok ahogy csipog.) Hogy hiszem-e vagy sem a gyári adatokat, ez is olyan, hogy ha valami 20kHz-en is tud rezegni miért ne tudna másfélszer annyin, ez még nem fekete mágia kategória, de lemérni nem tudom.
Úgyhogy ha aztmondod, hogy csak 16kHz-et tud kiadni, nekem az is jó, ha az ilyen hangot eredményez

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mintha már többször és több helyen is hallottam volna arról, hogy a 20KHz feletti hangokat un. csonthallással "halljuk", vagyis pontosabban érzékeljük.
Arra meg tényleg kíváncsi lennék, hogy milyen zenei forráson található, nem hogy 55KHz-es, hanem még csak 30Khz-es zenei jel is.
Azaz, ha nincs ilyen zenei forrásunk (LP, CD, SACD, vagy akár mesterszalag), akkor miről halljuk ezeket a frekvenciákat? Ultrahang-generátorról?
Ez ugyanolyan, mint a 20Hz- alatt tudó subok.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


A 500as sorozat a Magnatnál demonstratíve az SACD/DVD-A forrásokhoz készült, nem véletlen a frekitartománya. Amúgy a bakeliten is hallatszik, a kis felhangok amik csak úgy csiklandozzák a dobhártyáját az embernek.
Nem szedted még szét? Lehet, hogy találsz benne egy denevért.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 500as sorozat a Magnatnál demonstratíve az SACD/DVD-A forrásokhoz készült, nem véletlen a frekitartománya. Amúgy a bakeliten is hallatszik, a kis felhangok amik csak úgy csiklandozzák a dobhártyáját az embernek.
Egyrészt 20 kHz fölé úgyse nagyon hallasz, másrészt ugye nem hiszed egy magnat hangfal leírt adatait?!

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Amúgy a bakeliten is hallatszik, a kis felhangok amik csak úgy csiklandozzák a dobhártyáját az embernek.
Csak a pontosság kedvéért: Nem, nem hallatszik. Ha hat is valahogy nem a halláson keresztül teszi, de ezt megbeszéltük. Ha az ember a 18kHz-et se hallja már rendesen, akkor az 50kHzet tudatosan biztos nem halljuk.
 
Még esetleg eltudom hinni, hogy a hanglemezen rajta van, de úgy tudom sok hangszedőnek 20kHznél vége van. Pl.: itt
 


Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: vtb »


Kiváncsi vagyok hány felvételen van egyáltalán ilyesmi frekvencia(a cd alapból kiesik ugye), vagy hány komponens enged át magán ilyen frekvenciát.
A 500as sorozat a Magnatnál demonstratíve az SACD/DVD-A forrásokhoz készült, nem véletlen a frekitartománya. Amúgy a bakeliten is hallatszik, a kis felhangok amik csak úgy csiklandozzák a dobhártyáját az embernek.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Kiváncsi vagyok hány felvételen van egyáltalán ilyesmi frekvencia(a cd alapból kiesik ugye), vagy hány komponens enged át magán ilyen frekvenciát.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: vtb »


Pl. az enyém 30-55000Hz



Most még kacagsz, de ha egyszer meghallod (megérzed)...

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Mathias »


"Metallica Black Album 4XLP Remaster 45rpm"

Nekem ennek az albumnak elég komoly mélytúltengése volt. Ok, az én ic-m most kicsit szeret mélyíteni a dolgokon, de ez annál több volt... Sajnálom, essé tetszik

Persze a dobot túlnyoták Lars miatt, de ettől függetlenül simán hallgatható, ez az album ilyen. Szerintem ez olyan apróság, ami nem nagyon befolyásolja a lényegét az albumnak. Olyan, mintha az ajándék csomagolása miatt nem tetszene maga az ajándék. Részletkérdés. Nekem mondjuk más miatt nem tetszik a Black album. Nekem ez már nagyon átmeneti album a következő 3hoz, amik elég rosszak lettek.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Az SACD-kről jut eszembe, honnan lehet azt tudni egy letölteni kívánt SACD-nél, hogy a lejátszó analóg kimeneteléről rippelték-e be nagy felbontásban, vagy egy „meghekkelt” Oppo-ról szedték le az SACD-n található teljes digitális anyagot?
úgy mint az LP-nél a leírásból, hogy az mennyire hitelképes az meg a bizalomtól függ

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pl. az enyém 30-55000Hz



Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: vtb »


Meg kiváncsi vagyok melyik hangsugárzók adnak-e ki magukból valamit is, hogy 30kHz fölött legyen esélyünk legalább "érzékelni" azt a zajt.
Pl. az enyém
30-55000Hz

Avatar
marceee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2008.09.21., vas. 11:40
Értékelés: 2

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: marceee »



"Metallica Black Album 4XLP Remaster 45rpm"

Nekem ennek az albumnak elég komoly mélytúltengése volt. Ok, az én ic-m most kicsit szeret mélyíteni a dolgokon, de ez annál több volt... Sajnálom, essé tetszik

Nekem meg jobban tetszik ez az LP rip, sokkal hallgathatóbb. Most már csak így hallgatom. Tény hogy nem olyan részletező, de nem is csörömpöl. Eddig valami grabbelt flacből hallgattam, fene tudja milyen kiadásból való volt.

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az SACD-kről jut eszembe, honnan lehet azt tudni egy letölteni kívánt SACD-nél, hogy a lejátszó analóg kimeneteléről rippelték-e be nagy felbontásban, vagy egy „meghekkelt” Oppo-ról szedték le az SACD-n található teljes digitális anyagot?

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Metallica Black Album 4XLP Remaster 45rpm"

Nekem ennek az albumnak elég komoly mélytúltengése volt. Ok, az én ic-m most kicsit szeret mélyíteni a dolgokon, de ez annál több volt... Sajnálom, essé tetszik

alapból nem egy jó album:)

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Tristis »


"Metallica Black Album 4XLP Remaster 45rpm"

Nekem ennek az albumnak elég komoly mélytúltengése volt. Ok, az én ic-m most kicsit szeret mélyíteni a dolgokon, de ez annál több volt... Sajnálom, essé tetszik

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Tristis »

Arról már lekéstünk. Jobb így, hogy tudjuk, hogy nem tudunk semmit

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: shanahan »


OFFTOPIC:

Örülök, hogy bevált a topic.

lehet hogy inkább fejfájást fog okozni ...
az áldott tudatlanság ...

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Tristis »


OFFTOPIC:

Örülök, hogy bevált a topic.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Szóval az SACD digi rip itt sem nyert.
igen lehet hallani hogy túl van vezérelve legalábbis a cd riphez képest /vagy az van le? ... /, nem is nagyon figyeltem rá
jó lenne valahogy összevetni az eredetivel ...
 
viszont a dvda alulvezérelt a cd-hez képest :foto: /s a dvda nem rippelt hanem copy-zot /
 
na majd összehallgatok több rip verziót ha lesz időm
 
amúgy a Time track -et "nézegettem"

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Palkó »


Szerintem ahogy eredetiben a ripekben is egész más a cd ill. vinyl.Logikusan a cd rip zaj nélkül tisztán fog szólni, a vinyl viszont lehet dinamikában, zeneiségben jobb, a kis zajokat, hibáit el kell nézni.Amíg a cd riphez elvileg elég a jól beállított softver, a vinylhez több eszköz és vmivel több utánanézés, tapasztalat kell a végső elfogadható minőséghez.
 
Ez egy vinyl rip spekruma amit az elöbb digiztem, a fülemnek jobban tetszik mint a cd:

Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Metallicában ha már azzal nyitottunk, a Master Of Puppets pl. a sokkal jobban szól a DCC Gold remaster (Elektra) mint a sima bolti 1989-es kiadású CD-m, az lapos és tompa, üres mélyekkel (főleg a lábdob hiányzik), de az egész sokkal élőbb hangú. Az előbb ripeltem be a cd-m, a 24k letöltött holmi volt. Most is ez a 24k megy, jól szól.
 
Miles - Kind of blue-ját akarom karácsonyig megvenni az új, idei Legacy Edition kiadásban, aki már hallotta aszerint sokkal jobb remaster mint az összes eddigi.
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Mathias »


De jó füled van. Én olyan 17,5kHzig hallok el csak, így kevéssé zavar, ha 30k fölött zajos valami.A 20-22 kHz fölötti tartomány meg tényleg nem hallható, de elvileg "érzékelhető". Úgy mint amikor a mélyeket érzi az ember. Csak kevésbé feltűnően. Valszeg tudat alatt.
Hát nem hiszem. Eléggé sántit az, hogy ha érezzük, a mély hangokat, akkor majd biztos érezzük a magasokat is. Valószínűleg semmi összefüggés nincs a kettő között. Az való igaz, hogy a nem hallható mély hangok hatással vannak ránk. Pl valamelyik audi modell rezonált rosszul és az emberek elfáradtak, rosszkedvűek lettek benne. De engem nem zavart még a denevér repkedése. Meg kiváncsi vagyok melyik hangsugárzók adnak-e ki magukból valamit is, hogy 30kHz fölött legyen esélyünk legalább "érzékelni" azt a zajt.

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De jó füled van. Én olyan 17,5kHzig hallok el csak, így kevéssé zavar, ha 30k fölött zajos valami.
Hehe. Természetesen a spektrum alapján mondtam.
 
A 20-22 kHz fölötti tartomány meg tényleg nem hallható, de elvileg "érzékelhető". Úgy mint amikor a mélyeket érzi az ember. Csak kevésbé feltűnően. Valszeg tudat alatt.
 
Amúgy meg főleg a sznob maximalizmus vezérelt a keresésben.
(Meg ha már egy GB-os albumot szedek le, akkor az ne legyen rosszabb, mint a sima cd rip...)

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”